Boh odpúšťa... Ja nie!

• Československo Bůh odpouští, já ne! (viac)

Lupič Bill San Antonio (Frank Wolff) so svojím spoločníkom Budom (José Manuel Martin) prepadnú vlak prevážajúci značné bohatstvo určené na výplaty miezd, všetkých postrieľajú a korisť dobre ukryjú. Pištoľník na strane zákona prezývaný Doc (Terence Hill) sa rozhodne dostať nielen Billa, ale aj jeho korisť. Naláka ho na partičku pokru, a keď sa objaví falošná karta, vyzve ho na súboj. Bleskurýchlo tasiaci Doc urobí s lupičom krátky proces. Potom sa spojí s vyšetrovateľom poisťovne Earpom Hargityom (Bud Spencer), aby našlo ukryté peniaze. Ani jeden z nich netuší, že Billy nezomrel a už je spolu so svojimi spoločníkmi Docovi a Earpovi na stope, aby sa pomstili. Je len jasné, že vydarená dvojica sa čoskoro so zločincami na všetko odhodlanými stretne vo veľkolepom finále, kde, ako inak, Doc s Earpom pomocou svojich rukolapných presvedčovacích metód zvíťazia. (TV Markíza)

BMAJTZ

Ani ne tak moc komedie, presto docela slusny western. Po Trumfovem esu sice patrny upadek, ale i tak jeste vyborny film, z dob kdy duo Spancer Hill jeste netocili strestene komedie, ale brali sve herectvi aspon castecne vazne cimz u me jen ziskava. Me se to libilo i kdyz dej nepatril mezi nejpropracovanejsi. ()

Radiq

Konečně role, která k Terencu Hillovi sedí mnohem víc, než rozjivenej vysmátej blbeček - tady je drsnej a to je to, co je k němu potřeba. Taky Bud Spencer tady má dobrou roli a né jenom mlátičku na lidi. Frank Wolff jako záporák je nejdřív docela směšnej (vzhledem), ale po chvilce se mi začne jeho styl libit. Dějově taky hodně solidní a mistama aji promyšlenej příběh, kterej zaujme a neomrzí a je zajímavej až do konce. Libi se mi, jak ti dva sou sice jakoby spolu, ale ve skutečnosti na sebe docela serou... ()

FireTight

"Akční / Western / Komedie"? Ty první dvě zcela chápu, ale komedie? Pche, vždyť je tam jen pár vtipnějších hlášek, ale jinak se jedná o zcela seriózně myšlený Spaghetti western z druhé poloviny šedesátých let. Upřímně, dvojice Terence Hill a Bud Spencer mě tímto filmem docela překvapila, vždycky jsem je měl zaškatulkované jako komedianty, v jejichž filmech jde většinou o bitky dva versus hordy, ale tohle bylo opravdu něco jiného. A i přes vyloženě pomalejší tempo, slabší příběh a hodně slaboučkou hudbu se mi film docela líbil, hlavně díky totálně šílenému záporákovi, kterého bych nechtěl potkat ani přes deset centimetrů tlustou skleněnou přepážku. Proto si svojí (hnusnou) smrt zasloužil, kretén... ()

tomtomtoma

Spaghetti western, vážný, drsný, a přesto udělaný se zábavným nadhledem a pěkným napětím. Je tu jednoduchá zápletka, kde dva ostří hoši jdou po stopě bezcitného a chladnokrevného zloducha. Pistolník a hazardní hráč Cat Stevens (zajímavý Terence Hill), odolný vůči jakémukoliv nebezpečí, vyjma vody, se snaží najít a ukončit svou noční můru, která se znenadání vynořuje z minulosti. Nezlomný pracovník pojišťovny Hutch Bessy (zajímavý Bud Spencer), jde po stopě pachatele brutální vlakové loupeže a snaží se o znovunabytí uloupené tučné kořisti. Chladnokrevný vůdce loupežné bandy Bill San Antonio (dobrý Frank Wolff) rád hraje nebezpečné hry, je nesmlouvavý ve vyžadování poslušnosti a bezcitný při překonávání všech případných překážek. Nastává střet bývalých společníků, kdy má navrch střídavě každá strana. Z dalších rolí: prostitutka Rose (Gina Rovere), žena vnadných tvarů, zástupce v Billově bandě Bud (José Manuel Martín), vznětlivě nepřemýšlivý ve svých rozhodnutích, a další desperáti Tam-Tam (Tito García), či Targo (Juan Olaguivel). Vážnější western drsného rázu, který ale není stále vážný a drsný. Je to příjemné odreagování a napínavá zábava drsné doby drsných mužů. ()

Lacike

Klasicky pomaly ukecany a pre mna nudny western v ktorom nahodou hraju Spencer/Hill. K ich klasickym komediam to ma daleko. Väcsinu filmu tu konaju samostatne a buddy chemia medzi nimi tu uplne absentuje. Rovnako ako humor a bitiek je minimum. Nie su ani zabavne prehnane a ani prilis napadite. Stvalo ma na nich, ze su zrychlovane. Film prekvapi zbytocnou mierou brutality. Dokonca ani hudba sa mi nepacila. Celkovo mi tu chybala ta klasicka pohodova atmosfera. Zapletka má detektivny nadych, co je pre mna v kombinacii s westernovou atmosferou smrtelna kombinacia. 4/10. ()

• První film, kde hráli Bud Spencer a Terence Hill spolu a pod novými jmény. Předtím se již objevili oba ve filmu Annibale (1960), ale pod původními jmény a každý v jiné scéně. (špaček421)
  • V době, kdy se film natáčel, se Terence Hill oženil s Lori Zwicklbauer, která byla členkou natáčecího štábu. (chleba24)
  • V čase 00:03:05, poté, co přijede vlak plný mrtvých cestujících do stanice, jeden ze zastřelených cestujících velmi viditelně otevře ústa. (korbitch22)

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer

28.06.2016

V 86 letech nás v pondělí opustil legendární italský herec Bud Spencer. Parťák Terence Hilla se zamlada věnoval plavání a vodnímu pólu (dotáhl to až na dvě olympiády), v roce 1951 se ale dostal před… (viac)