Hlavný hrdina Milo (Kit Harington), otrok, ktorý sa stal gladiátorom, čaká na svoj posledný boj, aby zničil svojich súperov a dostal sa na slobodu. S výhľadom na slobodný život sa zamiluje do dcéry bohatého obchodníka, ktorá však má byť proti svojej vôli vydatá za skorumpovaného a zhýralého senátora (Kiefer Sutherland). Ich skutočný problém sa ale pripravuje v hlbinách Zeme. V osudových hodinách po erupcii Vezuvu, vo chvíľach totálneho chaosu a desivej skazy sa musí Milo prebojovať von z gladiátorskej arény, a podstúpiť boj s časom, aby svoju Cassii z rozpáleného pekla zachránil. (TV Markíza)

eLeR

Pompeje sú katastroficko-akčno-romantická rozprávka, ktorú natočili podľa nejakej známej šablóny, takže sa vám zdá, že ste to už videli, a že viete čo nasleduje. Kiefer odporný ako vždy ... fajn hudba, ktorá filmu celkom pristala a ten koniec, ten bol výborný ... samozrejme nemyslím to súsošie. 2,5* ()

Chrustyn

Kombinace "Gladiátora" a katastrofického velkofilmu, jak od Emmericha. W.S. Anderson už nám přinesl daleko pekelnější (myslím tím špatné) snímky, než je tento, ale přesto nemá nic, čím by výrazněji zaujal. Nefunguje jako historický akčňák ani jako katastrofický snímek. O hercích raději nemluvit. ()

klerik

Ďalšia ukážka, že televízia valcuje kiná. Minimálne v historckom žánri (RÍM, SPARTAKUS, TUDOROVCI, HRA O TRÓNY, VIKINGOVIA). Príbeh rovnako slabý ako pri Rockovom HERKULOVI a inteligencia podobne nízka. Už v TITANIKU bolo trápne, že počas katastrofy sa niekto miesto úteku zabáva strieľaním po sebe a únosom ženy... Občas to vyzerá celkom dobre, ale fakt je to ploché a hlúpe... ()

korbitch22

Já se pořád neustále divím těm kokotům, co sledují Von Triera a podobné zmrdy, potom si pustí oddychový nářez, který má jeden jediný účel a to nalákat na efekt a vydělat prachy, který si navíc vůbec na nic nehraje a potom mají potřebu píčovat a házet moudra.Co kurva čekáte od režiséra jakým je Paul W.S. Anderson?Tarkovského?Když kurva vím, že tyhle béčka nemám rád, tak se na ně nedívám, jenže to by potom zdejší pseudointelektuálové neměli na co píčovat, že jo? Vizuálně vypiplaný nářez, který se jasně svezl na vlně úspěchu televizního Spartakuse a Anderson si z něj vypůjčil hodně, včetně dvojice hrdinů bílej/černej a to ještě uplně stejný typ herců.Hlavní hrdina má sice charisma larvy a když padali z jeho úst ty brutálně trapný kecy musel jsem se smát, ale tohle je prostě film úplně o nečem jiném.O zprzněné historii a o destrukci a té já si užil do sytosti.Tupé béčko, které tak prostě musíte brát a musíte s tím do toho jít.Mě to mile překvapilo a akční scény jsou naprosto výtečný.Mě šlo o vizuál a zábavu a té bylo dost, tudíž sem ochotný prominout ten hrozivě stupidní scénář a dialogy, které rvaly uši.Navíc Kiefer Sutherland je tu naprosto skvělej a já si jeho zákeřnýho senátora užíval celou stopáž.Anderson tyhle filmy prostě točí a točí je dobře.Destrukčí nářez.70%. ()

Crocuta

Soudný divák v podobném "oddychovém akčňáku" zajisté neočekává historickou věrnost, originální zápletku, logicky jednající postavy nebo smysluplné dialogy. Osobně by mi stačila pohledná akce a lepé děvy stavějící na odiv své půvaby. Nedostalo se mi ani jednoho - patrně v zájmu přístupnosti filmu mladšímu publiku zde erotika absentuje úplně a souboje, jejichž choreografii lze jen pochválit kazí nulový výskyt krve a naturalističtějších záběrů, takže tu máme suma sumárum celkem slušné vizuální ztvárnění řádícího Vesuvu, pár efektních katastrofických scén a jinak už jen samou vatu, klišé, voloviny a nesmyslné bláboly, jimž vévodí radostné zvolání umírajícího otroka tváří tvář neodvratné zkáze: "Zemřu jako svobodný!!!". ()

packa

Po dlouhé době jsem vyrazil na modrý film. A čeho se mi dostalo? Nikterak překvapivě tuny klišé, černobílých charakterů, totálně nevěrohodné romantické linky a příšerného naturščika v hlavní mužské roli. Takovou kombinaci "kvalit" nezachrání ani ucházející Donald Sutherland a slušné triky. Známkuji za dvě, a to především za občasné vtipné momenty, byť se ne vždy nutně musely krýt s tvůrčím záměrem. ()

rollman1

Zničení rekreačního letoviska bohatých Římanů je bezpochyby dobrý námět pro film, takže je překvapením, že na tak lákavé téma scénáristé naroubovali tak prostý příběh, který je nejenom okoukaný, ale také naprosto předvídatelný a okopírovaný snad od všech dobrých filmů. Úvod vytažený jako z Herkula, od půlky zase přesná kopie Gladiátora. Také láska na pozadí blížící se katastrofy už tady byla mnohokrát. Celý film se točí okolo šestice postav a zbytek jsou jen komparzisti odsouzení zemřít. Film mě konečně začal bavit až 30 minut před koncem, kdy se sopka nasrala a zahájila větší čistku, kterou zakončila ohnivou záplavou o teplotě 150 stupňů. Efekty výborné, ale celá ta poslední třetina film nezachrání. Protože jsem byl unuděn zbytkem, tak konec byla jen taková náprava nervů.Tohle byl krok vedle. ()

heyda

Začalo to slibně, ale již po cca 10 minutách to šlo pomalu s kopce a vyvrcholilo to megatrapným digi-úletem. Nechápu, proč se někdo vůbec pouští do historických filmů, aniž by měl po ruce solidní scénář. Příběh byl tak primitivní, až mě to svým způsobem uráželo. Takhle si historický opus fakt nepředstavuji. 10% ()

Stanislaus

(Sony Center - Cinestar, Berlin, Deutschland, 4.3.2014) Pompeje je film, který vznikl zejména kvůli okázalému znázornění jedné z nejznámějších přírodních katastrof, k čemuž se pomocí skvělých audiovizuálních efektů podařilo dospět. Samotný příběh je jedna velká a předvídatelná šablona, nicméně musím pochválit úplný závěr, který mě vskutku z hlediska scénáře potěšil. Herecké obsazení bylo vesměs sympatické, akorát jsem měl občas problém rozumět, protože jsem viděl film v originále a bez titulků. Avšak do kina jsem šel, abych dostal řádnou porci efektů, čehož se mi dostalo, takže já jsem byl po projekci spokojený. Zkrátka "popcorňák", který se hodí a musí být viděn na velkém plátně, protože jinak se jeho prvotní účel zcela ztratí. ()

Darneth

U DIA! A to bylo co???? Přistihla jsem se, že jsem každou chvíli obracela oči v sloup, než abych si užívala. Upřímně...tady ani není co si užít. Ten film je na maděru po všech stránkách a Kit je až nestoudně topornej. Tfuj, popel mám až v žaludku. Hvězda za unhappyend. Jó a pohled na Vesuv byl móc fájn, už se těším na letní výšlap! ()

BMW12

Tohle se moc nepovedlo. Bylo jasně vidět, že příběh je z větší části okopírovaný z Gladiátora, k tomu naprosto příšerný casting, hlavní hrdina a hrdinka byli nesympatičtí a příběh s nimi nudil. Pompeje jsou známé tím, že tam vybuchla sopka a zavalila celé město s jeho obyvateli. Myslel jsem tedy, že příběh se bude věnovat tomuto, ale hlavní děj byl úplně jiný... ()

MontyBrogan

Sa čudujem, že Kiefer Sutherland tú cenu Brazzers nakoniec nedostal. Tak nezodpovedne stvárnil rímskeho senátora, že po 17-ročnom časovom skoku sa neunúval ani navštíviť maskéra. ()

honajz

V rámci žánru čistá a jednoduchá zábava. Ano, vykrádá to Gladiátora, z Titaniku si to bere romanticko-katastrofickou linku, je to předvídatelné až na půdu, hlavní hrdinové unikají až zázračně všem nástrahám, první hodina je těžká nuda, ve chvílích soubojů sopka přestává chrlit lávu, jsou zde nepřesnosti historické i fyzikální, ale je to zručně natočené, se slušným vizuálem, a až na tu „princeznu“, které tupost kouká z očí a hezká je asi jako opička, hrají slušně i herci (v rámci žánru). Jednoduchá popcornovka, na nedělní odpoledne nebo večer na Nově, nic extra, neuškodí, nenadchne. ()

kajda.l

Těšil jsem se na Pompeje a dostal jsem pomeje. Při sledování jsem si opravdu připadal jak to prase, která má chrochtat radostí z toho, co mu Anderson uklohnil za nevábnou zapáchající šlichtu. Opravdu nedokážu být spokojený z průměrného filmu, který se v poslední půlhodině změní v digitální videohru, kterou nemůžu ovládat. Tyhle přepálené efekty nesnáším. Efekty mají film okořenit a ne tvořit. Dále. Nejdříve se koně intuitivně bojí, plaší a umírají při předtuše blížící se katastrofy, aby v následném ohnivém pekle byli zcela klidní a vždy na svém místě. Logiku zde však hledat nehodlám s tím jsem do Pompejí nešel. Hvězdu dávám za krásnou tvářičku Browningové, druhou jsem chtěl dát za úvodní atmosféričnost (strom ověšený popravenými) nebo za solidní gladiátorské souboje, ale nedám. Jednu naopak musím sundat za přímo ohavný výkon Kífra a Harington hereckým talentem rovněž moc neoplývá a až nepříjemně mi přípomínal neherce Banu za mlada. A ona jedna hvězda nebo dvě, vždyť to vyjde nastejno. Ztráta času, nemálo podobná remaku Barbar Conan. ()

becki_tu

Jacka Bauera už nebavilo chytání teroristů, tak se vydal prudit lidi do antického Říma a Jonu Snowovi už bylo ve Winterfellu dost zima, a tak se přesunul do teplých krajin, a to rovnou pod Vesuv. Herecké obsazení tedy obecně potěšilo. Bylo by naivní čekat od Andersona scénáristickou pecku, která by šlapala na paty Gladiátorovi, ale v rámci jeho tvorby jde opět o poměrně zábavný kousek, který nevyžaduje zvýšené intelektuální úsilí. Zkrátka toho, kdo má nakoukanou Andersonovu filmografii, asi nic pozitivně, ani výrazně negativně, nepřekvapí. Do očí bije snad jen digitálně přepálené finále a nízký rating s absencí krve. A příští rok pro změnu zase další Resident Evil. ()

JASON_X

Po přečtení obsahu filmu mi bylo samozřejmě jasné, že to bude těžkotonážní slabomyslnost, která mi zvedne kufr i mandle, ale zvědavost zvítězila - na Vesuvu jsem byl, v Pompejích dokonce dvakrát, mám to místo hodně rád a chtěl jsem se tedy pokochat iluzí jeho "životnosti". Obsah filmu: Těžkotonážní slabomyslnost, která mi zvedla kufr i mandle; děj na úrovni nějaké lobotomizované latinskoamerické telenovely, nebo dementní harlekýnky pro retardované staré panny. No comment, odpad! jako víno. Výprava, kostýmy, vizuální stránka celkově: Jak se dalo čekat - celkem hezké, i když většinou levně, "televizně" působící. A konec je už vizuálně na úrovni nějakých horších dílů Xeny. Ale bojové scény snad jakž takž potěší, no a slečny nebo gayové jistě ocení i břišáky Starkova levobočka (to je prosím ten s tím ryze keltským jménem "Majlou"). Resultát: Obludná imbecilita příběhu mocně zastiňuje jeho relativně zajímavou vizuální stránku, tak jako mrak sopečného popela zastínil kdysi pompejské Slunce; film je ještě o třídu hloupější než Gladiator, a to je co říct. ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

24ka se na podzim vrátí na obrazovky bez Jacka Bauera. Kiefer Sutherland seriál předal novému hrdinovi, který bude mít tvář Coreyho Hawkinse (Straight Outta Compton), a hodlá se věnovat filmové… (viac)

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

Lara a Alice ještě ustřelí pár hlav

06.03.2013

Akční kočky z videoher neřekly své poslední slovo. V souvislosti s právě vycházející hrou Tomb Raider se opět mluví o novém filmu. A stejně jako předloha, i film bude „reboot“, takže nám vylíčí… (viac)