Členovia rockovej skupiny sa snažia naštartovať svoju kariéru, keď dostanú povolávacie rozkazy. A tak ich cesty namiesto koncertných pódií vedú pred brány kasární. Tam sa začína ich veľké vojenské dobrodružstvo. (STV)

klúčik

Veľmi populárna komédia, na ktorú sa nedalo kúpiť lístky, lebo bola dlho vypredaná. Tento film odštartoval obdobie filmov z Les Charlots. Vždy sa dá na nej schuti zasmiať, a tým čo boli dva roky v zelenom, vždy niečo pripomenie. Dávam 80%. ()

xaver

Bláznivá komedie o tom, jak to chodí ve francouzské armádě. Zelené mozky jsou si podobné asi všude, což o Francouzích platí dvojnásob. Někdy jsem měl pocit, že jsem se vrátil o mnoho let zpátky, když jsem kroutil vojnu u nás. ()

Han22

Dalo by se říct, že to byla neskutečná hovadina bez jakéhokoliv příběhu. Jenže Bažanti jsou neskuteční anarchisti a to jak zesměšní veškeré možné povolání, hudební průmysl a nakonec ve finále i armádu s jejím nesmyslným drilem je zkrátka kouzelné. Mimochodem hudba vynikající, přesně vystihující onu krátkou dobu přerodu mezi koncem Beatles, hippies a začátkem glam rocku a disca. ()

Zagros

Bažanti! Kdo by je neznal? Tahle banda si pod vedením také začínajícího režiséra Clauda Zidiho natočila v roce 1971 svůj první celovečerní film. (Le grande java z roku 1970 sám moc nepočítám.) Ten měl obrovský úspěch nejen ve Francii a odstartoval jejich mnohaletou éru, kdy následoval film za filmem. Popravdě mě první Bažanti až tolik nebavili. Jasně, v mládí jsem nekriticky hltal a díval se na ně vždycky, když byli v televizi. Nicméně svého vrcholu pro mě dosáhli až v Bláznech ze stadiónu a ve Velkém bazaru. Zde je to klasický slepenec scének a gagů, které jsou místy skvělé, místy dobré a občas i trapné. Přesto jim patří poctivé tři hvězdy, protože bez prvních komerčně úspěšných Bažantů by nebyly ty další (a lepší) filmy. ()

wosho

První a nejlepší film Les Charlots. Humor není dolován ze všech štěrbin francouzova zadku. A dokonce i ti paka jsou v pohodě. Bohužel každým dalším filmem (kromě Velkého bazaru) šli čím dál tím hlouběji ke dnu. ()

Paity

Bažanti jsou sice nemehla, ale někdy je to i docela vtipné. Některé pasáže jsou ale naprosto trapné a postupně ve filmu bohužel převažuje to druhé, což je škoda. ()

Wishkah

Sex, drogy a Rockenroll? spíš Rockenroll, ženy a božolé:-) chvílemi trapas, chvílemi děsná sranda takže za tři. Ale jednu musímpřidat z nostalgie ()

Milky.

Ze startu jsem se celkem bavil, humor byl fajn, ale později už to přešlo do absurdity a vyloženě blbosti. Smysl chyběl a partička mi začala spíš lézt na nervy než mě bavit. ()

Greg25

Filmy s francouzskou hudební skupinou Les Charlots ze 70. let jsou pro mě takřka kultovní. Výborná zábava a špička situačního humoru, ne nepodobná těm nejlepším groteskám. 100% :-) :-) :-) ()

IvcaSammet

Celkově mám Les Charlots hodně ráda a vždycky jsem se u těchto filmů skvěle bavila. Humor je sice úplně praštěný, ale opravdu vtipný. Už od první minuty jdou za sebou jedna vtipnější scéna než druhá. Přece ale jenom musím i u tohoto dílu o jednu hvězdičku slevit, protože má bohužel jednu velkou chybu - některé scény jsou až přemrštěně dlouhé. Scény, kdy na festivalu hrály kapely, byly zbytečně dlouhé a i přes to, že jsem se u té závěrečné pobavila, celkově mohla být celá pasáž o něco kratší. Některé scény jsou až příliš dlouhé na to, aby opravdu vyzněly tak, jak měly. Bažanti opravu jsou skvělá komedie, ale pět hvězdiček ode mě prostě dostat nemůžou. ()

chelsea17

Takovouhle komediální šílenost jsem už dlouho neviděl. Režisér asi není moc v pořádku, jinak si to neumím vysvětlit ... ne samozřejmě v dobrém, je to pěkná komedie složená spíše ze střípků událostí, které jsou horší i lepší. Ta nejlepší je rozhodně práce popelářů, to mě dokázalo zničit :-) ()

zdeny99

Francouzi uměli točit komedie z vojenského prostředí. A tahle kromě toho že je inteligentní, tak je zároveň velice crazy. Prvních 35 minut je sled nejrůznějších střeštěných skečů ucházející se kapely pod sluncem Les Charlots a pak už následuje to hlavní, vojna v podání pěti bohémských rebelantů. [5463. hodnocení, 134. komentář, 78%] ()

gombarix

Podle mě nejlepší film od Les Charlots (v dalších jsem mj. postrádal Luise) a jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Humor je nevázaný a anarchistický od začátku do konce, jejich doprovodná hudba je příjemná, postupně jsem přišel na chuť i té "bigbítové" pasáži. A některé gagy jsou přímo geniální. Nechce se věřit, že je to Zidiho debut... ()

Rami

Je to poměrně zdařilá komedie, kde v hlavní roli je pětice bláznivých svobodomyslných mladíků z jedné, dnes už málo známé, francouzské skupiny hrající POPÍK. :-) Ale 4 nebo 5 hvězdiček dát nemůžu, protože se v tomto filmu vyskytují pro mne hluché pasáže vyplněné trochu vyčpělým humorem, který mě příliš neoslovuje (viz stavba domku, dlouho trvající mazání vajíček a jiných ingrediencí na hlavu jednoho z hlavních protagonistů, stejně dlouho trvající házení odpadků,...). Také by to občas chtělo trochu té herecké zručnosti - v několika scénkách jsem jim prostě jejich pocity a postoje nevěřil. Ale 3 hvězdičky (65%) si jistě zaslouží. ()

Kirman

Nezažil jsem šílenství kolem filmů s Bažanty a ani ty fronty před kinem, ale jako dítě jsem měl tyto komedie rád a později jsme je měli i na vhs - vždy jsem si je rád přehrál. Dnes bych poněkud více cítil onu trapnost některých scének, ale na druhou stranu mohu říci, že v pozitivním smyslu mohu hodnotit genialitu scén jiných. Tento komentář víceméně sedí i na další pokračování Bažantů. ()

Rathalos

Bazanti alias Les Charlots vo francuzskej komedii,ktora dopadla vyborne,Claude Zidi opat nesklamal,skvela zabava pre celu rodinu,prve tri diely su na vyssej urovni a je to vacsia sranda,dalsie tri su uz slabsie a klesa aj pocet bazantov casom,ale aj tak je to pohodova seria,ktoru rad vidim...:-) ()

MickeyStuma

Pět kamarádů se snaží založit hudební kapelu a zúčastnit se hudebních soutěže, ale netrvá dlouho a jsou povolání na vojnu. Členové skutečné hudební kapely pod názvem Les Charlots ve svém druhém snímku, který je, stejně jako předchozí, směskou situačního humoru a grotesky, takže opět není nouze o nejrůznější skopičiny a vůbec blázniviny jako takové. Tentokrát už celá tvůrčí etuda nevypadá jak narychlo spíchnutá horku jehlou. Děj už je krapet smysluplnější, i když opravdu jen krapet. První polovina civilní se od předchozího snímku nijak nevyměňuje. Druhá polovina vojenská už je na tom o něco lépe. Bláznivin chlapců si také užijeme víc než dost, ale nejsou už tak přepálené a navíc dostal prostor také vojenský velitel. Dohromady snímek nepřináší nic nového, což znamená, že se členové skupiny Les Charlots rozhodli zůstat na svém komickém potenciálu. Francouzská bláznivá komedie tudíž určená jen pro určitý okruh diváků. Ono přijde na to, jaký kdo má smysl pro humor. Například intelektuální humor tady nikdo rozhodně nenajde. ()

Biopler

Pri francúzskej komédii sa dá očakávať, že herci budu veľmi temperamentní a pôjdu vždy naplno, do každej scény dajú niečo navyše zo svojho majstrovstva. Títo štyria páni to dokázali, náramne som sa bavil s kamošmi na, niekedy v princípe, absurdných scénach. Akurát gagov mohlo byť viac. ()