Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Kokotek230mm

Sám jsem byl velmi mile překvapen kvalitou tohoto krimi serialu. Od prvního dílu bylo vidět, že by to nemělo sklouznout k tragickým kriminálkám z Novy a i herecké obsazení tomu napovídá. Asi tomu i dost pomohlo, že v každém díle řeší nějaký trestný čin, který se opravdu na našem území odehrál a netahají do děje prvky z kriminálek ze západu. |Mezi herci to opravdu klape a dokáží člověku vnutit představu, že jde o opravdové kriminalisty a chvílemi jsem si říkal, že by se tato parta snad i hodila nasadit někam do terénu naostro. Pěkných 5 * protože na České poměry po dlouhé době pořádný krimi serial. ()

Rossonere

Po kriminálkách typu Miami, Las Vegas a podobných, jsem očekával podobnou slátaninu, kde každý je odborníkem na všechno. Již po prvním díle jsem však byl mile překvapen. Herecké uskupení je parádní a seriál tak svůj potenciál naplno využil. Za mě plný počet hvězd. ()

archetta

Asi nejlepší český seriál. Jen mi trochu vadí ti hodně nezranitelní a klaďáčtí hrdinové. Oceňuji příběhy na základě skutečných událostí, každý díl je trochu o něčem jiném. Chudák Miroslav Hanuš, zase hraje hajzla. A Vladyka zase blbce. Každopádně ale vzdávám hold Radkovi Holubovi, který si střihl skvěle zahranou epizodní roli. ()

Martyjoker

Když jsem loni sledoval Případy 1. oddělení, tak jsem myslel, že to je vrchol daného žánru, co jsou schopni češští tvůrci vytvořit. Po srovnání s letošním Labyrintem jsem musel zpětně ubrat jednu hvězdu. ()

Maskati

Docela povedený,protože pravdivý a nevymyšlený.Z herců nikdo nepřehrává /teda mimo Onufrákový a Bareše/ a chování policistů je opravdu policajtsky přirozené /srovnej třeba Kriminálka Anděl/ a uvěřitelné.Protože jsem býval "od fochu" tak se zásadně na krimi nedivám.Pak jsem to jednou náhodou zahlédl a překvapilo mě to: žádná ženská v partě maníků /klad/,žádnej věčně nasranej a neoholenej chytrolín,6x rozvedenej misogyn a alkoholik /klad/,žádná "laborka" /hoď to do laborky,ty důkazy/,ale OKTE / oddělení kriminalistické techniky a expertíz /klad/,žádní Mirkové Dušínové,ale lidi z masa a kostí,třeba i fotbaloví fanoušci /Sparta do toho!!!/ s normálními problémy /prachy,rodina,děti/,s touhou někdy očůrat úředního šimla / povoleni k domovní prohlídce na ubytovně atd/ s vtípky mezi sebou,s chutí na pivo,prostě docela uvěřitelný detektivové - dělníci. Dokonce ten akcent na policejní doktory a krimi-techniky je bezva,protože oni taky patří do mord party a bez nich to nejde. Jen mi tam moc nesedí ten vyhulenej somrák Polívka /kterej navíc nešlukuje ???/ v tý kostkovaný košili,rybářský vestě a v kabátech ze sekáče. Takhle buranskly ohozenej nikdo nechodil ani na okresní kriminálce za komančů,natož dnes "voňavkové z města!" Chápu pak, že srovnávání Polívky se Štočkem, Honzovi moc nevoní.A chápu,že Sršeň je tam jenom pro zpestření.Dřív jo,ale dnes už by se tam takový debil neudržel i kdyby měl fotra na prezidiu. Ale celkově dobrý,a pokračování ještě lepší. Hurá!!! A Pepíkovi Marešovi děkuji, povedlo se! ()

quido.morava

Lidi jsou lidští a děj je reálný. Moc se mi to libí . Dost to vykukuje z té záplavy současných špatných kriminálních seriálů, za což tleskám. ()

Lamarr

Nejlepší český krimi seriál. Zapomeňte na ubohost Anděla nebo rádoby akční Expozitury, která byla jen náznakem základu skutečných události. 1.oddělení je syrová ukázka policejní práce, bez obalů, super triků nebo nadlidských intuit. Jako člověk "od fochu" dávám palec nahoru, je vidět, že se na scénáři podíleli skuteční policisté, protože i dialogy obsahují policejní hantýrku, tak jí opravdoví policisté používají a slýchávají denně, stejně tak využívají skutečné informační systémy, které ke své práci policie prostě potřebuje. Jádro pudla je zkrátka dobře se zeptat a mít správné kontakty na správných místech, takhle přesně to běží. Jen tak dál :) ()

P_Soar

Je to opravdu dobrý seriál a možná dokonce čím dál lepší. A přitom stačilo tak málo - zalidnit obrazovku uvěřitelnými charaktery, což se ovšem žádnému jinému českému seriálu (nejen v žánru krimi) z poslední doby ne a ne podařit. Snad jsou Případy 1. oddělení předvojem pro další podobné počiny. ()

Gugos

Velmi slušně natočené...jen mi vadí co v 2.sérii udělali z Vetchého sporu s nadřízeným...trochu na silu a už to působí komicky a nevěrohodně...s tím že nakonec Kozáka vemou zpátky a šéfa vyhodí...takové chystané klišé...ale vyšetřovatelé jsou tam fajn a má to slušný děj i spád 4* ale pro mě pořád NO1 Kriminálka Anděl ()

cola5

Jsem rád že i tady v Čechách dokáži tvůrci vytvořit parádní kriminálku. Obsazení je dobré nikdo mi tam nepřekáží. Na atmosféře také přidává to že případy jsou podle skutečné události a můžeme tu vidět jak policie pracuje. ()

mzop

Tak tohle je skutečná pecka. Kdo už prošel řadou nejrůznějších českých i zahraničních kriminálek, musí mi dát za pravdu. Tohle je skutečnost, za každým případem stojí tvrdá práce kriminalistů a na náhody nelze spoléhat. Přesně v takovém případě by se mělo uvažovat o nekonečném seriálu, a ne u Ordinací, Ulic apod. Opravdu mě mrzí, že už se nechystá další pokračování, to je VELIKÁ ŠKODA! ()

RozaF

Přesně takhle má vypadat seriál z prostředí vyšetřování vražd. Umocněno tím, že každý případ je založen na skutečnosti a tvůrci se snaží držet faktů. O hereckých výkonech nemá cenu mluvit, ty jsou prostě top. Hanuš, Vetchý, Polívka a prostě všichni. I pan Markovič chválí. ()

Lucinek

Jeden z nejlepších kriminálních seriálů vůbec. Výborná filmařina a excelentní herecké výkony. Ostatní "umělé" pořady s podobnou tématikou (a že jich je) nestojí v porovnání s tímto dílem ani za řeč. Jde vidět, že autorům nešlo o kvantitu, ale o kvalitu. Druhá řada se mi dokonce zamlouvá ještě více než první. ()

pawn

Pět hvězd dávám asi jen kvůli tomu, že jde o český seriál, protože více odpovídající by byly zřejmě čtyři hvězdy. Ve srovnání s další tvorbou, která je v tomto žánru vytvářena v českých končinách, jde však o zjevení, které si zaslouží i trochu toho nekritického obdivu. Bravo. ()

eaglestar

Vykradnu soudničku a nasekám to tam inscenačně-polodokumentárním stylem. Dobré, u nás nadprůměrné, ale příliš vysoké hodnocení. Zas, proč ne, zvlášť za ukázání čárkozmrdů, šmejdů ve vedení, stejně tak řiťolezců a protežovaných hňupů. Až se policie konečně reformuje a nepojede podle C.K. - SNB modelu (a hlavně přestane tak "myslet"), bude líp. Ještě by mohli ukázat, jaké máme hovada znalce s nedostatečným vzděláním (často vyučujících kriminalistiku), ale mocně si honících sve slizké ego na posudcích. ()

Kosir

Výborně natočené, kam se hrabe Hřebejk. Omlouvám se, že si přisazuju, ale ten se o poutavou detektivku marně snaží. Tohle je parádně udělaný a má to šťávu i kvůli tomu propojení přes Korejse a Kozáka. Obávám se jen o futuro, protože zajímavejch vražd zase tolik není. Přihazuji na plnou. ()

rass

Počkal jsem s hodnocením na úplný konec a po shlédnutí všech dílů konstatuji, že za posledních minimálně 10 let jsem neviděl lepší a poutavější český seriál. Na jednu stranu je škoda, že žádné další díly už nebudou, ale nakonec je to asi dobře, protože soustavným natahováním a nastavováním se ještě žádné filmové dílo nevylepšilo. Legendární Hříšní lidé města pražského mají všehovšudy 13 dílů a je to mistrovské dílo, další pokusy o navázání už se tak nepovedly. Kdoví, jestli se Případy 1.oddělení nestanou podobným kultem, to ukáže až čas, ale potenciál tu je. Ostatně oba tyto seriály od sebe sice dělí skoro 50 let, ale mají celkem dost společného (nejen geniální Liškův hudební motiv jako vyzváněcí tón kapitána Pražáka) : základem jsou skutečné příběhy, naše, obyčejné, české, bez velkých akcí a efektů, ale o to uvěřitelnější, výborně obsazené a zahrané, a to i v epizodních rolích, ústřední postavy kriminalistů řeší jen jednotlivé případy a profesní vztahy a problémy, nepropírají se jejich životy v soukromí, nebo jen okrajově, není tu ani sex, ani nic názorně násilného, žádné akční scény, honičky a výbuchy, ale zato přiměřená špetka slovního humoru na odlehčení. Možná, že charaktery hlavních postav jsou až příliš černobíle dány – major Kozák Ondřeje Vetchého je až dušínovsky kladný, snaživec Dušan Igora Chmely až příliš snaživý a posedlý předpisy, moula M.Vladyky soustavně přitroublý a slizce odpudivý Korejs M.Hanuše tak nesympatický…až je vlastně k sežrání, když si nožíkem krájí jablíčko a uděluje při tom pojeb svým podřízeným . Prostě se opět potvrdilo, že v jednoduchosti je krása a není nutné vymýšlet nic komplikovaného a rádoby atraktivního, aby se divák královsky bavil. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD