Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

milancecil

228. Na shlédnutí tohoto filmu jsem se opravdu těšil a až na závěrečnou bojovou scénu, pro mne z celého děje bohužel nejméně věrohodnou, nejsem z dnešního představení ani trochu zklamaný, vše se odvíjelo v předvídatelných mezích a tak nebylo až tak důležité jako při jiných projekcích o ději a událostech přemýšlet, jen se plně v sále oddat přívalu všech těch hřmících a dunících vibrací, které byly jednoznačně nosnou složkou diváckého zážitku, tedy ani ne tak herci, stejně jako tehdy vojáci, nebyli těmi nejdůležitějšími hráči na scéně, ale tanky, právě ta ohromující, ničivá a vše pod svými pásy drtící síla, kdy teprve až v jejich hlučných útrobách a ve stísněném prostoru se odehrávají lidské příběhy, zredukované jen na pouhé přežití a tak často končící společnou krutou smrtí. ()

DeathTheKid

1) Fury = Fúrie...nevím, přeložil bych to jinak 2) v jednom filmu hned 2 pěkné němky wtf?!... Ayer nám nabídl rozporuplný scénář plný biblických citací a monologů představujících zoufalství, např. "kurva, já ho nezabiju, já tu už nechci být maminko" s mixem dobrých hlášek + sebetrýznivé záběry na Pittův obličej s 3 denním sexy strništěm a veeeeelmi dobře zvládnutou akcí. Pravda, podle mrtvol bych poznal kdo dostal bajonetem do hlavně (jestli víte, co myslím), takže sme si nemuseli dát předpremiéru SW ep. VII. A pokud pominu 5 minutové Prostřeno!, které bylo opravdu k smíchu jako to na iPrimě, dostal sem nabušený válečný kousek. PS: řekl bych, že Norman dá za zábavu 10 avšak hodnocení na konci bylo trošku výbušné. ()

Styxos

Pitt bude (stejně jako Cruise) super i v osmdesáti. A zbytek party nebyl k zahození. A kdyby Ayer udělal adaptaci Abercrombieho, tak bych se nezlobil. ()

Georgex

Opravdu se tahle pohádka o tanku chtěla honosit titulem nejreálnější film z druhé světové války? Co na tom, že tvůrci využili reálné techniky, když si jí za prvé užijete velmi málo a za druhé, když výsledek působí dojmem, že by snad bylo lepší, kdyby si tam tam zmiňovaná železná monstra dodělali digitálně a bylo jich tam k vidění více. Film se snaží být tak drsný a surový, přesto k závěru naservíruje popcornovou frašku, že celou svoji snahu ve výsledku zapře. Ono upřímně film selhává také na dějové nevyrovnanosti, kde na sebe naskakují jednotlivé scény velmi chaoticky a jednu chvíli sedíte u Adolfů v obýváku, pak si to pro změnu rozdáte s legendárním tankem Tiger, abyste si za chvíli dali kafíčko o páté na korbě tanku. Zkrátka klasický Ayer, který se tak moc snaží ať to vypadá reálně, chvílemi překvapí, nicméně jako celek to opět nefunguje. Každopádně už jsem něco válečných filmů nakoukal, abych mohl s klidem konstatovat, že toto opravdu není nic výjimečného a nebýt sympatických herců a pár slušných scén, tak to možná ani nedokoukám. Moje hodnocení 45%. ()

Hollohlaway

Velice slušný, ale průmer. Herecky výborně, Pitt a Lerman přímo skvěle. Pittovi jsem věřil každou vteřinu všech předchozích bojů, měl je vepsány v obličeji, životem unaveného člověka, co viděl to co nechtěl. Lerman vyjukaný tak akorát, uvěřitelně, civilně. Hudba také fajn, a záběry techniky a kvalitně nasnímané boje mě bavily. Co mě nebavilo, a co podle mého sráží tento film, je scénář a gradace děje. Pro mě nic napínavého nad onu pověstnou čárku, akce jen tak proběhne, wow moment tam prostě žádný nevidím. Oceňuju realističnost a syrovost, ale drajv prostě vypadá jinak. ()

Akret

Na tenhle film by se dalo napsat spoustu vtipů a stejně tak mnoho kritiky. Ale zase proč? Osobně se mi film velmi líbil. To že pět vojáků v tanku zabilo hodně Němců, no to je sice pohádka, ale tak nějak mi mimořádně nevadila. Asi za největší klišé považuji hodného Němce v závěru filmu, kdy i přes ztotožnění se s myšlenkou, že všichni Němci prostě nebyly špatní, mi v této fázi přišlo, že žádný voják by se takto nezachoval poté, co před jeho očima umře spousta jeho spolubojovníků. To že Pitt hraje klaďase každým coulem je prostě jasné, je to přece Brad, všichni ho známe, je to gentleman za všech okolností. ()

tommmy89

Tatko Bradd - otec všetkých populárnych filmov nám akosi starne na tvári, tak aj na stvárňovaní filmovej tématiky. Priznám sa, že dlhú dobu som si jeho film nevychutnal tak povediac nikde. Prezerajúc si jeho tvorbu som prišiel na fakt, že posledný hviezdny film, ktorý sa mi páčil datuje rok 2008, konkrétne film Podivný prípad Benjamina Buttona - to je ale smutné, milí moji. Bradd a jeho Dannyho trinástka, Dannyho jedenástka, či Pán a pani Smithovci sú moje srdcovky a tak dlhú dobu sa nedokázať presadiť... Nuž, ale film Fury sľuboval veľký návrat a ja si skromne myslím, že Bradd obhájil svoje meno a nastúpil vo veľkom štýle. Jednak je film konštruovaný úplne inak ako iné vojnové filmy, čo potrvrdzuje originalitu. Vo filme je neraz vykreslená necenzúrovaná scéna, sú tam emócie, akcia a samozrejme tam nesmie chýbať ani láska a sklamanie. Tieto elementy proste do vojny patria a niekedy Vám doslova vyrvú srdce z hrude. Je fakt málo voj. filmov, ktoré to dokážu, niektoré sa o to pokúšajú, ale márne. Ale späť k veci - Fury predostiera úplne nový koncept, nový štýl a pohľad na vojnovú tématiku. Som aj celkom rád, že som si mohol pozrieť film o bande chlapíkov vezúcej sa v jednom tanku, kde sa už čo to prihodilo a počas filmu sa aj prihodí. Bradd stvárňujúc tvrďáka a učiteľa s rešpektom ukázal, že zatiaľ nepatrí do starého železa a vie zahrať, tak ako sa patrí ! ()

Norfice

Brad Pitt, David Ayer, prostředí 2.sv. války a skvělý příběh.. Už jenom tyhle hesla hrají pro mě! Mně se to opravdu líbilo. Nemůžu dát nic jiného než plný počet! Jsem opravdu spokojený! Na Furyho jsem se těšil, ale takovouto pecku jsem nečekal.. ()

greath

Na vojnové drámy Stevena Spielberga to nemá, ale vykľul sa z toho ďalší schopný Ayerov film. Taká svetlá výnimka spomedzi vojnových filmov za posledné roky. ()

Jello Biafra

Vojnové filmy z druhej svetovej vojny sú v dnešnej dobe veľmi vzácne. Preto som rád za každý nový, ktorý sa objaví a Fury je natočený vizuálne veľmi zručne. Jednotlivé bojové scény sú v rámci žánru silne naturalistické (nechýbajú utrhnuté končatiny) a filmu celkovo prospieva jeho ponurá štylizácia. Dokonca sa tu nájde jedna nezabudnuteľná scéna súboja s nemeckým ťažkým tankom Tiger. Sklamanie však prichádza v prehnanom závere, kde sa Brad Pitt zmení na Chucka Norrisa a spoločne so zvyšnými vojakmi sa v imobilnom tanku bránia ohromnej presile. Vtedy prichádza na rad americký macho patriotizmus a dotyčná bojová scéna má s realitou len málo spoločné. Vo filme mňa iritovali aj neustále náboženské žvásty, kde naši vojaci tvrdia že sú predĺžené ruky božie. Veľmi mňa prekvapilo, že nie všetky postavy okolo ktorých sa točí dej sú kladné. Dvaja členovia posádky tanku v podaní hercov Michael Peña a Jona Bernthala totiž vo filme hrajú riadnych arogantných hajzlov. ()

Trapper33

Skvělý film, který sráží jen trošku naivní a hloupé finále. A to až do finále je to opravdu super. Herci jsou parádní, všichni si sedí, prostředí je naprosto perfektní a tak po zbabrané finálové části, kde jsou němci zase hloupí a nabíhaj si do všeho co střílí, se nejlepší částí stává tanková bitva a jí přecházející oběd. ()

Aqualung

No začátek by šel.Zajímavý jistě byl přerod štábního písaře v tvrdého válečníka.A dobře tak.Válka chyby a soucit neodpouští.Ale pak se začal děj,ale spíše bojové scény ubírat směrem,který chápou jen tvůrci.Tiger se svým kanonem dokázal odstřelit americký tank na téměř kilometr.Rozdíl v účinnosti kanonů byl děsivý.Tady to jaksi obešli honičkou na poli.A závěrečné scény v nepojízdném tanku jsou naprostá šaškárna.Nikdo v tanku nemohl přežít zásah pancéřovou pěstí.Tady to odskákal jeden.A výbuch obranného granátu v prostoru tanku vyřešil jeden z posádky jeho statečným zalehnutím.Ostatní válčili vesele dál.A co tlaková vlna?No nic.Tohle se nepovedlo..... ()

Fox85

Až na pár momentů a heroický přepálený konec jsem se dobře bavil. Boj v tanku jako špinavá a hnusná práce (válku samotnou nevyjímaje). ()

kenkaku

Film je natočen značně ponurým dojmem. Postavy jsou špinavé a mnohdy až démonicky zahalené. To sakra působí. Je to na míle vzdálené selankám o usměvavých borcích co "na Jeepech bílou hvězdu měli". Válka se zobrazuje jako hnus a šílenství. David Ayer se neštítí ničeho (nějaká ta ustřelení hlava kanónem není problém). Čím si u mě podělal plné hodnocení je ta DVACETIMINUTOVÁ debilní pasáž (cca v polovině) s dvěma ženami v bytě. Možná je napínavá (bude vynucený sex, nebude vynucený sex) ale otravná. Vůbec nezapadá do toho jinak dynamického a akcí nabitého děje. Jako pěst na oko. Dokonce víc, než ten ujetý závěr "bráníme křižovatku" (oblepená tunou kravin - proč nechávají před bitvou munici venku? oplakávání každé mrtvoly stylem "zastavil se čas", atd.). Ten mě vytočil mnohem méně... celkem i splachuju tu imbecilitu Wehrmachtu (tihle nemohli obsadit polovinu Evropy ;)). Je možné, že až to vidím podruhé, hodnocení snížím, ale bez možnosti přetáčení (nebo pouštění si něčeho 2x) do toho nejdu. ()

Fisek

No… přes pomalej rozjezd, v podstatě celou první polovinu, film dokázal dostatečně rozvinout charaktery hlavních protagonistů, aby závěr s diváky jaksi hnul. Taky poslední půlhoďka tomu dala hodně slušný grády a pozvedla mé hodnocení o hvězdičku výš. Celkově skvělý film (scény z tanku byly opravdu vynikající) až na pár momentů, kde mohla být druhá světová vyobrazena trochu surověji a bez servítek, ale mimo to… best job I’ve ever had! ()

netahlo odpad!

Krasny, dojemny a hlavne originalni pribeh o tom, jak udatni americti hrdinove "nakopali ty podelany nackovsky prdele". To zase muselo byt v alejich kolem americkych mulitplexu nabreceno .... ()

Maynard.

Proboha, tohle je tak šitskej film, že to snad ani není možný... Obdivuju např u Nolana, že film režíruje a napíše k tomu i vlastní scénář. Tady je to podobný, s tím, že temhle scénář je tak stupído, že sem se ke konci filmu musel smát. A to tam všichni hlavní hrdinové (až na jednoho) umírali. Dokonce i Brad Pitt umřel a já se smál, chápeš to? Smál sem se tomu. 5 amíků v jednom tanku (kterej je nepojízdnej) čelí obrovské přesile němčourů (těch je asi tak 500), je to na tevřeným prostranství. No a němčouři tam padaj jako švestky. Jestli měli v 2.Světový takovýhle problémy s jedním nepojízným tankem, tak se divím, že ostatní americký tanky měly pásy funkční :o). Co se týče zpracování, tak jak takž, ale na kvality Ryana se to ani trošku nechytá. Rejža se záměrně vyhejbá hromadným scénám, asi neměl dost prachů v rozpočtu. Každopádně tohle je tak obrovský zklamání jako sem už dlouho nezažil. I kdyby hrál Brad Pitt polonahej, tak by tenhle kousek prostě nezachránil. 3X ŠIT! ()

Lukoboss

Dobrej film s výborným Bradem v hlavní roli. Nemůžu si pomoct, ale B. Pitt opravdu umí zahrát kde co s obrovským přehledem. Dál herecky vynikne ještě hnusák J. Bernthal, no a ostatní tomu tak jenom sekundujou - doslova bych řekl, že se s nima svezli. Jinak je to naturalistický tak, že bez mrknutí oka lítají kolem ustřelený hlavy atd., ale je to přece jenom WW2, a to k tomu patří - ve válce nikdo s nikým nejedná v rukavičkách. Silná scéna (nebojová) je ve městě na návštěvě těch dvou německých slečen, tam by se dala atmosféra krájet. Nechybí ani závěrečná řežba, kde je teda potřeba trochu přihmouřit oko, ale žádná katastrofa. Vcelku se jedná o velice solidní počin, nic moc bych tomu nevytýkal. ()

slovan1

Od Ryana jsem snad neviděl lepší film o 2. sv. Pitt skvělý a celá posádka tanku dobře doplňuje. Přesně takhle si představuji vzhled krajiny války. Akční scény jsou fest reálné. Několikrát se mi hrdlo sevřelo, sem tam jsem čuměl jak péro z gauče, jak na mě scény působily. Pro scény kdy jdou americké tanky proti němčourskému Tigeru a záverečné dobývání na křižovatce a nejen za to, dávám plný počet. Ayer znovu nezklamal a snad mu to tak půjde dál. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)