Prvých 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon (viac)

Pred 97 rokmi nukleárna vojna zdecimovala Zem a zničila celú civilizáciu. Prežilo len 400 obyvateľov 12 medzinárodných vesmírnych staníc, ktoré boli v tom čase na obežnej dráhe. Odvtedy sa vo vesmíre narodili tri ďalšie generácie a celková populácia sa rozrástla na tisíce. Týchto 12 staníc sa navzájom prepojilo, vznikla akási "Archa", ktorej jediným účelom je, aby ľudstvo prežilo. Život na Arche je zložitý, obyvatelia sú prísne kontrolovaní, všetko je na prídel a za akýkoľvek zločin je tu možné uložiť trest smrti - ak nemáte menej ako 18 rokov. Život vo vesmíre je však čoraz ťažší a reálne hrozí, že Archa vymrie. V zúfalej snahe zabrániť vyhynutiu ľudstva, je skupina 100 mladistvých väzňov tajne vyslaná na Zem aby zistili, či je na planéte opäť možný život. Títo mladí ľudia doslova zdedili Zem a teraz musia čeliť náročným rozhodnutiam o živote, smrti a pokračovaní ľudského pokolenia... (TV Dajto)

vozralec

Hodnocení první série: Po rozpačitém (guilty pleasure) začátku se seriál postupně zlepšuje. Přes všechny WTF momenty jsou zde zajímavé situace, které udávají děj. No prostě potěšení pro všechny teenagery. Clarke je na přesdržku, Finn je tam jen kvůli divačkám, Octavia kvůli pánskému publiku (postupně se nějak vytrácí), Jasper pro geeky, Monty kvůli korektnosti a Raven jako holka pro všechno. Za něco stojí spíše jen tvrďák/playboy Bellamy, grounder/model Lincoln, zástupce Kane, občas kancléř Jaha a úchyl/zrádce John. Uvidíme, co přinese další série. Hodnocení druhé série: Seriál podstatně nabírá na obrátkách. Je vidět celkové zlepšení. Clarke stále na přesdržku. Když se kácí les, létají třísky. Hodnocení třetí série: Soupeření klanů, umělá inteligence, sluníčkářství (jediný Pike má trochu rozum, ale doplatí na to). Dobře ochucená bramboračka. A hlavně koukatelná. Hodnocení čtvrté série: ??? Hodnocení páté série: Dějové zvraty, WTF momenty, hodně lidí na přesdržku. Přesto zábavné. John Murphy. Hodnocení šesté série: Sekta, nesmrtelnost, debilní chování. Borec John Murphy. Stále však dobře koukatelné. ()

fincik

Hodnotím po polovině druhé série. A dávám prostě pět hvězd ! Po první sérii, která byla spíše průměrná až lehce nadprůměrná, se v druhé sérii opravdu začínají dít věci. První série byla tak pro zábavu, na odlehčení. Ale série druhá....žádná zbytečná vata, má to spád, plno zvratů, je to napínavé a i zpočátku možná neoblíbené postavy si pak chtě nechtě oblíbíte. To co by se v průměrném seriálu odvyprávělo kdoví za jak dlouho, se tady odehraje během pár dílů i míň. Žádné tajemství zde nevydrží dlouho, takže divák nemusí na nic čekat, jako to bylo v mém oblíbeném Lost. Jasně má to pár much, ale co ne ?? Navíc jich je čím dál méně a seriál má stoupavou tendenci. Plus tento nový svět má mnoho dalšího potenciálu do budoucna. Takže lidi, co jste to ještě neviděli, ignorujte hodně zdejších komentářů lidí, co to hodnotili po pěti dílech a koukněte na to, protože pak to stojí vážně za to. PS: Můj komentář by se měl tady objevit na první straně, protože co jsem tu četl by mě akorát odradilo, což by bylo chyba. :) ()

wee_n

Je škoda, že to mnoho lidí odsoudilo už při první sérii, která si mě sice taky získala, ale s 2. sérií se vůbec nedá srovnávat. Druhá série, společně s jejím finále totiž za 5* rozhodně stojí. :) May we meet again. ()

jos_sep

1. série: Ze začátku balancuje mezi něčím docela hustým a teenagerovskou romantickou trapárnou. Prvních pár dílů nic moc, všichni ty puberťáci jsou fakt na ránu. Asi od poloviny série to začne být trochu zajímavý a konec je nářez. Logických nesmyslů je sice až moc, ale tak co už. 2.série: Asi o něco lepší než první. Míň sladký a emo, víc akce. Vzhledem ke konci série mám trochu obavu, kam to bude dál směřovat, ale zároveň se těším. ()

Lavinia

Člověk zapomene všechno, jen ne svou povahu. Bohužel v tomto seriálu mění osoby povahu každých 15 minut, a to diametrálně, což působí sakra nevěrohodně. Z mocí posedlého vrahouna se nestane obětavé dobračisko, děj se co děj, holka, která každé rozhodnutí napadá a komentuje ječivým hysterickým manýrem se nestane váženou vůdkyní, kluk, co už se pokusil někoho zabít a nyní hledí se vyhnout důsledkům za každou cenu najednou neobrátí a nebude mít výčitky svědomí ... to je to, co tak hrozně vadí, tyhle přemety od zdi ke zdi. ()

alldo.raine

Nápad dobrý a když porovnám s ostatními projekty CW, nemá pro mě ,,stovka´´ konkurenci. Jen bych vybral lépe hlavní hrdinku, ta mi leze pěkně na nervy:D ()

viviak

Po 1. serii. Nie je to uplny prepadak ale ani ziadna pecka. Ono vsetci tam robia rozhodnutia ktore su uplne mimo a to mi asi najviac vadi-wait nie najviac mi vadi ze klasika jebnute cwčko kazdy chrape s kazdym. Je to celkom ubohe a dost to downgraduje cely serial. inak pochvalit mozem aspon niektore nasilne sceny, krv a to vsetko okolo toho-urcite to po tejto stranke nie je nic pre detičky :P ()

cheonsacz

Tak jsem si dala maratón a za několik dní shlédla všechny série a s napětím očekávám čtvrtou. Abych se přiznala měla jsem chuť seriál vypnout už v polovině pilotní epizody. Málo kdy se mi stane, že bych najednou potkala tolik nesympatických postav, ale mě to prostě přišlo jako seriál se sto pubertálníma hovadama co by zasloužili pár facek. Nejvíc mi vadila O a pak Bell, kteří patří nyní k mým nejoblíbenějším postavám ačkoli Bell je pro mě spíš střídavě kretén a střídavě favorit. Jsem ráda, že jsem seriálu nakonec dala šanci, protože první série je skvělá. Druhá už začala trochu pokulhávat, ale pořád měla grády. Ze třetí jsem už trochu rozpačitá, hlavně ty dialogy jsou čím dál víc na protáčení očí, ale pořád doufám, že kvalita přestane klesat dolů. Také trochu nechápu jak se z heterosexuální Clarke najednou stane bi - nechápejte mě špatně LGBT komunitu ráda podpořím a nic proti homosexuálním vztahům nemám, ale mám pocit, že poslední dobou je to spíš gay propaganda, protože je to fakt všude. Cpou to do každého seriálu. Poslední dobou si nevzpomínám na seriál, který by neměl alespoň jednu hlavní dějovou linku točící se okolo vztahů stejného pohlaví. Nemám s tím problém (i když to tak může znít), ale obávám se, aby se z toho nestal jen dočasný seriálový trend, který tvůrce přestane za chvíli bavit. Protože na rozdíl od seriálu se nemůžete jen tak rozhodnout, jaká bude zrovna vaše sexuální orientace. Není to jako s oblečením, které zrovna "frčí" a jakmile přestane být oblíbené, můžete ho prostě odložit. Ale teď zpět k tomu co na tomhle seriálu miluji. Miluji, že podobně jako v GoT si nikdy nemůžete být jistí tím jestli to vaše oblíbená postava přežije nebo ne. Nikdo tu podobně jako v GoT není 100% hrdina ani záporák (ok možná se tvůrci zmíněným seriálem nechali inspirovat haha) a alespoň u mě jsou postavy tak rozporuplné a nelineární, že v jednu chvíli je zbožňuji a v tu druhou je nemůžu vystát (a naopak). Opět podobně jako v GoT si celou jednu sérii říkám jak tuhle postavu nikdy mít ráda nebudu a v druhé sérii už je to zase naopak. Ráda bych taky dodala, že ačkoli knižní předlohu mám tak jsem ji nečetla a ani to zatím neplánují. Co jsem se dočetla tak kniha jede úplně jiným dějovým vlakem než seriál. ()

Cooller

"just once I'd like to take off from a planet that wasn't on fire" tahle quote naprosto dokonale vystihuje celý serial... and I fucking love it ()

Daginka

Viděny 3 díly první série. Zatím mi to připadá jako seriálový Tvajlajt z doby apokalypsy, kde se občas mihne nějakej zmutovanej nešťastník nebo šokovanej dvouhlavej jelen. Pchm. ()

will.i.am

Najprv som si myslel, ze si to pustim len ako do pozadia. Ale cim dalej tym sa mi to pacilo viac. Vkuse nejake moralne dilemy koho nechat umriet aby ini mohli zit. Ziadne zlutovanie a radiacia vsade naokolo. Kopec akcie a napatia. Aj ked hlavni hrdibovia nejdu tak rychlo dole ako v game of thrones nepreziju vsetci. No co nechapem, je ze na zemi ostali len kmene mentalne niekde v stredoveku. Pravdepodobne vybuchy prezili ti najblbsi ludia ktorym radiacia bemala co na mozgu ubrat :D nieco ako volici kotlebu. Tak ci tak velmi sa mi ten serial paci. 90% ()

nudla

První díl (pokud mu prominete nějaké ty logické zádrhely) je super. Pár dalších dílů nic moc, ale asi tak od půlky série, kdy už se děcka trochu zklidní, se to začne celkem rozjíždět. Nejdřív jsem dala 3*, ale po dokoukání první série jsem musela zvýšit. Hlavně doufám, že to v budoucnu nedopadne jako spousta jiných seriálů, kde je mnohonásobně víc otázek než odpovědí. ()

Mr.nachos

Předně musím říct, že nechápu to posuzování děl podle toho, od koho to je. Mě je to upřímně jedno. A teď k seriálu. Nejsem fanoušek seriálů, kde se vše točí kolem puberťáků, ale tohle mi kupodivu nevadí. Líbí se mi myšlenka seriálu a děj a podle toho k němu přistupuji. Je tam spousta situací kolem partičky pitomců, při kterých se mi otevírá rybička v kapse, sem tam nějaká ta chybka a nelogika, ale i tak si to vede docela dobře. Po první sérii nechávám hodnocení docela vysoko a doufám, že mě další děj nepřiměje ho snížit. ()

dalibor.durcak

Překvapivě povedené sci-fi dílko s mladými herci, kteří mi nejsou nesympatičtí a jejich výkony jim prostě věřím. Pro mne osobně překvapení, moc jsem nečekal, o to víc jsem dostal. Díky. ()

LadyD

Ač jsem se tomu dlouho bránila, jelikož jsem si nebyla jistá, zda je to seriál pro mě, nakonec jsem se prokousala ne moc přehledným pilotním dílem. Po shlédnutí jsem měla lehce smíšené pocity, ale hlavně jsem měla v hlavě takový zmatek, že jsem potřebovala spoustu vysvětlení. Tak jsem si pustila další díl a pak další a zase další, až jsem nakonec zhlédla celé dvě řady a to za pouhé dva dny :D Stanice CW prostě nikdy nezklame. Jsem velmi zvědavá, jak to bude vypadat ve třetí sérii, která by měla dorazit v léte, tedy pokud se nepletu :) . ()

MartinTerran

Parta mladistvých delikventů se dostane na zem, no jak to asi může vypadat? Předpokládáte správně, že budou dělat kraviny a ne se starat o přežití, ale jakmile zjistí, že nejsou na Zemi sami, tak se už začnou starat a chovat se dospěle. Postapo filmů či seriálů je dost, ale jde na to jinak a je to dost dobré. Samozřejmě nesmí chybět romantika, zrady atd. čili vše na co už jsme všichni zvyklí. Vyložené nesmysly (až na pár chyb hlavně ohledně Archy) či nelogičnosti v seriálu nenajdeme, což je další plus a ani není až tak předvídatelný, až na syndrom "poslední sekundy". Po první řadě hodnotím pozitivně a ten závěr byl hodně zajímavý. 2. řada je kvůli událostem z konce první řady ze začátků příběhově roztříštěná čili natáhlá a místy nudná. Pak se naštěstí vrací do starých kolejí a příběh směle pokračuje dál. Začínají se tu řešit i vědecké věci a to už tvůrci jaksi nezvládli a plodí tu vyložené nesmysly na které přijde i běžný člověk, že jsou to blbosti. Zas na druhou stranu musím pochválit, že tu nemalují svět a chování lidí na růžovo, ale tak jak by to asi bylo doopravdy. Je tu plno těžkých rozhodnutí a není žádná správná volba jen je třeba se rozhodnout koho obětovat aby ostatní žili. Přiznám se, že průběh finále jsem čekal jiné, ale výsledek nakonec vyšel víceméně nastejno, jen bylo víc mrtvých. No jo zvraty jsou zvraty. Jahův příběh jsem zatím úplně nepobral to se nechám překvapit s čím se vytasí v další řadě, kterou si rozhodně nenechám ujít. Když to mám shrnout tak první byla o chlup lepší, ale příběh jde dál, tak uvidíme kam se bude ubírat. 3. řada se mi zpočátku nelíbila. Celá ta linka s A.L.I.E. se mi moc nezdála, ale nakonec jsem si zvykl a nebylo to úplně zlé a i dobře promyšlené i s odkazem na minulost. Ale zdá se mi, že v tomto se seriál posunul úplně někde jinde oproti prvním dvou řadám a myslím, že řada diváku to nemusela skousnout. Konec klasika zvraty a napětí do poslední "pikosekundy" a poslední minuta trvá nejméně 2 a podobně. Docela dobře otevřený konec nasvědčuje že další příběh by mohl být hodně zajímavý tak uvidíme. 4. řada se nese v duchu záchrany před jadernou katastrofou a všechno taky podle toho vypadá. Docela zajímavě se projevují a mění charaktery postav, což působí vcelku reálně (když jde o život udělá člověk lecos aby přežil). Podle mě vydařená řada a díky posledních 2 minut extrémně otevřená. 5. řada je po časovém skoku, aby se radiace trochu vyčistila, ale je zde ukázáno co se dělo v mezičase a poté opět začíná boj o poslední oázu života na zemi. Tato řada mi úplně nesedla. 6. řada a už jsme jinde, jiná planeta, jiní lidé, "naši hrdinové" a podobné problémy (čím to asi bude :-)). Je to už dost natahované, ale se změnou prostředí se dá docela kouzlit, takže uvidíme co bude dál. 7. řada je taková všelijaká a dost nesourodá. Pořád se válčí že se divím že je pořád někdo na živu. Hlavně se jede na zakončení, že už bylo načase. Pro mě dost slabá řada jen s pár dobrými momenty. Musím tvůrce pochválit, že jeden díl čistě věnovali minulosti jak šla civilizace ke dnu a co se dělo po ní a vysvětlili vše. Už to i dává větší smysl. Hodnocení: 1.řada: 75/100, 2.řada: 73/100, 3.řada: 68/100, 4.řada: 72/100, 5.řada: 69/100, 6.řada: 70/100, 7.řada: 65/100, Celkem: 70/100. () (menej) (viac)