Prokletý klaun

Realitní makléř Kent si na sebe vezme starý kostým klauna, aby udělal radost synovi na narozeninové oslavě. Další den však kostým nedokáže sundat a cítí, jak k němu převlek přirůstá a on se mění. Dávný vlastník kostýmu ví, že se jedná o démona, kterého mohou  zastavit pouze setnutím hlavy. Kent se proměňuje ve strašlivého klauna, který se živí nevinnými dětmi a má chuť i na svého syna... Meg uspořádá narozeninovou oslavu pro svého sedmiletého syna Jacka, který miluje klauny. Jackův otec Kent si na sebe obleče starý kostým klauna, který najde v truhle v domě, jehož prodej právě zařizuje. Oslava se podaří, ráno však Kent nedokáže odstranit umělý nos, sundat paruku ani kostým. Kent se pokusí oblek rozříznout, ale pořeže se. Meg mu násilím sundá umělý nos i s kůží, a tak musí Kent kvůli krvácení do nemocnice. Kent si musí ostříhat a obarvit vlasy, na obličej si dát make up, aby zakryl bílou barvu, a nosit dlouhý kabát. Kent se dopátrá muže, kterému kdysi kostým patřil. Karlsson poví Kentovi, kým byl původní klaun – žil v horách, měl bílou pleť, opuchlý nos od chladu a lákal děti do jeskyně, kde je pojídal. Kent se napije čaje, usne, a když se probudí, je svázaný a Karlsson mu chce setnout hlavu, protože jedině tak se zbaví démona. Kent ho přepere, začíná cítit, že se proměňuje, a tak uteče. U skautského tábora přiláká k sobě chlapce a ukousne mu prst. Kent vypadá příšerně, má bolesti, proměňuje se ve strašlivého klauna a musí zápasit s chutí zabíjet děti. Pokusí se zastřelit, ale přežije. Kostým se stává jeho kůží. Když se pokusí spáchat další sebevraždu, zabije ozubené kolo chlapce, který vejde do pokoje, a Kent ho pak celého sní. Meg hledá Kenta ve všech domech, které prodává. Když ho najde, vezme ho zpátky domů, aby mu pomohla. Kent se nechá přivázat řetězem a Meg hodlá najít způsob, jak kostým ze svého manžela sundat. Jack poví otci, že ho kluci ve škole šikanují, a on je zabije a sní. Jejich pes sežral kousek Kentova nosu, když zaútočí na Meg, Karlsson mu setne hlavu. Kdysi si kostým oblékl, aby potěšil děti v nemocnici, a pak se ho nemohl zbavit. Zachránil ho jeho bratr, který dal démonovi pět dětí z onkologického centra, které umíraly. (TV Prima)

Jespi

Hodnotit film jako horor, dám 1* a nazdar. Horor to v žádném případě nebyl, snad jen pokud trpíte silnou fóbií z klaunů. Ale jako takový sci-fi thriller to vůbec nebylo špatné. Slibná zápleta a finální proměna klauna se taky povedla. Potenciál měl ten film strašně velký. Bohužel ne všechno se pořádně využilo a konec filmu byl klasický ending hororů, nic extra nového nepřinesl. PS: Zvedl bych hodnocení na 4* kdybychom se dočkali nějakého nečekaného konce - *spoiler* Kdyby mu ženská přivedla dítě, které by sežral a proměnil se zpět a žili spolu jak šťastná šílená rodinka, kdyby ji vyrval ten plod, sežral ho, žena přežila a s amnézií by za ni přišel do nemocnice, "Ahoj zlato, jak ti je, kdo ti to udělal?" Takovému konci bych zvedl hodnocení, bohužel, klasický vzorec - "Hrdina se vzepře systému - musí zemřít" , je ohraný a opakuju se, Clown, co se týká zvratů děje, nic nového nepřinesl. 50% ()

peetriss

I kdybych moc chtěl, tu třetí hvězdu prostě nemohu dát! V záplavě hororů a horůrků posledních let se nejedná o úplně beznadějný počin, jen to chtělo více zapracovat na scénáři a především na atmosféričnosti a napětí. Také rychlejší spád by neškodil. Obsazení je obstojné, i když na druhou stranu charisma nejzvučnější hvězdy, Petera Stormarea, mně připadá dost nevyužito. ()

fredisek

Neskutečná těžkopádná nuda. Horor pro začátečníky s naprosto prázdným finále. To nejzajímavější na celém příběhu, morální dilema hrdinovy manželky, tu mělo být víc rozehráno, vlastně to měl být hlavní motiv. Koho zajímá, že klauni žerou děti? Ohlodané kosti neděsí tolik jako lidské zoufalství. Tvůrci to nepochopili a vytvořili obyčejný snímek, který jen těžko bude konkurovat i těm prvoplánově béčkovým hororům. ()

Klajnik

Zajímavá proprieta se zakletým klaunským oblekem, ale sralo mě to řadou žánrových stupidit, nezajímavými postavami. Formálně to taky není dostatečně atraktivně zpracované. ()

Standic1

Po pěkném masakru, kterým je "Stitches" z roku 2012, je tu další horor s klaunem v hlavní roli. Hlavním positivem "Clowna" je nápad. Nápad o tom, jak se z obyčejného taťky stane po dětském mase toužící monstrum. Jak říkám, nápad je skvělý, ale bohužel je naprosto nedotažený. Na místo utahaných pasáží by mohlo být víc krvavých scén a hlavně víc do příběhu. Strašně mě mrzí, že si režisér neužil víc transformaci. Od dob mouchy, je transformace nebo mutace člověka strašně zajímavým prvkem hororu a věřím, že by si našla mnoho dalších příznivců, kdyby to tady "rejža" trošku rozbalil. Mimo pár nedotažených věcí je to ale docela zábava a myslím, že v málokterém hororu uvidíte tolik dětí, které tady chtě nechtě natáhnou bačkory :P ()

jerenymo

Nechal jsem se zlákat příznivým hodnocením ( co se týče hororu),ale bohužel nedostalo se mi ani z části toho co bych očekával. Doufal jsem alespoň v nějaké pěkné a překvapivé momenty, místo toho zde opět postavy jednaly jak náměsíčné a bez mozku, takže jim člověk přál aby se dostaly do spáru "klauna". Škoda ()

Illy

Slušnej námět, takových hororů moc není poslední dobou, nebo mě asi míjí. Celý mi to kazila Laura Allen, která mě prostě nesedla a nevěřil jsem jí nic z jejího "herectví". Škoda. ()

arcticsky

Vtipný horor, který s přibývajícími rozervanými dětičkami docela pěkně graduje. Tento film jako terapie pro ty, kdo nesnáší klauny rozhodně nefunguje! ()

Flopik

Tak o tomto filme som počul už dlhšie ale nejako ma to nelákalo.Po pozretí mám zmiešané pocity. Na jednu stránku skvelá maska z ktorej šiel tak trochu strach na strane druhejj ma film ako celok nudil.Začiatok dlhý , krvavé scény v menšom množstve ( pár výnimiek sa našlo) a v neposlednom rade mi tam prišlo pár postáv úplne zbytočných.Tak isto aj ten nápad ako sa zbaviť tej kliatby nakoľko nebol vôbec využitý.Asi pôjdem proti prúdu ale u mňa teda žiadna sláva skôr troška silnejší priemer. ()

Mortemiss

Šáša Crusty v jiném vydání. Dobrý příběh, pěkné masky, chybělo více akce, ale celkový dojem z filmu je dobrý. Stejné dětské kostičky, které mu občas padaly z pusinky, nechávám i já na talíři, když se stavím na vydatný oběd v KFC. ()

johnymdoe

Děsivé drama, možná i horor..přece jen jíst děti není úplně košer. To si takhle veselý taťka obleče pro synátora a jeho narozeninové mecheche klaunský obleček najdený kdesi v tajemném domě a krapet se mu to démonsky vymkne z pařátů. Jak dohodnotit zbytek po dvou dnech?...90% a prostě opravdu strašidelný filmec. Jinak hlavní 4ka herců především se skvělým hlavním protagonistou, ten děs, smutek i psycho jsem mu věřil a efekty taky velice zdařilé. Dal bych dvojku. ()

drozdy1

Snímek na mně nepůsobil jako horor,ale jako kvalitní drama,protože postupná proměna normálního tatíka na vřažedného klauna je tu dost dobře provedená.Ke konci trochu odfláklé. Hodnocení:70%. ()

Heroine

Krom toho, že si film mohl dovolit ve všech směrech trochu přitvrdit, mi nejvíc vadilo, jak herci špatně hráli. Kazilo mi to každou, více či méně povedenou scénu. Porušování tabu, mrtvé děti i zvířata, to už jsem taky viděla (např. Feast...). Klaun mi nijak strašidelný nepřipadal, a to je obzvlášť v lásce nemám. Asi jsem toho už viděla příliš :-) ()

Hapretor

Nijak výjimečné. Až na legendu vymyšlenou ohledně Klauna (Kloin). To sedlo. Ale na Googlu to nikde není:( Zas tak drsné to nebylo. Zas tak napínavé to nebylo. Zas tak lekavé to taky nebylo. Na zabití času ok. ()

JankaJBLK

Keďže som milovníčka horor, tak musím povedať, že tento horor bol dobrý, bol by ešte lepší keby nebol zdĺhavý začiatok kým sa to rozbehlo, ináč to bolo silno pozerateľné:) Páčilo sa mi to....:) Škoda len toho začiatku.... ()