Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

Majkak

David Dobkin natočil na pozadí soudního procesu drama o vztahu otce a syna. Na obou dvou je vidět jak uvnitř skrytě touží po vzájemném respektu a úctě. Jejich tvrdé palice jim však dlouhou dobu bránily přijmout jeden druhého takové, jací jsou. Až ztráta některých jistot v kombinaci s postupujícím věkem a přibližujícím se horizontem vlastního konce jim pomůže v návratu jednoho ke druhému. Slabinou filmu je lehce přepísknutá stopáž a pak některé vedlejší motivy, kde režisér zbytečně tlačí na city. ()

Marykus

Do kina jsem šel s tim ze se to bude pouze nudné soudní drama a že pouze uvidím Downeyho jak hraje. Ale musím se přiznat že jsem se vůbec nenudil (až na pár režijních věcí co mi nesedli, zbytečné protahování scén, apod) jsem si film vychutnal v plném rozsahu. Jak asi z předešlých vět vyplývá R. Downey Jr. mám rád ale abych kápl božskou, nějak mi na roli ze začátku neseděl.. Avšak po pár scénách mi to sám on rozmluvil.. Je to prostě borec. Z kina jsem odcházel spokojen až na můj zadek. U nás v kině mají fakt na h*vno sedačky.. 87,5% s čistým svědomím! :-) ()

burton

Zdá se mi, že v tomto filmu jsou emoce s klidem zvládnuté bez emocí, velice elegantně, chlapácky. Dalo by se říci, podle amerických pravidel, někdo tomu říká klišé. Dobrý film, nenudila jsem se, nenašla hluché místo. Robert Downey je výborný, Robert Duvall taktéž. Někdo by mohl tvrdit, že některé postavy zde nemají význam a jiné zase, že mají málo prostoru. To by ale byly takové rádobychytré tlachy. Myslím, že prostoru mají všichni tak akorát a řečeno je zde vše, co se na slušnou rodinnou drámu patří. PS: není nad to, mít v rodině dobrého právníka .) ()

dj.kouba

Mám rád filmy, ve kterých hlavní postavy naprosto vynikají v tom, co dělají. Mám rád dramata, která jsou říznutá lehkým humorem a nápaditými gagy. Přidejme ještě za každých okolností skvělého Roberta Downey Jr. a já jsem naprosto spokojený. ()

Bohnice05

Jedno velké klišé. Ale mohl jsem snad čekat něco jiného potom, co jsem si přečetl, o čem film vlastně má být? Ne, samozřejmě že nemohl. Přesto jsem do toho šel, vše si náramně užil a dokonce uronil nějakou tu slzu. Měknu. ()

Kirman

Příjemné překvapení, anžto já na dramata moc nejsem, ale tady jsem vydržel poctivě sledovat po celou dobu nestandardní stopáže. Bylo to takové "lidské". ()

Ben Nevis

Daddy issues ve filmu po tisícáté padesáté šesté ve snímku, který sází na profesionální vedení a dobré herectví. Bohužel nabízí také nekonečnou (140 minutovou) nudu, protože už od začátku tušíme, jak to asi dopadne. ()

figliar

Vzťah otca a syna, ktorý uteká z mesta pred svojou nie príliš svetlou minulosťou, aby začal novú a úspešnú kariéru právnika - to neznie extra lákavo. Ale opak je pravdou. Dvojica Downey a Duvall vážne vyzerajú, respektíve hrajú tak presvedčivo, ako skutočný syn a otec s rodinnými problémami. Viac ako dve hodiny takmer žiadnej akcie, sem tam vtipnej scény a miernej romantiky, ale aj tak som celý film zostal v napätí a vôbec som sa nenudil. ()

Gaia.M

Pro mě osobně velmi silné drama. Asi za to může fakt, že také se svým otcem nevycházím a hledala jsem u něj uznání, kterého se mi nedostalo. Takže to celé chápu, tato rodinná situace je celkem běžná a zde je ještě obohacena o strhující soudní případ. Film si mě získal hned v úvodu a až do konce mě nenechal vydechnout, nebo si snad dokonce přát konec. Opravdu dobře odvedená práce plus skvělé herecké obsazení. Ještě menší detail, moc se mi líbila ta "hluchá" místa, kdy nás nenutili poslouchat nudné vysvětlování a i přesto jsme pochopili co mělo být vyřčeno, to na mě zapůsobilo. ()

Rockerman

Přísný a autoritativní soudce se chová úplně stejně i ke svým třem synům, ale jen jeden z nich, úspěšný obhájce "zdědil" geny po něm a má tedy dost podobnou povahu. Takové dva stejné a výbušné charaktery nemohou být příliš dlouho spolu, protože jinak musí nutně docházet ke konfliktům. A právě tyto střety otce a syna tvoří jádro celého filmu. Řeší spolu mnohé křivdy, které si jeden druhému během života uštědřili. Dialogy probíhají na pozadí soudního procesu, ve kterém hrozí otci mnohaleté vězení. Bezesporu kvalitní film, s kvalitními herci, který mi však až tak moc k srdci nepřirostl a proto "jen" čtyři hvězdy. ()

BOURQUE

Rodinná dráma v súdnej sieni. Film upozorňuje na dôležitosť rodiny a na to, aby sme ešte včas ujasnili a vyriešili problémy. Jednoduchý avšak veľmi dobre zrežírovaný scenár. Jak R. Downey Jr. tak aj R. Duvall sú skvelí a v prípade Jr. už bolo na čase, aby sa opäť predviedol ako herec a nie ako superhrdina. Napriek tomu jeho charakter miestami má nejaké časti prevzaté od „Tonyho Starka“, ale prekvapivo, toto k filmu viac prospeje. Pohotová a takmer bezchybná asistencia V. Farmiga a B. B. Thortona, ktorí by však mohli dostať väčší priestor. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

BeranSon

-- V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU -- Dlouze a dlouze jsem přemýšlel, jestli tento film mám ověnčit pěti hvězdami, a nebo jestli se mám spíše přiklonit k dosti slušným čtyřem. Váhal jsem až do posledních písmen svého komentáře a nakonec ho ověnčím. Z počátku se může jevit Judge , jako komorní sentimentální oddechovka z prostředí venkova, jenže pak se všechno začne motat a poklidné melodrama se zaveze do kolejí snímku s rodinou problematikou a vše se začne vybarvovat. Rozjezd sic není příliš rychlí, za to od obvinění na hlavu hlavní postavy se film ukvapeně sune v před. Jen pro jistotu slovem ukvapeně tady chválím, nikoliv kritizuji. Ribert Duvall místy exceluje nevídaně, jeho postava je zvláštní a sedí mu jako elastický oblek na tělo. Jeho mladší filmový syn Robert Downey Junior nezaostává ani na chvíli ve filmu, jeho trable jsou vysekané skvěle a ještě herecký projev z jedné z největších hvězd současnosti, nádhera! Onu pátou hvězdičku přeci jen nakonec dávám, z důvodů, že vzájemný vztah otce a syna ve filmu ve mě ukotvil pocit, že mám svého otce taky moc rád. - 9/10 - ()

Wargoo

Scénáristicky nie príliš inovatívne a originálne, ale za to skvele zahraté po každej stránke. Potešil ma aj D'Onofrio, ktorého som si "zamiloval" v Daredevil. Ako tu niekto spomínal, mrzí ma, že charakterovo skvelá postava B.B. Thorntona nedostala príliš priestoru, vedel by som si predstaviť Judge 2, kde by medzi sebou súperili tieto herecké esá. Film v určitých momentoch dosť odbočoval od ústrednej dejovej línie (vzťah otec/syn), pričom priamočiarejší prístup od tvorcov nás mohol ukrátiť od približne 20 minút bludov, a bolo by to možno aj na 5. Takto "len" 4****, nakoľko to bolo mierne predĺžené. 75,273% ()

P.J.2

Nevim co si o tom mam myslet. Na jednu stranu zajimave drama ze soudni sine protkane mdlym rodinnym dramatem. Jakoby tvurci nevedeli jakou cestou se vydat a vysledek je rozporuplny. ()

anatheman

Překvapivě dobrý film. Jenom trošku zdlouhavý, ale to se dá nepochybně přežít. Je možno se dočkat i nějakého patosu, ale i ten je držen na uzdě. Co je horší, je zjevná stupidita několika postav. Zkrátka onen americký inteligenční standard. Rozhodně překvapil příběh. Respektive to, že bylo možné natočit poměrně neotřelé, ale především poutavé soudní drama. Herecky to vše spolehlivě utáhne Downey a přítomnost Farmigy nepochybně také potěší. Za zmínku stojí i kvalitní hudba a vizuál. Tak tedy zasloužené 4 hvězdičky. ()

fogs

Strašně hezky vygradované drama s žádným úplně laciným koncem. Skončilo přesně v tu chvíli, kdy mělo a kdy bych chtěl ještě malinko více, i na tu délku. Downey klasicky srší charismem, dal bych více prostoru BB Thortonovi a bylo by to na 5, ale chápu to, i tak potěšíl. Dax překvapil, Vera překvapivě nádhernější než ve všech posledních filmech, co jsem ji viděl. Skvělá práce s barvami a kontrastem. Upřímně jsem si nebyl jistý zda se mi to líbí, ale dlouho jsem neviděl film, který by mě tak nenápadně zaujal takovýmhle způsobem. ()

Dm1tr1j

Veľmi pomalé tempo, tak pomalé až to vyzerá ,že sa tam nič nedeje, no to je len zdanie. Rodinná dráma v súdnej sieni s veľkým improvizátorom v hlavnej úlohe dopadla najlepšie ako len mohla. Zobrazenie dôsledkov života aký viedli traja bratia pod vedením tvrdohlavého otca sa podarilo. Nejde vždy len o to dotiahnuť to čo najďalej ak za sebou nechávate rodinu a zabúdate na priateľov. Život aj tak vždy smeruje k tomu, že sa snažíme nájsť kľud v duši spojený so splnenými snami a očakávaniami svojho okolia ale hlavne seba. Pocit zadosťučinenia ,že si Vás váš otec cení a uznáva je neopísateľne príjemný a dôležitý obzvlášť pre syna, rovnako ako je neopísateľne smutný pocit keď sa Vám toho uznania nedostáva. Máte dojem ,že ste splnili životný cieľ, spravili ste svojich rodičov šťastných a hrdých na to koho z Vás vychovali. Je to potvrdenie starého známeho, že "rodina je najdôležitejšia". Ak nieje funkčná tá biologická vždy sa snažíme nájsť niekoho blízkeho koho budeme za rodinu považovať, len tá skutočná či pomyselná dokáže vždy vdýchnuť novú chuť do života, podržať v najhorších situáciách a pripomenúť čo je správne. ()

J.M.Novak

Nemohu uznat člověka jako kritika, který je negativně kritický vůči tomuhle dílu... Zdálo by se, že hořký příběh dopadne špatně, smutně... Přemýšlel jsem a on vlastně nedopadl špatně, všechny křivdy a spory byly odpuštěny, došlo k uznání a odpuštění, porozumění... Dopadlo to nejlépe, jak mohlo.. Film mě opravdu dostal a jsem postaven před složitý úkol, jak se mám vypořádat s vmačkáním ho do desítky.. ()

ZackSawyer

Klasickej Downey Jr. ;-) a Farmiga v malé roličce je pořád sakra sexy baba ;-) Jinak zajímavý právnický film o hledání pravdy, spravedlnosti a výřečnosti a problémech s tím spojených. ()

FanKalEl

Zbytočne dlhé a keď sa to blíži k finále tak sa film miestami vlečie. Emócie sú tu zriedkavé, herecký výber fajn, scenár je v pohode. A nič viac ! Proste to nemá čím ohúriť a horko ťažko sa to snaží udržiať v nadpriemere. S Pomom úplne súhlasím ale napriek všetkému ma dej po čase zaujal a Downey sa snažil zobrať si film len pre seba čo sa mu aj podarilo. Vďaka nemu pod 4 hviezdy nemôžem ísť aj z objektívneho pohladu. (70%) ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr