Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

Bezejmený

Přechozí dva díly se mi hodně líbily i přesto, že nejsem žádný fanda seriálových či filmových Star Treků. Každý ze tří filmů je trochu jiný, postavy se posouvají dál a nové nápady přibývají. Do neznáma přinese především vynikající a skvěle padnoucí herce a super dialogy. Velkolepé akční scény, nepředvídatelného záporáka (i když ten mohl dostat trochu více prostoru), vyvážený mix hláškování i temnějších a vážnějších tónů. Hudba mi tentokrát přišla trochu horší, než u jedničky a dvojky. Justin Lin se s tím popasoval se ctí. Byl jsem blízko dát pět hvězd, nakonec dávám čtyři. 3D mi přišlo hodně temné a někde poněkud rušivé. ()

sharp87

Počkat počkat, ten koncept Yorktownu... To už jsem někde viděl. Nebylo to z Elysia? A co to, jak porazili ten nepřátelský roj? Nepřišli s tím už náhodou ve Dnu nezávislosti? A co to, jak Spock vytáhl tu retrofotku s old Spockem? To byl pokus o zasazení toho filmu do série Star Trek přes teorii multivesmíru nebo co? To už zkoušeli i v Terminator Genisys ne? Už jen chybělo, aby Kirk odněkud vytáhl hvězdu smrti... Povedlo se? Kde to mělo děj? Kde to mělo nějaký zvrat? Ale fakt je, že to všechno proběhlo tak rychle a zběsile, že si toho běžný blockbusterový divák ani nevšiml. I tak je Star Trek můj asi milovaný film. ()

Ace.A.T.L.

Mě se to líbilo moc. Efekty opět úžasný, hudba klasicky bomba, herci jsou tak nějak víc stmelený a působí to opravdu parádně. Celá část napadení Enterprise v mlhovině i s koncem tohohle střetu(nebudu spoilerovat) je přímo dech beroucí a husina mi po zádech běhala pořád. Je škoda nevyužitýho potenciálu mimozemšťanů a trochu moc "štěstí", který posádka Enterprise má. To mi to zkazilo z 5* na 4*. Ale jinak je to film parádní a neváhal jsem s tím, že jsem si to hnedka pustil znova. Bavil jsem se od začátku do konce a to bez pochyb. Takže za mě silný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Tomko87

Čakal som sci-fi akciu, to som aj dostal. Trochu som sa bál Justina Lina, no nebolo to také rýchle a zbesilé, ako som si myslel že bude v jeho podaní. Za mňa to zvládol dobre. I keď nejak filmu chýbal záporák. Nieže by tam nebol, no on bol taká šedá myška. Na Cumberbatchtovho Khana nesiaha ani po členky . Škoda. Od Idrisa Elba som si sľuboval veľa. ()

misiaq

tak jednoznacne uroven klesla, ale stale si to drzi urcitu uroven. zapletka oproti predchadzajucim dielom tiez trochu pokrivkava a zaroven aj postavy vynimajuc kapitana nie su bohvieako dramaticky prevedene. da sa na tom ale zabavit a nostalgia tiez urobi svoje.. ()

Jack_F.

Chtěl jsem napsat něco jako "nevěřím tomu" ale nové Star Treky jsou lepší než dosavadní celé Star Wars(klidně se mrkněte na mou recenzi)...ale já tomu věřím a je to tak...hlavně ve srovnání s novým shitty(nemůžu si pomoct ale vymrdaný odporný zasraný) dílem Star Wars VII. Tohleto je dvěma slovem paráda. Ač tempo na planetě trochu upadne, je to zatím asi nejlepší letošní film a jsem rád, že Justin Li se nemá za co stydět. Krom skvělého asámblu herců(nyní bohužel ochuzeného o Čechova, RIP borče) to má dobrou dávku vtípků, které fungují jak mají,...a co se týče vesmíru, tak skvělé akce. Nebýt trošku upadlého tempa ve středu, tak to bylo 5 jak vyšitých.....Jediné co mě napadá, napočítal už někdo kolik J.T Kirk jako kapitán ztratil členů posádky za všechny tři díly? Já bych sním nikam asi neletěl ()

halberdier

Třetí Star Trek po J.J. Abramsovi převzal Justin Lin a spousta fanoušků se bála, že to bude krok zpátky. Ale byly to liché obavy - Lin odkojený sérii Rychle a zběsile v ní ukázal, že si s akci rozumí a ze studia nejspíš dostal instrukce, aby se třetí Star Trek víc přiblížil klasickým blockbusterům. Paradoxně však v tomto díle akce příliš není (když ano tak je většinou skvělá) a navíc mně tento díl připomněl spíš klasický Star Trek seriál s trochu větším rozpočtem. Což je dobře pro trekkies fanoušky, ale (dle tržeb) opět ne přiliš vlídné pro běžného diváka. Kladem filmu je, jak už jsem se zmiňoval, akce, humor a interakce mezi postavami. Velkým a hlavním mínusem je scénář - dialogy jsou fajn, nicméně hlavní zápletka je hodně plytká a z celého filmu jsem měl pocit, že se tam vlastně skoro nic nestalo. Padouch je oproti Cumberbatchově Khanovi o hodně slabší a celkově jde o nejslabší díl z celé nové trilogie, nicméně je to stále hodně zábavný film, lepší než většina současných blockbubsterů. (7/10) ()

imaginer21

Popkornová teenagerská zábava, kterou od předchozích dílů degradovala absence hravého nadšení J.J. Abramse. Justin Lin určitě není špatný, ale pocta klasice zůstala někde mezi prvním a druhým dílem. Tady je to už jen dějová rutina, kterou mírně zachraňuje úvodní monolog o životě na Enterprise. Nastíněná linka se starým Spockem tu záhy ztratila konzistenci ve snaze co nejvíce vzdát hold zemřelému Nimroyovi. Samozřejmě pocta krásná a zasloužená, jen trošku mimo Abramsův původně zamýšlený loop (snad se z toho scénáristicky vyvlečou ve čtvrtém Treku). I přesto jsem byl spokojen a odcházel z kina s radostí. Tak proč jen ty tři hvězdy? Především pro absolutně nezvládnutou hudbu. Co se stalo s Giacchinem? V minulých dílech celkem válel a tady se na vypjaté momenty prakticky vykašlal. A druhé WTF - jméno Simona Pegga mezi scénáristy mi mylně slibovalo slovní přestřelky a nakonec jsem se jich dočkal jen mezi Spockem a Kostrou. Ach jo. Tak snad příště. ()

hlava81

Je to tak na 70% ale to tady dat nejde, tak budiz ctyri hvezdy. Uz je to na me moc pohadkove. Vsechno vzdy zazracne vychazi, vsichni jsou vzdy presne na posledni chvili presne tam, kde kdovi jak se vzali... Na jednu stranu super vyspela technologie, na stranu druhou se kdokoliv dostane kdekoliv. No proste je uz to pohadka pro vekovou kategorii do 15 let. Skoda, bavilo me to vice. A na zaver opet stavba nove Enterprise...to uz je taky ohrane. Proc si nepostavi rovnou 2 do zasoby...heh. Asi uz jsem moc narocny divak. ()

RomaS

Jsem rád, že ikdyž to trvá roky a na seriálové projekty padá už jen prach, zůstává filmový svět ST stále zajímavý a zábavný. Nový Trek jede v zajetých kolejích ikdyž pod taktovkou jiného režiséra. Akce je tentokráte více, až se stává méně přehlednou. Rychlé akce je tolik, že čtvrthodinovou destrukci Enterprise si bolestně užijete. Nicméně efekty jsou zde vypilované až k dokonalosti. Tentokrát to mimo jiné bohatě vynahradí i vypilovaný humor. Popichující narážky Kostry na Spocka jsou opravdu nezapomenutelné. Určitě taky nebylo na škodu, že oproti minulému dílu dostaly více prostoru postavy z posádky. Přemýšlel jsem jestli dát plnou palbu, protože jsem byl na vážkách, ale pocitově je na stejné úrovni jako jeho dva předchůdci, takže nesmím křivdit. ()

BlackAdder87

Nemůžu říct, že je lepší než předešlé filmy, je prostě jiný, ale co je důležité že není horší. Oproti minulým filmům přibylo humoru, odkazů na původní filmy a díky skvělým dialogům jsou postavy mnohem lépe vykreslené. Co se mi naopak nelíbilo je mírně pokulhávající děj (už by taky mohli vymyslet nějakou jinou motivaci pro záporáka než: "ublížili mi, tak je všechny zničím"), místy chaotická akce a občasné nelogičnosti. Celkově jsem ale byl spokojen. ()

rodier

Musim rict, ze dost slabota. I na Metacritic to dostalo o 20 bodu ze 100 min nez prvni dil. Musel jsem se 2x nutit tohle dokoukat. Skoro me to az pripomelo puvodni dily, u kterejch jsem se taky nudil :( Proste jedeme nekam, tam se to posere.. beam na nejblizsi planetu, tam najit spasne reseni a zpet domu. Dalsi co me stvalo, je posadka. Cele to bylo jen o kapitan + scotty + rusak (rip) + obcas spock a kostra. Uhura tam byla vylozene jen na oko a stejne tak zbytek z x stovek crew. Co se mi libilo je ta blondata ulicnice a startovani Franklina. Uz se tesim na Star Trek Bridge VR. Mimo jine dalsi dukaz ze je tenhle dil spatnej jsou i finance - Rozpočet $185miliónov║Tržby Celosvetovo $214,290,430 .. teda to by byl snad prvni Star Trek co prodelal nebejt tech par mega rozdilu). ()

brasek

Podľa mňa najslabší z novodobých Star Trekov. Snímok má príbeh, atmosféru, zápletku... ale celé je to nejaké nahé, bez nejakej štipky vážnosti. Finále snímku je taká malá fraška, aj keď plná akcie. ()

Optical

Star Trek Beyond působí jako jedna epizoda ze seriálu a nejvíc se tak přiblížil původní esenci Star Treku. Problém však nastane, kdy z pozice blockbusteru nedokáže nabídnout nic víc. Prostý příběh, podprůměrného záporáka, obstojné herce, tohle všechno nabídla i spousta Trekkies filmů v minulosti. Od Justina Lina jsem čekal, že franšízu posune někam dál a nejlépe do neznáma, ale místo toho se Enterprise vrací tam, kde už několikrát byla. ()

Mozenrat

Nikdy jsem nebyl fanda Star Trek universu. Na můj vkus je příliš pokrokově optimisticko-utopistický a navíc dělání mimozemských ras prostě tak že jim přidáme elfí uši, nakrabatíme čelo nebo z nich uděláme malé roztomilé figurky pro zasmání mi nepříjde ani vtipné ani uvěřitelné. Tento poslední Star Trek film lze ale v klidu posuzovat bez ohledu na jeho background jednoduše jako akční scifi. A to velice dobrou a povedenou akční scifi. Akční scény jsou epické, dialogy vtipné a vše to hezky šlape. Dokonce i příběh, který se z počátku zdá být prostinký má zajímavé rozuzlení. Ano ve filmu je řada logických lapsů: *spoiler* jako že pan X, který má k dispozici sto tisíc bodavých kamarádů vůbec potřebuje nějakou věc Y, že v táboře jeho stotisíc kamarádů je přítomno dohromady asi 10 chlápků s pistolema, prahistorická loď na závěr propluje mlhovinou s kteou mají problém nejmodernější plavidla ... atd. apod. *konec spoileru* Ale co, to lze tomu filmu s klidem v srdci odpustit. Mimochodem, Scotty má skvělý přízvuk! :) ()

jirka25

Nebylo to zas tak špatný :) Mezi 3 a 4, ale nakonec jsem se smiloval... Doufám že už to příště vezme někdo trochu víc filozoficky a originálně, ale bez politiky!. Akce už bylo dost. ()

Dacsus

Hneď úvod, asi prvé dve minúty, je nezmysel (z hľadiska Star Treku), následujúcich asi 8 minút (až po Yorktown - plus pár minút na konci) prekvapivo absolútne vystihuje ducha Star Treku, a potom to už opäť pekne ide v duchu sranca Star Wars. Kecám, toto je už moc blbé aj na Star Wars. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)