Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

666Carnage

Labyrint udělanej pěkně, potvory vypadali nasraně. Zápletka trochu pokulhává ale uvidíme co bude dál. Těhle druhú filmů se ale tenhle rok vynořilo na povrch světa až moc. Herci nezajímavý, nehráli špatně ale nikdo koho bych si druhej den pamatoval. 60% ()

Seti

Velmi příjemné překvapení. Nejvíce filmu podkopává nohy skutečnost, že se jedná o úvodní část (asi opět nějaké knižní série, protože čeho jiného že) a je tak také natočen. Finále je tudíž značně neuspokojivé, co se týče odpovědí na scénářem předestírané otázky a počet těch nezodpovězených spíše s blížícím se koncem radikálně roste. Samozřejmě v některých momentech bych si mohl stěžovat na nesmyslnost dění na plátně nebo zbytečnost některých pstav, ale nebudu tak činit, jelikož v rámci teen dobrodružných flicků je na tom Maze Runner s logikou ještě v pohodě a kritiziované postavy mohou nabrat na významu v budoucnosti. Vzhledem k poměrně jednoduché zápletce se mohou v této úvodní části tvůrci opřít o solidní herecké výkony a především skvělou atmosféru. Pocit účasti v survival komunitě a sympatizace s některou z vytvořivších se frakcí se podařilo navodit velmi obstojně a člověk by si hned něco takového vyzkoušel. S rozkrýváním minulosti hlavního hrdiny už to sice tak žhavé nebylo, ovšem stále se i v tomto bodě jednalo o dostatečně zábavnou podívanou. Riskantní krok natočit Maze Runnera jako v podstatě otevřenou záležitost tentokrát tvůrcům vyšel a já osobně s tím nemám problém, ovšem příznivci spíše uzavřených příběhů asi budou na konci pěkně píčovat. ()

iXtr3m3

Nemôžem si pomôcť, ale pre mňa osobne aj napriek len tesne nadpriemerným hodnotenia tu na ČSFD asi najlepší film z teenegerského prostredia ála dystopická budúcnosť od druhého Hunger Games. A to nehovorím o skvelom vizuále na dnešné pomery s umierneným rozpočtom a vysokými očakávaniami od pokračovania po skvele vygradovanom závere. Toto môžem... Nie je to síce chlapská zábava, ale je to zaujímavé... :) 95% ()

korndaddy

Patnáct párků, kterým ani za prd nevěříte, že spolu neprcali... Jinak si nedovedu představit, že když se po třech letech hry na hoňenou vobjeví buchta, tak ty drsňáky to nechá v klídku a dál si budou hrát na průzkumníky....Hold jinek kraj.... ()

Han22

Docela se mi to líbilo. Podle některých hodnocení jsem čekal nějaký sci-fi Twilight, ale ono to bylo něco mezi Pánem much (tlupa kluků přežívajících v divočině) a trošku velkolepější verzí Kostky (obrovský měnící se labyrint plný pastí a nebezpečných příšer). Musím uznat, že většinu filmu jsem byl nadšen - je tu parta docela zajímavých charakterů, labyrint je opravdu monumentální, obrovští pavouci nahání hrůzu a jejich invaze je šokem (bohužel jak je zvykem utopeným v temnotě, takže je houby vidět). Trošku si zaSPOILuju u konce, který měl přišel ale pořádně dementní. Když už se hrdinové konečně po mnoha úmrtích dostanou ven, objeví se v nějaké laboratoři, která prošla peklem, všude se válí mrtvoly. Vědkyně jim ze záznamu prozradí, že lidstvo bylo zničeno apokalypsou a tohle byl způsob jak testovat mladé proti nějakému viru, načež se zastřelí. Pak je vojáci naženou do vrtulníku, načež živá vědkyně prohlásí že zahajuje fázi 2. Jako WTF??? To někdo po apokalypse postaví stavbu zvící babylonské věže, aby testoval pár teenagerů? To už je lepší jako třeba v Kostce žádné vysvětlení nedávat než totok. No jsem zvědavý co bude dál. ()

Madluska

Slaboučké jako třetí nálev. Pozor, kdo nemá rád spoilery, ať toto nečte dál... Film evidentně těží z aktuálního boomu young adult. Čeho si cením (a je to jeden z mála kladů), nevěnuje se tolik vztahům a citovému rozpoložení postav (Theresa je nadlouho jedinou slečnou, ještě navíc dost nepřístupnou a překněme si upřímně i nepříjemnou), spíš se tu řeší celosvětové spiknutí, rychlé nohy, schopnost řídit a rozhodovat - prostě typicky mužské záležitosti. :-) Mohlo to být zajímavé, ale... Za prvé - v příběhu je spousta nelgičností, za druhé - celé by se to dalo vyřešit během půlhodiny, kdyby si postavy nehrály na kdovíjaké mudrce a mystiky a prostě si věci řekly, než je přijde zakousnout velký mechanický pavouk nebo je podrazí nějaký zlá paní vědkyně. Achjo. Takhle vybudované napětí moc nefunguje. Abych nezapomněla - za třetí: kluci jsou zavření v tajemném labyrintum odkázaní sami na sebe, boující o holý život... A přitom si nikdy nezapomenou upravit vlasy. :-) Slyšela jsem, že knížka je mnohem lepší a věci jsou v ní víc vysvětlené a dotažené do konce. Možné to je, ovšem po tomto filmu už si to asi neověřím. :-) ()

HiddenDragon

Vzdy je problematicke hodnotit cokoliv bez znalosti originalu, v tomto pripade knihy. Musim se tedy omezit na to, co mi rika film. A to jsou zkratka rozporuplne pocity. Je to typicky mindfuck film. Nevite, co se deje, kladete si otazky "proc tam je tohle, proc tam neni tamto, a proc to vlastne cele nedava zadny smysl" a postupne se cosi odkryva. Problem je, ze i na konci zjistite uplny prd, jelikoz jste na zacatku trilogie. V porovnani s jinymi podobnymi, treba Oblivion s Cruisem, rozhodne necekejte epicke rozuzleni. Ono to ani nejde u neceho, co je jakymsi pokrivenym mixem Cardovy Enderovy hry a Goldingova Pana much. Kdyz je neco po celou dobu "teen", nemuze to mit konec "spadla mi brada". Na druhou stranu mou pozornost to drzelo kupodivu celou dobu. Presto musim lehce zaspoilovat....muzem...?....medicinsky (a vedecky obecne) je to naprosta hovadina, berte to proste jako young-adult-scifi ;) ()

Norino12

Neviem prečo ale od začiatku som sa na tento film tak potichu tešil. Asi to bolo tým, že mám rad podobné filmy, labyrinty, hádanky, prežitie a rôzne "veci", ktoré si pochutnavajú na ľuďoch. Zašiel som dokonca po čase do Cinema City, čo nerobievam často vzhľadom na to, že je naše kino na fakt vysokej úrovni ale poviem Vám neľutujem fakt sa to oplatilo. Škoda akurát toho unáhleného konca a toho, že dali zabrať aj nám divákom aby sme za tých pár posledných minút pochopili, o čo vlastne ide. Herecké obsadenie bolo dobré a vôbec nevadilo, že išlo o mládež a neboli tam ostrieľaný herci. Labyrint bol temný a strašidelný, no nechcel by som tam skončiť na noc ;D asi sa nebudem viac rozpisovať bol som spokojný a pri tomto filme predpokladám, že vás to buď vezme na rovinu alebo vôbec. Ja som mal zimomriavky, niektoré pasáže som tuším aj dýchať prestal a to sa mi nestáva často tak preto 5/5. ()

provitamin

Neznámy režisér, neznámy hudobný skladateľ, celé herecké osadenstvo bez zvučného mená a na čsfd 78%? To musí byť asi niečo fakt dobré. Ale houby! Mladí chlapci si šťastne žijú uprostred labyrintu a sú spokojní. Túto ich idylku im naruší mladý chlapec Thomas, ktorý sa snaží dostať z labyrintu, lebo mladí chlapci mu nepripadajú atraktívni. Avšak v labyrinte naňho čakajú strašliví bubáci a bude mať čo robiť, aby sa mu útek podaril. V skratke: Hunger Games bez Jennifer Lawrence. ()

Roman Albach

Snad první hodina byla poměrně zajímává. Dokud všechno bylo mlhavé a nejasné, budování napětí docela fungovalo, ikdyž občas naráželo na typická klišé...Druhá polovina filmu už začala být poměrně hloupá, nabízela divákovi už hromadu nesmyslů, nad kterýma se musely zavírat obě oči... Samotná pointa sice měla všechno vysvětlit, já si ovšem začal klást celou řadu otázek... nechci spoilerovat, tak prosím nečtěte dál, pokud jste film neviděli, ale kvůli cca 40 vyvoleným mladým lidem byl vystavěn labyrint, jehož náklady by se vyšplhaly do miliard dolarů a návratnost byla nulová? Přece zkoušet a testovat chování teenagerů v různých krizových situacích by šlo stovkami jiných způsobů, které by bezesporu nebyly tak drahé :) ()

Hanys_

Nám kdysi stačila Kostka ve Vesnici. Ti mladí teď potřebují celé labyrinty a kolem všeho strašně sofistikovanou postapo omáčku, která sice vůbec nebude dávat smysl, ale co už. Labyrint hlavně v první hodině slušně baví, ale výsledný dojem je u mě nakonec celkem rozpačitý. 6/10 ()

ZdenoLo

Tak pekne sa to začalo a tak blbo sa to skončilo. To posledné rozuzlenie príbehu ma nemilo prekvapilo. Nielenže to nedávalo zmysel ale aj to celkovo znehodnotilo celý film. Škoda toho.. ()

Litvicek

Kam se hrabou hry o chleba (hunger games), tohle bylo mnohem, mnohem, mnohem lepší, než ta sračka s KatHňis EverGrůn. Tak hravé, zábavné, zajímavé a propletené silně výborným a inteligentním dějem, až se z toho člověku motá hlava. Musím vážně smeknout, tohle bylo velké překvapení. Trailer sice vypadal dobře ale film, film byl kurevsky dobrej. Dylan O´Brien herecky nehraje špatně, jen mu prostě nevěřím tu proměnu, kdy se ze zelenáče, který v prvních patnácti minutách filmu vypadal, jako by se posral strachy, promění v hustého megagiga týpka, který všechny zlanaří na šílenou cestu z labyrintu. Drsné překvapení byl ten týpek, který měl pokousané varlata v Millerových, hrál fakt skvěle. Ta ženska? Jméno neznám ale při konečném běhu ji fajně skákaly kozy, sice žádné trojky ale i tak, pohled to byl krásný, minimálně tohle je důvod k zvednutí hodnocení o jednu hvězdu výše. No, celkově, hodně zajímavé. Ten děj prostě libový a pokud bude pokračování, poseru se štěstím. ()

HArna

První hodina mě nevadila a čekal jsem kam film bude směřovat. Bohužel do sra...k, je to zpackaný. Za posledních 5 let snad 105 film pro teenagery, který nijak nevybočuje ze zajetých kolejí. Byl jsem zvědavý hlavně na ten labyrint, bohužel mě to neoslovilo - 40% ()

Janega

Skôr než som si pozrel film, prečítal som si celú trilógiu, aby som zistil pointu celého príbehu, nakoľko prvý diel nijaký zmysel nedával. Pointa je vcelku zaujímavá, no celá trilógia by sa v pohode zmestila do jednej knihy. To čo som vyčítal Hunger games musím aj Labyrintu. Zo strany týchto autorov mi príde absolútne úchylné a sadistické, aby obeťami boli deti, nehovoriac o tom, že to má byť literatúra pre deti a mládež. Vôbec sa čudujem, že vydavatelia sú ochotní niečo tak sadistické vydávať. Už len kvôli tomu som strhol niekoľko hviezdičiek. K samotnému filmu. Sám o sebe nestojí za veľa. Zmeny oproti knihe síce nemusia byť zlé, no v tomto filme sú naozaj fatálne. Film postráda akúkoľvek logiku. Zatiaľ čo v knihe sa k úteku z labyrintu dopracujú logickým uvažovaním, vo filme je to všetko čistá náhoda. Čo sa vydarilo je labyrint, je pekne spracovaný a oproti knihe aj zaujímavejší. ()

Michalechal

Trochu jsem měl na začátku pocit, jestli to v něčem nebude téměř stejný téma jako seriál "The 100". Ale bylo jen v náznacích. Napínák od začátku do konce, člověk nekontroluje kolik času zbývá do konce (maximálně pro to, kolik času napnutí ještě zbývá). Snad jen mi úplně nevyhovuje, když všechny hlavní role hrajou "děti", ale jinak prostě zážitek! ()

Ledkodlaq

Jak se tak často stává, kniha je nesrovnatelně lepší než film. Pokud bych viděl napřed film a pak četl knihu, bylo by to jistě lepší, na druhou stranu by mi možná do přečtení knihy chyběla motivace. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)