Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

Bobby18

Atmosférickej, drsnej válečnej film s dobře obsazenejma hercema, kterej ale podle mě doplácí na to, že nemá úplně jasno, čím chce vlastně být. Hodinu a půl se tváří skoro jako dost realistický psychologický drama o hrůzách války a v závěrečný akci se přepne do režimu klasickýho hollywoodskýho spektáklu, kdy pět chlápků vystřílí cca 97 nacistů a pronáší heroický monology. ()

wick

Slušný, ale standardní válečný film.... jednoho přeceňovaného režiséra. Brad P. mě už nebaví a moc se sem nehodí, celkově na jedno shlédnutí ok, ale podruhé by to byla nuda. ()

Saxos

"Dělej svou práci!!! Zabíjej nácky." Tank je prostě velká kupa železa do který se chce každý trefit. Trochu zkrátit, míň vykecávat, víc bojů a bylo by to úplně v pohodě. ()

EXwoody

Fury je film co si na nic nehraje, není to žádná propaganda američanů ve válce, je to prostě tvrdý a pravdivý pohled na válku, na to co je zač a jak je tu lidský život bezcenný.. 5 hvězdiček, není co dodat ()

Lachtan44

První polovina filmu zaslouží za scénu v kuchyni, a souboj s Tigerem pět hvězdiček. Druhá část, tedy superman Brad Pitt v nepojízdném tanku versus prapor SS, to je neskutečná hovadina. Takže celkově zasloužený průměr... ()

maty40

Kdyby Brad zachránil 4 životy místo tanku, udělal by líp. Film by se zkrátil o půl hodky a stejně by řekl to, co chtěl. No, ale prostě Amerika... Jinak po dlouhý době kvalitnější film o druhý světový. ()

Erico

Příde mi, jak kdyby se od cca 2/3 filmu kompletně změnil koncept. Z reálně vypadajícího filmu z druhý světový, kde sem hltal atmosféru a připomněl si Band of brothers, se stal béčkovej akčnák plnej klišé a patosu, se solidním hereckým obsazením. Velká škoda že se i konec filmu neodehrával v podobnym duchu jako začátek, že pomalu houstnoucí atmosféra se změnila v nesmyslný střílení němců jak na běžícím pásu- tendle film mohl skončit úplně někde jinde. Jediný co se nezměnilo počas celýho filmu, jsou skvělý výkony herců. Hodnotit první dve třetiny filmu tak dám 5*, konec bohužel shazuje celý film.. ()

R.R.R.Remeck

Perfektne spracovaný vojnový film o tankistoch. Realita v každej scéne až na jedinú (Spoiler : keď Pitta ostreľovač triafa na tri- krát a ešte aj potom dokáže sa schovať do tanku a tam umrieť ... OMG). ()

gipper

Pokud se u nás v telce v sobotu ráno objeví Hitlerovi muži, Hitlerovy ženy nebo dokonce Hitlerovy děti, šílím! Nikterak nevyhledávám válečný filmy. Není to snad tím, že by mě nezajímala historie, ale jednoduše mi z toho běhá mráz po zádech. Nechci ani myslet na to, s čím vším se chudáci lidi v tý době museli potýkat, brr. A tohle byla válečná "klasika". Přišli jsme do kina, hnedka se začlo střílet a cákala tam krev. Co by ale taky člověk chtěl, když jde do kina na válečnej film. Pořád jsem teda čekala, kdyže se dojmu a kdyže se rozbrečím, protože jsem byla upozorněná, že to rozhodně přijde, protože je to doják jako blázen. Neukápla mi ani slza, spíš jsem trochu otřesená koukala na to, jak jeden nepojízdnej americkej tank kosí desítky, možná stovky Němců. A Brad Pitt je sice jednička, ale že by se do něj nikdo nestrefil, když si jen tak vylezl z tanku, aby doplnil munici? No nevím.. Jsem si jistá, že co se týče válečných filmů, mám zase na dlouho vybráno.. ()

DurbanPoison

Parádní film, který se možná snaží zaujmout svým realismem. Je mi líto, že v tomto případě musím dát jen 3* a to hlavě za stupiditu nacistických vojáků v poslední bitvě. To prostě bylo moc funny. ()

Sakikura

Typický americký příběh o neskonalé odvaze, výdrži a nehorázného štěstí několika vojáků v krvavé řeži druhé světové války. Takových už tu bylo hodně, jen ne v podání Brada Pitta v hlavní roli. I když by si člověk řekl, že když tam hraje pohledný Brad, bude to samo sobě jiná liga než např. "Vlajky našich otců". Bohužel, nadšení se nekoná. Některé scény jsou velmi vydařené, avšak celý děj je až moc okoukaný, kýčovitý a až příliš se snaží chytit diváka za srdce. Při tom scénáři by to jednoho chytilo akorát tak za koule. Možná by k lepšímu hodnocení stačilo více příběhu a méně střelby a létajících končetin, ale to by asi nebylo to pravé americké. Německé prostředí, kostýmy a různé detaily jsou tu chvályhodné, ale pokud chcete opravdu pořádný příběh běžte si pustit spíš "Přežili jsme Ardeny". ()

O_Peki

Jeden z nejlepších válečných filmů všech dob (a říkejte si co chcete). Pár všedních dní posádky amerického tanku dobývající německá území - zní to obyčejně? Ale film rozhodně obyčejný není. Fakt pecka. Jen ten hovadskej českej název. ()

paradoxman

Nějak jsem se do toho nemohl vcítit. Přitom samý cool týpek v čele s Bradem a dokonce fešná árijka, se kterou se erotická scéna odehrála za zavřenými dveřmi. Nejvíc se mi líbily svištící tankové střely v čele s tou, která se odrazila od krtince a skončila v oblacích. Závěrečná bitva je taky cool, ale 200 borců s bednou pancerfaustů by nepohyblivý tank vyřídilo za 5 minut i s přestávkou na cigáro. I tak musím dát za 80% za věrohodné reálie a půlku ksichtu na palubce zuřivého tanku. ()

Tomko87

Za mňa podmanivý audiovizuál, plný špiny, krvi a brutality. Herci hrali famózne. Od Pitta až po Shanea z Walking Dead. Bojové scény zvládnutèéna jednotku. Soundtrack nezaostával a pôsobivo dotváral atmosfèru. Trochu mi vadil finálny stred, ale čer to vem . Bolo to strhujúce a napínavè. Až tak, že si mám chuť zahrať World of tanks. ()

Ondrew

No jasne. Cakal som, ze sa tu tradicni "pseudointelektuali" do filmu patricne opru... Lez, nic nove na CSFD, no nie? Co ste, do prdele, zase raz od filmu tohto typu cakali? Ze to bude za nekompromisnych 5 hviezd? Asi ano, inak totiz presne nechapem, preco si miesto toho prave tato snimka odnasa casto "len" 3 hviezdy. Ano, ano... Chapem. Pre spominanych jedincov je film povrchy, gycovity, blablablabla... Zaujimave, ze ked cosi podobne predviedol pred rokmi Spielberg so svojim "Vojakom Ryanom", vsetci sa isli pretrhnut nad tym, ako ospepovali vsetko, co prave pri TOMTO filme kapanek nespravodlivo odsudzuju a kritizuju. Samozrejme, ze je to v prvom rade riadna akcna jazda (doslova, kedze sa vsetko toci okolo tanku)... Lenze, ide o jazdu, ktora ma brutalnu atmosferu (obcas som vskutku takmer nedychal a prezival jednotlive situacie spolu s hlavnymi postavami), snimka s clovekom, ktory ma v sebe aspon kusok citu zarucene otrasie... Osobne mi nerobi problem cumiet na horory akehokolvek typu (mozno to bude tym, ze ide o horory, ktore su -- nastastie -- zvacsa velmi nepravdepodobne, az na vynimky), no tu som sa proste neudrzal a pristihol sa, ze sa mi do oci viackrat tisnu slzy... Tym skor, ze ziadna vojna nie je "jednofarebna" ci nebodaj "dvojfarebna"... Pokryva cele spektrum farieb a Ayer nas o tom v maximalnej moznej miere presvedcil. Odkaz, ze aj SS-mani mozu mat srdce, hoci v reali islo o prakticky najlepsie vycvicene nemecke jednotky, je jasny. Herecke vykony snad ani netreba komentovat... za to hudbu by som zabudol spomenut velmi nerad. Je jasne, ze soundtrack z celeho diela vytrieskal uplne maximum (cosi podobne som zazil kedysi pri "Black Hawk Down"). Takze... kazdemu, kto este snimku nevidel mozem odkazat len jedno: serte na podaktore kydy, ktore sa tu v komentaroch nachadzaju. Isti ludia by poslali do priemeru uplne cokolvek. Ja osobne som s vysledkom celeho diela, v ramci moznosti, maximalne spokojny a myslim si, ze od cias "Ryana" ide o dalsiu supu z prostredia 2. svetovej. Bravo!!! 80%. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)