Taxikár Daniel (Samy Naceri) so svojím špeciálnym taxíkom, ktorý by mu mohpl závidieť aj James Bond, sa preháňa po uliciach Marseille a pomáha svojmu kamarátovi, policajtovi Émilienovi (Fréderic Diefenthal) s naháňaním kopy rafinovaných zločincov. V uliciach mesta totiž operuje nový gang – zlodeji prezlečení do kostýmov Santa Clausa a vylupujú jednu banku za druhou. Nebezpečný gang vedie zmyselná Aziatka Ťiu (Bai Lingová) a zdá sa, že každý je na ňu krátky. Daniel a Émilien musia podať pomocnú ruku nešťastnému komisárovi Gibertovi (Bernard Farcy). Zároveň sa od svojich nežných polovičiek – Lily (Marion Cotillardová) a Petry (Emma Sjöbergová) – dozvedia, že budú otcami... (TV JOJ)

Luisis

Mám rád tuhle trilogii, ale trojka mi přijde chvilkama až moc ztřeštěně francouzská. Občas to už leze na nervy, ale stále zůstává ten smích na rtech - 70% ()

Razzor_82

Třetí TAXI jízda už jde s mým hodnocením o hvězdu dolů. Nicméně Vánoční pack není zcela k zahození a série si stále drží důstojnou úroveň komedie. Stále je se čemu smát. 6/10 ()

Ingwio

ked pozerate na ten paradny taxik uz po treti krat tak to proste uz nie je taka parada ako ked to bolo prvy krat..vtipu ten film moc nepobral a dohnat ten taxik do takych absurdit..ale niektore vtipy boli naozaj podarene,ale ked to zobereme dokopy,tak si uzijete menej akcie a menej humoru.. ()

fandalehy

Tentokrát se nadpozemsky rychlý taxík neprohání po Marseileských ulicí, ale na sněhu v alpách, kde kola vyměnil za lyže. A tak Daniel, Emilien a Petra tentokrát nechytají Fritzy ani šikmovoký, ale pro změnu žluťáky z Číny...třetí pokračování od Luca Bessona už není to co bývalo, ale přesto mě zaujalo a když se budete pozorně dívat možná přijde i Sly Stallone. ()

Armin82

Myslim,že tohle by Sly nezachránil, ani kdyby hrál v celým filmu. Zimní výbavička alias pásy místo kol,to už je opravdu velká diskotéka...jen proto,že to je pořád ještě docela vtipný--->50% ()

Ceberus

Dvakrát jsem rozmýšlel, zda opravdu hodlám tomuhle filmu dát čtyři hvězdy - podezřele nízké zdejší hodnocení a také mé tři hvězdy za předchozí díl mě znejistěly, ale asi to holt bude tak, že mě tenhle film prostě dokázal pobavit. A to od úvodního Slyova camea až po závěrečné titulky. ()

GTS_PUNK

Po zlom začiatku a následnom lepšom, no stále priemernom pokračovaní, prichádza na filmovú scénu tretia časť francúzskej série Taxi. V nej sa tvorcovia vracajú "ku koreňom", ale nie v dobrom slova zmysle. Na diváka totižto čaká podobný kvalitatívny "zážitok" ako v prvej časti, ba dokonca možno ešte o niečo horší. Po príbehovej stránke sa film zameriava na dve hlavné dejové roviny, ktoré sledujú ako čínsky gang Santa Clausov snažiaci sa infiltrovať do radov marseillskej polície, tak aj rodinné patálie dvoch hlavných hrdinov Daniela (Samy Naceri) a Emiliena (Frédéric Diefenthal). Ako je tomu pri tejto sérii už zvykom, tvorcovia vsádzajú v jednotlivých pasážach filmu na situačný humor. Ten niekedy funguje, inokedy naopak pôsobí silene, zle a do maximálnej možnej miery nevtipne. V prípade tohto pokračovania však nie je lepší či horší humor tým, čo by výraznejšie ovplyvňovalo kvalitu snímku. Alfou a omegou každého filmu by mal byť v prvom rade jeho príbeh. Ako však pristupovať k dielu, ktorého príbeh je necelistvou zmesou, navyše nie veľmi dobre napísanou? Presne to sa môžu diváci pýtať v prípade tretieho pokračovania Taxi. Luc Besson sa tu trochu sekol a so scenárom mu to nevychádza tak, ako si zrejme predstavoval. Hlavným problémom filmu je to, že sa snaží naraz venovať dvom spomínaným dejovým líniám. V konečnom dôsledku však nevenuje dostatočný priestor ani jednej z nich a príbeh tak vyznieva maximálne nezaujímavo. Obzvlášť hlavná línia s gangom Santa Clausov je krokom vedľa a minimálne v malých náznakov trochu pripomína nemecký gang lupičov z prvej časti série. O nič lepšie nepôsobí ani rodinne ladená druhá línia, ktorá takisto priveľmi nezaujme. Po príbehovej stránke sa tak jedná o pomerné sklamanie, ktoré tentokrát však vylepšuje lepšie pôsobiaci humor. Hoci sa takisto nejedná o nič extra, je jednou z mála pozitív, ktoré sa tu dajú nájsť. Medzi tie ostatné možno zaradiť malú rolu Sylvestra Stalloneho na začiatku filmu či postavu Bai Ling, na ktorú sa jednoducho dobre pozerá. Taxi 3 však vo všeobecnosti nie je snímkom s veľkým potenciálom. Ani v rámci vlastnej série a potom už vôbec nie v rámci komediálneho žánru. Príbehovo sa jedná o necelistvú a zle napísanú záležitosť s nezaujímavým námetom kopírujúcim vlastnú, už použitú predlohu. Pozitívami na celom snímku sú iba malé spomínané fragmenty, ktoré však nedokážu výraznejšie pozdvihnúť jeho kvalitu. V mnohých ohľadoch podpriemerné dielo a filmová jednohubka so slabo pôsobiacou vianočnou atmosférou a Peugeotom 406 v hlavnej úlohe. ()

Likan7

Přepálená blbina, která se už jen přiživuje na svých lepších starších bratrech. Nepomohla ani ta sehraná parta, ani Bessonův stále se horšící scénář. Vrcholem trapnosti je Bai Ling a její výslech chudáka Emilka :) ()

rublik05

Začátek naprosto fenomenální, ovšem pak už je to s humorem trochu bídnější, znatelně ubylo hlášek a vtipných scén, nicméně o to jsou trefnější a vychytanější. Z herců mě nejvíce bavil komisař Gilbert, ten se opět předvedl v plné parádě, naopak Daniel a Emil mi přišli tentokrát takoví nevýrazní. Příběh je poměrně dost jednoduchý, ocenil bych mnohem více kvalitních akčních scén, a také více automobilových honiček. Taxi na sněhu je už sice mega úlet, jako zpestření však docela v pohodě. Přestože většina scén působí trochu samoúčelně a přihlouple, bavil jsem se královsky. 6/10. ()

Kingjiri

Trojka posunuje laťku v oblasti crazy komedie zase o něco výš. Celej biják je teda spíš přehlídkou jednotlivejch scének, který jsou aspoň trochu polepený k sobě, aby se neřeklo. Na druhou stranu hlášky byly mnohdy fajn, několik scének se fakt povedlo (výslech nebo třeba návštěva lékárny) a soundrack taky nebyl marnej. No a za Stalloneho cameo na začátku (byť hodně špatně francouzsky nadabovaný - to nemohli s Danielem mluvit tu chvíli anglicky?) prostě třetí slabší hvězdu přihodit musim. ()

Nix

Já tento díl mám rád. Cameo Slyho na začátku je fantastické a celkově je to střeštěný, tento díl mne baví. Francouzi umí prostě. ()