Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

Alisa

Proč já si vůbec nechávám něco doporučovat? Vždyť tohle je jenom regulérní vykrádačka různých filmů, a to ještě ne moc dobrá. Kdyby se děj alespoň z mnohem větší části odehrával v samotném labyrintu, tak bych se tolik nenudila. A ten pavouk (nebo co to bylo) mi přivodil záchvat smíchu. Tohle se absolutně nemůže rovnat Hunger games a Kostce už vůbec ne. Bála jsem se...o tu dívku, když jí šoupli mezi bandu hošíků..Blbost. ()

Hollohlaway

Naprosto nevýrazná slátaná beletrie pro puboše, bez hlavy a paty, bez vysvětlení a objasnění. Záplava nelogičností a nesmyslů uprostřed houfu hladce oholených a nagelovaných fešáčků beze stopy hereckého talentu, vedená šíleným vůdcem s ještě šílenějším obočím. Heslovité konverzace skládající se z poloviny z frází typu " Musíme odsud vypadnout " nejsou ani směšné. Jen jsem na začátku viděl rytí jména do betonu NOŽEM, a věděl jsem, že bude zle. Dnes se dá natočit film podle čehokoliv. Skupina mládeže ponechána na pospas na opuštěném místě jde popsat mnohem lépe a propracovaněji, např. Pán much. Ale toto? Hunger games, Divergence, a teď toto. Au au. ()

Georgex

Film se pokouší o něco jako kdysi seriál Ztraceni, hodí vás do děje, nechá vás přemýšlet a spekulovat, proč se vlastně to a ono děje a snaží se vás po celou dobu držet v napětí. Upřímně ono to docela funguje, ale nesmíte od toho chtít žádné sofistikované finální rozuzlení a hlubší myšlenku, jelikož byste mohli být zklamáni stejně jako u zmiňovaného seriálu. Každopádně se jedná o první díl a třeba to bude po druhém působit úplně jinak, nicméně už teď je možné konstatovat, že se nejedná o nic originálního a výjimečného. Tomuto faktu nahrávají i nudně vybraní adolescenti do hlavních rolí, kteří sice svoje role zvládli obstojně, ale nedokázal jsem si k nim za celý film vytvořit jakékoliv sympatie. Moje hodnocení 60% ()

jenik71

Jednoduchá nenáročná akční jednohubka pro náctileté publikum. Labyrint mohl určitě sehrát ještě významnější úlohu a na hlavní hrdiny mohlo číhat v bludišti víc nástrah a překvapení. Podle mého názoru nebylo toto téma zpracováno úplně vyčerpávajícím způsobem a čekal jsem trošku něco jiného. Pro mě průměr, takže dávám *** ()

Šakalík

Na premiéru Maze Runnera jsem vyrazil do IMAXu, který se nakonec velmi slušně zaplnil. Knižní předlohu jsem nečetl, takže těžko hodnotit, nicméně film jako takový překvapivě funguje. Přestože v něm vystupují skoro výhradně jen teenageři, což zavání malérem, v tomto případě to filmu nijak neublížilo. Možná proto, že jsou všichni stejného pohlaví, takže je divák ušetřen milostného tokání (pozor SPOILER – jediná dívka se do děje dostane až po čase a její úloha není nikterak velká). Zdaleka nejlepší jsou pasáže v samotném labyrintu – tady se filmaři vyřádili dosytosti a podařilo se jim navodit velmi slušnou hororovou atmosféru, takže je škoda, že nočních vycházek mezi zapovězené zdi bludiště nebylo víc. V poslední čtvrtině to pravda již poněkud pokulhává – jednak to vázne logicky a taky to působí poněkud uspěchaně. A závěrečný twist? No ne že bych měl rád, když ze mě někdo dělá vola, ale na druhé straně to je příslib možného dalšího dílu. Já bych se mu nebránil. ()

Luksa

Dobré to bylo. Film jde od začátku na věc a vrší jednu záhadu za druhou, nenudí a postupné objevování světa bludiště je napínavé a místama správně klaustrofobické. Povedená kombinace Kostky a Pána much. Sympatické postavy, hezky ztvárněný labyrint i kybernetické potvůrky v něm. Dost ale výslednému zážitku sráží nohy samotné vyústění, hlavně nutné vysvětlovačky a protivně povinný otevřený konec. Tam to začne hodně skřípat. Takový konec ve stylu první Kostky by se mi líbil víc. 70% ()

skinny

Musím se omluvit za to, že jsem si myslela, že tenhle film bude další utahaný "Hunger games", jsem ráda, za to, že jsem se mýlila. Pravdou sice je, že námět je stejný (parta lidí sledována tajnou organizací,co musí v uzavřeném prostoru plného nebezpečí bojovat o život) ale The maze runner je naštěstí plný akce a sympatických mladých neokoukaných herců. Upřímně jsem se v kině nenudila a to je hlavní. Sice logiku ve filmu moc nehledejte, pořádně jsem nepochopila z těch deseti minut v závěru proč se stalo to,co se stalo a proč se děje to,co se děje (nebudu spoilerovat) a vztahy mezi postavami mohly být propracovanější ale pokud šlo tvůrcům spíše o akci, tak to beru. ()

Babous

Kniha je samozřejmě lepší, ale film ji zachycuje v rámci možností poměrně věrně. Jinak to ale trpí nešvarem trilogií - má to hlavu, ale chybí tomu pata. Mladí herci jsou super, Dylan O'Brien navzdory věčnému šklebu sympaťák, Will Poulter opět v roli hajzlíka a Jojen ze Hry o trůny asi nejlepší, co se hereckého umu týče. Naproti tomu ta jediná holka je nudnější a nevýraznější (jde to vůbec?) parodií Kristen Stewart ze Stmívání, takže vynikla jedině díky tomu, že tam neměla konkurenci. ()

kenkaku odpad!

Ne, ne děti... tohle opravdu ne. Za ty roky jsem si vypracoval radar na enormní píčoviny a když jsem se doslechl o "Labyrintovém běžci", radar blikal jak o závod. Pak nějakej debil v Cinemě (jinej časopis nečtu - muselo to bejt tam) napsal jak je to ultra-boží. Takže jsem dal filmu šanci a to byla chyba. Postavy pokládají špatné otázky, nedostavují se žádné odpovědi (Ztracení v bledě modrém) a věci nemají žádný systém. Žádná propracovaná pravidla (i kdyby jakkoliv absurdní) která ten mišmaš drží pohromadě. Jakoukoliv logiku. Navíc všichni jsou tak "americký". Všechny debilní proslovy (we make it or die trying) co si umíte představit tady provaří do jednoho. Američan se po tom co se dozví popis toho co se stalo se zeptá: "co se stalo?". Po tom co se mu vysvětlí význam (čehokoliv): "co to znamená?" - a nečekaně - dozví se hovno. Nebo. Po letech pustí mezi bandu kluků holku... první co by se stalo, že by jí byly protaženy všechny dírky (a možná si ještě pár udělali navíc). Tady ne. Já nevím jestli jsou tak vypatlaný a naivní, nebo jen já tak omezenej, že jsem ten zázrak nepochopil... A tato frustrace se táhne celým filmem. Plus "ten co má obočí jako vlnovku"... je strašnej... A spása formou informací nepřichází (jako ve Ztracených). Pak přijde během 5ti minut vysypané vysvětlení (které bych nečekal a které má trhliny jako prase - jako Ztracení). Fuj to jsem se zase naštval. ()

herr_carter

Tak buď se svět naprosto zbláznil,nebo nějaká organizovaná skupina nezletilých teroristů hackuje servery csfd a manipuluje s ratingem!!! Fakt mě moc mrzí,jak tu někdo může oceňovat takový paskvil????? Vždyť recept na stvoření takového plagiátu je jednoduchý = vezmeme všechny tvájlájty, podusíme s nějakou tou Divergencí, k tomu ještě ukradneme zápletku Ztracených a dochutíme Kostkou...bujónu..nevím, co je to za debilní dobu,kdy nikdo není schopen natočit něco originálního, navíc s největším nešvarem dnešní doby =obsazovat náctileté hezounky všech ras,hlavně tak,aby jich do kin pak přišly milióny !!! Jediné,co se tady dá hodnotit,je exteriér uvnitř labyrintu a počáteční, asi 15minutový příslib zajímavého filmu,konec a to ,,neuvěřitelně-originální,, vyústění ať jde do prdele z celým tímhle bravíčkem..............moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

BMAJTZ

Jo je to zajímavé, ale podobných filmů je poslední dobo halda. Nemůžu si pomoci, ale pro mě je to jenom další parafráze na Hunger Games a ani ty nepovažuji za skvost kinematografie. Jednohubka určená pro teenagery, zabaví ale nijak nenadchne, film mě prakticky nechal chladným. ()

sedm.1

Podruhé viděno 16.8.2020: dojem zůstal prakticky totožný jako při prvním shlédnutí. ////////////////// Po Hunger Games a Divergenci další teen jízda pro teen diváky, a opět mohu naštěstí konstatovat, že to není zas až taková hrůza. Na perfektní Divergenci to samozřejmě ani zdaleka nemá, spíš je to na úrovni prvních Hladových her, ale určitě je to pořád lepší a zábavnější než Hry druhé. Pokud bych měl u Labyrintu tedy nejdříve vyjmenovat pozitiva, tak bych začal u poměrně solidní atmosféry, jistě zde mohu zmínit i překvapivě potemnělý vizuál a docela nevšední a zajímavou zápletku, která má spád a chvílemi dokáže vyvolat i momenty napětí. Těch negativ je pak zhruba stejně, zde mě tedy určitě nenadchlo obsazení, které je z výše zmiňovaných filmu jasně nejslabší, a to především díky nevýraznosti a beztvárnosti jak veškerých postav, tak jejich představitelů, docela mě zklamala i efektní a akční stránka filmu, kde je nejvíce patrné, že tvůrci tentokrát neměli k dispozici až takové finanční možnosti, ve špatném slova smyslu tu pak velkou roli sehrál i nízký rating, kdy zrovna v Labyrintu by se těch pár krvavých cákanců obzvlášť hodilo a nakonec mě docela dost rozhodila závěrečná pointa, která je tedy sice možná dost neočekávaná, ale mě přišla vážně dost ulítlá, divná, zvláštní, prostě mi jednoduše vůbec nesedla. Nicméně jsem určitě zvědavý, jakým směrem se vydá pokračování, jednička naladila tak napůl, určitě jsem se u Labyrintu tedy nenudil, ale nějaký výraznější dojem to ve mně nezanechalo už vůbec. ()

Sdoom

Zlaté Hunger Games. Sice nudnější, ale alespoň v jejich universu dávají akce a činy nějaký smysl. Maze Runner je sice akčnější, uteče rychle, ale je to skrz naskrz plné naprostých nesmyslů, klišé, necharismatických herců a hlavně debilní pointou, která to celé shazuje ještě o level níž. Sice jsem se nenudil, ale těch 114 minut u toho strávených hluboce lituji. (HD, orig.) ()

Kaceris

Ja vážne neviem čo si o tomto filme mám myslieť. Je to lepšie ako hry o psí guláš, ale ta, možno som od toho čakal trochu viac, možno som nepochopil to čo som mal pochopiť a tak. Ale v kine sa to dalo, na velkom plátne to vo mne vzbudzovalo aspoň trošku dojem práce vykonanej na tomto filme. Inakšie ale priemerný film, ktorých sa tu už ukázalo viac, nijako ma to špeciálne neprekvapilo. -60% ()

pavcas

Další slabý odvar Hungar Games, Divergence apod., co se snaží vézt na úspěšné vlně tohoto žánru. Skupinka dorostenců přežívajících na planině obehnané čtyřmi zdmi, nevědíc jak se tam dostali a co jsou zač a snažících se najít cestu ven. Každý den se Sezam otevře a oni vysílají své nejlepší, aby hledali cestu z labyrintu, který je za zdmi. Ten se ovšem každý den mění, aby to neměli tak jednoduchý a do toho venku číhají Vetřelci křížení s Predátorem a koho zasáhnou svým klepetem, ten má vymalováno.Trochu překombinovaný, v první části celkem zábavný, ke konci ovšem ztrácející dech a samotný finále...skoro jsem myslela, že se tam ani nedostaneme a když jsme se tam dostali, tak jsem nevěděla, jestli se smát nebo brečet. Slabší průměr. ()

Lukoboss

Trošku škoda některých prvků, který v mých očích film snižovaly, ale jinak jsem byl víceméně spokojenej. Postapo atmosféra je od začátku dobrá, protože vlastně divák vůbec neví, co se děje a proč. V podstatě toto napětí drží až do samotnýho závěru a za to je třeba dát palec nahoru. Labyrint je super, je to fakt dobře zpracovaný, jen škoda těch příšer, spíš bych tam uvítal nějaký pasti atd., tady to nadpřirozeno úplně nemusím. Na začátku jsem se bál, že to bude další Hunger Games styl, ale to se naštěstí nestalo. ()

Melios

Maze Runner je šialená Teenegerská žánrovka už od základov. Knihu som čítal a príbeh filmu sa jej drží celkom dosť ,takže toto rozoberať nebudem. Ako som už hovoril film je určený pre puberťákov a je to na ňom aj celkom videť - mladé sexy holky na uspokojenie mužskej časti publika ,sexy muži zase pre ženskú časť ,jednoduchý ,ale napínavý a zaujímavý príbeh ,kde ide hlavnému hrdinovi stále o život plus je centrom pozornosti ,pretože je kľúčom k rozriešeniu záhady ohľadom deja. Možno teraz zniem ,že ten film nemám rád ,a že je to sračka ,no takto som to nemyslel. Dospeláci ,starší a príliš mladé deti to samozrejme moc baviť nebude ,ale je to nadupaná svižná akčná hovadina s hercami zo seriálu Teen Wolf ,ktorú zhltnete tak rýchlo ,že ani nebudete vedieť ,že je to už za vami. Pre fanúškov predlohy povinnosť zhliadnuť. 76% - lepšie ako pozerať Twilight Ságu. ()

see_sawandrew

Dovedu si představit, jaké áchání a óchání se ozývalo od počítačů při designování bludiště. Výsledkem je nesmírně zábavný film, kde však nenajdeme ani špetku invence, natož slušných hereckých výkonů nebo prokreslených postav. Z celé nedotažené zápletky mě ani tak nezajímala "pointa", jako spíš náhled do izolované společnosti, která se nevědomky řítí zpátky do pravěku. Bohužel scénáristu nijak nezajímalo, kolik napínavých situací by šlo vytěžit nikoli z bludiště, ale právě z "bezpečného" středu prolezlého ustrašenými pokrytci schopnými kohokoli obětovat. Tato linie je ale pohřbená. V ději by mohla chybět libovolná postava a vůbec nic by se tím nezměnilo. Dialogy jsou schématické až debilní a tvoří jen vatu, než se opět začne něco dít. Jediná ženská postava (která by ve skutečnosti byla pravděpodobně do rána třicetkrát znásilněna) je ve filmu úplně zbytečná a nijak děj neposouvá ani neobohacuje. Vše zůstává na bludišti a na řemeslně precizní, ale jinak primitivní zábavě. Maze Runner si uvědomuje, pro koho je určen, a toho se zuby nehty drží. Otázkou je, jestli je to dobře. 65% ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)