Lucifer - Série 4

(séria)
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, 2019, 8 h 25 min (Minutáž: 49–56 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Denny Love, Jon Chaffin, Graham McTavish, Sasha Roiz (viac)

Chloe se složitě vyrovnává s Luciferovým zneklidňujícím odhalením. Ničemný kněz se rozhodne zabránit naplnění věštby, o které se mezi lidmi už dlouho šušká. (Netflix)

Linzi

Doufám, že se nedopustím spoileru, tak jenom napíšu, že smekám před Netflixem a děkuji za tuto úžasnou čtvrtou sérii (po trošku slabší 3. sérii)! Potažmo jsem rád, že vůbec vznikl tento seriál, který je asi jediný, u kterého jsem fakt viděl všechny díly všech řad, což u mě nebývá zvykem. Prakticky od prvního dílu této série, jsem byl přesvědčen o hodnocení 5 hvězdičkami, takže nemůžu jinak. Touto sérií, podle mě, seriál opravdu končí, ale nechám se překvapit. (I když konec, by mi ani nevadil, protože jak už jsem jednou psal, kdyby se z toho stal "nekonečný seriál", jistě by ztratil své kouzlo. A říká se, že v nejlepším se má přestat). ;-) Závěrem oceňuji, v posledním dílu na konci, nádherný soundtrack! :-) Lucifer je jeden z nejlepších novodobých seriálů! Díky za něj! :-) ()

Hashirama

Netflix zdárně udržel balanc mezi guiltypleasurózní béčkovostí, jejíž zachování bylo mým svorným přáním, a svým řekl bych o dost pečlivějším přístupem k jakékoliv svěřené látce. Strejda Netflix zachoval poetiku celého seriálu, v duchu skvělé druhé série zredukoval detektivní zápletky na nutné minimum a přitom zvládnul udržet hlavní dějovou linku pohromadě a zdárně ji dovést z nějakého rozestavení figur přes nějaké smysluplné a soudržné vyprávění až do zdárného a dojemného konce, který nechává vrátka dokořán otevřená. Což je něco, co Fox zvládal přinejlepším šťastnou náhodou. Rovněž akční scény doznaly určitého kvalitativního pokroku. Nehledě (nebo spíš právě hledě) na to, že se ze seriálu stává čím dál sladší soap opera, těším se na další sérii víc než kdy jindy. ()

HERGImanCZ

Přechod na Netflix seriálu opravdu prospěl! V druhé polovině třetí řady seriál docela ztrácel dech. Řada měla dobrý rozjezd, ale zbytečně protahovaná "soap opera" ruku v ruce s několika epizodami, které byly pouze výplňové (ano, myslím hlavně tebe, zbytečný flashbacku do minulosti před celou první sérii, jenž postavy ani nic jiného nikam neposouváš), ji celou srážela a zachránilo to až finále. Byl jsem tedy velmi potěšen, když jsem zjistil, že při přechodu seriálu na Netflix počet epizod následující řady klesl pouze na 10 epizod. Očekával jsem jak rychlejší tempo seriálu, tak méně zbytečných epizod a postav. A to jsem přesně dostal. Se čtvrtou sérií jsem tedy naprosto spokojen. V oblíbenosti u mě přeskočila dokonce i druhou řadu, a tak mohu říct, že se jedná o nejlepší řadu seriálu z prvních čtyř. ()

Likan7

Je znát změna atmosféry. Většina postav dostala víc prostoru, a naopak ti staří známí tolik ne. Decker tu má dokonce skoro vedlejší roli. Je tu znát větší důraz na vztahy a fantasy. Nemůžu říct, že by mě to zklamalo, jsem rád, že Lucifer pokračuje, ale k tomu totálnímu nářezu z trojky se už asi nedostaneme. ()

andalin

Bude pátá série? Za mě by to takhle klidně mohlo skončit. Ale návrat skvělej, naštěstí jsem na něj nemusela dlouho čekat, protože jsem Lucifera začala celkově koukat pouhé týdny zpátky. Lucifera i další postavy si prostě nejde nezamilovat, zápletky jsou zajímavé, biblický lore mě baví. Poslední sezóna ve mě na úkor slabšího zaměření na Chloe vzbudila vzpomínky na Supernatural. Dokonce padla i reference na Castiela, mrk mrk. ()