Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (CinemArt SK)

Spiker01

Ne že by Justin Lin nastoupil do rozjetého vlaku nepřipravený, ač celkem narychlo, ale asi už mě ten Star Trek trošku omrzel. Vesmírné bitvy stojí opět za to, ale nejvíc mě bavila nová Sofia Boutella, která má nyní velmi dobře našlápnuto, ačkoliv ji pod tím nánosem bílého make-upu málokdo pozná. Celkově se jedná o více téhož s melancholickým začátkem a obecně pro mě slabší první polovinou a několika vtipnými momenty, kterých má mít samozřejmě moderní blockbuster také dostatek. PS : čest Antonu Yelchinovi, jsem zvědav, jak to vymyslí s osudem jeho postavy. EDIT : po druhém shlédnutí dojem veskrze stejný, z trilogie to bude asi můj nejméně oblíbený díl, ale čest sérii to i tak dělá a hezky se to uzavřelo..bude ta čtyřka s Hemsworthem? :D..7/10 ()

D.Moore

Nejvtipnější a nejakčnější z (nejen?) nových Star Treků může na první pohled trochu kazit velmi jednoduchá zápletka. Ovšem když si divák uvědomí, jak moc připomíná půvabné zápletky původního seriálu, a když si to spojí s Kirkovým pocitem "cítím se jako v seriálu", o němž se v úvodu svěřuje svému deníku, je téměř jisté, že to všechno byl úmysl dobře se bavících tvůrců. O co totiž jde novému Star Treku především, jsou postavy, a tady vyhrává na celé čáře. Kirk je ještě "Kirkovatější", k čemuž mu dopomáhá i retro účes, ze Spocka a Kostry se konečně stala výborná dvojice, Scotty, Čechov (Antona Yelchina je taková škoda), Uhura i Jaylah, každý má své místo a zejména v té části, kdy jsou rozděleni, není ani jeden z nich nezajímavý. Z toho, jak nesmírně dostane Enterprise na frak, až zamrazí, naopak snad každý vtip je opravdu vtipný a nikdy nepůsobí ani trochu nuceně (díky, Simone Peggu, vím, že je to hlavně tvoje zásluha). Triky asi nemá smysl chválit, ale opět musím vyzdvihnout hudbu Michaela Giacchina, mého nejoblíbenějšího skladatele současné generace. Povedlo se. ()

Wacoslav1

Star Trek : Do recyklace. Ok neříkám, že jako lehce nadprůměrný vtípky a megalomanskou akcí nacpaný sci-fi blockbuster to svůj účel nesplní, ale očekával jsem víc. Na druhou stranu, dalo se čekat víc vzhledem k osobě režiséra? asi těžko. Justin Lin opět potvrdil, to co o něm vím už dávno a sice, že je to mistr přes popcornový výplachy pro široký masy, ale tím veškerá jeho invence hasne. Dobře nebudu tvrdit, že předchozí díl Do temnoty je nějaký geniální umělecký dílo s přidanou hodnotou, ale tady mi prostě zoufale chybí ta Abramsova preciznost a smysl pro detail. Navíc příběh je takovej nijakej na konci sice do sebe tak nějak zapadne, ale mě to nijak extra neoslnilo. No a tý vaty je tu prostě neúměrně mnoho. Někdy jsem měl pocit, že tvůrci vlastně ani nevědí co chtějí točit, protože chvílemi se to tváří smrtelně vážně chvílemi je to zase komedie století, ale všechny ty hlášky který navíc místy působí trochu na sílu jsou jenom chabou výplní slabého děje a přestřelené akce, ale tak dobře abych jenom neservíroval kritiku, tak nějaká nuda k nepřežití to zase není. Akční scény dostatečně velkolepý a řekněme, že i zhruba tak každýmu třetímu vtípku se i zasmějete, ale invence na bodu nula. Naštěstí jsem měl dost alkeholu po ruce a celý to mělo takovou specifickou atmosféru, prostě letní kino, plátno jako kráva, hvězdy nad hlavou, má to svoje kouzlo co vám budu povídat... Takže ve výsledku velmi smíšený pocity, ale když to vezmu kolem a kolem, tak pozitiva nakonec asi převládnou. Uvidíme kam se tenhle novej Star Trek kterej mě jinak docela baví posune, protože i když je tenhle díl nejslabší, tak díky Abramsovi je to celé tak dobře nastartované, že by to museli dát režírovat nějakému vyloženému nemehlu, aby to zkazilo. Lin splnil zadání, ale je to až příliš velká sázka na jistotu. Na příště bych uvítal návrat Abramse, nebo aspoň na pár věcech zapracovat, protože je toho dost co by se dalo vylepšit. Jisté je, že už se nedočkáme Antona Yelchina, takže tenhle film už navždy bude rozlučkou s ním. Co se mě týče, tak to žádný můj velký oblíbenec nebyl, ale takhle blbě zemřít, to bych nepřál ani svému největšímu nepříteli.60% ()

Davies182

D O B R O D R U Ž S T V Í aneb ja normálně zjišťuju, že aby byl člověk opravdu šťastnej, potřebuje k existenci nákladný sci-fi blockbustery s epickou výpravou, na kterejch jsou ty prachy fakt vidět. O to větší je to pak totiž zábava, žeano. Neskutečně uvolňující trip a film, kterej prodlužuje život. Zaručeně. ()

pepo

Aj na tretíkrát sa tu zrodila blockbusterová špička. Príbeh šlape, herci sú opäť super a občas to dokáže vyvolať spomienky prečo máme tak radi filmy (tie drahé, veľkolepé a zábavné). Oproti Abramsovkám mi to prišlo trošičku slabšie, ale aj tak sa to veľmi podarilo. A scéna s Beastie boys je tohtoročný akčný vrchol. 8/10 ()

Tom_Lachtan

Obrovsky promarněná příležitost, neboť tenhle startrek nejde do neznáma, nýbrž do pytle. A bohužel ne do Dna Pytle. Hlavní problém? Těžké říct, ono jich bude víc, ale ten děj.. Ten tupý děj! Jedná se o dost pitomý, hloupý a generícký akčňák (byť dobře natočený) ve scifi hávu, který využívá té nejvíce klišé zápletky, která se v tomhle universu objevuje a absolutně tu nefungují emoce tak, kde prostě být mají a pakliže je nejvíce emotivní scénou pozorování fotky původní posádky s Nymoyem a spol. mladým Spockem, je něco velmi, velmi špatně. Takže je zcela jasné, že opravdový Star Trek se nekoná, což by mi ani tak moc vadit nemuselo, jenže tady je i akce zcela průměrná a teď, dva dny po projekci na ČSFDickém filmovém víkendu si z ní vybavují jen velmi, velmi málo a to na další sérii facek pro celej tvůrčí tým. Tohle je jednoduše absolutně zbytečný díl, který nijak neposouvá mytologii, nijak neposouvá postavy a v žádném případě není o tom, o čem měl podle tvůrčího týmu být, aneb žádné neznámé Beyond se nekoná. ()

Xmilden

Třetí Star Trek a podle tržeb je klidně možné že na nějakou dobu poslední. Vlastně nejen podle tržeb. Výsledek je totiž dosti bezradný. Záhadný záporák je vlastně jen další z řady blbečků, kteří mají za cíl jen vyhladit lidstvo. Takže opět někdo komu vlastně ruplo v bedně a chce jen prostě zničit svět. Tahle (ne)motivace je už vyluhovaná častěji než pytlík čaje v komunistických hostincích. Také postavy už nemají moc co hrát, kam se hnout (šokující zjištění že Sulu je gay), takže sledujeme pobíhání, poletování, akci a zase akci. Tenhle díl nás nikam neposunul a navíc nudil. 50% a to jsem ještě hodnej. ()

darkrobyk

Božské! Nojo, Shakespeare to není, byť je citován. A do Neznáma? To je přeci jasné, tam se Enterprise vydává až v samotném závěru, proto také není název na začátku, ale na konci (někteří bohužel nepochopili). Plus hudba z prvního seriálu doprovází závěrečné titulky a loď vydávající se do neznámého vesmíru. To potěšilo! Vtipné (což někomu vadí, mně ne, já se rád zasměji), trikově bezchybné, akční, milé, s odkazy na spousty filmů (StarWars, Vetřelec, Borgové ad.) a pastva pro oči. Pseudointelektuálové samozřejmě utřou, ale mají jít na jiný film. Vyrůstal jsem na prvním seriálu (stále ho považuji za nejlepší) a prošel s Enterprise celou tu dlouhou cestu až sem. Paráda! Někdo tvrdí, že akce byla nepřehledná, hmm, pokud sledujete 3D bez brýlí, pak ano, jinak pro mě byl daleko běsnější první restart z roku 2009. Jsem nadmíru a velice spokojen. ()

Ampi

Příjemný bonus prvního dne ČSFD filmového víkendu. Nejsem ortodoxní fanoušek Star Treku, tak jsem dostal pro mne pěknou podívanou. Simon Pegg jako Scotty a Karl Urban jako Kostra McCoy jsou tak humorně adekvátní, že zastiňuji i hlavní postavy. Zvláště Mudr. McCoy v nezanedbatelné části, Spockovi lepší parťákem než Kirk. Škoda Antona Jelcina, jsem zvědav, jak se s jeho smrti vypořádají tvůrci v dalším pokračovaní. ()

Jamal

Nevím, jsem rozpačitý z tohoto filmu, asi jsem čekal více. Byl jsem v IMAXU, 3D efekt nebyl žádný zázrak. To ale zas tak nevadilo. Asi největší akcí bylo jak Enterprise dostal na frak a bylo to opravdu dechberoucí. Bohužel to nijak negradovalo. Záporák Krall nebyl děsivý, podle mě z nej nešel strach. Nebylo ale tak hrozný jako ve STAR WARS General Hux . Zázračná zbraň co by vyhubila federaci byla na efekt příliš malá, moc se mi tomu nechtělo věřit. Všichni "herci" z Enterprise zahráli skvěle. Tak trošku mi je líto ztráty Antona Yelchina s rolí Chekova, protože ten ve Star Treku bude opravdu chybět. Film měl mnohem navíc a proto jen za 3 ***. Jinak 70%. ()

Fiftis

Podobné príbehy máme napozerané v trochu odlišných formách veľakrát. Čaro predošlých Abramsoviek spočívalo aj v objavovaní krás vesmíru a chémiou medzi postavami, čo je tu utlmené plytkou zápletkou a sústredením postáv na jedno miesto. Približuje sa viac k pôvodnej seriálovej schéme, je plná nostalgie a odkazov. Pre zvyšok divákov zostáva skôr vlažná, ba až nudná dejová kostra. Tým pádom neprináša Star Trek Beyond obsahovo nič nového do portfólia letných hitov a v rámci vlastného univerza sa hrá viac na svojom piesočku. Nie že by šlo o výrazný prešľap, ale hra na istotu je okatá. Úchvatnou zostáva vizuálna stránka, i keď ju neriadi Abrams. Výrazne vyčnieva deštrukcia lode Enterprise. Ale to nie sme ani v polovici filmu a nastáva tak spomínaná nuda, ktorej sa ušla nálepka „záchranná akcia“. Chýba duša a cit, chuť experimentovať s košatou paletou postáv. Druhú polovicu zachraňujú aspoň herci. ()

Shakers

Slabšie ako Džej Džejové diely, ale na druhú stranu je to fajn Linovský akčné. Aj pri dvoch hodinách Star Trek Beyond nestráca dych. Vždy príde nejaká fajn akcia alebo hláška, ktorú po vás Simon Pegg hodí a to je vlastne najväčšie plus celého filmu. Príbeh je viac menej slabšia verzia Into Darkness a aj finále sa odohráva opäť na planéte / v meste. Záporák tiež nieje Ultra Badass, ale aspoň štýlovo vyzerá. Tretí Star Trek je predovšetkým zábavná a akčná jazda (hlavne za doprovodu Sabotage od Beastie Boys), kde to Enterprise opäť zas poriadne schytá. 85% - 4* ()

filmfanouch

Upřímně moc nemusím starší Star Trek. Avšak když se v roce 2009 dostal k restartu J.J. Abrhams Star Trek najednou dostal novou krev a proto je jednička Star Treku můj oblíbený film. Trend pokračoval i u pokračování: Star Trek: Do neznáma. Avšak poté co si Abrhams skočil ke Star Wars aby natočil Epizodu 7 se nového dílu ujmul režíjně Justin Lin (Rychle a zběsile 3-6). No a vzhledem k tomu, že tento rok je to 50 výročí Star Treku mnělo by to dopadnout dobře. A dobře to dopadlo. Ten kdo si oblíbil první dva díly (Fanoušci Star Treku tyto dva díly nemusí) měl by se mu líbit i tento. První půlka až velmi nostalgicky připomíná něco co by vypadlo z původní seriálu z roku 1966 (A to ten seriál nemám rád) a druhá půlka se opět vrací do stereotypu prvních dvou dílů. Posádka Enterprise má pořád skvělou chemii a dokonce i hlavní záporák je stejně jako v předchozích dvou Star Trecích skvěle vykreslen. No a když film skončí a vy vidíte nápis: Věnováno Leonardu Nimoyovi a Antonu Yelchinovi jedno oko nezůstane suché. ()

lamps

Možná se právě nyní začíná projevovat, že nejsem znalec a už vůbec ne fanoušek televizních Star Treků, protože Beyond je prvním filmem z poslední trojice blockbusterů, který mě lehce zklamal. A to jsem si přitom první dvě třetiny mnul ruce a radoval se, kterak "Zběsilý" Justin Lin zvládá prokládat monumentální trikové sekvence epizodním humorem a komorní interakcí všech veskrze sympatických hrdinů, kterým jejich rozdělení v průběhu děje jedině prospělo. Bohužel přišlo posledních čtyřicet minut, během nichž se toho událo v podstatě minimum, akce přestala být zábavná a motivace hlavního zloducha se ukázala býti tak nudnou a nepochopitelnou, že ho nakonec ani nešlo brát příliš vážně. A vše zakončeno jakousi vánoční párty jako v nějaké vesmírné Lásce nebeské.... V souboji dvou STAR letos o dobré dvě délky triumfoval Rogue One, tahle sice osvěžující, ale značně naivnější a neatmosférická fantasy musí svěsit podřízeně uši. 70% P.S. Pět procent navrch jen za přiléhavý oblek a dlouhé nohy Zoe Saldany, ta ženská mě nepřestává bavit na modro, na zeleno ani do hněda, ostatní by si měly brát příklad. ()

Pepinec

Ty vole já už vůbec nevím o co jde obecně, o co komu konkrétně, já už ani nevím, kdo je čí co a kdo koho pomlátil minule... Dílů to má jako Columbo, akorát že ten má v každý epizodě novej a logickej příběh, zatímco Enterprise lítá Vesmírem jak urvanej řetízkáč a dokud nevrazí do zdi, tak mám pocit, že ji nikdo jen tak nezastaví... ()

JohnnyD

Nie je to žiaden zázrak, ale najmä v katastrofálnom roku 2016 (a čiastočne i 2015) Star Trek Beyond úplne vystupuje z radu. Je to jeden svieži blockbuster, ktorý je zároveň moderný a aj tradičný a ktorý mi dal v podstate všetko, čo som chcel. Posádku objavujúcu neznáme rasy a planéty, skvelého záporáka s vynikajúcou background story a bohovskú campy výpravu či už v rámci futuristickej vesmírnej stanice alebo planéty s množstvom fantastických lokácií. A k tomu pompézna hudba, zopár nenútených vtipov a skvelá scéna zničenia "roja". ()

sheen

Pokud bude kvalita SW upadat a budou jen tupě kopírovat předešlé filmy, tak se ze mě snad stane Trekkie (ne, nestane:). Každopádně nový Star Trek mě sedl daleko více než Star Wars. Lin tu přehnanou akci prostě zvládá na jedničku. Jako velké plus beru, že Karl Ubran = Bones dostal více prostoru a jeho úseky spolu se Spockem jsou prostě boží. Live long and prosper. [Imax 3D] ()

Beckett51

Star Trek, kterej neni jako Star Trek, ale zároveň je to nejstartrekovštější Star Trek ze všech nestartrekovských Star Treků. Líbilo. A moč. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)