Prokletý klaun

Realitní makléř Kent si na sebe vezme starý kostým klauna, aby udělal radost synovi na narozeninové oslavě. Další den však kostým nedokáže sundat a cítí, jak k němu převlek přirůstá a on se mění. Dávný vlastník kostýmu ví, že se jedná o démona, kterého mohou  zastavit pouze setnutím hlavy. Kent se proměňuje ve strašlivého klauna, který se živí nevinnými dětmi a má chuť i na svého syna... Meg uspořádá narozeninovou oslavu pro svého sedmiletého syna Jacka, který miluje klauny. Jackův otec Kent si na sebe obleče starý kostým klauna, který najde v truhle v domě, jehož prodej právě zařizuje. Oslava se podaří, ráno však Kent nedokáže odstranit umělý nos, sundat paruku ani kostým. Kent se pokusí oblek rozříznout, ale pořeže se. Meg mu násilím sundá umělý nos i s kůží, a tak musí Kent kvůli krvácení do nemocnice. Kent si musí ostříhat a obarvit vlasy, na obličej si dát make up, aby zakryl bílou barvu, a nosit dlouhý kabát. Kent se dopátrá muže, kterému kdysi kostým patřil. Karlsson poví Kentovi, kým byl původní klaun – žil v horách, měl bílou pleť, opuchlý nos od chladu a lákal děti do jeskyně, kde je pojídal. Kent se napije čaje, usne, a když se probudí, je svázaný a Karlsson mu chce setnout hlavu, protože jedině tak se zbaví démona. Kent ho přepere, začíná cítit, že se proměňuje, a tak uteče. U skautského tábora přiláká k sobě chlapce a ukousne mu prst. Kent vypadá příšerně, má bolesti, proměňuje se ve strašlivého klauna a musí zápasit s chutí zabíjet děti. Pokusí se zastřelit, ale přežije. Kostým se stává jeho kůží. Když se pokusí spáchat další sebevraždu, zabije ozubené kolo chlapce, který vejde do pokoje, a Kent ho pak celého sní. Meg hledá Kenta ve všech domech, které prodává. Když ho najde, vezme ho zpátky domů, aby mu pomohla. Kent se nechá přivázat řetězem a Meg hodlá najít způsob, jak kostým ze svého manžela sundat. Jack poví otci, že ho kluci ve škole šikanují, a on je zabije a sní. Jejich pes sežral kousek Kentova nosu, když zaútočí na Meg, Karlsson mu setne hlavu. Kdysi si kostým oblékl, aby potěšil děti v nemocnici, a pak se ho nemohl zbavit. Zachránil ho jeho bratr, který dal démonovi pět dětí z onkologického centra, které umíraly. (TV Prima)

Pítrs85

S Eli Rothem to jde v poslední době dole vodou. Že nevíte, co to znamená, když to jde s někým dole vodou? Prostě to s ním jde do sraček ;-) A přesně tam to jde s Eli Rothem, s růžovou krví, trapným klaunem, ještě trapnějším dějem a s úplně nejtrapnějším závěrem ať jde do... dole vodou ;-) ()

SOLOM.

Asi největší vábničkou pro mne bylo figurující jméno Eliho Rotha. Jak se potom ovšem ukázalo, on se pod tímto filmem podepsal hlavně jen jako producent, což trochu zamrzelo. Zvláště když režisérský zelenáč Jon Watts nedokázal naplno vyždímat naplno potenciál, který nám zápletka nabízela. Film jako celek nebyl vůbec špatný, ale během těch sto minut se tu objevilo na můj vkus až příliš mnoho slabin, na kterých se dalo zapracovat. Je pravdou, že vytvořená atmosféra měla stoupající tendenci a několik scén sebou přineslo i toužebně očekáváné napětí, ale prostředek filmu byl až moc zdlouhavý. Tím nechci říct, že by šlo vyloženě o nudnou záležitost, ale konec filmu jasně ukázal, jakýmže směrem se měl celý film vydat. Jasně, líbila se mi ona myšlenka o historii a původu klaunského obleku – dokonce i postupná proměna milujícího otce a manžela v démonické monstrum, jenže mi tu prostě chyběla větší porce krvavé podívané a hlavně detailnější záběry při mordování nebohých obětí. Cákance krve a kostičky na podlaze už dneska nikoho moc neohromí. I to je hlavní důvod, proč tomu prostě nemůžu dát lepší hodnocení, nežli průměrné. Což mě opravdu mrzí, ale přece jenom očekávání bylo mnohem větší.60% ()

eraserhead666

No do prdele... Už mi zase bylo třináct, seděl jsem u půjčeného vrčícího videopřehrávače, drobil se brambůrky a čuměl na výborný horror na ohrané videokazetě. Už jsem přestával věřit, že se něco takohévo stane a nikdy by mě nenapadlo, že se to stane u něčeho, v čem má prsty Eli Roth. Ale život nejedno překvapení chystá. Z mého pohledu prakticky naprostá dokonalost, esence čiré hrůzy valící se na diváka nejen vizuálně, ale i myšlenkově, útočící na jeho mysl. Bezmála ultimátní pecka u níž jsem chrochtal blahem. atmosféricky nepříjemný útok. Nápadité. S nechutně mrazivým klaunem. Klaunům se smějí jen ti co neví. Ale my víme. My moc dobře víme. Hluboce smekám. 4.5* ()

Karamanlis

Tematicky sa jedná o zmes nápadov, ktoré sa na striebornom plátne v nedávnej minulosti objavili v kúskoch ako Afflicted či Rare Exports, tentokrát však zaujímavo pretvorenú do podoby miestami desivého clown horroru, v USA síce klasifikovaného ako R18+, napriek tomu však podľa mňa stále dosť opatrného, čo sa explicitného zobrazovania nejakého toho násilia týka. ()

ARI50

Klaun je oříšek na horor a tady jsem hodně málo byl spokojený. Podle mě celkem bez atmosféri a někdy i přehnané a hlavně klaun se dvakrát nepovedl. ()

luka4615

Od snímku Clown jsem žádné zázraky nečekal, ale ve finále jsem dostal skvěle odvedenou žánrovou práci, které k absolutní dokonalosti chybí pouze pořádné budování atmosféry. ()

JASON_X

Už jako malý jsem nesnášel klauny, štítil jsem se jich jako malomocných, vždycky mi přišli hnusní, odporní, nechutní, vlastně svou bizarností i tak nějak strašidelní. A teď už vím i proč - klauni totiž žerou děti! Moc jim chutnají třeba křupavé prstíky malých tlustých skautíků... Jen velká škoda, že tvůrci Clowna nevybředli z takové té středoproudově předposrané distingovanosti a krotkosti a nepřitlačili víc na pilu. Psát scénář já, dédy Clown by sežral nejdřív celou svou rodinu i s embryem v maminčině bříšku, pak by sežral děti všem sousedům (a rodiče brutálně odkrágloval) a vyrazil by na pořádný dlabanec do města, kde by mohl začít druhý, ještě peprnější díl. Bohužel v téhle dětem přístupné verzi se stále jen cosi slibuje a naznačuje a pořádně šťavnatým kanibalským scénám se kamera vyhýbá obloukem, asi aby to náhodou někoho nepohoršilo. Nejvíc mě ve filmu pobavil skvělý Stormare se sdrátovanou držkou, v nemocničním ohozu, s mačetou a kalačem, uchcával jsem smíchy. Dédy Clown sice ke konci sympaticky zmutuje, ale protože nezblajzne svého otylého ufňukaného spratka, nechá si nabančit od své subtilní ženušky a celá tahle taškařice skončí skoro nasládle hřejivým happyendem, nemůžu dát čtvrtou ani omylem. ()

oLí

Me uz v hororech jen tak neco nevydesi - ta cira hruza, jakou jsme u filmu zazivali jako mali caparti uz to proste nebyva. Ale tohole mi davny casy velmi pripomelo. Z posledni desetiminutovky mi je hodne nedobre, tohle videt v detstvi, tak se namiste zabiju. Kam se hrabe Pennywise. 9/10 ()

Morholt

Jedno z nejklasičtějších hororových monster je zpět v plné parádě. Watts smíchal dohromady ultimátní krvavou řežbu, téma prokletí i špetku dramatu s morální dilematem a ačkoliv je mu vyčítána, a do jisté míry oprávněně, určitá nevyváženost, já byl s tím, co jsem viděl, nadmíru spokojen. Samotná postupná proměna byla z mého pohledu naprosto perfektní, vtipnou snahou zbavit se kostýmu počínaje, samotným výsledkem transformace konče. Zadařilo se i herecky, kdy nepříliš známé tváře doplnil Peter Stormare a vlastně i Eli Roth, který ovšem nebyl k poznání. Doufám, že v příštím filmu Watts svůj talent potvrdí. 80% ()

Lucasion

Nikdy jsem moc nechápal proč Nathan Drake a Sam Winchester tvrdí, že mají panickou hrůzu z klaunů. No možná, že po tomhle filmu už tomu začínám rozumět. Normální otec od rodiny se pokusí zachránit narozeninovou párty syna tak, že se převleče za klauna. Ovšem, do cizího kostýmu se nemá lézt že? Kostým klauna se zdá být prokletý, protože (ouha!) nejde sundat. Tohle se stane v prvních deseti minutách, což i na mě je docela rychlý start a začíná příběh muže, který se stane krvelačným klaunem (Doslova a né dobrovolně). S komentáři, které oslavují originalitu, bych trošku brzdil. Příběh a vývoj filmu je dost podobný filmu Moucha (1986). Nechybí ani vypadávání zubů a změna vizáže. Klaun žere děti, a nemyslím pouze zlé. Stačí mu jich pět a pak zas bude hodným šášou. Ale přiznejme si, kdo by jen tak chtěl dát sežrat vlastní dítě? Kdyby se filmu trošku upravil scénář a byl lépe obsazen, výsledek by mohl být mnohem lepší. Navíc, i když je film děsivý jako celek, tak postrádá jakoukoliv lekací scénu. Za finální přeměnu a podobu Klauna, ale zasluhují maskéři uznání. Hlas: "Bring me a child!". Je přeci jen pěkně mrazivý. (49 %) ()

6thSun

Slušně gradovanej start přetne slabší střed, závěr už je ale zase příjemně šťavnatej, takže převažuje spokojenost aneb horor jako stvořený na všední večer. ()

Astaroth12

Hneď ako som začal spoznávať tento príbeh,neveriacky som krútil hlavou a sam seba sa pýtal,kde bol toľko rokov,že z tým už neprišiel niekto skôr. Máme tu legendu,máme tu meniaceho človeka na monštrum a máme tu vraždy a čo si viac priať.K tomu prirátame psychologické aj rodinné vypätie. Ked sa začala premena z milujúceho otca,manžela na vraždiace monštrum tak to bolo vynikajúco znázornené.Je pravda,že chvíľami strácal dych a mal niekoľko nudnejších miest ale film mal silné mysteriózno okolo toho kabáta a tak atmosféra tu bola ukážkovo silná.Nepotešili ani vraždy,lebo hlavne tie decke boli cenzurované aj keď je to pochopiteľné ale tak scénar mohol byť nastavený troška rozumnejšie aby aj vraždy bolo vidieť v plnej kráse.Koncový vzhľad klauna bol ukážkovo dokonalý a strašidelný zároveň.Silné 4*. ()

hous.enka

Není klaun jako Klaun... Mrazivé drama o chlapíkovi, co jednou na půdě najde kostým (mimochodem už od pohledu je jasné, že tohle je ten typ oblečení, který byste si na sebe NIKDY nevzali, pokud nejste psycicky narušení idioti) a protože jeho synek klauny miluje a zrovna má super klaunskou párty, na kterou se skutečný klaun nedostaví, tak si milý tatík kostým oblékne... Clown není ani moc strašidelný, ani tu nefungují lekačky, zato celá ta legenda a její rozluštění jsou pěkně krvavé. Mimochodem asi jsem úplně blbá, ale rozluštění jsem nepostřehla a stejně tak nechápu tu věc s očekávaným potomkem. Po skončení filmu zůstalo ve vzduchu viset spousta podivných otazníků, takžeode mě jen za dvě hvězdy a moc nerozumím, proč má teď (koncem března 2015) Clown 63 %. ()

maddy

Vymeniť režiséra a mohol to byť veľmi slušný horor. Námet je totiž obstojný, so zaujímavo načrtnutou mytológiou, v ktorej sa ukrýval dostatočný potenciál. Bohužiaľ to dal Eli Roth natočil len priemernému režisérovi a tak tu máme zase iba jeden priemerný hororový snímok. Najväčším problémom je nekonzistentnosť celého diania, nejednotná atmosféra, kde film nezmyselne skáče od scény v odľahčenej hororovej zábavke (viď prvá návšteva klauna pri rodinnej návšteve, keď jednému známemu nešťastne zlomí ruku) k vážnej hororovej depke, ktorá by chcela ísť do hĺbky. Začína to čierno humorne, onedlho by to chcelo rozohrať psychologický drámu, neskôr nekompromisný slasher a v závere monster horor. Spolu to nefunguje a budí rozpačité dojmy, kde je to celkovo dosť rozťahané s množstvom prázdnych miest. Samotné monštrum je dostatočne pôsobivé, čo som pri klaunovi vôbec nečakal, kvitujem aj zameranie sa na fyzický a psychický rozklad hlavného hrdinu, bohužiaľ potenciál je zabitý nejednotou víziou toho aký film má z Clowna vlastne byť. Pritom stačilo málo, režiséra ktorý by to zjednotil a bol by z toho jeden z najzaujímavejších hororových počinov za tento rok. Škoda, pretože funkčných hororov s klaunmi je minimum. V tomto podaní však Clown pôsobí nedotiahnuto a nijako nevybočuje zo škatuľky priemeru. Ako hororová jednohubka síce neškodné, ale potenciál tu bol oveľa väčší. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

agentmiky

Američané mě docela hodně překvapili,neboť nějaké scény z filmu byly brutální a krvavé.Jinak se mi film v rámci mezí líbil.Nejlepším faktorem celého filmu byl asi příběh,který byl zajímavý.Mám rád horory,které přijdou s nějakou inovací do svého žánru.A tento klaun to bezesporu splňoval.Po tomto filmu se pořád zamýšlím,jestli si někdy mám obléknout masku klauna.Doufám,že mě nepotká stejný osud.Celkově to nebylo špatné,ale některé scény mi přišly hodně předvídatelné.Konec nebyl nikterak překvapivý,ale i tak dávám filmu lepší tři hvězdy.Hodnocení:70% ()

PKD

Jak já se těšil! Naprosto supr námět, slibující bobky v trenkách a jakmile se přehoupla 2.pol., tak nastalo jedno velké, NIC! Nuda, naprostý nezájem o cokoliv, co se tam děje. No prostě, začalo to skvěle, skončilo to průserem. Ty 3* A to ještě tak tak) jsou jen a pouze za 1.pol. 2.půlka je za 0. Ne odpad, ale krásná, čisťounká,0. 10min. po skončení tohoto (jak se ukázalo) bezvýznamného dílka, jsem už nebyl schopen si vybavit, jak to vlastně dopadlo. To také o něčem svědčí. Promarněná šance na jeden z největších hororových záhulů, za poslední dlouhé roky. A to vytočí nejvíc. P.s. honajz2 to vystihl. ()

zipper111

Nič moč... atmosféru to má jen místy, strach ani úzkost to nevyvolává, občas nějaká laciná lekačka nebo humorná scénka, která působí trochu nepatřičně. Klaun potenciál až trestuhodně nevyužil, a je to docela škoda, protože náběh to mělo dobrej. 2* ()