Pravá a ľavá ruka diabla

• Československo Pravá a levá ruka ďábla (viac)

Joe Trinity, jehož přezdívají pro umění zacházet s revolverem Pravá ruka ďábla, přichází do městečka, kde je jeho bratr Bambino, Levá ruka ďábla, šerifem. Pravda, šerifem falešným, protože toho pravého postřelil, a tak ho zastupuje, než přijdou jeho komplici, aby připravili loupež. Místo toho se však bratři musí postavit na stranu zákona a chránit osadníky před nenasytným vlastníkem půdy a stáda koní Harrimanem... (oficiálny text distribútora)

Tominni

To je tak, když Terence Hill (Pravá ruka ďábla) přijde do městečka, kde je zrovna vykonává roli šerifa jeho bratr Bambino (Bud Spencer)......jízda může začít, vlastně taková italská odpověď na Sedm statečných, jen se méně používají pistole a více létají pěsti a vtipné hlášky. Jeden z lepších filmů dvojky Terence Hill a Bud Spencer, okořeněný takovými postavičkami, jako je věčně ožralej mexikánec nebo dvě krásné mormonky. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - ?, Audience Score - 83% | FDb.cz - 77,7% | Klasická "špagetka", která opět dokazuje, že Bud s Terencem si jsou - co se filmů týče - souzeni a ač je jeden přesný opak toho druhého, funguje mezi nimi zvláštní magie, která okamžitě zajistí jednoduchou, ale královskou zábavu. Holt tihle chlapící teda uměli rozdávat rány ;) .... 75% ()

adamix

Slávne duo filmových bitkárov opäť nesklamali a ponúklo zábavnú zmesku bitiek a humoru, na akú sme od týchto dvoch velikánov boli vždy zvyknutí. Pamätná je ale ústredná pieseň a záverečná bitka. ()

ostravak30

Jeden western těchto dvou jsem už viděl nedávno. Bůh odpouští, já ne! byl ale míněn vážně. Tohle je ovšem čistá komedie se skvělou hudbou a mě se líbila mnohem víc. Napínavé scény, které probíhají jen tak mimochodem, Terence Hill a Bud Spencer, kteří vlastně jsou a nejsou ochránci zákona. Je prakticky neuvěřitelné, kolikrát ti dva hráli bratry nebo dva náhodné kolemjdoucí, kteří spolu vlastně vůbec nechtějí trávit čas. Byla to vlastně ohraná písnička téměř každého jejich filmu a přesto diváky nikdy neomrzela. Ani mě ne. ()

Saros

Známá dvojka, mrštný vyčůránek a fyzicky imunní morous, v klasickém spaghetti westernu, kde doslova cítíte na patře chuť ožralovy kořalky motajícího se v koutě a oči vás doslova štípou z těch tuctů nemytých budižkničemů:) Žádní uhlazení kauboji s širokými sombréry a naleštěnými kolty. Jen špína, prach, rvačky, přestřelky, kořalka a…fazole. ()

Danulinda

Jeden z nejlepších filmů, které kdy tato dvojice vytvořila. Perfektní scénář, výtečné hlášky - prostě a jednoduše jasný plný počet bodíků. ()

Don Maty

Legendárna dvojka facká a udiera všetko čo vidí. A, že jakí frajéri sú to hentí dvaja fešáci. Vždy sa na nich príjemne nasmejem :) A to je cieľom, no nie?...4* ()

Stanmi

Potulný pistolník jménem Línej Joe nebo chcete-li Trinity (Terrence Hill) přijíždí do malého městečka, kde zjistí, že jeho bratr Bambino (Bud Spencer), zloděj koní se zde vydává za šerifa. Brzy se oba dostanou do křížku s místním boháčem majorem Harrimanem (Farley Granger), který chce vyštvat osadníky, aby získal půdu pro chov svých koní. Joe a s jistou mírou nevole i Bambino se rozhodnou pomoci mírumilovným osadníkům... Bud a Terrence poprvé v čistě komediálních rolích pod taktovkou svého dvorního režiséra Enza Barboniho, který také napsal k filmu scénář, ve kterém už nechybí prakticky žádná z klasických propriet slavné dvojice. Na řadu tak místo pistolí přicházejí tvrdé pěsti, stejně jako slovní přestřelky, nezměrná chuť k jídlu a nechybí ani věrný Ricardo Pizzuti. Pravá a levá ruka ďábla možná proto, že byla prvním komediálním snímkem italského dua, tak sice není tím nejlepším, ale přesto je to přijemný, vtipný a sympatický snímek. ()

4567arthur

"Copak ty nemáš chuť něco v životě dokázat ? Něco dělat!? Krást dobytek, přepadnout dostavník nebo hrát karty, nebo tak něco..? Kdysis byl dobrej karetní podvodník, něco dělej!" Režisér Enzo Barboni, který dal legendární dvojce podobu, kterou my všichni moc dobře známe a nadevše milujeme! Bitky v salónech a hlavně na závěrečném konci, žrouťi fazolí, hromada nepřátel, legendární chemie Spencera a Hilla mezi sebou, spousta zábavných scén a skvělých hlášek, vynikající dabing vždy skvělého Pavla Trávníčka a stejně vyrovnatelného Jiřího Zahajského, k tomu výborná hudba Franca Micalizziho, kterou si pokaždé rád poslechnu! Komediální špageťák takový, jaký má být!! Jasných 100% "Kde mám vzít čas ? Nemám ho, i když nic nedělám!" ()

superzurda

Podařená komedie. Spencer + Hill mají svůj osobitý styl a dávají mu zde volný průchod. Hillovi sáně za koněm nemaj chybu. Jako v každém jsou zde i utiskovaní, které ústřední dvojice avšak narozdíl od sedmi statečných jsou S+H také zločinci, ovšem lidští zločinci. ,,To si nikdy nechtěl dokázat něco pořádného? Třeba ukrást stádo?" ()

Bounder

Prostě paráda na tento film se dá po dlouhé době zase s nadšením shlédnout , trefné hlášky dobře přidělené role a postavy dělá tento film atmosféricky krásným , samozřejmě rvačky jsou brilancí tohoto snímku. ()

p.a.douch

Jojóóó, to byly tenkrát časy. Terence a Bud na vrcholu sil. Perfektní hlášky, rvačky, střelba a kupa srandy. 80 %. Trinity: Spáchali zločin. Řekli o mámě, že je stará kurva. Bambino: Vždyť je to pravda!! Trinity: Tak stará ještě neni. ()