Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

DH3Factor odpad!

Vůbec si nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl horší akční film, protože tohle s jistotou přebilo i nanicovatého Johna Cartra. Fuj. Autoři při tom asi hulili slušný šméčko, protože Hercules je hloupý a ještě ke všemu špatně udělaný výplach. V akčních scénách je zřetelný choreografický rukopis Vlasty Harapese. Triky nejspíš upravoval režisérův synáček v Moviemakeru, nasvícený je to jako čistokrevný porno a emocemi nabité dialogy způsobují žaludeční nevolnost nejen těhotným matkám. K tomu si připočtěte správňáka v podání dozlatova vypečeného opičáka Lutze a bledého záporáka s ksichtem nataženým víc, než má partička ze Stmívání. Ostatní postavy jsou jen nudící loutky. Není zde prostě nic, co by stálo za pochvalu. Naopak, zasloužilo by se to celý poslat do sedmého kruhu pekelného, kde to bude navěky trpět za újmu divákovi. Doporučuji nekoukat. ()

ben666

No podle traileru, kterej mě opravdu, ale vážně NUDIL ( a to já sem milovník trailerů), tak film tak špatnej nebyl Ono kdyby se přidalo víc krve, surovosti, sexu a Kevina Sorba :) , tak by to byla jiná káva, ale takhle je to jen hodně průměrnej film. Naštěstí film má tempo, takže rychle uběhne. A tak za hodinu si budu říkat , o čem ten film vůbec byl. Škoda ()

italka63

Vzhledem k tomu, že mám ráda, když se chlapi řežou a ještě mají figuru, mám ráda období starověku a báje jsou stále bájemi, nebudu pedant a vyčítat režisérovi, že to pojal podle sebe. Je to jeho právo a dál je to na divácích. Přivřu oko na tři hvězdičky a napoprvé a naposled je dám. ()

Helo

Film ještě blbější, než jeho stupidní popisek/obsah. By mě zajímalo, jestli si Harlin ten scénář vůbec aspoň přečte, než to začne točit, protože tohle je druhej film, kterej jsem od něj viděl a opět nedává smysl. A jak má člověk fandit hlavnímu Herkulovi, když je to takovej vochcalsloup s kozama většíma, než má Eva Green a pohledem, jako kdyby měl v zadku strčenej metrovej oštěp a ještě ke všemu mu to bylo příjemný? A jak má člověk nefandit hlavnímu padouchovi Adkinsovi, když je to prakticky jediná postava, která má nějakej zajímavej a zábavnej charakter? Hudba o ničem, střih o ničem, bitky o ničem (až na úvodní scénu, která vypadala nadějně, a pak ještě cca dva záběry při bitce s Honibrkem - nebo jak se jmenoval - v aréně), scénář o ničem (návaznost jednotlivých scén vypadá, jak kdyby polovinu scén vystříhali - díky bohům), a nějakej mytologicky-historickej přínos? Ten tam není už vůbec. Jedna hvězda za Adkinse a druhá hvězda za Liama "Druhého-Spartaca" McIntyrea. PS: Vy kdož jste dali Pompejím míň jak tři hvězdy, se povinně koukněte na tohle, protože Pompeje jsou oproti týhle patlanině mistrovský dílo, který alespoň funguje a dává smysl. ()

JohnMiller odpad!

Mytológia aj historické fakty totálne potopené. Takýto Hollywoodsky výplach som už dávno nevidel. Potenciál mýtov o Herkulovi je naozaj veľký preto sa nesmierne čudujem že najlepšie filmové spracovanie tejto témy je televízny seriál s 90 rokov. Hlavnú postavu si zahral hrubokrký "metroš" ktorý v antickom brnení vyzerá tak nerealisticky a neprirodzene až to bolí . To platí pre všetkých ľudí a brnenia s "dobovými" prvkami.. Filtre a efekty totálne kazia dojem až sa mi zdá že to má na svedomí Asylum. Niektoré momenty boli vyslovene smiešne, spomalené zábery boli zbytočné, citové momenty zase vyslovene trápne. Malina roku.. Dúfam že už budem vidieť iba lepšie filmy. ()

FilmFan24

Bohužel hnusné digitální triky a neustálé zpomalovačky i tam, kde by to jeden nečekal, sráží tohoto filmového Herkula do hlubokého zapomění. Škoda Harlinova promrhaného talentu...Fakt se mě nechce věřit, že Renny Harlin kdysi natočil takové megahity jako Die Hard 2 či Cliffhanger. ()

dom156

Proboha co to jako má být!!! Jediné co je docela obstojné jsou herecké výkony, jinak úplně vyhozené peníze z okna. Jak toto mohlo stát 70 milionů, kam ty peníze jako dali? Kamera hrozná, efekty bože! Hrůzné momenty při zpomalených záběrech, který dělal snad nějaký kolemjdoucí. Děj únavně dlouhý, po 30 minut jsem chtěl už konec. Některé pasáže zdlouhavé a naopak jiné zbytečně krátké. Jako by i režisér Harlin se u tohoto nudil. Tento film už za mě nikdy. ()

vegetol.mp

Tak jsme se konečně dočkali a faktem je, že Harlinův Herkules žádná katastrofa není. To ovšem neznamená, že by to byl nějakej šlágr. Zásadní problém celého filmu je v tom, že v podstatě jen o poznání hůř dějově i vizuálně recykluje scény a nápady z jiných dražších a lepších filmů. Divák tu pozná především Gladiátora a seriálového Spartaka. Navíc, děj je zkratkovitý a všechny události se odehrají hrozně rychle. Aby ne, film má pouhých 95 minut, což je délka, která se trochu tříská s obrazovým pojetím, na kterém je vidět, že se ho režisér snažil pojmout poměrně epicky. Na což ovšem neměl prostor ani prachy. Zamrzí i naprostá absence jakékoliv krve. To vynikne hlavně v úvodu, kdy král v podání Scotta Adkinse usekne svému protivníkovi hlavu a meč má naprosto čistý. Přitom mnohé scény by krvavostí dostaly ten správný šmrnc. Tohle bohužel padá na hlavu Rennyho Harlina, který sám navrhnul, aby měl film rating PG-13. Režijně jde o slušný průměr. Souboje mají vcelku slušnou choreografii, ale mohlo by to být i lepší, a dají se přežít i zpomalovačky, které Harlin používá až příliš. Trailer dělá filmu medvědí službu, protože ač Herkules často vypadá lacině, triky jsou o něco lepší než v upoutávce. To ovšem neznamená, že by tu nebylo pár opravdu špatných. Např. souboj se lvem nebo některé záběry z vnitřku kolosea na jásající davy vypadají mizerně. Dobrou volbou nebyl ani Lutz do role Herkula. V dialogových scénách se na něj dá v pohodě koukat, při soubojích v aréně vypadá impozantně, ale.. Ale ve chvíli, kdy má pronést motivační projev ke svým vojákům, je to tragédie. Zvlášť když si člověk vzpomene na Russela Crowea, který byl v době natáčení Gladiátora jen o sedm let starší než Lutz. Navíc, Scott Adkins si svého záporáka užívá, a zastiňuje Lutze v každém společném záběru. A pak jsou tu ještě dvě opravdu zbytečné scény. Ta v níž se Herkules ohání kamenými kvádry připoutanými k rukou řetězy a použití světelného biče. Obě zcela evidentně zařazené jen proto, aby mohlo vyniknout 3D. Takhle to vypadá, že je Herkules úplná tragédie, ale naštěstí to tak není. Je mimořádně zábavný a děj velmi rychle uteče. Díky Harlinově rutinní, nicméně vcelku svižné režii to odsýpá, je tu akce, povinná romantika, tolerovatelné digi triky a Renny Harlin v malé roli jednoho z generálů. Ani rozpočet zcela jistě nebyl 70 mega. Tipnul bych tak 45. Studio zcela evidentně nadsadilo rozpočet kvůli zahraničním investorům. To samé se stalo i u Bojiště země, kdy producenti tvrdili, že stálo 80 milionů a pak se ukázalo, že jen 40. Hysterie, která se kolem Herkula rozpoutala je legrační. Není to dobrý film, spíš guilty pleasure, nicméně je pořád lepší, než mraky dementních filmů, které se prohnaly našimi kiny. Je např. na mnohem vyšší úrovni, než kterýkoliv díl Twilightu, které tu mají daleko lepší hodnocení. Harlinovu Herkulovi to bude mnohem víc slušet na videu. Je to film sice průměrný, ale zábavný a svižně natočený, což zase není tak málo. ()

Dont odpad!

Čekal jsem, že to bude průšvih, ale že až takový… Lituji všech, kteří se nechali zlákat do kina. Takovéto filmy by se tam neměly vůbec dostat. Já se naštěstí trápil jen doma. Řada scén působila zoufale amatérským dojmem, většina dialogů vyzněla děsně hloupě a to jak se Kellan Lutz snažil „hrát“, mi přišlo až legrační. Takhle zprasit parádní „Herkulovské“ téma z řeckých bájí a pověstí je trestuhodné. Renny Harlin si utrhl slušnou ostudu, jen doufám, že ho Brett Ratner v létě nenapodobí… ()

kajas

Najít alespoň trochu solidní snímek o bájném Herculovi není legrace. Lutz nepatří mezi dobré herce (vlastně asi ani mezi ty špatné) a sám nemá šanci utáhnout hlavní roli. Jak dlouho se to v českých kinech udrželo, týden? Tragédie, opravdu tragédie. ()

stuntmanMIKE

Renny Renny Renny... v ktorej riti si si zabudol zdravý úsudok a gule ? No čo povedať... myslel som, že hodnotenie nie je objektívne vzhľadom na homokládu Lutza. Pravdou však je, že to nie je jediný problém. To, že sa tento hošan hodí na Herkulesa asi ako Seth Rogen na Batmana bolo jasné od začiatku. Ale to, že sa scenár zlepí z vykrádačiek Spartaka, Gladiátora, 300 a samozrejme dialógy z kvalitných juhoamerických telenoviel (tuším som tam postrehol aj Matrix) som nevedel. Casting úplne celý zle... z tých kvázi nebezpečných gladiátorov šiel rešpekt ako zo zverimexu a Scott Adkins má charizmu zmrznutého kuraťa. Nie nie... tomuto ja vysoké hodnotenie dať nemôžem. keď to ešte aj porovnám z 300kami ... to nie... ()

kinderman

Chudák Renny Harlin, kdo by si pomyslel, že si zrovna na jeho filmech bude kdejaký všeználek brousit svůj "ostrovtip". Režisér sice už dávno trendy akčního žánru neurčuje, ale pořád má na to nakoukat aspoň pár dílů Spartaka (a dát práci druhému z jeho představitelů), hlavní hrdina (je mi šumafuk, v čem statoval předtím) si svoje poctivě odstojí či (zavěšen na lanech) odlétá, jeho epizodka ala biblický Samson vyloženě pobaví, a proč vlastně nenávistně kopat do snímku, který přinesl zaměstnání tolika Bulharům? Na světě jsou i horší věci (myšlen svět kinematografie, pochopitelně). ()

dee-key

Do poloviny to ještě jakž takž šlo. Byla to sice odporná a blbě udělaná kopírka 300, Spartaca a pár dalších antických dobrodružství, ale čeho je moc, ... Hrůza a děs. ()

zbyshek

Kellan Lutz se mi jako Hercules celkem zamlouval, opravdu. Ale co naplat, když všechno ostatní je tragické. Abych to zas celé nesmetl ze stolu, první dvacetiminutovka cca byla celkem nadějná, ale pak to tvůrci totálně zazdili! U té bojové scény obklíčených Řeků v průsmyku, jsem si říkal, že jde film do kopru, a taky šel. Některé bojové scény byly opravdu dobře natočeny, ale to jak se Hercules dostal z okovů převrácením dvou mohutných sloupů a poté jimi odrazil desítky nepřátel, to už by si malé dítě klepalo na čelo. Nemluvě o bleskovém meči, nebo jak to mám nazvat v konečné části filmu. Skoro až fraškou bych to nazval. Škoda... 30%. ()

Aljak odpad!

To akože vážne? Grécka mytológia je plná krásnych a hodnotných príbehov, no ten Heraklov patrí medzi najslávnejšie. Tvorcovia tohto filmu však mohli prinajmenšom prizvať nejakého odborníka (ale to sa asi do ich 70-miliónového rozpočtu nezmestilo?), alebo aspoň prinajmenšom otvoriť Wikipediu a prečítať si aspoň základy Heraklovho príbehu. Že dar od bohyne Héry? Tak to určite NIE! Práve Héra nenávidela Heraklesa snáď zo všetkých bohov najviac... Ale celkovo celý príbeh je úplne mimo mytologických faktov, akurát tie mytologické mená približne zodpovedali - avšak ich úloha v Heraklovom príbehu bola značne inšia. A opäť prehnané vizuálne efekty, ktoré ešte viac pochovali celý film do sfér frašky. Chcel som dať hviezdičku aspoň za to krásne prevedenie scenérií, kulís, architektúry a kostýmov, ale ani to vo väčšine nezodpovedali tej dobe, do ktorej ten príbeh akože situovali. Takže čo potom vlastne hodnotiť? ()

M.i.k.e

Renny Harlin opravdu ušel od Smrtonosné Pasti a Cliffhangera velký kus cesty.Bohužel se ale během té cesty několikrát ztratil a jelikož se nenašla žádná dobrá duše,která by ho odkázala zpět do Finska,došel až kamsi do Bulharska,kde ho banda místních přesvědčila,že od nich je to do Řecka co by kamenem dohodil a je tak dobrý nápad zprznit další z řeckých bájí.Vzniknul tak tenhle nesympatický a vlastně úplně hloupoučký kousek,který ze samotné legendy čerpá jen okrajově a velmi úporně se snaží vypadat jako úspěšná 300.Vše navíc podpořil dalším "objevem" v hlavní roli,stejně jako ďábelsky "přehrávajícím" Scottem Adkinsem,který prostě nikdy nebude Gerardem Butlerem...20% ()

Chen

Nakonec to nebylo až tak hrozné, jak jsem se obával. Bylo to jen hrozné. Plusový bod mají tvůrci za to, že se nebáli mytologických motivů a druhý za slušné bitky. Ale jinak je to béčko jako vyšité a to ne v dobrém slova smyslu. Mimochodem, když si člověk uvědomí, že film stál 70 milionů dolarů, tak ho musí zákonitě zajímat to, jak je možné, že vypadá tak lacině. ()

Figu

Viděl jsem to zhruba před čtyřmi měsíci. Dal jsem hodnocení a komentáři čas a to z jediného důvodu. Počkám si na legendu s "The Rockem". No, dnes jí mám za sebou. U tohoto slabšáčku jsem po dobu těch čtyř měsíců přemýšlel buď nad uplně slaboučkými třemi hvězdami, nebo klasickými dvěma. Dnes po pokoukání Herkula s Johnsonem spadlo moje hodnocení zdejšího "trháku" na hvězdu jednu. Zrození legendy byla sranda a už ji nechci nikdy vidět, jen pro potěchu mojí duše nechám dvě hvězdy hlavně za účast Adkinse, ale prosím tě Scotte - toč radši filmy s Van Dammem a na tohle se vyser! 25% ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)