Lucifer povýšil, ale fakt tu práci chce? Chloe se chystá pověsit odznak na hřebík a z Amenadiela bude policajt. Kdo ví, co dalšího se ještě semele. (Netflix)

hrumsrt

Co na to říct... Každý příběh musí jednou skončit, ale Lucifer by podle mě snad mohl ještě chvíli trýznit jedno policejní oddělení ve slunném L.A.! Bohužel mě moc mrzí, že to hlavní nosné téma v sérii je poměrně problematické - cestování v čase je fenomén a já jsem na něj vysazený. Tvůrci úplně ignorovali butterfly effect, který by následně nastat prostě musel. A poznat svoje rodiče, s tím, že jim o sobě řekneš, je snad jedno z prvních pravidel na nějaký příručce?! Moc jsem se těšil na to, že se zase ve větším množství vrátí mě oblíbená Eve, ano je tady (ba i s Adamem :/), ale nemá už tu svoji parádní trhlost, a aby se tak dlouho zaměřovali na její vztah s Mazikeen... Co výborně vyšlo, je tah s Danem aka Detective Douche! Zkrátka perfektní začlenění do příběhu, vynikají cesta za vykoupením.. Samotný závěr byl vynikající, skvělá emoční hloubka. Prostě tohle jsme si po těch letech zasloužili dostat. Nevím no, říkám si, že to na mě působí, jakoby tvůrci měli napsaný závěr, věděli jak k němu dojít, ale bylo to zatraceně málo materiálu, a tak připsali linku s Rory... Ale za to finále smekám, slzy nepřestávají téct! Lucifer paráda, Dan dostal nádherný závěr a ta závěrečná Chloe.. Byla to radost ty roky sledovat! 80% ()

Hapretor

Úplně zbytečné a hodně nudné ... vše by se vešlo do jednoho dvouhodinového filmu a bylo by to záživnější ... strašnej patos a vtip nikde ... počáteční série byly strašná blbost, ale charisma Tom Ellise, krásné ženy, vtipy na každém kroku, skvěle zahrané role, vtipné zápletky ... to vše mě prostě přinutilo koukat ... zde jsem usínal a zoufale ze zvědavosti čekal na konec ... kdybych to rovnou přetočil ... o nic bych nepřišel ... což se o předchozích sériích rozhodně říct nedá ... škoda ... ale jde se dál ... ()

Flopik

Tak máme tu finálnu sériu Lucíka, ktorá bohužiaľ patrí za mňa asi k najhorším ak nerátam posledné dve časti, ktoré to vytiahli. Väčšinu času sa riešia prízemné veci, nadprirodzeno sa vytratilo skoro úplne a stala sa z toho až príliš veľká telenovela. Ja som si však Luciho zamiloval od prvej časti, a tak som si túto cestu užíval až dokonca a aj napriek hore spomínanému som si užil aj poslednú sériu, ktorá bola, hlavne teda vďaka koncu, dôstojným rozlúčením. Celá táto partička bude extrémne chýbať, dúfam, že Toma uvidíme vo viacej rolách a na koniec mi neostáva nič iné, len sa tešiť na to, ako si túto jazdu s Luciferom dám ešte raz. ()

Tirkus

Po předchozí sérii jsem očekával, že finále bude katastrofa jako GoT, ale byl jsem příjemně překvapen.  Pomalé rozloučení se seriálem, kde každá postava má dostatek prostoru, trochu se zavzpomíná na přechozí série, nějakej ten fanservis a i nová postava, která mi dost sedla. Na problémy ve vztahu mezi hlavní dvojicí, což už je nějakou dobu klasická telenovela, jsem si zvykl, ale je zde několik menších věcí, které pro mě sráží hodnocení. SPOILER: Závěr nebyl špatnej, ale podle mě Lucifer funguje nejlépe ve smutnějších/drsnějších momentech (viz ending 4. série), tady máme neskutečnej happy end, posypanej fan servisem. ()

Martrix

To je tak, když tvůrci podlehnou tlaku fanoušků a snaží se udržet při životě milovaný projekt za každou cenu. Těch příležitostí zakončit to bylo nemálo. Mohlo to skončit návratem Lucka do pekla, smířením s tatíkem, nebo dáním se dohromady s Chloe, nebo klidně i obětováním se Lucka... . Kdepak, tvůrci prostě chtěli všechny fandy odměnit a uzavřít vše tak, aby každá postava došla zaslouženého finále. Prostě se rozloučit přátelsky. A v tom je ta potíž. Nejvíc to fungovalo, když dostávaly postavy zabrat. V šesté řadě je taky hrozba...ale souběžně probíhá víceméně happy rozlučka... . Působí to jako jeden velký fanservice...ale proč vlastně ne? Diváci i tvůrci si poslední dvě řady vydupali. Navíc doba je zlá, negativních zpráv je kolem dost, tak proč nezakončit Lucifera pozitivně? Nové postavy byly fajn, asi tři epizody byly moc dobrý a ty zbývající s jednou výjimkou pořád nadprůměr, takže ukončeno se ctí. ()

• Keď Lucifer na adresu hudobníka v 80.tych rokoch prehlási: „Chlapi s očnými linkami, vážne? Čo si to, sakra, mysleli!" naráža na svoju vlastnú postavu, kde ešte pod vedením Foxu nosil v seriáli čierne očné linky aj Tom Ellis. (SaraSoldier)
  • Název epizody obsahuje hlášku Freda Flintstona ze seriálu Flintstoneovi (od r. 1960). (SONY_)