Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

MáŠa

Jako vono to není zlý, ale zbytečný. Příběh nikterak objevný. Svým způsobem jednoduchý. Když už bych přistoupil na to, že existují bohové a tak, tak i v tomhle světě to není realistický. Hrdinovi jde vše děsně lehko. Dostal se do problémů mimo zemi? Dva zápasy, jeden proslov, a už je zase vše při starém. Hračka. Na odpad to není, na chválení taky ne, když na to člověk koukne, tak se mu nic nestane, ale když zkusí ke koukání vybrat něco jiného, je dost možné, že volný čas využije lépe ()

Morholt

Zapomeňte na báj o Héraklovi. Tohle má s řeckou mytologií společného asi tolik, co Xena. Ale zatímco dřív jsem podobné prznění nemohl přenést přes srdce, postupem času jsem to dokázal skousnout. Tady jde prostě o to, že si královna upletla bastarda s Diem, což její mažel nemůže vydýchat a tak pošle nevlastního synka na sebevražednou misi, aby se ho zbavil. Dle očekávání Hérakles komplot přežije a vrátí se, aby to otčímovi spočítal i s úrokama. Má to spartakusovský look, což mi docela sedělo a tak mi nevadila ani ta místy laciná výprava či nedokonalé triky. Problém byl v tom, že v zájmu přístupnosti se divák nedočká jediné kapky krve, což je třeba při souboji v aréně docela faux pas. Cákance kečupu a nějaká ta odpadlá končetina by film posunuli přece jenom někam jinam. To samé platí i pro sex. A samozřejmě nejhorším krokem filmařů bylo obsazení Kellana Lutze, což je neskutečné poleno, ale chápu, že spousta puberťaček odkojených Twiglightem z něho teče a to nejspíš rozhodovalo. Suma sumárum není to tak špatné, jak jsem čekal a občas to bylo i koukatelné, takže si myslím, že těch 50% si tahle znásilněná legenda v pohodě zaslouží. ()

Lacike odpad!

Priznavam, ze som ten film po asi 15 minutach uz iba preklikal. Ale aj to bolo utrpenie. Chudak Scott Adkins. Ked sa raz za cas objaví v nejakom kinofilme, tak je to vzdy sracka. Ale co sa stalo s Harlinom uz vôbec nechapem. Ved to bol pred x rokmi skvely reziser a teraz dokaze natocit takyto odpad. Divne. ()

Terva

CITÁT - Historie je kronika války a válka je kronika žalu.......... Je to celé takové "digitální", hudba až přehnaně pompézní a při některých dialozích mám pocit, jako by to herci ze sebe tlačili jako nějaký hov.....no.....no......no..... CITÁT - Pojmenuj si ho jak chceš, ale pro mně to bude Herkules...........Herkules...........bude se jmenovat Herkules......... Jo a abych nezapomněl na herce, to je taky něco příšernýho. Fakt nádhera na ty ksichty čumět Pak přišla scéna okolo 23 minuty . V divoké řece se tu topí dva lidé (nebudu prozrazovat kdo), ale mě to tak rozesmálo, když jsem viděl ke konci scény tu loužičku vody - no to je síla. Kamera sem tam předvede nějaký ten hezký záběr, ale to je tak vše. Přiznám, že Herkules je mi tímto tak zhnusen, že až někoho za pár let napadne natočit remake, půjdu se nechat dobrovolně sežrat lvem. CITÁT - Jmenuju se Herkules.......... ()

JohnCZ

Neřekl bych, že je to až taková tragédie, jak by mohlo nasvědčovat hodnocení. Nepřišlo mi to o nic horší, jak 300. Přímočarej příběh, na béčko stylové efekty a povedená choreografie bojů. Jen ty herecké výkony tam ne a ne nalézt. ()

corpsy

Renny Harlin bol kedysi v pozícii učiteľa akčného žánru. Dnes, by sa ale sám mal vrátiť do školských lavíc. To, čo predvádza v tomto prípade, to na to vyzerá. Utopiť v Bulharsku 70 miliónový rozpočet, bola možno z ekonomického hľadiska dobrá voľba, ale akoby sa do filmu pretavila aj tá klasická ´´východoeurópska´´ akčná poetika ( viď najnovšie šlágre od Seagala, Van Damma, Lundgrena ) a pán režisér si z nej bral viac ako príklad. Tak si teda počkajme na ešte jeden tohtoročný starogrécky epos s týmto bájnym bijcom a možno budeme mať z toho oveľa lepšie pocity. Verím tomu. ()

ConanVJ

Tak podle mě je to průměrnej filmek a ne takovej děs, jak jsem podle hodnocení očekával. Příběh je jednoduchej a předvídatelnej Prostředí a efekty připomínají seriál Spartacus, jen s tím rozdílem, že zde není žádná erotika a souboje jsou bez krvavých cákanců. Když už tvůrci pojali Hercula tak, že zde nejsou žádné mýtycké potvory, mohli udělat i jinak spoustu věcí, které jsou zde spíš úsměvné. Obsazení je v poho (Od Adkinse jsem ani nečekal žádné jeho kousky, protože by se to sem nehodilo). Celkově je to taková oddechová jednohubka, kterou stačí vidět asi jednou, ale kdo ví, časem si to třeba zopáknu. Za mě 50% :) ()

maddy

Twilight's Hercules: The Bromance Begins. Ako vážne, Kellan Lutz tam náruživo zachraňuje Liama McIntyrea toľko krát, že mimo záberu si to museli snáď aj rozdať. Ale to je vlastne jedno, pretože prvý tohtoročný HerGules je tak zlý film, že až všetky neduhy takmer stráca zmysel menovať. Už len základná, primitívne jednoduchá story je tak nesúdržne, skratovito podaná, že každá scéna pôsobí ako by ju natočil niekto iný a následne niekto ďalší bez rozmyslu pozliepal dohromady. Nekonzistentné, plné tých najväčších absurdít (pri súboji s kameňmi na reťaziach som nechápal, či toto môže niekto myslieť smrteľne vážne?!) a navyše s odporne umelým vizuálom, ktorý by chcel hlavne počas súbojov napodobňovať štýl 300-vky a v závere dokonca svojím smiešnym pokusom o epickosť až hernú sériu God of War, ale na to nemá jednak dostatočné financie, ani dosť rozumu za kamerou. Renny Harlin mohol byť možno hviezda v 90. rokov, ale to že videl seriálového Spartakusa a každých päť sekúnd záber bez rozmyslu spomalý aj tam kde sa to absolútne nehodí ešte dobrý film ani zďaleka nerobí. Dielo skazy už dokoná prehnane veľkolepý hudobný doprovod, ktorý asi vznikal úplne oddelene od filmu, pretože dramaticky buráca aj v scénach, kde sa nič nedeje. A aj keď je tá akcia dosť chabá a nikdy nestrhne, tak vďaka tomu, že jej dostatočné množstvo tak sa tých 85 minút čistého času dá so sebazaprením prežiť. Prekvapivo mi výrazne nevadil ani Kellan Lutz. Je to síce úplné herecké drevo a sympatický mi nikdy nebude, ale muskulatúru má z ex-Twilight osadenia asi najmohutnejšie vypracovanú a nič iné sa tu od neho nežiadalo. V serióznejšom pokuse o spracovanie Herculesovej legendy by pôsobil viac ako nepatrične, ale v takomto béčku nemôže nič viac pokaziť. Na to tu mal dosť silnú konkurenciu v podobe ďalších kazisvetov od režiséra, cez scenáristu, kameramana, trikára, kostyméra, skladateľa až po (dosaď ľubovoľné povolanie spojené s filmom). Nie je to však jedno z tých zábavných béčok, ktoré sa neberú vážne, ale to také nudné, amatérske, trápne béčko, ktoré všetkých otrávi. Oproti tomu vyzerajú aj novodobé remaky Barbara Conana alebo Súboja Titánov ako veľdiela hodné uctievania. A čo si klamať, aj taký seriálový Hercules so Xenov v 90. rokoch svojou naivitou zabavili viac ako znovuzrodený Hercules v dvetisícštrnástom. Ako „direct-to-video movie“ (resp. v dnešnej dobe už skôr „on-demand movie“), o ktorý by ani pes neštekol by to bolo možno aj neškodné, ale najviac ma na tom zaráža fakt, že takýto paškvil niekto dokáže v dnešnej dobe dotlačiť do kín (aj keď v tomto prípade chvalabohu za ten prepad) a seriózne za to pýtať peniaze! The Rock, kde si? Snáď aspoň ty napravíš chuť v druhom tohtoročnom pokuse o oživenie Herculesa. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

MartinezZ

Tak tragické na odpady to zas nebylo. Jen je to prostě bohapusté béčko, ve kterém se z nejasných důvodů utopilo $70 mega. Ne že by nebyly ty peníze vidět, to ony kupodivu i jsou a právě to je zvláštní. Jaktože někdo nechal utopit takové prachy v něčem tak neambiciózně myšlenkou laciném. Herkules propůjčil filmu jen jméno, jinak to mohlo být v podstatě o komkoliv, komu by pomáhali bohové. Je to totiž imrvére to stejné, co Immortals, kde Kellan Lutz hrál také. Tam byl jako "host" Rourke, tady je jím Adkins (a ani jeden v tom nebyli vyloženě špatní). V tomto Herkulovi jsou akorát více vidět ty peníze a takové brnění nepůsobí trapně plastově. Jenže to je jediný rozdíl. Takže když tohle uvidíte, svět se nezboří, ale ani nepovstane z popela. ()

Wysch

Váhám s hodnocením mezi 1 a 2*, neboť Herkjulís je totální sračka. Absolutně špatně napsaná, zrežírovaná a zahraná. Těch totálních hovadin (nesmyslů), co ve "filmu" jsou, je zkrátka tak moc, že nemá cenu je vyjmenovávat. Ke všemu ještě špatně vypadá (až uvidíte scénu s lvem, pochopíte), Kellan Lutz je nesympatický poleno a jak už jsem řekl, film je narvanej totálníma logickejma a pseudohistorickejma hovadinama. Je to spíš čisté fantasy než zpracování řeckého mýtu. Tenhle "film" neměl nikdy vzniknout, a pokud ano, neměl si do huby brát řecké báje (s Herkulem v podání Dwaynea Johnsona problém nemám, protože ten se narovinu přiznává, že je podle komiksu). ()

Ellmariachi

Hned na začátek říkám, že tohle je opravdu mizerná podívaná. Jestliže u druhé 300ky kritizuji hlavního hrdinu za nevýraznost, zde je hlavní hrdina středobodem. Jestliže se Lutze zastávám v Postradatelných, tady jde o opak. Lutz totiž je opravdu středobodem, toho jak se hrát opravdu nemá. Naprosto prkenné vystupování a neherectví vás bije do očí u celého obsazení. Snad až na výjimku v podobě Adkinse, ale upřímně on toho moc předvádět nemusí. Ale že i hlavní tahoun filmu je herecky o level níž než ta pěkná zlatovlasá kočka, která je zde na ozdobu, to je na pováženou. Další průser filmu, tady alespoň u mě je naprostá absence emocí. Když se v aréně rval Spartacus, tak i při opakováni seriálu prožívám každou ránu, kterou inkasuje. Zde? Nic, nula a prázdno. Film nepatří do vod odpadů, ale jestli vám někdo řekne, že zase tak zlé to není. Nevěřte mu. 45 procent. ()

ArsenalEagle

Co za blba z Bontonfilmu vymýšlel popis filmu? Příšerný. A k filmu? Od něčeho s jmény jako Adkins, McIntyre nebo Weiss bych čekal něco zajímavého, ne vykrádačku 300, Spartaka, Percy Jacksona a Gladiátora. Zbytečný film. ()

nirvanafan

Twilightovská hvězda s sebou přináší twilightovské kvality. Kellan Lutz neviděl herectví ani zdálky a měl by se spíš dát na dráhu kaskadéra, aby nás již déle nerušil svým neherectvím. Hloupé dialogy jsou zde pronášeny s takovým zápalem, jako kdyby osazenstvo skutečně hrálo v antické tragédii (přičemž výraz tragédie je vhodný leda tak v pejorativním významu k zhodnocení filmu), ale chybí jim k tomu talent i pořádný text. Do toho si přidejte ještě přetaženou bromance, v níž je Liam "Spartacus" McIntyre zachraňován každých deset minut filmu. Hercules se může vyspat, s kolika princeznami chce, stejně nikomu neujde, kdo je v tomhle filmu jeho skutečná pravá láska. ()

erased

Nový Herkules snažící se vydojit něco málo před blížícím se plnohodnotným zpracováním legendy je jasný underdog, a takovým já dávám šanci rád, ať už v nich hledám skryté kvality, nebo jako guilty pleasure. Tento film to ale neměl jednoduché ani mezi nimi - blížící se "lepší" zpracování, nohy podrážející nepovedený trailer, který předem vyzvoní celou zápletku filmu a zároveň ukáže to nejnepovedenější z jeho digitálních triků, vykrádání filmových i videoherních ikon a v neposlední řadě špatné... ne - OTŘESNÉ obsazení hlavní role. Že z takové kombinace nemohlo vzejít nic jiného, než snadný terč kritiky, bylo asi úplně jasné. Přesto se na výsledek kupodivu dá dívat a to samozřejmě hlavně kvůli bitkám, které přes zjevné zdroje inspirace kvůli levnějšímu provedení nejvíce připomínají televizního (a přesto lépe vypadajícího) Spartaka. Problém je, že sledování příběhu mezi nimi, kdy je v první a poslední řadě v centru pozornosti Stoupa Lutz, je zhruba stejně příjemné jako obědvání křídy a alobalu, a tak ani se sebezapřením nedokážu Legend of Hercules považovat za nedoceněný průměr. Snad jen díky za už zmíněného Spartaka, jehož představitel tu hraje druhé, ale přesto maximálně sympatické housle. ()

Tony.cs

Některé scény byly fantastické, některé ošizené. Nevadilo mi ani obsazení, ani místy slabší efekty. Režie byla celkem dobrá, souboje byly přímo na jedničku. Vadil mi ale dementní scénář, který to celé zkazil. ()

esopesokeso

Buják porodený jednej noci počas veľkých bleskov vyrastie. Je veľký a zbalí babu svojím mohutným telom, zoceleným anabolikami. Na bujáka doľahla krivda a zrazu bojuje za slobodu celého národa. Mácha tonovými šutrami nad hlavou a vyzabíja plno darebákov. Potom mu kamarát pomôže vstať, lebo je asi unavený... Zabíja, zabíja, je unavený, je unavený.. premôže všetkých na svete, potom dostane po papuli od obyčajného smrteľníka.. Nakoniec sa naserie jak Žánt Klónt v krvavom športe vs Tong Poa a zvíťazí. Buják sa stal kráľom. Tak! Práve ste ušetrili jeden aj pol hodiny vašho života. ()

kaylin

Miluji řecké mýty a tohle s nimi nemá nic společného. Je to historicky jakási směs řeckých, římských a možná i trochu egyptských dějin. Pokud se týká příběhu, tak z mytologie si bere jen jména některých postav, ale jejich příběh je vyprávěn naprosto jinak. Primárně je to prostě jenom akční podívaná, která mě v některých místech docela nadchla. Jenže celkově je to prostě strašné. Proč to nemohlo být o nějakém fiktivním hrdinovi? Pořád by to byl špatný film, ale aspoň by neprznil mnou milovanou postavu. ()

ABLABLABLA

Pfff.... hrozná nuda a pičovina.. až taková, že jsem přitom sledování checkovala fb na mobilu a to je kurňa, co říct! Já se na filmy zásadně dívám bez zbytečného vyrušování a když už, tak ho stopnu na tu chvíli... tentokrát mi to bylo putna. Ovšem když pak šlehal svým mečem vylepšeným o bič z blesku, tak jsem se smála a hodně, ale to byl tak jeden z mála okamžiků a hlavně asi neměl být vtipný.... prý. A ten typický happyend byl naprosto strašný. O těch miliónu chyb a blbostí, kterými příběh o Héraklovi USA totálně posralo ani nemluvím. Héra se sama nabídla Alkméně, že ji Dius oplodní? Jasně:D A to byl jen začátek.... 1*, protože znám i mnohem horší filmy z americké tvorby na antickou mytologii s mnohem horší kamerou a triky. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)