Winnetou a Old Surehand sa náhodou dozvedia, že cudzinec, prezývaný Petrolejový princ, sa chystá spáchať šikovný zločin, aby vlákal osadníkov do pasce a sám sa obohatil. Ponáhľajú sa, aby mu v tom zabránili, Petrolejový princ však má v zálohe plán, na ktorého uskutočnenie zneužije indiánsky kmeň Navahov... (RTVS)

Tominni

Jojo, jak jde o petrolej, tak musí jít vše stranou. Petrolejový princ má plán, jak zajistit, aby se osadníci do této oblasti nedostali. Celkově taková průměrná mayovka, ale jsou zde různé malé postavy, které film doplňují (z řad osadníků) nebo takový Old Wabble, který nemá s knižní podobou společného ale vůbec nic...... ()

Pitryx

Nepochopil jsem, proč hned při prvním setkání oslovuje Vinnetou Old Firehanda jako Old Wabblea. Teprve když jsem to vrátil asi po sedmé došlo mi, že je to ten chlap, kterého Surehand oslovuje jako Swenea. Zhrozil jsem se jak se tu zachází s postavami pana Maye. A co udělali z jeho knihy, to už se vůbec ani nedá popsat. Pokud chci toto veledílo vůbec hodnotit, musím na knihu zapomenout a brát to jako zcela jiný film. Jenže to moc nejde, takže to dám za dvacet. A to mám hodně přimhouřené oči. ()

swinevenca

3* za toho blba s nožem a za chudáka Vinnetoua bojujícího na rozvodněný řece, jinak je to strašně neuspořádáný, scény ve tmě jsou v úplné tmě, předlohu naštěstí neznám:) ()

Gig

Opět film hrozně sráží příšerný dabing. Opět několik rolí zase dabuje jeden hlas apd... Když už si člověk zvykl na Old Wabla s hlasem Dalimila Klapky (Vynikající Vladimír Hrubý už bohužel ho namluvit nestihl), tak nám tu podložili Marcela Vašinku, který má úplně jinou osobnost. Achjoooo. Jinak souhlasím, že film trošku připomíná Old Surehanda, navíc opět Terence Hill, který mi tu neseděl. Taky až moc prostoru tu dali tomu kantorovi.... Pro všechny tyhle filmy nadabované po roce devadesát doporučuju originál. ()

PanPyzamo

Za mě opět překvapivě dobrý film. Zápletka se mi líbila a prostě celkově jsem byl spokojen. Sice to nebylo tak dobré, jako jiné díly ze série, ale i tak se mi film Petrolejový princ líbil. Nevím, zda bych ho měl doporučit, když momentálně, co zde píšu má jen 54%. Fanoušci tento díl nejspíše nemají v oblibě. Mně se ale líbil a pokud máte rádi sérii Vinnetou, tak možná byste mu mohli dát šanci. Neříkám, že ho musíte vidět, ale podle mě není špatný. Za mě tedy dobrý film a doporučil bych ho fandům série. 7/10 ()

PTuranyi

Klasická mayovka s mierne naivným prevedením, ale so všetkými atribútmi a keď len na pol plynu. Klasické čiernobiele rozdelenie plus dobroprajní indiáni, ktorí sa radi rozdelia o svoje územie s prichádzajúcimi osadníkmi. Old Surehand nemá šarm Old Shutterhanda, ale trafí na čokoľvek zamieri a ešte je taký grand, že zloduchov nezabíja, ale poučne strieľa do rúk. Vinetou sa vždy objaví v pravú chvíľu, ale len na chvíľu, aby pomohol a predniesol blahosklonne pár múdrych slov. Klasický príbeh boja dobrých ľudí proti pár zloduchom sprevádza jemný humor, kvalitná produkcia a dobré herecké výkony. Svoju úlohu tu dostal dokonca mladý Terence Hill ako falošný hráč, ktorý sa pridá na stranu osadníkov. ()

soukyd33

No, nic extra to není. Příběh o vlastně o ničem. Akce celkem 2. Film jsem viděl mockrát, ale pouze kvůli poslední scéně s indiány na kopci. Nový hrdina Old Surehand se tady ukazuje jako Mistr, a Vinnetou zase téměř nic nedělá. Je to vlastně taková komedie. Hvězdiček 3*** ()

Jasmín

Pokud nebudete tento narychlo splácaný kousek mermomocí porovnávat s knižní předlohou, tak se to dá... rozhodně lepší než míšenka Apanači a Mezi supy. ()

Profík

Hodně podobné jako Old Surehand,ale o něco slabší, hlavně nebetyčná pitomost záporných hrdinů je skoro nesnesitelná. Ale pro mě zas Surehand O.K.Není to takový typický k posr... vážný hrdina jako Shatterhand nebo Winnetou, tak to trochu odlehčuje a mně se to docea líbí. ()

topol999

Petrolejový princ je film maximálně průměrný. Důvodů k tomuto tvrzení je hned několik: nehorázný dabing, spousta nesnesitelných postav (Old Wabell, kantor Hampel, karbaník v podání T. Hilla - v tomhle filmu byl Girotti absolutně žalostný, a nakonec stará Ebersbachová, které nadbíhal Cambel) a málo akčních scén. Postava Old Surehanda už není tak vysmátá jako ve filmu Mezi supy, ale to tak moc nevadí... Abych také zmínil některé klady tohoto snímku: Harald Leipnitz je dost slizký, a proto má také petrolejový princ dost charizmatu na to, abych si ho oblíbil, celkem povedená byla také scéna na vorech... PP je také jedinou knížkou, kterou jsem četl, takže vím, že v knize bylo dost změn, např.: místo Old Surehanda tu byl Shatterhand, byli tam i zálesáci jako Sam, Will Parker, Dick Stone, Hoble Frank a tetka Droollová. Za tyto westmany se to snaží vzít Wabell, ale většího debila tam dát nemohli!! Je škoda, že to musel režírovat H. Philipp, bylo by možná ku prospěchu věci, kdyby se i této Surehandovky chopil "jejich" režisér A. Vohrer.... 60% ()