Pravá a ľavá ruka diabla

• Československo Pravá a levá ruka ďábla (viac)

Joe Trinity, jehož přezdívají pro umění zacházet s revolverem Pravá ruka ďábla, přichází do městečka, kde je jeho bratr Bambino, Levá ruka ďábla, šerifem. Pravda, šerifem falešným, protože toho pravého postřelil, a tak ho zastupuje, než přijdou jeho komplici, aby připravili loupež. Místo toho se však bratři musí postavit na stranu zákona a chránit osadníky před nenasytným vlastníkem půdy a stáda koní Harrimanem... (oficiálny text distribútora)

lekr

Nemastná neslaná komedie. Spencer a Hill jsou sice dobří, ale film má hodně málo akce a taky hodně malá vtipu.Malý Unavený Joe je zkrátka mnohem lepší!! ()

Martin741

Prvy film, kde by sa dalo hovorit o klasickom filme dua Spencer Hill. Kopa hlasok, krasne samice, silni chlapi a spina, pot, sparno a gulky, ktore nikdy neminu ciel. Vyborna oddychovka, ktoru si vzdy pustim, ked chcem vypnut : 85 % ()

kaposlav

Legendárna dvojica Bud Spencer a Terence Hill v nezabudnuteľnej komédií plnej humoru. Film ktorý musím mať v mojom Top 10, pretože všetky filmy, ktoré mám v Top 10 som videl 10 a viac krát. Toto je jeden z mála filmov, ktorý si môžem pustiť každý rok a vždy sa pri ňom zabavím a odpočiniem si. ()

rakovnik

Spencer a Hill spolu, v plné síle. Bezva hlášky, spousta facek, pěkné dívky Mormonů. I po půlstoletí od vzniku filmu jsem se dobře bavil. ()

marcek

Tihle dva jsou prostě Pravá a levá ruka ďábla. Nemají chybu a mohl bych se na ně koukat pořád a zase znovu :) I kdyby Terence Hill a Bud Spencer hráli v rodinných poutech tak bych se na to koukal :D ()

Skleena

Já mám pro ty dva prostě slabost... jak je to blbý, tak je to dobrý a pro oddechovej večer nebo spíš odpoledne úplně ideální. Jen v tom holt člověk nesmí hledat nic hlubšího - ale kdo se zdravým rozumem by to u snímku podobného typu dělal... ()

O´Neill

Jojo, perfektní westernovka, což je u nich vcelku normální, jejich filmy nemají nikdy chybu. To platí i tady. Skvělé hlášky, perfektní bitky, zvláště pak ta poslední, ta je opravdu excelentní! A když se nad tím zamyslím, tak i hudba je opravdu perfetkní. Zkrátka 100% bez váhání! ()

tomtomtoma

Velmi příjemně zábavný spaghetti western, kde hlavní hrdinové, bratři Trinity (pořád dobře naladěný Terence Hill) a Bambino (povětšinou na svého bratra navztekaný Bud Spencer), pomáhají buď z dobroty nebo z donucení bezmocným proti zloduchům, kteří se chtějí všude rozpínat a vše vlastnit. Pravá (Trinity) a obzvláště levá (Bambino) ruka ďábla balancuje na hraně mezi pácháním dobra a zla. Ale je to klasika: ubližují a obírají bohaté hajzli a pomáhají chudým farmářům. Ale je to pomoc zištná. Bambino v pomoci vidí možnost zisku koní zloducha majora Harrimana (Farley Granger), Trinity prozměnu dvě spanilé mormonské dívky Sáru (Gisela Hahn) a Juditu (Elena Pedemonte), které ho lákají do polygamního sňatku. Trinity je tou myšlenkou tak nadchnut, že chce změnit svůj život, ale pouze do té doby, než pochopí, že by musel stále dřít a ještě být za to vděčný pánubohu. Jinak je film plný hravého humoru, rázných pěstí a proklatě rychlých koltů obou hrdinů. Další zábavné postavy: šerifův pomocník Jonathan (Steffen Zacharias), bratr Tobiáš (Dan Sturkie), majorův nochsled Weasel (Ezio Marano) a vůdce mexické bandy Mezcal (Remo Capitani). Zkrátka oddechová zábava, kde dobro, i když nedokonalé, vítězí nad zlem a chamtivostí. ()

Fallen_One

Druhý díl Malý unavený Joe je rozhodně o poznání vtipnější a povedenější. Tady jsem se zasmál jen jedinému vtipu. Jinak mě to, k mému smutnému zjištění nechávalo pro mě až překvapivě chladným. A to tyhle dva mám moc rád... ()

pakobylka

----- "Přísahej na naši mámu !" .... "Ať se stane počestnou ženou, jestli ti lžu !" ----- Mám je ráda ... ďáblovy ruce (tu Pravou víc). Modrooký blonďák a zavalitý hromotluk vás za pomoci velice průkazných názorných příkladů naučí, že nastavovat druhou tvář nedává smysl, neboť mírumilovná pohostinnost ani všeobjímající pokora danou situaci nijak uspokojivě nevyřeší. Jejich vzhled je malebný, chuť k jídlu neobyčejná, vtípky půvabné, svaly silné, ruce hbité - a muška přesná. ----- "Jdu ven ... porozhlídnout se." ... "Dneska je klidnej den. Snaž se, aby skončil, jak začal." ----- Leč klidných dnů si hoši příliš neužijí, neboť Západ je divoký a jeho obyvatelé mají vesměs neklidnou krev - a rozporuplnou povahu. ()

Juto

Superzábavný špagetový western.Hill a Spencer sú tu výborný. Nechýbajú všetky typické prvky ich filmov: veľa súbojov v baroch, všade lietajúci ľudia, lacné vtipy a legendárny záverečný megaboj medzi mormónmi a zloduchmi. 7/10 ()

otík

Takto má vypadat westernová komedie. Prlná humoru, mlátiček, stříleček, fazolí a vzájemného škádlení skvělých Buda Spencera a Terence Hilla. Velmi se povedly jak záporné postavy, tak i kladné včetně mormonů. Je to skutečně velmi zábavné. ()

vesper001

„Tak pravil Ezechiel.“ „A měl sakra pravdu.“ Tomu, kdo vyrostl na italském jídle, bude už v Itálii navždy chutnat. A s makarónovými filmy je to podobné. S Carlem a Mariem, Budem a Terencem, Bambinem a Trinitou jsem vyrůstala, a přátelé z dětství se nezatracují. ()

andrii

... probádá budoucí terén. Nejednomu frackovi zazpívá fackovací refrén, až v něm budou chřestit všechny kosti. Bude s ním amen. ()