101 dalmatíncov

• Česko 101 dalmatinů (viac)

Pôvodná klasika od Walta Disneyho očarila generácie divákov neodolateľnými, chvostom vrtiacimi hviezdami, pamätným príbehom a krásnou zmesou humoru a dobrodružstva. Cruella De Vil, Disneyho najohavnejší zloduch, spustí chlpaté dobrodružstvo, keď unesie všetky dalmatínske šteniatka v Londýne, vrátane pätnástich z rodiny Ponga a Perdity. Pomocou sily „polnočného štekania" Pongo vedie hrdinskú skupinu zvieracích postáv na dramatickú výpravu, aby všetkých zachránili. (Disney+)

Antrey

Začátek mého alfabetického rewatche Disney animáků. I po více než šedesáti letech si tahle klasika drží svoje kouzlo, animace je nádherná, příběh napínavý (pamatuju si, jak jsem jako dítě měla úplně okousané nehty, když se smečka snaží dostat zpátky do Londýna, a i po letech je tahle část téměř nervy-drásající). Chtělo by to víc prostoru pro Cruellu, což se Disney snažil vynahradit alespoň v dalších adaptacích a prequelu, ale původnímu filmu to trochu chybí. Doporučuje britská komora 101 veterinářů. ()

vincchuppo

Úžasně nabitá pohádka o kupě neposedných dalmatinů! Jako malý jsem tuhle pohádku zbožňoval a hrozil jsem se ve snech zlé Cruely Devil! Výborný dětský animák! ()

Likan7

Jedna z nejslabších originálních disneyovek. Respektive do psího útěku to je celkem ucházející příjemný film. Pak očividně Myšákovi došly nápady a musel film nějak roztáhnout, aby to mělo alespoň trochu filmovou délku (viz snad 10 minutová scéna předávání zprávy mezi psi). Není to vyloženě špatný, ale určitě jsem se tady v porovnání s ostatním Disneym nejvíc nudil. ()

SharpChick

Tenhle příběh mi nikdy k srdci nepřirostl, hraná verze patří k mým nejméně oblíbeným filmům vůbec a animák, ač je o mnoho lepší, bych si už taky dobrovolně nikdy nepustila... 45% ()

studiobadguy

Já psi nikdy neměl moc rád ale po tomto filmu si říkám jestli s nějakého nekoupím. Animace je prostě dokonalá, ale to všichni víme. Příběh je velice originální a to je jednoznačné plus. Postavy si vás získají už od začátku filmu a celí film jim budete fandit. Samotná zápletka se také velmi dobře vyvíjí. To s čím mám trošku problém je to že se některé scény moc táhnou mohli by se zkrátit. Tenhle film je legendární a dávám mu 90% (5 hvězd z 5). ()

Bonniesgun

A máme tu další pejsky a jejich rodinný život! 6 let po uvedení kultovní lovestory Lady a Tramp vytvořili u Disneyho další psí klasiku. A rozhodně v ničem nezaostává! Naopak! Originální příběh, neokoukaní herci a opět výborná animace! (V animované produkci studia Disney z padesátých a šedesátých let se vyplatí nesledovat ani tak hlavní animaci, jako kreslené pozadí. Později už se začalo více blížit realitě, ale v té době to byly spíše svébytné grafické ilustrace. Tak až si příště pustíte příběh obří flekaté rodinky, zkuste se soustředit, co se "děje" v pozadí..) Doporučuje 101 dalmatinů z 10! ()

Pertinacia

Tahle stará disneyovka je hodně dětská; charaktery i zápletka jsou mnohem jednodušší než u těch novodobých (Mulan, Tangled, Frozen), o pixarovkách nemluvě. Vynahrazuje to ale pěknou animací, roztomilými štěňátky, vtipným kocourem, svižně ubíhajícím dějem a krátkou stopáží (takže člověk se nestačí začít nudit) a je ve své naivitě (každá komplikace se okamžitě báječně vyřeší) a retro nádechu (premiéra v lednu 1961!) nesmírně (rozto)milá. Čekala jsem od ní nenáročnou, ale ne hloupou zábavu na studený zimní večer, a přesně toho se mi také dostalo. Děti si mohou přidat pátou hvězdičku. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 98%, Audience Score - 76% | FDb.cz - 68,4% (?) |Klasická Disneyho rozprávka, které nechybí nic, co by ostatní měly: kouzlo, cit, zábavný děj, skvělá animaci. Ovšem ještě navrch je zde spousta akce a napětí, skvělé postavy, kouzlo starého Londýna, Plukovník ...... a samozřejmě Cruella De Vil - aneb svině všech sviní ;) Teď jen litujeme, že jsme si tuto podívanou nevychutnali o Vánocích :-( 85% ()

helrohir

Ďalšia z radu klasických disneyoviek, ktorá ponúka zábavno-dobrodružný príbeh s prímesou napätia. Opäť sú tu skvelé animácie aj hudba. Samotný dej je trošku jednoduchý, pričom na nadpriemer ho povyšuje účasť jednej z najpamätnejších záporných postáv v rámci všetkých disney animákov - Cruelly. Oceniť musím v tomto prípade aj vynikajúci slovenský dabing. 70%. ()

eMeMko

Opět jedna z povedených disneyovek. Krásný jednoduchý příběh, hromada roztomilých pejsků a hlavně dokonalý záporák. Vychrtlá zombie Cruella je prostě perfektně šílená postava, která ač se chová naprosto otřesně a hnusně, každý si ji musí zamilovat. Zajímavé byly také dialogy, respektive množství neslušných slov, které však dodávalo více realističnosti. Třešničkou na dortu byla také camea psů z předchozího disneyovky Lady a Tramp a hlavně rozdílné povahy každého z 15 štěňat. Výsledné hodnocení: velmi povedený animák. ()

blondboss

101 dalmatíncov som mal vždy tak celkom rád, ale tento originálny animovaný snímok som mal možnosť pozrieť až teraz a musím povedať, že na tú dobu je to ozaj prevratný animák. Skvelá dobová atmosféra, dejovo síce jednoduché, ale za to priamočiare a nenudí to. Animácie samozrejme na slabej úrovni, ale napriek tomu sa na to dalo pozerať. Dve hviezdy ale musím dať dole za tie hluché miesta v príbehu a aj za soundtrack, ktorý je ozaj z čias pradávnych. Dnes už to nemôže zanechať veľký dojem. 65 % ()

PetraMishka

U 101 dalmatinů jsme se dobře pobavili já i malý syn a to díky dobrému tempu vyprávění, krásné animaci a taky jednoduchému příběhu o lásce a rodině. Cruella byla správně odporná, její pomocníci krásně tupí a mezidruhová výpomoc kouzelná. Pohádka rozhodně neurazí, je svižná, inteligentní a má docela hezký anglický charakter. ()

MrKrahujec

Původně jsem chtěl dát jenom tři, protože mi to připadalo jako dost slabota (v porovnání s jinými Disneyovkami), ale úplně nakonec jsme musel uznat, že si to aspoň ponechalo spád, což je dost... ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Prequel 101 dalmatinů našel záporačku?

Prequel 101 dalmatinů našel záporačku?

10.03.2019

Disney už nějakou dobu chystá hraný prequel Cruella k pohádce 101 dalmatinů, jenž se bude odehrávat v 70. letech v Londýně a bude se soustředit na zrod psy-nenávidějící Cruelly de Vil, kterou ve… (viac)

Režisér Já, Tonya a remake 101 dalmatinů?

Režisér Já, Tonya a remake 101 dalmatinů?

05.12.2018

Režisér Craig Gillespie (Já, Tonya, Do posledního dechu) podle všeho jedná o režii hrané verze klasické disneyovské pohádky 101 dalmatinů. Snímek zatím nese neoficiálně název Cruella, a to především… (viac)