Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

KafuR

Špinavý, bezútěšný začátek a konec, který nic neřeší, no není tohle válka? Rejžovi bohužel utekl závěr, takže amerického hrdinského patriotismu jsme ušetřeni nebyli, ale převážná většina filmu patří do kategorie drsná a nelidská válečná vřava, která navíc nabízí ne tak obvyklý pohled z kokpitu tanku. Herecky nejlepší Pitt, i když ostatní osazenstvo té železné plechovky také není k zahození, takže nebýt toho zbytečně klišoidního závěru, byla by to až neočekávaná spokojenost. ()

Joppo88

Ako pred časom odznelo v jedných TV novinách - "čo je veľa, to je málo"... Veľa rečí, veľa nádejí a očakávaní, veľa peňazí a sľubov, veľa mien... A v tomto prípade, čo je veľa, to bolo málo... žalostne... Úbohý scenár a nadľudské a nepochpiteľne naivné scény zabili "Fury"... Pre mňa zomreli "železná srdce" na prepadákový infarkt... ()

Ozzy2

Typická americká válečná sračka plná patosu, falešného hrdinství.Ten konec se opravdu nepovedl a zhusil mi do té doby ucházející snímek. Elitní jednotky SS opravdu nebyly takové naivní lamy. ()

misbos

Jako PARDON, ale "špinavý válečný film o špíně války" neuděláte tím, že hlavní postavy trochu víc (ale opravdu jen trochu) umažete šmírem, a jejich battle skills nezdůrazníte tím, že necháte jejich protivníky chovat se po taktický stránce jako naprostý hovada (jako záklaďáka mě armáda vyškolila jako velitele bigoší čety, takže o boji s obrněnými prostředky nepřítele něco málo tuším... to pro pořádek :-) ). Dvě aspoň za ten šmír.... Začínám se o Suicide Squad docela obávat... ()

Charlie84

Dva filmy, z nějakého důvodu spojené do jednoho. Aja vybuduje solidní hororově válečnou atmosféru, postavy se taky drží (v rámci žánru), u některých chápeme proč se chovají tak jak se chovají, u některých ne (pittův velitel už je spíše z komiksu), ale ok, akce slušná, přehledná, hudba výjimečně umírněná, někdo byl až osvícený, že to nepřihráli zimmrovi…ale z nějakého důvodu a mě by fakt zajímalo, co se v tě poslední třetině stalo, někdo zastřelil scénáristu? Otevřeli o láhev víc než bylo třeba? Změnili dodavatele drog? Někde ve dvou třetinách se to totiž přepne do opusu ruského stylu, kdy hordy neohrožených SSmanů jsou koseny po desítkách, stovkách, dle závěrečného záběru takřka po tisících, protože kdo by nechtěl zemřít při hrdinném útoku na osamocený tank v polích. Rychle tam pálím ty čtyři, než mě to nadšení z ne-vůbec-špatného a především po dlouhé době a zřejmě i na dlouhou dobu jediného válečného filmu přejde. ()

Gixian

Uznávám že trochu nadržuju vzhledem k mé afinitě k tématu, ale pokud Zachrantě vojína Rayana zaslouží 89%, toto by zasloužilo sedm hvězdiček.Začátek děsnej, a na konci němci poněkud neschopnější, než by asi byli ve skutečnosti, ale ty jednotlivé scény, ať už přepad u lesíka, obsazování města, "fraternizace" s nepřítelem či jednotlivosti z bojových scén byly vynikající. ()

ludva10

Film budu hodnotit jako velký fanoušek válečných filmů ( Zachraňte vojína Ryana, Slzy slunce, Nepřítel před branami....). Tak nějak si dokážu představit, že se z tohoto filmu dalo vytěžit více. První půlka se mě moc líbila, měla děj, emoce, realičnost, herecký výkon Pitta i dalších, ale ta druhá ( hlavně finální scéna )? Jako většina amerických filmů moc přitažená za vlasy, němci padají jako hrušky a sami nemůžou nic trefit a američané? Ti jsou prostě nej. Alespoň úplný závěr to tak trochu napravil. Ale i tak nemůžu dát víc než lepší 3*. ()

helraiser odpad!

To jako fakt? Prvních pět minut ok, ale co přišlo potom to snad ani nemohli myslet vážně. Jeden nesmysl, za druhým, od honění Tygra se Sharmanem do kolečka až na absolutně nesmyslnej konec kdy nepojizdnej tank zlikviduje celej prapor SS. Nervy mám jenom jedny a na podobný pohádky opravdu nejsem zvědavej. V porovnání s tímhle vycházejí sovětské válečné filmy jako veledíla a, že to byly také skvosty. ()

Razzor_82

"Sejmi toho hajzla!" Ayer zfilmoval železně chlapskou týmovku. Herecké obsazení šlape naprosto skvěle. Příběh je dokonale špinavý, brutální, krvavý a hlasitý. Filmu dominuje přímý střet s nepřátelským německým Tigerem. Brad Pitt si dokonale užívá roli seržanta Wardaddyho. Špičkové řemeslo, které servíruje krvavé souboje pěchoty s tankovou divizí. Film nezná slitování ale nese i stopy lidskosti. 9/10 ()

LyBerion

Válečné filmy nejsou zcela můj šálek kávy, nicméně Fury je záležitost, která dokáže oslovit i běžného diváka. Když pominu parádní výkony herců i jejich samotné obsazení je to snímek více než koukatelný a rozhodně nezklame :). ()

j.linhi

Mrtvejch nácků není nikdy dost. Parádní válečnej film, kde se všechny, v diskusi tolik vytýkané, historické nepřesnosti rozplývají ve špíně a bahně, za dunění "osmaosmdesátek" a rachotu MG42 a Browningu M2. Jinak musim říct, že Pittovi tyhle role klejících americkejch oficírů dost seděj. ()

LordMysti

Chtěl jsem dát pouze 3* ale nakonec jsem dal 4*, protože abych pravdu řekl, čekal jsem film naplnění od hlavy po paty americkým patosem... a ten se k mému údivu nekonal. Ano něco tam zůstalo, ale autoři měli soudnost a vykreslili vcelku reálně souboj amerických popelnic s německými Tigery. Trošku mi na filmu vadilo neustálé odůvodňování, že střílení němců je v pořádku. Po technické stránce mi film hodně připomínal Bratrstvo neohrožených, jejich kvalit ale film nedosahoval. Každopádně jako fanda obrněné techniky jsem si přišel na své a to kolem film úplně nepotopilo. ()

Shakaar

Silně přeceňovaný snímek. Dle mého děj by možná vystačil na děj epizody typu Batrstva neohrožených, ale že by se z tohodle dal udělat celovečerák mi příjde málo. Brad Pitt v rolích vyloženě vyspěl a jak stárne, tak je čím dál lepší. Ale kdo dál? Jon Bernthal tam hraje v podstatě Shanea z Walking dead, ale jinak mě nikdo vyložně nezaujal. Tankové "šachy" vypadali dobře, ale na to co jsem slyšel je to zatraceně málo. Možná to chtělo zmapovat celý úsek jak putovali ne jen jednu část, respektive sklonek existence "Fury". Je to škoda, že snímek se zcvrkl na oslavné vlastenecké heslo typu "nejlepší práce, kterou jsem měl", nebo filozofování na téma boha, smyslu válek. Je to škoda, měl jsem velké očekávání, že by to mohlo být něco jako Vojín Ryan, ale takto to uvízlo někde v polovině. ()

Mira90

Jo! Konečně film, kde tank z druhé světové vypadá jako tank z druhé světové. Akce - miliónová, herci - skvělí, příběh - americká klasika. Nebýt samotného závěru/vrcholu, jehož myšlenka (na rozdíl od provedení) byla jak z pomocné školy, hodnocení by mohlo být lepší, takhle hodně dobrých 80%. ()

Selixinho

Tomuhle filmu neskutečně pomohl scénář a výběr herců. Dohromady tvořili skvělou partu lidí, protože smích na jejich tvářích vydržel téměř do samého konce. Ale...čtyři z tanku a pes. A tím psem myslím toho zelenáče, co byl tak otravnej až se většina děje točila kolem něho. Najdeme tu i pár nesrovnalostí (například skoro závěrečná scéna, kdy se tankisté připravují na svou poslední bitvu, před nimi a německým vojskem je dělí asi tak kilometr dlážděná cesta...a to byste nevěřili, jak dlouho může trvat skopčákům taková cesta. Souvisí s tím i následující boj, kdy je jedna scéna za dne a vzápětí je všude tma - hodně hodně rychle se setmělo.) Ale i přes tyto hrubky, kolem a kolem, dobrej film. Dobrej Jon Bernthal, né Brad Pitt. ()

TomasRichtr

Působivý film na velkém plátně. Dobře zahraný, vtípky povedené, napětí z děje jen kapalo, dokonce nehty jsem si kousal. Tak trochu Expandables zasazení do druhé světové, až na to, že to bylo přece jen realističtější. Na druhou stranu se mi zdá, že některé scény se daly zkrátit nebo prostě vynechat, aby zbytečně nenatahovaly stopáž, ale v zásadě mi to nevadilo. SPOILER! Co mi vadilo byl zase debilní konec. To je prostě neduh filmů posledních let, ať v tuzemsku nebo v Hollywoodu. Stupidní konce mi vždycky kazí dojem z filmu a tentokrát se jim to "podařilo" taky. Že Brad Pitt schytá několik kulek (tři), je celkem v pohodě a bojuje dál, to tu bylo už např. v Pánovi prstenů nebo v Posledním samuraji či v dalších x filmech. Ale ještě horší byl ten SSák, který nechal Logana Lermana žít bez zjevného důvodu. NE! Takhle to fakt nedělali! SSáci byli pěkní parchanti a rozhodně nenechávali naživu cizí vojáky. Najmě, když s nima půl dne bojují. To je prostě blbost. Kdyby jeden z nich byl civilista a neprásknul druhého ostatním, tak to pochopím, ale tohle byla kardinální ptákovina a odbytej konec. ()

Franc1s

Wardaddy, Furie a parta magorů co bydlí v tanku a kosí němčoury. K nim se přidá mladej amatér a zažívá pekla z 2.světové. Rozhodně se na to dalo dívat, akce pomálu, ale stála za to(za mě s Tigerem nej), efekty paráda, pro mě jen zbytečně moc drama-scén a kecání. Kdyby se to zkrátilo o pul hodky nebo přidalo o jednu tankovou bitku navíc, nic by se nastalo. Po druhé kino už není potřeba :) 7,5/10 ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)