Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (viac)

VLADEK

1. sezóna - profesionální práce o Jerryho Bruckheimera je vidět na první dobrou, ani nemusím číst info titulky, prostě další "CSI něco". Jakmile to začne uvadat, tak přiložíme další postavu nebo dějovou linku, prostě něco co patří do primetimu na komerční kanál. NIC víc. Někde mezi 3-4 hvězdičkami. /2. sezóna - jednoznačný progres, stále rutinní profesionální práce, často nějaká ta vata, ale vtipnější než první řada - 85%./ 3. sezóna - to už jsem dlouho neviděl, že by další řada byla ještě o malý kousek lepší a vtipnější než ta předchozí, samozřejmě se tady bavíme o hodnocení v rámci žánru, ne nějaká absolutní čísla, stále hodně vaty a tvorby umělých konfliktů mezi postavami napříč seriálem, ale prostě ve srovnání s ostatním v rámci oboru "Entertainment" nesporný nadprůměr - 90% / 4. sezóna - a jsme zpět na úrovni někde 1. sezóny a začíná to trochu nasládle zapáchat - 65%. / 5. sezóna - a jsme zpět na úrovni 3. sezóny, cca 7-8 epizod někde uprostřed sezóny byly vynikající, včetně "muzikálového" dílu.- 90% /6. sezóna - rozhodně ta nejslabší ze všech, už jen tyje z těch předchozích - 50%. ()

Adaaamecek

Seriál, který měl být po třetí sérii zrušen (a podle mě naprosto oprávněně), to dotáhl na neskutečných šest sezón o nějakých sedmdesáti hodinách. WOW. A to vše pouze díky nám, fanouškům. double WOW. A jak je to možné? Proč je tenhle seriál pro určitou část lidí, tak oblíbený a pro druhou naprosto nepochopitelný? Možná kvůli detektivní atmosféře, vztahům, které se vyvíjí až úplně do posledních dílu, biblickým postavám na Zemi, nebo kvůli naprosto úžasnému a charismatickému Tomu Ellisovi. Správné jsou všechny odpovědi, a je jich ještě mnohem více. Samozřejmě, některé epizody a i série někde občas drhnou, to ale nemění nic na tom, že jako celek je to až nepředvídatelně funkční. Zkusím popsat jednu epizodu: Lucifer hraje na klavír a zpívá, poté vidíme létající anděly, král pekel je u terapeutky v Los Angeles, následně pozorujeme nějakou vraždu, lehký posun mezi vztahem lucifera a detektivem,... neveříte, co? Zkrátka tohle byla úžasná jízda, byly to úžasné poslední roky strávené s tímto seriálem a bude se mi doopravdy stýskat. A ten konec? yep. Brečel jsem, jak malej, ale pyšně, protože vím, že tento seriál miluji a nejspíš ho bohužel již nikdy nic nenahradí. Takže... Goodbye Lucifer and Partners Til the End... ()

PanJelen

Dokoukána poslední šestá série a shrnu to takto: Lucifer se chová ze začátku jako opravdový ďábel. Každý den klátí všech 71 pohlaví, opíjí se, dělá výtržnosti, má po ruce drsnou démonku a řeší dost neochotně, nudné policejní případy. Už ve třetí sérii jdu s hvězdou dolů. Začne se řešit co, kdo ke komu cítí a seriál se proměňuje. Ďáblík se totálně zamiluje, ale neví jak to říct. Maze démonka, se už taky chytá a stěžuje si, že jako mučitelka v pekle, nemá duši a chce taky lásku, o které všichni mluví. Roztáčí se koloběh nekonečných citových výlevů, kde se dokola řeší co, kdo je a co cítí a máme z toho kolumbijskou telenovelu. Poslední série je už utrpení, kdy už sice mají ve svých citech jasno, ale neustále oddalování toho, co ani nepřijde, je vyčerpávající. ()

Igy007 odpad!

Polévka pro slepičí duši ... T.E. byl dřevěnej už v Mirandě, ale tam to nevadilo, to je groteska o dvoumetrovém chlapovi, který předstírá, že je potrhlá Angličanka a T.E. mu tam prostě dělá subinku. Ale peklu činí medvědí službu - lidi si budou pak myslet, že je to tam samej trapoš a nebudou se vůbec ničeho už bát :-)))) ()

Modular

Musím říct, že jsem opravdu nečekal, že to bude opravdu takhle atraktivní. Kombinace biblické mytologie a kriminálek se opravdu povedla a Neil Gaiman opět předvedl (ostatně jako v Good Omens), že umí napsat biblické postavy opravdu dobře. Tom Ellis v roli Lucifera se opravdu vyvedl, stejně tak Chloe a všichni ostatní herci. A taktéž musím přiznat, že se mi velice líbilo zakomponování Ellisova hudebního talentu, který seriál dostává na úplně nový level. Je pravda, že některé epizody byly o něco nudnější (hlavně epizoda laděná do Noir stylu, která se opravdu nepovedla), ale většina byla nakonec zachráněna buď náhodným vtípkem Lucifera či nějakou nebeskou náhodilostí (což dělá seriál poměrně často - ne že by mi to nějak osobně vadilo). Samotné finále bylo o trochu slabší, než předchozí série, ale opět, konečné rozuzlení mi to dokázalo zcela vynahradit. Konec byl vskutku dojemný a myslím si, že je jedině škoda, že se tento seriál nevysílá jako NCIS na našich místních korporátních stanicích furt dokola. ()

MakinaB

Jo jo a jo, poslední dobou jsem nenarazila na seriál, který by se mi po pilotu tak moc líbil a byla jsem rozhodnutá ho sledovat. Lucifer je naprosto úžasná, rozkošná a vtipná postava a já si ho okamžitě zamilovala. S tímhle chlápkem bude pekelná prdel :-D ()

rime

Dávám 70%, zatím není rozhodnuto. Herci jsou příjmení, námět dobrej, ale zpracování a scénář kulhá. Může se to zvrhnout do brutálního béčka a ani sympaticky nelidsky Lucifer to nezachrání. Pobavil mě názor na PZtka:) Je potřeba říct, že zdejší průměrné hodnocení je opravdu hodně přehnané, lacinost a chyby jsou tam prostě zatím vidět na první pohled. Herci neumí hrát, ústřední postava tak nějak jde, ale čím je role podružnější tím je to horší. ()

Isuzu

Po druhom dieli prekvapenie tejto zimy. Potom, ako som videla trailer a znechutene mávla rukou (s komixom to má fakt společné len mená postáv) som si pozrela pilot, ktorý ma na moje veľké prekvapenie naozaj bavil a nevadilo mi ani to klišoidné prepojenie príbehu s detektívkou a druhá časť ma presvedčila, že každotýždňové čakanie na ďalší diel bude tak trošku peklo:). Úžasne obsadený Lucifer, ktorý ma baví každú sekundu, skvelé hlášky, výborný soundtrack (len z týchto dvoch častí som si hneď posťahovala niekoľko veľmi dobrých pesničiek) a príbeh, ktorý síce zatiaľ neviem, kam bude smerovať, ale to vôbec nevadí, lebo je to jednoducho veľmi návykové. Jediná postava, ktorá mi zatiaľ nesadla je Maze, čo je škoda, lebo v komixe som ju mala takmer ešte radšej ako Lucifera a tu ju stvárňuje nesympatická herečka a je zatiaľ vykreslená skôr ako pekná blbka...ale možno ešte prekvapí. Snáď si scenáristi dali záležať a aj ďalšie diely sa ponesú v takomto duchu:). ()

zijutady

První díl - Bomba! ... Druhý díl - A jó.... Třetí díl - Hmm..... Čtvrtý díl - Jako fakt? ...... Místo využití výborného tématu - 'Pán pekla s téměř neomezenou mocí si pohrává se smrtelníky' je nám servírována 'Ordinace v růžové zahradě, říznutá lehkou kriminálkou z prostředí rádoby shnilého L.A. s jakoby Derenem Brownem v hlavní roli' Děkuji, raděj knihu... Opravdu nepotřebuju koukat na další z miliónu seriálů, kde se za díl udá při troše štěstí jedna důležitá věc a to ještě taková, která zaručí minimálně další 4 díly na vysvětlení... Po prvotním nadšení přišla jen bída. Že by tvůrci podlehli tlaku One Million Moms? ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (viac)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)