Ako dostať otecka do polepšovne

(TV film)
  • Československo Jak dostat tatínka do polepšovny (viac)

Luboš (František Němec) a Anna (Jana Preissová) – Vaškovi rodičia – sa ocitnú v zložitej situácii. Jeden druhého sa snažia pochopiť a rešpektovať rozdielnosť pováh. Nie je však ľahké upevniť už raz narušený vzťah. Situácia, ktorá nastala, je dosť kuriózna: dvaja ľudia – muž a žena – sa po ôsmich rokoch stretávajú, aby sa lepšie spoznali. A potom je tu Vašek (Tomáš Holý), ktorý tak veľmi túži po otcovi, s ktorým by mohol prežiť úžasné dobrodružstvá. Ibaže práve vtedy, keď sa jeho túžby a sny začínajú napĺňať a Vašek prežíva snáď najkrajšie obdobie svojho života, jeho mama začína zisťovať, že spoločný život s Lubošom zrejme nie je realizovateľný. A to je pre Vaška rana, ktorej rozhodne nemieni podľahnúť... (TV Markíza)

dopitak

Vždycky jsem viděl jenom střípky, až teď konečně komplet film. Ale bez prvního dílu. Letní komedie z kategorie pětihvězdičkových, o hercích a herečcích už bylo napsáno mnohé, mně osobně se moc líbil "děda" Josef Karlík a samozřejmě lokality s jezerem. Nejzbytečnější roli tu měl... Vlastík Harapes, potěšil malou roličkou František Peterka a samozřejmě i Petr Nárožný. Nejlepší hudební motiv poslední doby :) ()

Chrustyn

Dnes již klasická a nesmrtelná rodinná podívaná na téma sbližování otce se synem. Ve své době možná nesmírně zábavné a poutavé, ale na dané téma už jsem celou řadu daleko zábavnějších snímků. Přesto i dnes velice zábavné a pohodové, ale "S tebou mě baví svět" je přeci jen lepší. ()

Arsenal83

Lepšie ako jednotka a napriek riedkemu úsmevu Němca je to krásna rodinná komédia, tentokrát bez veľkej rozvodovej dramatizácie, ako to bolo v jednotke. Dnes by už takýto film sprznili, tradičná rodina je predsa fuj. Minimálne deda by musel byť prinajmenšom latentný homosexuál a mladý Holý by už uvažoval nad zmenou pohlavia. ()

Jirka_Šč

Moje srdcová záležitost, koukal jsem na to už jako kluk. Asi také proto, že i moji rodiče byli horolezci :). Kdybych měl kamarádům v Rakousku pustit český rodinný film, asi by to byl žhavý kandidát. Škoda, že nemám DVD s anglickými nebo německými titulky! ()

triatlet

Vašek: "Heslo: Klokan přiletí v květnu..." Děda: "Tak co Vašek říkal?" Otec: "Ále chci jít do zoo." Zkuste z tohoto filmu vybrat jedinou nejlepší scénu, to prostě nejde. Ten film je jednoduše nejlepší a měl by se ordinovat proti chmurné náladě. ()

Oktavianus

nejvíc sexuálně frustrující film český kinematografie. Frantík Němec by chtěl, moc by chtěl, ale pořád mu tam překáží Tomáš Holý (který mi ovšem nikdy nepřišel ani roztomilej, ani vtipnej). Ale ta prázdninová pohoda je k nezaplacení. ()

Stanislaus

Od bolavého velrybího chrupu do nápravného zařízení aneb Vašek, Anna a Luboš znovu v nasazení, tentokrát v opačném ročním období a v doprovodu trhlého dědečka, psa, čuníka a dalších rozličných vesnických charakterů (viz Luděk Sobota a Petr Nárožný). Toto pokračování je akčnější, odvážnější a dost možná i trhlejší, takže ani omylem nezůstává ve stínu svého předchůdce. ()

SOLOM.

Skvělé pokračování, které dokázalo pobavit naprosto stejně jako první díl. Kromě osvědčeného tria hlavních hrdinů tu máme i dědu, který rovněž nejde pro nějakou tu peprnou hlášku zrovna daleko. I zde se samozřejmě kromě humoru hraje na city. No za vůbec nejlepší považuji pasáže, kdy se táta snaží pořád marně dostat mámě pod sukni a ten malý rošťák jim to kazí. Samozřejmě i hudba byla opět geniální, na tu bych málem zapomněl. ()

aniiicka

Vynikající pokračování mé oblíbené komedie s Vaškem a tatínkem Lubošem. Tomáš Holý, skvělý humor a prázdninová pohoda...jo a na mě se můžeš spolehnout. :) ()

Bowser

Neskutečný, že tento film je jedním z nejlepších český romantických komedií. Nechce se mi ani věřit, že Marie Poledňáková natočila tento úžasný snímek a zároveň katastrofu zvanou Jak se krotí krokodýli. ()

Borrtex

Velice příjemná rodinná komedie, která nemá sice nijak speciální příběh, ale je podána výbornou pohodovou formou, kdy se člověk především zasměje, a u příběhu nemusí tolik přemýšlet. Odlehčená forma a místa natáčení perfektně vyjádřila českou náturu. Všechny herecké výkony byly bezchybné a ukázkové, (především u Tomáše Holého samozřejmě). Rozhodně jeden z nejlepších českých filmů. 100% ()

BoPo

Určite lepšie než jednotka, respektíve viac štylizované do nevážna. Jana Preissová stále kvalitná puta. Holý stále dospelácka verzia nedospeláka. Němec stále sympaťák s výkričníkom v pozadí. A ja stále nezdieľajúci všeobecné nadšenie. ()

Agatha

Jedna z nejlepších českých rodinných komedií. Jestli ne nejlepší vůbec... Takovou by dnes už nikdo nenatočil. A navíc se povedlo něco, co se velmi často nestává. Druhé pokračování je lepší než Jak vytrhnout velrybě stoličku. Alespoň podle mého názoru. Prázdninová dovolená u nic netušícího dědečka se nemohla vyvést lépe: komůrka z které krásné Janě Preissové přechází zrak, nádherná česká příroda, hasiči Luděk Sobota a Bronislav Poloczek se svým vysouvacím žebříkem "Máňou", Vodník, listonoš Petr Nárožný a kanec Pepa! Nezapomenutelné a komické situace dostanou snad každého. To vše za doprovodu výborné hudby, která snad ani nemohla být lepší. Nejlepší film Marie Poledňákové... ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (viac)