James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

SkeeveTulp

Je to nevyvážené, zmatené a rozvleklé, jako kdyby scénář psaly dvě party, které spolu nemluvily. Akční scény jsou fajn, i když občas až moc přehnané, ale jsou bohužel zahlušené melodramatickými žvásty alá Ulice. Už přítomnost Léy Seydoux je varující. Unylá nanynka která neumí hrát. K tomu extrémně ošklivá transka Lashana Lynch, která toho hereckého talentu také moc nepobrala. Plusem je kamera, která pokud měla co snímat, tak byla výborná. A krátká účast Any "Joy" de Armas, která je roztomilá i když se pere. Ale celkově jsem z toho měl dojem, že to pořádně nebavilo ani většinu účinkujících. Nejsem bondofil, bondovky jsem začal pořádně vnímat až s příchodem Pierce Brosnana, a Skyfall považuju za nejlepší bondovku ze všech. Ale tohle je rozvleklá nuda, která mimochodem v některých scénách vykrádá další filmy a dokonce i počítačové hry, a bude velmi těžké z toho bahna vybřednout. Navzdory názvu je myslím čas nechat Bonda zemřít. ()

markinho83

Až na těch totální přehršel digitálních efektů v době covid z nemožnosti natáčet v lokacích, Malek je se svými pohledy už od Rodinné války pořád stejný a předvídatelný, nejslabší článek filmu ()

vojacekr

Ta debilní BLM masáž se dostala až sem. Studio, které po natočení tohoto filmu prodalo práva si bylo vědomo, že jiná šance už nebude. Snad samotný Flemming by měl radost, jak se dílo povedlo. Nelogické zvraty? Koho to zajímá! Nechyběl ostrov, padouch, globální destrukce, DB5, honičky, ženy a všechno, co dělá Bonda Bondem. Dal bych *****, ale za tu novou 007 víc dát nemůžu. Jinak to bylo velice precizní, místy romanticko-cosi, tak jak Bonda pamatuju jako dítě, když jsem prvně viděl Dr.No s Conerym. Ale skoro 3 hodiny? Mírně osekat první ½ a nechat jen tu část s ostrovem. Jinak podařený Bond. ()

nudlis

Ale jo, no. Jako závěrečnou štaci Craiga/Bonda jako 007 to beru. Bylo to sice ukrutně dlouhý a občas i docela nuda, ale celkově fajn. A nedivím se, že se na konci James nechal vyhodit do luftu. Vidět, že mě v mý práci má nahradit mobilní megaprdel, taky bych radši vybouch. ()

Dr.Love

Před pár dny jsem měl možnost si zrecenzovat film Nikdo kde jsem zmínil že k roli “taťka s bouchačkou” se jednou propracují všichni, tak teď i Daniel. Wow. Nějak jsem tohle nečekal vzhledem k tomu o jakou frenchise se jedná. Jsem sice fanoušek 007 ale má to svoje hranice. Řekněme že od 1962 až 1989 (Nikdy neříkej nikdy se nepočítá) to bylo super pak se z toho stala setrvačnost. Craigovky znovu vdechli život zašlé slávě 007 jen u tohoto snímku s nejsem jistej. Bacha spoilíky. Standartně obsazené vlastně jsme nečekali že se něco změní že? Craig předvádí to co vždy stejně tak jako výrazná část osazení tedy propereme jen ty které přinesly nějaké změny, nebo selhali či naprosto vylítli do nebes. 007 verze 2.0 se tak nějak povedla i nepovedla velmi smíšené pocity jako náhradu si ji ale fakt nedokážu nějak představit, agresivně arogantní s naprosto ujetým smyslem pro oblékání kdy vidíte pásek od kalhot tak vysoko že to vypadá jak pytel na brambory. Absolutním opakem je pak Ana de Armas která se sice jen mihne ale rozhodně funguje líp než upnutá Karen. Malek a jeho  hlavní záporák to má poněkud těžký neb tento snímek má dva záporáky aspoň do cca polovičky z této skoro tříhodinové na nervy hrající jízdy. Do první poloviny se film točí hlavně na úžasného Blofelda, který je zahrán fakt na jedničku (děkujeme pane Waltzi) Malek tak nedostává tolik prostoru ač ten který dostal zužitkoval asi nejlíp jak mohl, ale nevýrazný koncept jeho postavy a pouhý motiv jaké si nedokončené pomsty a filozofie je opravdu jak tupou ranou do týla železnou tyčí. No a pak vrchol všeho Léa, která by mohla vyhrát cenu za nejhorší bondgirl. Bohužel to už platí od  Spacter ve kterém se také ztrácela. Po transformaci do mamasita bondová modu je to ještě horší pak už jí nevěříte ani ten nos mezi očima.  Námět na děj rozhodně silně podceněn tohle jsme viděli tolikrát…Mission impossible 2 a dokonce ve vlastní řadách Moonraker. A navíc některé prvky děje ukradeny z Metal Gear Solid videoherní série. Způsob šíření a jak si najde cíle je až neuvěřitelně totožný. Takže s originalitou děje si opravdu nikdo hlavu nelámal. Paradoxně supertajný projekt, ale všichni o něm ví nebo ač by neměli vědět chovají se že ví. Viz Q scéna v jeho bytě. Od momentu kdy se objeví Mathilda na scéně víte že to půjde do řádných sraček a taky že jo. Emoční vodítko, které vedle vás ťapka a drží vás za rukáv až do neúprosného konce. Finále je tedy už jen poslední rána z nemilosti, přehrada emocí uvolněna a z kino sálu se valí vlna slz.   Takže jaký to je vidět konec jedné éry? Vlastně bez tohodle bychom se všichni asi obešli prostě by 007 zmizel a byl by zmizelej i s Madlein (ač není tou vysněnou bondgirl) a žili by nikde na jihu Francie a měli kopu dětí. Tak jak jsme to dostali servírované ve Spectru odchod do čoudu na mostě. Místo toho jsme dostali snímek který nikdo nechtěl a ještě ke všemu neví čím chce být jestli emotivním dojákem nebo bondovkou. Upřímně v obou propadá. Po znovu shlédnutí oprava skóre na dvě hvězdy. () (menej) (viac)

Ivuska71

S Craigem prostě přišel nový Bond. Tuším, že už jsem to tady někde psala, ale je tolik, tolik lidský. Neuvěřitelný vývoj, přímo revoluce v Bondovkách - alespoň z mého úhlu pohledu. Je to nádhera, fakt. ()

gonzo

Posledního Bonda jsem docenil až po druhé projekci. Slabší momenty jsem toleroval a naplno si užil nejlepší akční scény posledních bondovek. V té první se Craig nádherně doplňuje s Anou de Armas a během likvidace davu bad guys si ještě stihnout připíjet na baru. Všechny cílené a přehnané woke snahy stranou - je osvěžující vidět (sort of) Bond-girl, která je schopnostmi na Bondově úrovni a nikdo ji nemusí tahat z maléru. Kdyby se agentka Paloma vrátila v nějakém pokračování, vůbec bych se nezlobil. Další skvělou sekvencí je nahánění džípů v mlžném lese a vrcholem filmu je finální úklid padoušské základny, kdy Bond s kulometem po několik dlouhých minut trumfuje i Arnieho v Komandu (a ještě během toho stíhá podrážděné odsekávat šéfovi do vysílačky "yes, I know, I know"). Je možná trochu pokleslé vypichovat v recenzi jen akci, ale ta prostě zaujme nejvíc. Oblouky kolem Spectre, motivace padoucha či Bondův osobní život nestojí moc za zmínku. Craigovo charisma, zřetelné kupodivu právě v akčních scénách, je něco, s čím se každý další nástupce v této roli bude muset nějak popasovat a bude to mít sakra těžké. Cary Joji Fukunaga dodal úžasnou a vlastně typickou bondovku a to bez jeho temných trademarků, čímž akorát potvrdil svou univerzálnost a obrovský talent. Snad nebude zase 5 let zahálet. ()

Mates Hradecky

Zase otevřený konec - přežije hadrová hračka raketový útok britského námořnictva pod ochranou 007 a vrátí se zpět roztomilé holčičce do náruče? Sledujte v pokračování Kuky se vrací 2: Po výbuchu. ()

Rudolf.Benes

Z úcty k tradici, nadrženosti a samotnému faktu že jdu na Bonda, jsem sebou vzal i přítelkyni,obrovskou porci popcornů a ještě vetší kýbl čehosi s černým cukrem... Těšil jsem se na Ramiho a moc, těšil sem se i na,,armádní Aničku "a co si budeme i na 007...ale k mému zděšení...a celkovému vyčerpaní z neustálého čekání na něco,cokoli...jsem se na konci jen nevěřícně podíval vlevo a ten samý pohled koukal i na mě.. Proboha je to přece Bond..!!!! ..tak jak to že to se mnou nic nedělá?!!!? Nedělalo..!!!   Záporák neděsil,Bond přehrával jako by měl covid-83, děj všemožné jen né napínavé.. a konec? ..nedojmul !! a to ani mojí drahou polovičku která má mateřské pudy přeci jen víc vyvinutější než já.!! Vyzdvihnout mužů jen lokace, ale to je herdekšopa na něco co nosí celosvětově uznávanou značku..sakrafix málo... (Kdybych měl rande,tu slečnu vedle mě neznal a chtěl na ní zapůsobit pozváním do kina ná Bondá..tak sem do smrti sám) Podtrženo sečteno 6/10 zkrátka jedna z nejslabších ,,bondovek" PS:jen doufám že to šéfík Amazonu nepo...e ještě víc. ()

Dusty56

Tak takovýhle závěr si Daniel Craig nezasloužil. Tenhle film nemá s Bondem kromě jmen a jedné části nic společnýho. Začíná to hororovým začátkem (když budu chtít vidět něco takového, tak si pustím jiný filmy ne Bonda!). Pak se musíme asi půl hodiny koukat na nehybný obličej Léy Seydoux, která opravdu není herečka a rozhodně si nezaslouží takouhle roli. Pak přijde část na Kubě, která je nejlepší část celého filmu a ukazuje nám, že Daniel Craig by na to ještě měl, kdyby dostal dobře napsaný film. Protože hned poté se vrací na scénu Léa a snímek jde do kopru. A aby toho nebylo málo, tak se snímek snaží i o romantiku, která do Bonda prostě nepatří. Hlavní záporák (Rami Malek) je úplně mimo a fakt mě vůbec nebavil. Závěr se pak snaží ukázat trochu toho Craiga, jak ho známe, ale to už snímek nemůže zachránit. Za mě je to snad nejhorší Bond, jaký jsem kdy viděl, protože ať už byl snímek jakkoliv špatný, tak se tam aspoň dalo koukat na pěkně bondgirl. Tady to skoro nejde. Ze tři bondgirl se pěkně kouká jen na jednu - Anu de Armas (za mě nejlepší výkon ze všech), která se tam ale objeví na hodně krátkou (ale zároveň nejlepší) část filmu. Zbylé dvě bondgirl - jedna nemá ani dlouhé vlasy a ta druhá je Léa - (nejen vzhledově) nejhorší bondgirl všech dob. Pokud mám snímek shrnout, tak musím konstatovat, že jediné dvě radosti, které jsem si odnesl ze shlédnutí, byla epizoda na Kubě a fakt, že ani tento film a ani věčně iritující obličej Léy Seydoux nemusím už nikdy vidět. ()

Jaroslaw

Bombastické rozloučení Daniela Craiga v roli agenta 007.Akce tu funguje na jedničku,emoce a napětí parádní,jen škoda záporáka,který dostal mín´ prostoru plus dořešení jisté organizace z předchozích dílů(za což může spíše studio),ale jinač toto rozloučení nemohlo být lépe natočeno.8,5/10 ()

ssarka

Daniela Craiga jako Bonda mám strašně ráda, jako vždy byl výborný, ale ten scénář je velké zlo....za prvé:  záporáka jsem vůbec nepochopila, co chtěl nebo prostě proč, z M udělali zlomenou, utrápenou figurku, která neví, co s úřadem a tu černošku jako nové 007 číslo bych rovnou skopla do té nádrže kyseliny...za druhé: dítě do Bondovek prostě nepatří, protože nelze bojovat, nebo napadnout někoho, kdo drží za rukojmí dítě...za třetí: scénáristé si právě tímto filmem pod sebou podřezali celý strom, umřelo vše,co se pojilo s Bondem, takže tohle byl odchod Bonda a je smutné,že velmi špatný...hvězdičku dávám pouze za Bondovu smrt, prostě ta slza ukápla...a ještě jedno si neodpustím, jsem zvědavá, jak nové 007, ať už je to černoška, běloška, mexičanka nebo vietnamka, jak bude šu..t, chlastat, a klátit chlapy jako párátka, protože nic jiného se od této románové postavy nečeká a žádná sterilní doba ani feministky to nezmění ()

mh91

Velmi poctivý akční film. Důstojné rozloučení s Craigem, který nesleze s plátna. Film doporučuji shlédnou v kině- přesně tyhle filmy si užijete jenom na velkém plátně. A scény (těch pár) s Anou de Armas jsou božíííí- ta si je vysloveně užívá. A emociální závěr mě vážně nevadil. Poctivých 80%. ()

mammutcz

Od úvodní scény a titulní skladby až po závěrečnou likvidaci 007 - ne, tohle není pro mě ten JB, na kterého jsem čekal. Škoda. ()

futislav

Nevím už, jestli jsem půlku jakéhokoliv Bonda prozíval. Nic nového nenabízí, naopak se odehrávají stokrát opakované scény, které už nikoho ze židle nezvednou. Hlavní motiv je evidentně poznamenaný covidpodvodem tisíciletí a zachraňování lidstva před biologickou hrozbou je ohrané, jako asfaltová deska Polydoru. Celý film je prošpikovaný sáhodlouhými rozhovory, které jsou z větší části o ničem. Černoška v roli 007 mi kupodivu až tak nevadí, stejně to s nástupem Craiga ztratilo bondovský nadhled a eleganci, protože vypadá jako ruský agent z druhořadé americké střílečky. Dvě hvězdy za ty části, kdy se ve filmu aspoň něco dělo. ()

Updated_Cake

Po zhlédnutí filmu mám pocit, že jsem viděl asi něco jiného než mainstream. Craigova éra byla zakončena důstojně a asi nejlépe, jak to šlo. Film se zpočátku táhne, dává fanouškovi pocit té doby, kdy vyšlo Casino Royale, uprostřed se člověk dozví tak milion věcí a děj se posune dopředu a ke konci tvůrci zpomalují ideálně tak, aby divák pochopil, co přichází a "vychutnal" si ten moment. Craig protočil v tváři tolik emocí, kolik jsem snad u něho ještě ani neviděl a to ani v jiných filmech, vnesl do toho filmu svoji osobitost. A zároveň na to, že to je poslední Craigova Bondovka, i tak stále film buduje napětí a člověk vlastně do poslední chvíle nemá všechny informace. Je velmi osvěžující vidět ukončení série, která má v sobě vlastně i horší kousky. Tvůrci se mohli vybodnout na extra divadlo a říct si, že na to lidi půjdou tak jako tak. Dost jsem se ze začátku bál, když prosáklo, že ve filmu bude hrát 007 černoška, nakonec mi to vůbec nevadilo. V těch filmech tahle rádoby rovnoprávnost byla celou dobu a herečka tam nebyla jako pěst na oko, i když tedy herecký výkon zvládnut tak za známku 2-. Je překvapující vidět, že někdo ve filmovém průmyslu chápe, jak se dá udělat fan servis, aniž by si z toho lidi museli trhat vlasy, jako u nejmenovaného dílu Hvězdných válek... Fan base se určitě bude líbit a ostatní by s ničím velké problémy mít neměli. Film hodně překvapil, čekal jsem frašku. ()

MartinNewman odpad!

Fuj, takovou pachuť v hubě jsem nečekal. Po parádním Skyfall a o dva levely nižším Spectre přišel anální výtěr. Co tam dělala prdelatá Lashana Lynch nechápu a ani už nechci, zřejmě se musela uspokojit genderově vylízaná část planety. Ale udělat z Bonda takovou uplakanou romanci a nechat ho umřít, to neeee. To jsem myslel že nevěřím svým očím. Bond, ten jinak vtipný, bystrý, chlastající, nesmrtelný agent chcípá se slzičkami v očích.  Chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdu za akční scény, ale tu celkovou nasranost to nevyváží. Druhý den jsem vzal sto euro, koupil si dvě flachy výborného vína a sjel všechny Bondy s vtipným, šarmantním, cool Brosnanem, abych se vrátil duševně do normálu. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)