Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

Drom

No věru mám z toho docela rozporuplné pocity. To úplně první, co mě napadne, je hudba, která mě osobně naprosto sedla a v kombinaci s některými scénami jsem byl v sedmém nebi z čouhající deprese. A až neuvěřitelná byla silueta lidské hlavy tvořená korunou stromu osamělého ve zničené krajině, podbarvená depresivními melodiemi, špínou a beznadějí. Zrakový klam či záměr? Toliko k solidnímu úvodu, dále už to pak byla jen horská dráha nevyhnutelně v konečném důsledku končící u nástupiště na zemi nikoliv v oblacích. Z vrcholu brilantního záběru do hlubin sprostého a levného klišé, zas něco povedeného a propad, nahoru a dolů... Brad Pitt nezklamal a krom toho, že měl v přilbě očividně integrován hřeben (a tedy i po největší akci byl vždy dokonale učesán) opět nepředvedl nic. Režisér nejen že nezvládl návaznost některých scén a pojal soumrak Třetí říše víc než symbolicky (za pět minut byla tma), ale podezírám ho navíc i z recyklace scén pro různé části filmu. Nikterak pak nemohli překvapit s panzerfausty na ramenou pochodující esesmani, kteří se západem slunce zabalili výzbroj do beden, aby ji mohli po setmění nekoordinovaně opět vybalovat při noční bojové hře "Běhej zmateně kolem, dokud tě netrefí". A to, že na vzdory situaci tank v závěru nevymalovala sekaná z hlavního hrdiny, byl jen logický důsledek prvoplánovitosti celého díla. Když tak nad tím přemýšlím, tak zase tak dobrý to nebylo. ()

DAPDO

Jako hráč WoT a člověk, který má prostě rád tanky, jsem byl na film velmi zvědavý. Scéna, kdy Tiger vyjíždí nesmyslně proti třem Shermanům, místo aby je zničil pěkně z místa, úsměvné, ale budiž, přece nenecháme hlavního hrdinu uhořet po hodině filmu. Ovšem závěrečná scéna, kdy pět amíků zneškodní skoro celý regiment němců v polorozpadlém Shermanu, to si mohli tvůrci ušetřit. Zřejmě se inspirovali v Postradatelních...No proč ne, snaha byla, nenudilo, neurazilo, ale čekal jsem daleko víc. ()

darkreider

Špinavé a plné mŕtvol. Netočil to náhodou Ayer? Milovníci ustrelených hláv a v podstate aj všetkého ostatného si prídu na svoje. Ja som sa bavil, aj keď neviem, či to v rámci faktu, že sa jedná o veľmi nihilistické zobrazenie vojny, nie je trochu nesprávne použité slovo. Najväčšie terno je podľa mňa útok na Tigra, pretože záverečná režba je trochu z iného žánru a nedá sa brať až tak vážne, ako zbytok filmu. Ale to už si musí každý rozhodnúť sám. ()

Stíba

Po zklamání ze Sabotage je Ayer s Fury zpět ve skvělé formě. Je to film, který zaujme příběhem i zpracováním, výbornými akčními i neakčními scénami i sympatickou posádkou, kterou táhne charismatický Pitt. S Greengrassovou Zelenou zónou určitě nejlepší a nejsympatičtější film z bojiště 2SV posledních několika let. ()

michald99

Škoda, že kulky jakékoliv ráže vypadají jako laserové projektily ze Star Wars, podle mě to celkem kazilo dojem z filmu a nechalo ho to vypadat spíše jako futuristické bojiště s lehce pokročenou technologií, zato však závěrečná bitka a konec obecně byly fakt luxusní. ||70%|| ()

Whitebeard

Docela dlouho jsem uvažoval nad hodnocením tohohle filmu. Na jednu stranu naprosto strhující akce a stylizace filmu, na druhou stranu jí je ve filmu strašně málo. Z tohohle pohledu jsem byl hodně zklamanej. Nicméně celá posádka filmu hraje naprosto na max. V čele s Pittem, kterýmu žeru v poslední době jakoukoliv roli, hrajou tak dobře, že do filmu vtáhnou. Chemie mezi jednotlivými články tanku Fury, který prošel skoro celou válkou, funguje na jedničku a zaučování nováčka je drsný, šílený a poutavý. 5 let v tanku vám udělá v hlavě asi slušnej bordel a herci tohohle filmu ten bordel zahráli víc než obstojně. Konec filmu už se nesl v klasickym Hollywood stylu, Němci nabíhají na tank jako lumíci, obíhají ho dokola a nechávají se kosit po desítkách. A to sráží film daleko víc, než zvláštní skákání událostma a celkem nudnej scénář, kdy se vlastně ve filmu zas až tak moc neděje. Nicméně na méně jak 4* to být rozhodně nemůže. Takže za mě horší 4* ()

rukay

Ó Bože! Proč když první polovina filmu má grády, spád, švih a sugesci, tak to v té druhé to Hollywood spolehlivě degraduje na třetiřadou střílečku, alá Univerzální Voják. Takže zatímco na první část jsem měl rozhodně chuť se kouknout ještě jednou, a parádně si užít skvělé herecké obsazení v čele s Bradem, kterému zdatně sekundují ostatní, včetně Shia - který, když nepobíhá v bayovině pro náctileté, je kupodivu i docela dobrý herec -, tak na druhou bych raději zapomněl. To všechno co se totiž na začátku podařilo vystavět - psychologicky skvělé klaustrofobické prostředí železné obludy s bandou magorů - je v závěru naprosto spolehlivě rozmetáno v prach. Pro posledních dvacet minut má totiž rozum, logika a fyzika volno, což je na válečné drama skutečně trestuhodné zvěrstvo. Namísto autentického a klidně i hrdinného, ale rychlého!, masakru se dočkáme nekonečné akční scény, přetékající patosem, citacemi z bible a WTF momenty. Fury měla parametry a šanci zařadit se po bok pětihvězdičkových es jako je Rayen, Hanební panrchanti, Nepřítel před branami, Odpor či Bratrstvo neohrožených. Takhle zprznit perfektní film je neskutečné umění a já velice lituji, že nemohu dát víc jak 3***. ()

FanKalEl

I keď medzi hlavného herca bol postavený Brad Pitt, v konečnom dôsledku len sekundoval Lermanovi - bez jeho postavy by to bolo suché, čo je vlastne poklona keďže zatiaľ za svoju kariéru sa nestihol predviesť. Takže takto asi nejak vyzerá akčný vojnový film od Ayera, len som nečakal že poskladá toľko dobrých hercov a ich aj nadmieru využije ( napr. Bernthal z walking dead bol boží ) a k tomu napíše skvelý scenár. Má to silné momenty a cez dve hodiny sa na to rýchlo pozerá vďaka striedavej akcii a dobrej atomosfére SPOILER! len škoda toho koncu že Don si nechal v sebe česť a horlivosť zabíjať SSkákov lebo cestovať cez Afriku po Nemecko a vo finále sa nechať popraviť bol dobrý odstrel od sploditeľa filmu. A k tomu na konci uvidíme že niektorí nacisti fakt neboli splodené zlo, no ale čo už s tým :D Nevadí, aj vďaka bohatej hudobnej nádielke je mi štyri hviezdy dať, málo. 4,5 * (83%) ()

Blaogranas

Musím říct, že velká část hodnocení je za výpravu, ta se opravdu povedla. Dějově už je to trochu jalovější, protože tu "big action" snad nesežral ani ten největší optimista. ()

redwik

Fury mi svojou ukážkou vojny trochu pripomína Band of Brothers, nie je však až taký dojemný (ani raz som neplakal!). Brad Pitt (škoda, že mal na hlave typický SS-ácky účes) a Michael Peña boli tip-top. Hlavnou hviezdou bol ale zo začiatku priblblý Logan Lerman, ktorého obvykle zhejtujem približne rovnako ako Mladý Hejter všetko navôkol, no tentokrát sa to s ním dalo vydržať. Vojnový film kvalitou pripomínajúci (alebo dosahujúci) Saving Private Ryan to nebol, chýbalo mi najmä trochu epickejšie zakončenie - napríklad, že by spod zeme vyliezol obrovský Tyranosaurus Rex a všetkých by postrieľal guľometom. Na to si asi budem musieť počkať až do Jurassic World. Brad Pitt - Don 'Wardaddy' Collier /:/ Shia LaBeouf - Boyd 'Bible' Swan /:/ Logan Lerman - Norman Ellison /:/ Michael Peña - Trini 'Gordo' Garcia /:/ Jon Bernthal - Grady 'Coon-Ass' Travis /:/ Jim Parrack - Sergeant Binkowski /:/ Brad William Henke - Sergeant Davis /:/ Jason Isaacs - Captain Waggoner /:/ Anamaria Marinca - Irma /:/ Alicia von Rittberg - Emma ()

Jakubik

Po pořádném zhodnocení v mojí palici, která se naštěstí neocitla pod pásem tanku dávám Pittovy a jeho partě „hrdinů“ čtyři hvězdy a těším se na další projekci. SPOILER ALERT. Kdyby nebylo scény v bytě a místo toho kdyby bylo více tankových bitev dal bych i pět ale kvůli těmto dvěma (přibude třetí) důvodům dávám jen za čtyři, ale ještě přidám jednu malinkou výtku. V závěrečné bitvě vše začíná za dramatického šera a v dalším záběru je tma jak v pr…. což zaprvé ubralo na přehlednosti a druhé to zkazilo celkový dojem. Scéna v bytě byla až přespříliš vyhrocená a pro mě taková zfetovaná a tak trochu mimo. Zbytek v pohodě včetně herců, hudby, efektů a celkově amíci toto téma umí prostě zpracovat tak, že i nejdementnější příběh, který je na hranici uvěřitelnosti dokáže vypadat světově a koukatelně… ()

Ondr@932

Válečné filmy mě většinou moc nebaví, ale tento je mnohem zajímavější a zábavnější než ostatní. Může za to asi kvalitní režisér David Ayer, který doteď točil převážně jen kriminální thrillery a teď zkusil i jiný žánr a je vidět, že i zde to umí pořád na výbornou. Jen se mi moc nelíbilo, když se střílelo tak z toho udělal oranžové a zelené čáry ... To mě spíš připomínalo Star Wars než válečný akčnák. A navíc se mi zamlouvalo dobře vybrané herecké obsazení v čele s Bradem Pittem. Který mě poslední dobou přijde, že si vybírá konečně zajímavější filmy než dřív. Takže sečteno podtrženo jedná se o velmi dobrý válečný akčnák ! 90% ()

pepa3rd

V podstatě je to nadprůměrný válečný film, který má několik opravdu dojemných momentů a nebojí se ukázovat hrůzy končící války v její neskrývané surovosti, což se zrcadlí v nelidském chování nejen "zlých", ale i těch "hodných" hochů na straně spojenců. I když je závěrečná bitevní scéna velkolepá, nejvíc mi v hlavně utkvěl souboj s Tigrem a pak vaření vajíček. Celkově ale musím říci, že jsem byl trochu zklamán a do mého TOP 10 válečných filmů se tento snímek bohužel nezařadil. I tak ale slušných 65 % ()

Patriot.X

Úžasně nesympatická posádka dává ve svém nepojízdném tanku na frak praporu SS. Jako fanoušek válečných filmů s tím obvykle nemám potíže, ale tady už mi to hrdinství a supermanství lezlo na nervy. A to tak, že jsem začal fandit Němcům. Po technické stránce výborné, ale jinak mizérie. ()

Torgal

Blato, krv, mŕtvoly, zúfalstvo, vôľa prežiť, smrť. Vernosťou podania vojnového šialenstva aj s dopadom na psychický stav vojakov Fury ďaleko prevyšuje Spielberga, ktorého Zachráňte vojaka Ryana vyzerá oproti tomuto depresívnemu mäsokombinátu ako výlet skautského tábora. Príbeh tu nehľadajte, toto je len výlet na front osadený plnotučnými postavami z ktorých naozaj cítite, že hrôzami vojny sa brodia už niekoľko rokov. Nadšenie z autentického zážitku kalí len záverečná heroická obrana tanku pred nekonečnými zástupmi Nemcov, ktorá je ďaleko mimo realistických mantinelov zvyšku filmu. 8-/10 ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)