Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

PSyk

Po 5. dílu je jasné, že se to povedlo - kvalitní tým herci+režisér se opírají o výborné scénáře, které nenudí. Drobné absurdity typu Paní Šulcová-Baumová: "Mám tady občas mnohem horší věci" napsal ovšem sám život, todle by nikdo nevymyslel... Trochu mi vadí typologie čenů mordparty - ale ono to asi jinak nešlo, musí tam být ranař, ňouma, pamětník, koumes, psycholog atp. Pátou hvězdu mám ještě v záloze. ============= Po 12. dílu je třeba udělit maximum hvězd. Těším se na každý další díl. A uděluji speciální pochvalu Miroslavovi Hanušovi, kterému se podařilo splnil těžké zadání: Vytvořit nesympatického šéfa Korejse, který je však nesympatický "po kouskách". Doufám, že se ve zbývajících dílech dozvím pointu, proč "velitelem" je Korejs a ne Kozák... ()

Filatov

Skutečné případy a skutečné postupy. To je to, co mě bere a v tom je hlavní rozdíl oproti ostatním kriminálkám, které jinak vůbec nesleduji. S Případy 1. oddělení je to ale o hodně jiné a já po shlédnutí cca 4 dílů zvyšuji hodnocení z původních čtyř na pět hvězd, protože jsem zatím nenašel slabší díl a každý z nich mě formou vyprávění a stylem postupů zaujal. Dalším hlavním důvodem proč dávám nejvyšší hodnocení je fakt, že jde o případy z našich luhů a hájů, takže můžu být případům o hodně blíž a zaujmou mnohem více, než vymyšlené kriminálky typu New York, Miami a bůhví jaké ještě se kterými se roztrhl pytel. Tohle je pro mě kriminálka jak má být a navíc s výborným obsazením Polívka, Stach a Blažek. O Ondrovi Vetchém ani nemluvím. ()

zekon

Ty jo. Tak nejdřív jsem se tomu vyhýbal (i proto že pár jich hrálo v Centru) ale dostal doporučení a zkusil. A on je to dost dobrý krimi seriál. Po těch Expoziturách, Cajtů z centra apod sraček skutečně normální příběhy s normálními lidmi a normální prací kriminalistů. Sice to není tak šlapající jako Anděl, kde je z té práce víc, ale je tu pěkně vidět že většina práce je běhačka a chodička a inteligence vyšetřovatele. A umí držet kvér, a to se cení :) Fakt spokojenost jak po provedení tak hercích. "Pánů" herců je tu hafo. Gemini, přesně! :-) ()

Martin_L

Jsem divákem detektivek a mám rád domácí tvorbu. Logicky jsem tak dlouho strádal a i přes četné pokusy českých televizí zůstával stále nejlepším dílem svého druhu letitý Malý pitaval z velkého města. Až donedávna jsem za nejlepší novodobé domácí detektivky/kriminálky považoval "anděla" a "staré město" (sice slovenské, ale koprodukční a tedy částečně domácí). Tím bodem zlomu se stalo shlédnutí několika prvních dílů Případů 1. oddělení. Tento seriál navazuje na to nejlepší z dědictví "pitavalu" a přidává k němu to, co dnešní divák vyžaduje - rychlejší tempo. Pro seriál beze zbytku platí, že skuteční lidé řeší skutečné případy, což v tomto případě není klišé. Žádní stylizovaní hrdinové, ale lidé, kteří dělají chyby a mají mezi sebou osobní spory a i přesto dokáží úspěšně řešit zajímavé případy. Pozoruhodné herectví všech postav, skutečné metody, lokace i auta. Věřím, že nezůstane jen u jedné řady a ČT bude v této skvělé práci dál pokračovat. ()

zero_zelo

česká televize mi svou dosavadní produkcí roku 2014 nasekala na holou... paráda, pak že to nejde! a bez efektů, kokotin, machrování a 3D modelů průstřelu hlavy. ()

A.MacGyver

Ohodnotím až uvidím celý seriál... Tak jak by měl asi každý, ne? :-) Zatím ale jasná ***** Tak jsem viděl celý seriál a hodnotím. Nemám co vytknout, takže plný počet 100%. Myslím, že tento seriál ukázal na jak mizerné úrovni jsou všechny ty Kriminálky NewYork, Anděl, Mnichov a nevím co ještě. Gratulace.... ()

Stambik

Příde mi to takové nezáživné, trochu utahané a někteří herci mi jsou až nesympatičtí, ale aspoň se na to dá dívat. 56% ()

kaspman

Zatím 4 hvězdičky, ale jestli bude všech 14 dílů jako těch prvních 8 co jsem měl možnost shlédnout, asi dám hvězdičku pátou, velmi povedené! ()

platzman

CSI – shlédnuto třičtvrtě dílu a vyhodnoceno jako blbost .. Kriminálka Anděl – jeden díl a i to jen kvůli nepřiměřenému nátlaku drahé polovičky. A u téhle kriminálky se těším na další díl – čím to je? Zaprvé při dialozích nešustí papír. Kdy naposled jsem tohle o českém serálu mohl říct? Zadruhé žádné debilní beverly hills - ten s tou, ta s tím, “zvraty” které scénáristé stovky seriálů recyklují znova a znova – zde naprosto minimálně. Max tak pomluvy, problémy doma, obyčejné problémy které úplně stačí k tomu aby vysvětlily že je ten který detektiv nasraný na tamtoho. Nemusí mu hned spát se starou a s dcerou zároveň... Zatřetí skutečné případy i postavy. Díky tomu sice občas uhodnete vraha – ale proč ne? Vždyť v reále je většina vražd banální, problém je spíše vraha usvědčit než najít. Napětí se daří udržet i tak. Chování policie ne vždy skvělé – právě tím reálné. Jo, “policejní brutalita” – to že se chovají i k obětem kolikrát jak pitomci přece víme i z novin. Proč by měli být výjimkou v seriálu? V tom díle si tu necitlivost při výslechu taky sežral, nebylo to tak že by za to dostal metál. Hudba mi připomíná spíše Ripper Street než Sherlocka, hlavně znělka, nijak mě to neštve. Zatím dobré 4*, možná ještě vyšplhá na 5. ()

Arnost Kaspar

Skvělý počin ČT, tleskám, tleskám..konečně pořádný český seriál, který ukazuje nelehkou práci kriminalistů, herecké obsazení je skvostné jak Luděk Sobota válel a našel svou roli v Okresním přeboru, tak Bolek se našel zde...jedinou výtku mám, že už se pomalu seriál blíží ke konci:) ()

Jarb

Před rokem na ZOP v Praze, nám kriminalisté pouštěli rekonstrukci místa činu - nebudu psát jakého, jednalo by se o spoiler. Nicméně po shlédnutí jednoho dílu tohoto skvělého seriálu, mohu říct, že se tvůrci opravdu snažili držet reality a myslím si, že se jim to povedlo. Nečekal jsem, že mě český seriál takto vtáhne. Doufám, že tvůrci budou v tomto díle pokračovat. ()

Jardatekk

Nepamatuji si v poslední době český seriál, který by mě takhle zaujal a nemohl jsem si nechat ujít ani jeden díl. Po posledním dílu jsem ještě hvězdičku přidal. Tady se povedlo opravdu vše :) ()

ABC1

Po dlouhém čase výborný detektivní seriál, kam se na něj hrabe Anděl na Nově....skvělí herci, moc pěkně vytvořená atmosféra party chlápků- jako vždy vynikající Ondra Vetchý- i M.Hanuš, který šéfa-kreténa taky pěkně vystřih´, hudba taky dobrá...místo těch nových detektivek, které se teď budou dávat, mohla raději čt natočit další díly... ()

Mr.Dark

...dnes jsem dokoukal poslední díl a mohu s klidným svědomím konstatovat,že jsem nikdy neviděl lepší krim.seriál.Od herců,po zpracování velká paráda .Žádný bezchybní super policajti,ze super udělátkama v super autech,prostě tak jak to je .Doufám, že bude i min.druhá řada.Kdybych to neviděl,neuměl bych si představit B.Polívku v roli vyšetřovatele,která mu mimochodem sedla jak kdyby nic jiného nikdy nehrál.Ondra Vetchý o tom nemá cenu diskutovat,prostě mi tam nikdo herecky nevadil,Akorát mě štve u těchto seriálu jedna věc.Že končí po pár dílech,kdežto ty šílený běží do nekonečna!!! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD