Prvých 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon (viac)

Pred 97 rokmi nukleárna vojna zdecimovala Zem a zničila celú civilizáciu. Prežilo len 400 obyvateľov 12 medzinárodných vesmírnych staníc, ktoré boli v tom čase na obežnej dráhe. Odvtedy sa vo vesmíre narodili tri ďalšie generácie a celková populácia sa rozrástla na tisíce. Týchto 12 staníc sa navzájom prepojilo, vznikla akási "Archa", ktorej jediným účelom je, aby ľudstvo prežilo. Život na Arche je zložitý, obyvatelia sú prísne kontrolovaní, všetko je na prídel a za akýkoľvek zločin je tu možné uložiť trest smrti - ak nemáte menej ako 18 rokov. Život vo vesmíre je však čoraz ťažší a reálne hrozí, že Archa vymrie. V zúfalej snahe zabrániť vyhynutiu ľudstva, je skupina 100 mladistvých väzňov tajne vyslaná na Zem aby zistili, či je na planéte opäť možný život. Títo mladí ľudia doslova zdedili Zem a teraz musia čeliť náročným rozhodnutiam o živote, smrti a pokračovaní ľudského pokolenia... (TV Dajto)

Ekkan

Předsudky proti tomu, co vyprodukuje stanice CW jsou u mě na denním pořádku (Vampire Diaries, The Originals...) zatím mě nic nepřesvědčilo o tom, že jsou to seriály nejen pro náctileté až do té doby než jsem narazila na seriál The 100. Neočekávané, brutální, promyšlené... Herecky skvělé, bez zbytečně moc otravných tváří, originální - na správném místě rozvíjený děj a s velkým potenciálem k dalšímu kvalitnímu pokračování. Aktuálně a myslím si, že i delší dobu zůstane, jedním z mých nej seriálů u kterého se nemůžu dočkat další serie. ()

Pavlínka9

Až na naléhání mého okolí jsem konečně pustila tento seriál. A jsem ráda, že je to za mnou. Ty 4 díly, co jsem shlédla mi bohatě stačily a více nepotřebuji :) Nejsem zastánce "zeleného plátna" všude, kam se podíváš a tudíž toto není pro mě. Více mě zajímala situace na "lodi", na které byli přeživší, kteří na planetu Zemi nikdy nevstoupili, než Ti, kteří dostali to "privilegium" a byli posláni na Zemi. Pro mě nic moc, hodně hodně špatných digiálních efektů, stejně příšerné herecké výkony a vlastně mi je jedno, co se bude dít dál :D :D ()

Darill

Zajímavá post-apokalyptická podívaná, která mě udržela až do konce sezóny (ale třeba mě finále ještě stihne naštvat:). Jen složení postav podle klasického schématu americké střední školy v tomto případě působí poněkud nuceně (tím rozuměj emancipovaná hlavní dívka; quarterback, který tomu velí; roztleskávačka, která dělá hloupé věci; dva nerdi, jeden z nich samozřejmě asiat; hlavní bully a jeho zlý kámoši...). Osobně bych si totiž v podobném settingu spíš představoval víc zkoumání okolí a vypořádávání se s ním, než řešení věcí typu kdo se s kým vyspal nebo kdo je moc cool na to, aby pracoval. Navíc celá zápletka odehrávající se na Arše mi přijde poněkud zbytečná. ()

Avari.73

První série: 60% - skvělý námět, povedený výběr herců a od poloviny se slušnou gradací a temnotou. Škoda jen chyb, které jsou u CW seriálu běžné - zbytečné teen romace, ale oproti knize je to snesitelné. Druhá série: 90% - ve všech ohledech zlepšení, až se nechce věřit, že je to od stejných tvůrců. Námět se neskutečně rozvinul a přináší obrovské množství morálních otázek a dilemat, které nejsou běžné u žádného tv studia natož u CW. Škoda, že seriál nemá větší finanční podporu, abychom dostali trošku pompéznější podívanou. Na druhou stranu aspoň forma nemlátí obsah jako je tomu například u Hry o trůny. Patřičně temné, krvavé, herci HRAJÍ, triky dostačující, příběh šlape kupředu a nenudí, množství překvapení s přesahem. Nečekaná seriálová pecka, která si zaslouží každého diváka. Snad to další řadou neposerou. Náběh na pátou hvězdu tu je. ()

MiGi87

Zatím (po čtyřech dílech) opatrná čtyřka. Uvidím, co bude dál, ale už sám fakt, že po novém roce začne třetí řada, svědčí o určité kvalitě. EDIT uprostřed druhé řady - stále perfektní seriál, mezitím dvě drobností, které tomu ubírají na kráse: a) prediktabilita - téměř každý zvrat předvídáte na hony dopředu b) extrémní podceňování účinků atmosféry na téměř nebo úplně nekontrolovatelné objekty vstupující do ní z oběžné dráhy + zásadní podcenění vlivu dopadu tělesa z oběžné dráhy bez padáku na lidský organismus, byť by byl pád sebeřízenější. EDIT2 - klíčová novinka pro třetí řadu - v prvním díle si zahraje Shawn Mendes drobné cameo! ()

dragon94

1. série - 4* __ 2. série - 4,5* __ 3. série - 4,5* __ 4. série - 4* __ 5. série - 1,5* __ 6. série - 3* __ 7. série - 1* __ Finále ODPAD! ()

andalin

Typické apokalyptické scifi o amerických teenagerech pro americké teenagery. Ale je to dobrý. Jsou tu komplikované vztahy, válka, survival, silné ženské postavy. Co by se stalo, kdyby planetu zničily atomovky a lidé museli prchnout do vesmíru? A co by se stalo, kdyby se pak chtěli vrátit na zem? ()

Fony

Post-apo Beverly Hills 90210, vykradený a splácaný Fallout se Šíleným Maxem dohromady, většinou nechtěně velmi zábavné. Zvraty a posuny v ději často nad rámec zdravého rozumu (rozuměj psaní scénáře musela být jedna velká párty s nekonečným přísunem drog a chlastu)... Ale především sakra zábavné guilty pleasure jak svině. Co na tom, že se "Stovka" s logikou (v tomhle seriálu sprosté slovo) minula o světelné roky. Těším se na šestou řadu a zařazuji mezi oblíbené seriály. ()

Lencha

I když už dávno nejsem teenager a tenhle seriál je převážně o teenagerech, kteří byli vysláni po téměř sto letech zpět na Zem, musím přiznat, že mě seriál hodně baví. A to i přes to, že je v něm několik nedostatků. Proč třeba nikoho z "dětí" nezajímá, jak se povedlo pozemšťanům (se kterými se setkaly) přežít na Zemi zničené nukleárními zbraněmi? Já bych se na to zeptala hned při první příležitosti... Jsem ráda, že bude na podzim druhá série a fakt se na ni těším. Zvlášť po závěrečných minutách posledního dílu. WTF? :-) EDIT: Po osmi dílech druhé série přidávám hvězdičku. Seriál je díl od dílu lepší. ;-) ()

Loki_Six

1. a 2. seria - 4* Skvely napad,len malo vyuzity postapo potencial,riesia sa len problemy medzi ludmi,postapo moze ponuknut aj viac. 3. seria - 5* City of light, velmi dobre premyslene. 4. seria - 3* Zase bojuju len medzi sebou a nic nove,hlavne postavy stale preziju,nic necakane. 5. seria - 4* Znova medziludsky konflikt, aspon ze novi protivnici. 6. seria - 4* Nove prostredie, nove moznosti. ()

Jane18CZ

Ani nevím, co bych k tomuhle seriálu měla napsat. Tolik rozporuplných pocitů, jsem snad u žádného jiného seriálu, ani filmu nezažila. Dokoukala jsem 3. sérii a na 4. už se nechystám. Toho rozčilování už bylo víc než dost. ()

Lisabellla

Po dvou sériích -> už jsem viděla mnoho podobného, on totiž takový ten příběh o vyhubení lidstva a přežití malé skupiny je velmi vděčný. Ale dobře ho zpracovat je právě to, co rozděluje tvůrce na špatné, dobré a skvělé. Pokud je něčeho hodně, rozhodují detaily. V tomto případě se trefili. Skvělé zpracování Země po stoletém uzdravování od lidí. Skvěle propracováná psychologie postav. Nejlepší na tom všem je ale poznání, že ačkoliv lidstvo přežilo tak tak, stále se všude domluvíte anglicky, takže - učte se, bude se vám to hodit do konce světa. A když se budete pořádně dívat, možná najdete odpověď na základní otázku. ()

divak84 odpad!

Po pár minutách vypnuto.. hlavní ženska postava absolutně k smíchu, střih (sekvence při přistavaní mluví za vše), divat se zase na bandu středoškoláků jak se mezi sebou hlaškovitě hašteří typu "zachraníš ted mě" no ROFL.. a uvodní pokec taky zrovna není ohnostroj. prej: "po nuklearní valce nikdo nepřežil, ale diky bohu jsou nějakcí přeživší".. no tak napaltet omu 5 hvězd at zas mam co nenavidět.stejně jako se nebojím hororů, se nebojím dat odpad tam kde ostatní slintají blahem. ()

Merkin

Nic světoborného to sice není, ale během sledování se často musím zamyslet nad tím, jak bych se na místě hlavních hrdinů zachovala, a mnohdy jim to rozhodování vůbec nezávidím. Sonda do hlubin lidských duší a příjemná chvilka metafyzična k tomu, proč ne? ()

HonzysKISS

Znáte seriály Lost a TWD? Tak si je smíchejte dohromady, dejte do hlavních postav děti a máte z toho The 100. Říkáte si, že to bude šílená slátanina, ale přitom to celkem dobře funguje. První dvě série suprové. Překvapující momenty, těžká zásadní rozhodnutí, která se mi strašně líbily, taková ta dětská spolupráce, koukalo se na to prostě dobře. Ovšem není to úplně dokonalý seriál. Občas mi přišly nějaké scénky nelogické a hloupé. Dost často se mění charaktery postav, což mě docela štvalo. Ani nemrknete a z nějaké postavy se stane strašný idiot (a to nemyslím příběhově kvůli čipu). Sice tomu většinou dají nějaké vysvětlení, ale stejně je to někdy už přes čáru. Sice mě už příběh od poloviny třetí série tolik nezajímal, ale furt se tam dějí věci, ze kterých si sednete na prdel. Tenhle seriál určitě nebude bavit každého, spíš bych to doporučil těm mladším, a i trochu víc holkám… :D Edit.: Po závěrečné sedmé řadě bych tomu dal 75/100 ()

Sayko

"Hatla patla" debilita. Seriál mířící na divácké publikum ve věkovém rozhraní 14-17 let bez špetky inteligence. I když.. kdybych chtěl opravdu vypnout, neřešit nevšednosti všedního světa a dobrých, promakaných seriálů, možná bych se i ponořil do tohoto scénáře nelogičností, špatných kulis, přehrávajících herců a wannabe teenage-cool hudby. Jenže já mám své mozkové buňky rád a rozhodně si je nenechám ničit. ()