Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvorcovia:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (viac)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

rybitvi

Mickey Donovan to Conor Donovan: "If one of your little friends wants to give you a blow job, that's fine. A mouth is a mouth, but don't let anyone fuck you in the ass. That's how you get sick." :-) ()

Mimomisu

Prvni tri dily slusne naslapnuto, ale s kazdym dalsim to geometrickou radou ztraci na pritazlivosti. Po prvnich osmi dilech uz jsem nemel chut se k tomu vracet. Hlavni postavy, jako charakteru je skoda, ale hlavni pribeh provazejici cely serial neni dost silne vyuzity na to, aby to cloveka nutilo se koukat na dalsi dily a oproti zacatku se dokonce rezignuje i na miniepizodky z Rayova zabavneho zamestnani (ktere tomu dodavaly stavu). ()

Thomm

Po Californication se na Showtime objevuje další seriál, ve kterém se můžeme kochat pohledy na chlápka, co dává blowjob transvestitovi; užívat si dialogy mezi Jonem Voightem a nějakým mladým klukem o tom, jak je v pohodě nechat si vykouřit od chlapa, ale nechat se mrdat do zadku už tak moc v pohodě neni, protože by člověk mohl chytit nějakou nemoc; a nebo sledovat stopádesátiletýho Voighta tancujícího jen v ručníku. Kdo má tohle rád, asi bude spokojen... já moc spokojen nejsem. Jestli se nerozjede příběh, končim s tim. ()

Illy

Prvních deset minut mě přesvědčilo, že tohle bude dobrý. První dí mě přesvědčil že tohle bude výborný. Po čtyřech pak nemám problém mluvit o překvapení roku. Jestli tohle nedostane next season, fuckt nechápu diváckej fkus. ()

El-Barto

Po celý první sérii už nemám takový nadšení, jaký jsem měl po pilotu. Ale tenhle seriál je nacpanej kupou zajímavejch charakterů a i když se tam v polovině série nic moc neděje, a když už jo, tak to scénaristi hned utnou, ve finále je výslednej obrázek skvělej. Mrzí mě, že vyšetřování FBI nešlo na krev, jak bych čekal a bylo v součtu zbytečný. První série mě bavila víc než souběžně vysílaná poslední řada Dextera a myslím si, že mu Ray může bejt rovnoceným nástupcem, ale ne v Dexových nejlepších letech (1,2,4,5). První série 8/10. Ve dvojce se přitvrzuje, Rayova rodinná situace je ještě víc v prdeli, ale tentokrát už ne kvůli Mickovi. Ten je upozaděnej a přednost dostávají lidi z novin a FBI, co jdou po Rayových kšeftech. Jednotlivý epizody jsou super, celkově je to jedno z nejlepších tv dramat a Ray samotej patří mezi nejzajímavější postavy, ale ukrutně tomu chybí nějaká pevná dějová linka a nějakej finiš, ke kterýmu by to nevyhnutelně směřovalo. Proto pořád za čtyři. Druhá série 8/10. Trojka je z mýho pohledu zatím nejlepší. A stačilo fakt málo. Jen krapet víc využít zostuzenýho Cochranea a miliardáře Finneyho a zvedal bych celkově na pět. Jinak to je ale současná tv špička. Třetí série 9/10. ()

joudas

V porovnání s Dexterem, Californication nebo i Homelandem je Ray zatím z toho slabšího soudku stanice Showtime. Začátek se sice rozjel slušně, ale hned nato seriál ztratil dech. Chyběla mi nějaká jasnější dějová linka, hledal jsem tam stále něco víc, než mi došlo, že jde "jenom" o vztah mezi otcem a syny, přesněji spíš synem - Rayem. To ale nic nemění na tom, že se tam v polovině dílů v podstatě nic důležitého nedělo a spád to opět nabralo až v posledních epizodách. Co se herců a postav týče. O největších tahácích, Jonu Voightovi a Lievu Schreiberovi, nemůžu říct nic špatného. Z Lieva charisma čiší a Jon je jako slizký dědek taky výborný. Pozadu nezůstávají ani vedlejší postavy (kéž by Avi s Lenou dostali víc prostoru), ale některé mi naopak lezly na nervy (ženuška a děcka). Zatím něco mezi 3* a 4*, uvidíme, s čím přijde další série, ujít si ji nenechám. // Druhá série je o poznání lepší. Má už jasnější děj (nebo jsem už jen věděl, co čekat), má méně hluchých míst a je tak zábavnější (ale o poznání méně realná), Liev je pořád stejný drsňák (a zrežíroval asi nejlepší epizodu), Jon je ještě větší hovado apod. Bohužel i manželka je ještě větší a nesnesitelnější kráva. Ale pokud to byl záměr, tak splněno na výbornou. Po první sérii jsem se rozhodoval mezi 3* a 4*, po té druhé už jsou 4* jasné a ani 5* už mi nepříjde moc. ()

theSaint

Nedoceněný Hollywoodský přihrávač Liev Schreiber září! Narazil jsem na seriál náhodně a okamžitě jsem sjel na jeden zátah celou první sérii. Skvělá atmosféra a skvělá postava hlavního antihrdiny mi dělá na duši moc dobře. Vedlejší postavy seriál dokonale dotváří. Především Voight je skvostný, zaslouženě si odnesl Zlatý Glóbus za jeho roli v seriálu. Jak napsal KevSpa- pro někoho, kdo nevidí svět černobíle, je to trefa do černého! ()

barteca

Tak, sorryjako, jedu pátou řadu a i když se ty zápletky trochu opakují, ty postavy jsou napsány tak živě, uvěřitelně, vlastně těm antihrdinům, kteří jsou trochu blbí a blbější jeden i fandí. ()

zahadum

Je to dobrý alebo zlý seriál ?, ani jedno ani druhé. Prečo ? No lebo keď chce byť dobrý tak tam nesmie byť asi miliarda nelogických vecí ktoré sú proste silne okaté a možno americký divák im to žerie ale pre nás je to silná káva. Prečo nie je zlý? lebo Ray Donovan je dokonale napísaná postava a perfektne zahraná Lievom. Mlčanlivý, krutý, rázny, plný bolesti, sám bolesť nevníma, vo vnútri rozorvaný, útočiaci vždy odpredu priamo do ksichtu !. Jeho tvrdohlavé írske srdce je obalené skalou a jeho pevná myseľ nepozná slová ako nie, nedá sa , neviem. Znesie asi tristo ťažkých zranení, prežije veci ktoré sa prežiť nedajú a ak má košeľu chvíľku bielu verte, že je to len na chvíľku. O chvíľku zase začervenie krvou vlastnou alebo cudzou. Jeho rodina je zoznam všetkých nešťastí ktoré si viete aj neviete predstaviť. Máte tam všetko hádam tam chýba len apartheid a zemetrasenie. Každý člen rodiny má svojho kostlivca v skrini. A, že ich majú plnú riť na to berte jed. Typická epizóda je asi takáto : Ray je ožratý alebo je po opici, volá mu mobil, XY má problém. Ray sucho preglgne. povie len idem. Ide a rieši, pálka, päste, povrazy atď...  počas toho má telefonát kedy YX má problém, Ray si utrie krv a sucho sekne ...o chvíľku som tam. Zase údery, kopance, ploštice, fotky, keď jednému bratovi vyrieši problém tak verte, že do pár minút volá ďalší brat, že má problém. Keď nemá ani jeden brat problém tak je problém s Mickeyom to jest otcom Raya ( skvelý Jon Voight ). Mickey asi tak osemsto krát príde na dobrý nápad ktorý stroskotá skôr ako ho povie nahlas. A takto to ide z epizódy na epizódu. Spoznávame najprv temné tajomstvá v Los Angeles a neskôr totožné sa deje v New Yorku. Rozpad rodiny je vždy pred dverami a zachraňujú sa len tým ,že je nutné seriál posúvať ďalej. Donovanovci prežijú všetko a všetkých ! Zdá sa to ako kritika a ono to aj je kritika ale pre famózne napísaný charakter ako rozhodne Ray Donovan je, si tú blbú, nepravdepodobnú a niekedy smiešnu omáčku okolo nenechám pokaziť náladu.  Niet lepší pohľad ako je pohľad na Raya keď ho niekto naserie, jedná rýchlo, koná krvavo a na konci je v ruke vždy pohárik s whisky. Že logika hapruje okato na to serie pes, že nesmrteľnosť v tomto seriály nie je fáma na to serie pes, že postavy konajú ako retardované zombie až máte chuť vyskočiť do stropu ? na to serie pes. Ale keď sa na scéne zjaví zarastený, krvou zasvinený, tri noci nevyspatý a nasraný Ray Donovan sranda ide bokom...a ak by ste nabrali odvahu a niečo sa ho opýtali a dostane sa vám jeho - naser si ! Za toto ten seriál stojí vidieť  !  A vidieť v dnešných teplých časoch kedy dekadencia a zvrhlosť hrá farbami dúhy a deti teplo pištia pri marvelovkách, vidieť  poriadneho alfa samca je priam zázrak biblických rozmerov !  80 % ()

Jocker94

Pilot: Zvláštní... začátek dobrý, ale poté nudné a nezajímavé. Doufám, že další díly budou lepší, potenciál tam rozhodně je. |60%| ()

Hapretor

Nic výjimečného v seriálových vodách vedle Dextera. Zaujalo mě to hlavně díky linii s fotrem - to je teda dáreček ! A kdyby tam nehrál Liev, nejspíš na to nekoukám. ()

Loooki

Oh The Donovan's Boys! Trailer ma vôbec nezaujal ale po prvej časti ma seriál pekne pomaly vtiahol do deja, kde sa traumy z minulosti predbiehajú s problémami prítomnosti a každý chce žiť pod tým svojím kúskom slnka. [pre mňa osobne veľmi pekné season finále]. Hodnotené po I.sérii. ()

Raziel_cz

Čekal jsem dost a první epizoda mě proto úplně nenadchla. Naštěstí jí ale Ray Donovan nekončí a ten pravý nářez se divákovi dostane hned ve sledu dalších dílů. Je to dramatické, depresivní, drsné, dobře zahrané i napsané a John Voight je ďábel, do páté hvězdičky tomu však přeci jenom něco chybí. ()

Doomedx

Co si budem povídat první 2 díly prostě stoji za hovno, pak se to začíná trochu zlepšovat a poslední 3 díly jsou epické ! 1. Serie: 85% ()

aslavey

To, co v první sérii bylo dobrý, se ve druhé změnilo ve skvělý. A to skvělý ta třetí dotáhla do vynikajícnosti. To jednoduše znamená, že čtvrtá musí být dokonalá. A věřím, že i bude. To, co se v tomhle seroši děje, to je neobyčejný. Nejen, že jedny z nejlíp vykreslených charakterů televizní historie hrajou svoji perfektní hru na pravdu, lež, lásku, přátelství, zlobu a nenávist v perfektním obsazení, ale ještě k tomu přidají další perfektně obsazený perfektně vykreslený vedlejší postavy, který tak perfektně pokurví celej ten perfektní příběh, což mě prostě udělalo. Hotovka. RayRay - Nejvíc nejlepšejší seroš. ()

yvona

Příjemný, koukatelný seriál. Jediné, co mě iritovalo bylo neustálé kňourání a stesky všech postav. Abby mi šla na nervy od začátku svou agresivní zvědavostí a hysterií, která druhému bere veškerý prostor k nadechnutí . Vracení se stále do minulosti tomu také nepřidává. Chvílemi jsem se ztrácela v čase.Takže jestli chcete strávit hodiny a hodiny s ubrečenou partou boxerů a s permanentně ožralým Rayem, jehož celý herecký výkon spočíval v zarputilém mlčení a potácením se, s chutí do toho. Nevím jestli je to jen můj pocit, ale Ray se svým vzezřením díl od dílu mění v odpudivého napuchlého bezďáka, kterému byste dali pár babek na holiče.A bacha ať vás Abby neudusí. Vynikající herecký výkon podává Dash Mihok. ()

Paulusek

Ray Donovan je takový pan Wolf dnešní doby. Seriál mě zaujal už od prvního dílu a dál mě ujišťuje ve své kvalitě jak ve vyprávění tak v charismatu postav. ()

KOOHA

I když se to zatím moc nerozjelo, tvůrci nám to sypou po troškách, i tak je to zatím pecka. Liev a Jon si to tam dávaj jako svině. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)