Mr. Jones

Scott a Penny, mladý zamilovaný pár túžiaci po harmónii, opúšťa ruch veľkomesta, aby uprostred lesov v prekrásnej prírode našli natoľko vytúžený pokoj a pohodu. Domnienku, že ich vysnívaný dom je na míle vzdialený od civilizácie, nečakane vyvráti zistenie, podľa ktorého majú nepredpokladaného suseda. Počiatočné nadšenie z objavu mystického tajomstva, muža zo susedstva, v literatúre často označovaného ako "Mr. Jones", razom pominie po množstve nevysvetliteľných udalostí. (*CARNIFEX*)

VanTom

Pěkně zpracovaný "found-footage" (i když ke konci tuto formu opustí) horůrek - mladý pár se vydává do odlehlé chaty, aby natočil dokument o přírodě, pak ovšem objeví strašidelné skulptury tajemného Mr. Jonese, takže začne filmovat o něm. Slušně atmosférická podívaná v závěru eskaluje ve střihové, blikající, mysteriózní a málo pochopitelné psycho, což mi zrovna nebylo po chuti. ()

klima777

Osobně vnímám Pana Jonese především jako působivou poctu Robertu Holdstockovi. A taky slušný film... (2,5 hvězdy pralesní, ze strany půlnoci zářící). ()

zigíš

..found-footage roka od scenáristu DIVIDE (!) plíživá, stísněná, záhadná strašidelnost a třetí dějství tomu všemu viděnému nasadí korunu .. z metafyzických větviček ..lesu je lepší se vyhnout a nenarušovat jeho řád, né vždy je poblíž Mr. Jones ()

Jello Biafra

Na horor to začína dobre. Mladý manželský pár sa vydáva na chatu do divočiny a úplnou náhodou zistia, že ich susedom je pustovník zvaný Mr. Jones, ktorý vytvára zo starých konárov rôzne totemy a strašiakov a rozmiestňuje ich po lese. Práve z totemov ide najväčší strach, až si človek spomenie na Blair Witch Project. Hlavné postavy sa rozhodnú za Mr. Jonesom vydať a nafilmovať ho pri práci, ale tajomstvo, ktoré Mr. Jones skrýva nepochádza z tohto sveta. Dobrých 60% filmu sa tu len kecá a kecá a zvyšok filmu sa zmení na psychedelický mashup rôznych záberov, ktoré mňa totálne otrávili. A záverečná pointa prevracia celý film naruby. Takže vás nečaká nič sokujúce a už vôbec nie prevratné. ()

netahlo odpad!

Nechapu, ze v tehle dobe se jeste porad toci filmy, co frcely pred nejakymi patnacti lety a to jeste na uplne jine urovni nez tahle hromada sracek. ()

pavcas

Jestli máte rádi filmy natočený roztřesenou ruční kamerou, odehrávající se převážně ve tmě, se zmateným dějem, kdy ani režisér asi pořádně neví co tím myslel a hrajou v tom dva neznámí herci, tak tohle je ideální film pro Vás. ()

CptPeroxid odpad!

Za mě odpad jako prase teda, ale zklamání 5/5* Ale u filmu jsem si to pěkně naplánoval. Večer jdu do lesa, vemu kameru a s sebou blondýnu. Poprosím místní důchodkyně, aby rozvěšeli po lese pár strašáků a jako chata bude sloužit myslivna. Lekací scény mám taky promyšlené, prostě nechám spadnout vidličku na zem nebo bouchnu do stolu. A pana Jonese mi může hrát i strom... Tvl to zas bylo něco ()

Corpsegrinder

Taky by mě sralo kdyby si někdo přijel do lesa a začal mě šmírovat a lézt mi do baráku. Film je dobrej jen v první části, ta druhá kterou zde každej vyzdvihuje film degraduje do uplný sračky, začnou skipovat záběry do deseti různejch scén, kamera tripuje jak hovado a celejch 20 minut!!! člověk pomalu neví co se děje. Čekal jsem že dojde na nějakej lesní bubu masakr, že ožijou Jonesovo totemy ale nic prostě. Škoda. ()

danielosbourne

Hodně rozporuplné found footage. Velice znepokojivý horor, který možná nenadchne první polovinou, ale ta druhá rozhodně stojí za to. Být takových víc, nezlobil bych se. ()

lucijelucije

Nejraději bych dala odpad a čtyři hvězdy najednou. Víc kontroverzní film jsem si na večer nemohla přát. Rozhodně tento thriller, horor či co to je, vykročí plnou parou vpřed. Nejhorší na tomto snímku je, že vám nedá klasické lekačky ani krve plný pytel, což byste si věřte mi v Mr. Jonesovi přáli nejvíc. Tato kontroverzní věc vám totálně rozebere mysl a ke konci se to už fakt nedá vydržet..nevím za co dávám tři hvězdy. Ale jestli mě něco rozhodilo, tak to byl právě Mr. Jones. A protože se to nepodaří jen tak někomu, nemůžu dát odpad, i když bych ráda neviděla ani hvězdu =) ()

Sufferer

Čert to vezmi, že si Mueller pri hororovo vzostupnom dávkovaní informácii nevie v expozícii dať rady s vtiahnutím do deja a že sa koncept found footage k záveru pozvoľna rozpadá, keď vývoj deja je plus-mínus neznámou, minútu k minúte pútavejší a diváka zvláda režisér atmosférou rozhodiť znamenite. Moja spokojnosť nabrala na konci také rozmery, až som sa pristihol, že by som na bohom zabudnutom mieste s postavami rád zotrval ešte o chvíľu dlhšie a dozvedel sa viac. ()

Eldoth

Udajně (tímto slovíčkem se dá zakrýt vše), alespoň podle komentářů, to má býti jeden z nejlepších a nejatmosferičtějších FF za posledních několik let ?! Stručně ...mé škodolibé checht ! ()

j0nathan

Těsně po shlédnutí mám silně rozporuplné pocity a nevím, co si mám myslet. Netuším jak hodnotit a nejsem si jist, jestli jsem správně pochopil závěrečnou šílenou a chaotickou třetinu, po které jsem zmatený jak cikán v prázdným sklepě. Pokud přesně tohle tvůrci zamýšleli, tak jsem jim to povedlo na 100%. Pokud ne, tak moje otázka zní: Co to ku*va bylo? ()

Silviaxx

Zmätenosť - myslím, že to je výraz, ktorý adekvátne pomenúva moje pocity po dopozeraní Jonesa. Film sa začína presťahovaním na samotu a kopou filozofických úvah, prečo tak dvojica urobila, a či je to vôbec dobré. Hovorím si ok, trošku filozofie nezaškodí. Následne chceme točiť dokument a úplnou náhodou v našom susedstve býva jedna z najzáhadnejších umeleckých atrakcií "Mr.Jones" a sme možno jedni z prvých, ktorí mu doslova dýchajú na chrbát. Hovorím si ok, celkom slušný námet, tajomný umelec s veľmi podivnými dielami - ale každopádne to vytvára akú-takú znepokojivú atmosféru o tom, kto je ten človek, prečo to robí. Dostávame sa do podzemných chodieb, čo už vyzerá dosť šialene, ale stále si hovorím ok, lebo sa teším, že sa pomaly dozviem, čo a ako, pôsobí to doteraz relatívne napínavo, tak fajn. No a po týchto celkom pozitívnych pocitoch z filmu príde záver. Tu si už nehovorím ok, lebo to ani nestíham, keďže sa snažím sústrediť na to, čo sa tam vlastne deje, som totálne zmätená. Následne pochopím, kde sa asi nachádzame, ale takéto vysvetlenia mi vôbec nestačia a teda som z toho trochu smutná, že námet s dosť veľkým potenciálom bol zasadený na konci do totálneho chaosu, nech si ho divák vysvetlí ako chce. ()

cskomando

Ok, pokus o horor chápu, herci taky dobré, atmosféra taky pěkná kdyby ale... WTF (what the fuck) ?! Tenhle film je vlastně totální ztráta času, nic člověku nepřinese bohužel se musím stranit od zbytku uživatelů, kteří se báli při tomhle filmu... asi jsem už přehororovaný nebo pardón ale čeho jsem se tu vlastně měl leknout ? Absolutně postrádající smysluplný děj... ani jednou jsem se nelekl jen tupě zíral od začátku do konce. Nedočkal jsem se ničeho jen pěkné atmosféry z lesů, a že TOHO by se dalo sakra využít k postrašení !! jenomže jsem se nedočkal :( ()

Illy

Hrál jste někdo Alan Wake? Pak je jasný kde Mueller bral inspošku pro druhou půlku. Alan se ztratil v Blairwitchi a cestou potkal trochu Evil Dead. A já se řadím k té části diváků, kteří tvrdí že právě ta druhá polovina film zabila. Rádobyumělecké šílenství mě začalo pekelně nudit a já si připadal že v tu ránu má film alespoň dvě hodiny. Škoda, začalo to slibně..... ()

Flopik odpad!

A je to tu po neviem akej dlho som musel dať filmu odpad.Naozaj som sa snažil nájsť na tom filme aspoň niečo dobré ale nedalo sa.Od začiatku to bola neskutočná nuda.Niektorý tu chvália atmosféru áno bola tam ale iba chvíľu potom ma ten film začal tak neskutočne srať že atmosféra odišla a len som čakal na koniec či aspoň tam niečo bude.Hovno.....Celý film som len dumal nad tým ako sú tie postavy hlúpe a nelogické.Zbadám cudzieho chlapa ktorý stavá totemy a nie neujdem idem za ním a rovno k nemu domov spraviť sa pár fotiek.... Ľakačky Žiadne jedna bola ale aj to taká že no ani nekomentujem.A koniec , k tomu len toľko že tak neprehladnú vec som v živote nevidel.Preč od tohto naozaj nuda.. ()

warrenur

V prvej polovici celkom fajn. Atmosfera i ustredna dvojka, zvlast kocka z Alcatrazu. Neskor sa to vsak uz trochu prekombinovalo a "flashes" zacali byt otravne. Slaba trojka. ()

KOZEL84

Hodně příjemné překvapení a běhání mrazu po zádech (ještě i ráno když sem si na to vzpomněl).Mysteriózní a v celku i originální náhul bez kapky krve,kde mi i probleskla nepříjemná atmosféra zla,kterou sem cítil naposled někde u Session 9.Tady na Karla si asi budu dávat bacha,páč Divide byla taky taková pěkná sranda. ()