James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

Feacher

Po dokoukání mně je jasné, že tento Bond je zkrátka speciální. Nebudu tady nic spoilovat jako to bylo vyzvoněno mně, nicméně si myslím, že to je úctyhodné zakončení účinkování Daniela Craiga jako Jamese Bonda. Velmi příjemný mix citů a akce na jednom plátně, dobře napsáno, zahráno i zrežírováno. Jediné negativum je, že se mi celou projekci chtělo děsně na malou, ale nemohl jsem opustit sál, abych o nic nepřišel :)... Jsem zvědavý, jak a jestli vůbec se naváže, 5*! ()

lotrfrodo

Daniel Craig se ocitl ve finále svého maratonu jménem James Bond a nutno dodat, že finálová etapa byla skutečně vynikající. Daniel Craig skutečně hraje výborně a dovolím si říct, že po Casino Royal podává svůj nejlepší výkon v této roli a dle mě Craig znovu a jasně dokazuje, že byl pro tuto roli ten pravý. Rami Malek a jeho Lutsyfer Safin je charizmatický, ale poněkud nevyužitý záporák a jeho motivace a hnací motor byli pro mě dosti nepochopitelné. Léa Seydoux a její postava Madeline je zajímavá a její působení zde oproti Spectre mi přišla zajímavější a její dějový oblouk bylo zábavné sledovat, potěšil i návrat Blofelda. Akční scény jsou perfektní a minimálně úvodních 20-30 minut je dechberoucích a nezapomenutelných. Problém vidím v délce filmu, která je poněkud přemrštěná a pár momentů by šlo vystřihnout, neviděl bych to ovšem jako zásadní problém. Samotný závěr je velice emotivní a parádně zakončuje Craigovu éru. Skrznaskrz se tak jedná o velice povedený film, na který stálo za to si počkat a užít si jej na velkém plátně. 80% ()

Stanley139

Popravdě jsem čekal trochu víc. Zaskakující 007 mi byla vysloveně protivná a rušila mi zážitek z filmu. Čekal jsem dle traileru více zimní krajiny a záporáka s bílou maskou, dostal jsem jen novějšího dr.No v laboratorním plášti bez většího prostoru. Závěr překvapující, sice nejslabší craigovka, ale důstojný odchod . ()

CheeseFigure

Celkovo som spokojný, hlavne po tej poslednej katastrofe menom Spectre. No Time to Die rátam medzi tie lepšie Craigove Bondovky. Uzatvára staré veci. Craig je sympaťak, Léa Seydoux je pekná a jej rola presahuje rolu klasickej bond-girl a ani nová 007 Nomi mi nevadila, ako som sa spočiatku bál. Samozrejme netreba len chváliť, našlo sa tu pár chybičiek. Napríklad samotné Spectre aj s vodcom Blofeldom stále pôsobí biedne a nedosahuje veľkoleposti, akú malo v starších Bondovkách so Seanom Connerym. Taktiež samotný záporák Safin. Ten je síce hraný Remi Malekom a má pár dobrých scén, ale mám pocit, že tvorcovia sa mohli trocha viac pohrať s jeho plánom...čo vlastne plánoval, chcel? Čo sa týka konca, tak ten mi, na moje vlastné prekvapenie, nevadil a som s ním celkom aj spokojný. Po kritike návrat ku chvále, lebo musím zmieniť soundtrack, ktorý sa mi ľúbil. Rovnako, ako fandu tejto série, ma potešili rôzne easter eggy. Celkovo, ako píšem v úvode, som spokojný. ()

Kusbi

Upřímně řečeno jsem z toho trochu rozpačitý a to jsem trochu očekával, že mě tahle bondovka zaujme možná nejvíc z Craigovy série, jelikož se režie ujal Fukunaga (True Detective je pořád masterpiece) a hlavním záporákem je Malek. Bohužel tomu tak není a Casino Royale spolu se Skyfall jsou v mém žebříčku určitě výše. Natočené je to dobře, hezky se na to kouká, hudba naprosto vynikající, herci též. Problém pro mě spočívá v dějovém tempu filmu (je to až moc dlouhé). Mnohé scény mi bohužel přišly trochu nadbytečné, především akční scény byly dle mého gusta příliš natáhnuté. To by možná tak nevadilo, kdyby měl Bond zajímavějšího protivníka, ale postava Safina příliš dobře napsaná nebyla, chtělo to trochu silnější motiv pro jeho činy (jinak Malek herecky nezklamal). Stranou pak ponechám mizernou mušku všech, kteří ve filmu střílí ze zbraně, a další záležitosti lehce přitažené za vlasy. Musím říct, že mi ani nevadil větší akcent na Bondovu citlivou stránku (ikdyz možná toho mohlo být o něco méně), minimálně nějakým způsobem to tam zapadlo. Celkově mohu říct, že jsem s filmem spokojen jakožto s důstojným završením éry Daniela Craiga, dle mě nejlepšího Bonda. Nebýt té nostalgie, tak bych asi hodnotil za 3*, ale zde dávám o jednu více. ()

boss123

Na najnovší film s Jamesom Bondom som sa tešil už od prvých správ zo sveta. Čo sa týka Bond ságy, ako takej tak som už niekoľko filmov z nej videl, ale veľká časť boli práve tie s Danielom Craigom. Hlavne, preto sa mi páčili už prvé zverejnené trailery. A taktiež som bol veľmi rád, že film zverili do starosti práve režisérovi Carymu Fukunagovi, ktorého prvú sériu temného prípadu doteraz považujem za jeden z najlepších seriálov posledných rokov. A aj, preto som z výsledku, ako film v mojom očakávaní dopadol takmer až nadšený. Takže to zhrniem všetko od začiatku. Hneď úvodná scéna  je vynikajúca. Pôsobí úplne parádne a má až hororovú atmosféru. Za mňa osobne sa jedná o najlepší úvod do filmu, čo som zo všetkých filmov s Danielom Craigom v úlohe Jamesa Bonda videl. Rovnako tak aj ústredná pieseň od Billie Eilish je rovnako tak skvelá. Melancholická a osudová a úplne presne vystihuje aj moje konečné pocity po vzhliadnutí tohto diela. Casting je, ako to už býva v tejto ságe zvykom klasicky vynikajúci. Či už Ralph Fiennes v úlohe M alebo aj okúzlujúca Ana De Armas. Rami Malek je fantastický a svojej postave dodal správny démonický šarm a za jeho výkon ho môžem len pochváliť. Len je škoda, že nedostal vo filme trošku väčší priestor. Ale ku tomu sa ešte dostanem. Audiovizuálna stránka ma prekvapila. Od kamery cez zvuk a efekty sa jedná o vysoký nadpriemer a celí ten rozpočet, ktorý do toho štúdio dalo je vidieť na prvý pohľad. Fukunaga režíruje sebavedomo má film pevne vo svojich rukách a zvláda zakončiť celú príbehovú linku začínajúc Casinom Royal. Daniel Craig si svoj posledný herecký počin v úlohe Jamesa Bonda náramne užíva a, on aj scenáristi si zaslúžia potlesk za to, ako ho ukázali zraniteľného, ešte viac ako predtým. Čo sa týka pár vecí, ktoré mi nesedeli tak je to hlavne málo využitý hlavný záporák a vlastne ani aj jeho rozvoj behom filmu mi neprišiel dostatočný na to aký je film dlhý. Čo je veľká škoda, lebo Safin je veľmi zaujímavý a jeho osobnosť rovnako tak. Stopáž je možno trošku dlhšia, ako by bolo dobré, ale zase nie je to až takí problém, pretože tempo je pomerne vysoké aj keď sa nájde pár chvíľ kedy sa spomalí trošku viac, ako by bolo dobré. Pár vtipov potešilo, ale našli sa aj také, ktoré sa mi tam nijak zvlášť nehodili a dosť šušťali papierom. Moje výsledné pocity a dojmy sú príjemné a jednoznačne kladné. Posledná misia Jamesa Bonda v úlohe Daniela Craiga je jedna z najlepších a samotný záver filmu je emotívny a pripúšťam aj ja, že mi nejedna slzička vybehla. Som viac než spokojný a nebojím sa udeliť plný počet päť hviezd. Percentuálne je to u mňa tak 90 percent. Určite každému odporúčam tých 163 minút mi ubehlo ako voda. Všetky filmové aspekty sú na najvyššej úrovni. Tak ako aj fantastické akčné scény. Takže za mňa potlesk za všetky tie roky prežité s Bondom, a tak isto aj Danielovi Craigovi, ktorý odviedol kvalitnú prácu a dodal svojej postave šarm, charizmu a predovšetkým city. ()

Lukkyn

Daniela jsem těžko kousal , ale v posledních dvou dílech mě přesvědčelil a celkově ho hodnotím zpětně jako dobrou volbu. Poslední jeho Bondovka uzavíra celou Craigovu éru. Snad poprvě ve filmu o 007 se filmy věnovali postavě Bonda do hloubky, jeho lásky nebyly na jedno použití a vše mělo svůj vývoj. Za mě to zabila (ano čtete správně zabila ne zabil) nová 007 to byl prostě přešlap a to prosím nejsem rasista, ale 007 žena a ještě tmavé pleti to je na mě moc. Tradice jsou prostě tradice. Uvidíme jaký vývoj serie nabere , ale bojím se , že to byla moje poslední Bondovka :-( ()

Sopholojong

Slabsie intro (na Mendesa nemas Fukunaga!) s komornym, ale vynikajucim "This is it" a nasledne jedny z najhorsich opening credits v historii Bonda (Billie Elish bola zla volba). Dalej uz len pozitiva i ked... Daniel Craig hra definitivne najlepsie zo vsetkych dielov, je vsak mierne unavenejsi vo fyzickej akcii (ta je ale opat excelentne natocena). Fukunaga si dal zalezat vo viacerych momentoch a nez len zbesilu akciu ponuka i pomalu vystavbu deja a pekne nasnimane, dlhsie sceny - stretnutie Bonda s "bejvalkou" v dome je krasne zaliate zapadajucim i vychadzajucim Slnkom (nadhera a celkovo je pocas filmu macher v nasvieteni a tienoch). Az nolanovsku (realisticky fyzicku) akciu predvedie v a po nahanacke na nerovnych predlesnych a lesnych terenoch (skvely napad s hmlou). Na druhu stranu rejza ma problemy v tempe inych scen (Bond s Fiennesom, Bond verzus nova 00...), ktore su dlhsie nez je na bondovske univerzum zdrave. Najnapinavejsiu scenu si 007 odbije uz v polovici az "lecterovskym" stretnutim s Blofeldom vo vaznici (fakt som ju sledoval so zatajenym dychom), ale kto si to tu herecky, i esteticky (ta roba) najviac ukradol pre seba je "supercute" Ana De Armas s jej kratkym havanskym vystupom (2 weeks training). Slusne sa odkazuje, kary riadne hucia, exteriery opat vymaznane, "udelatka" skvele (z minilietadla ponorka), akcia perlickova (Kuba, potopenie lode, "jeep nahanacka", spomenuty zahmleny les, hratky s granatmi)... len ten Malek je akymsi nedopatrenim dosadeny do role, ktora sa mu nehodi a finale na ostrove s jeho interakciou uz len dochadza dych. Epilog so slzami v ociach. Niekde na urovni Spectre bez mendesovskeho intra samozrejme. Skyfall este zostane asi dlhe roky neprekonany. 9/10 (skratit o pol hodinu a bolo by to za plny "kutac"). PS: Hans Zimmer opat kopirujuci motivy z Dark Knighta, ale v emocionalnych scenach genialne presny. UPDATE: Videne druhykrat. Riedke intro i horsie titulky odpustene. Poctiva bondovka, tretia najlepsia s Craigom hned po Skyfall a Casine a dve supersceny, ktore si prehram este minimalne desatkrat - akcna konfrontacia v lese a emocionalny masaker v samotnom zavere. 9.5 az 10/10 ()

Chicharron

Myslím že to bylo velice dobré "Ocházení" Václava H..., eh, chtěl jsem říct Jamese Bonda. Casino Royale byl kvalitní a drsný restart série, který si celkem pamatuju, z následujících nemastných neslaných tří dílů si nepamatuju nic... Možná měl být Craig "terminován" už dávno a nahrazen třeba Jasonem Stathamem, protože po Casino Royale to byla prostě jedna katastrofa za druhou...až teď se ho studio elegantně zbavilo a to včetně jeho parťáka z CIA. Překvapil mně Malek, neviděl jsem ho v Queenech, ale tady zahrál kvalitního záporáka, i když jeho vzrůst je směšný... Bondgirl ovšem hrůza, neatraktivní blondýna s chlapským nosem, asi jedna z vizuálně nejhorších bondgirls vůbec, ale zřejmě má jiné, pro diváka skryté, přednosti, třeba dobrý producentský vcuc....na druhou stranu celkem ladila s nesympatickým Craigovým xichtem... Film mě bavil, tím že Craig konečně chcípnul ve velkém stylu, dávám 5* ()

Paokara

Spíš  než typická bondovka, rodinná pouta po americku. Nejhorší bond, kterýho jsem kdy viděl, totální zklamání, akce odbytá za pár sekund, natočeno jakoby před 30lety... S dnešní moderní technikou se divím,není tam nic, co by mě vyrazilo dech, což bych od tohoto filmu čekal ()

Sidenius

efektově určitě super, Zimmer hudba super, no příběh.. jako asi vždycky (občas mi přišlo že i zásobník byl konečný oproti jiným bondům) efekty super, no ale žádnou hloubku jako u všech posledních bondů jsem nečekal a nenašel. ()

Pavelkedar

2 a 3/4 hod nudy. Mezi tím pár/pár jsou 2/ povedených scén, hlavně na začátku. Ta paní vedle mne  dokonce na chvíli usnula. Nejnudnější 007 ze všech.  Ne že by byly ty předchozí nudné, ne, to ne. Tady jsem od 1/2 koukal na čas a těšil se, až bude konec. Rasově směšné s komickým výhleden na příští/ho JB!  Viděno na pytlovině, zvuk DA  velmi dobrý. Ale to asi jediné - že "velmi dobrý"..... ()

funkyman

uff, neviem..neviem..neviem, asi treba byt rad, ze to nakoniec blondaty 007 uz nerozdycha-v tom dnesnom svete je uz stary a opozerany .. nastupuje nova krv a vseobjimajuci korektny  svet novych  pravidiel a postupov ... ako film to nebolo pod tri hviezdy, ale uprimne, ako bondovka ledva na jednu -vsetkeho bolo striedmo a opakovanie /akcia, zapletka, zlosyn, vtip, nostalgia/ tu naozaj nebolo matkou mudrosti, naopak, na tri hodiny malo  napadu a invencie - len zarobit na znacke a dufat, ze zmoreny fanusik bude vdacny comukolvek - no minimalne jeden nebude.. ()

Seffi

James Bond nezklamal a stále si udržuje svou úroveň noblesní filmové pikačoviny, která v případě trávicích problémů může pomoci k řádnému poblití a posrání. Navíc můj filmový prožitek umocnil naprosto dementní záporák a příchod nové agentky 007. Zvláštní, že když se ukázala na scéně, tak jsem si vybavil městečko South Park, kde vrcholem genetického inženýrství byla pětiprdelní opice. Tady se naštěstí jednalo jen o kobylí prdel, která by nepřeskočila ani půlmetrovou zídku. Ale své elitní korektní přednosti určitě měla, jinak by se nestala agentkou. Světlými okamžiky filmu bylo definitivní vypaření Craigova topornýho xichtu, desetiminutové antré Any de Armas s přilepenými šaty na bradavkách přes sucháč a Toyota, která to nandala všem zlým autům. 25% ()

Dave_Novic

Skvělé zakončení serie s Danielem Craigem v hlavní roli, celý díl se nesl ve velmi zajimavém stylu a podtonu barev. Teď už snad opravdu poslední akce pro starouše Bonda, popravdě bych se ale díky těm udělátkám Q bych čekal další film REBORN!! Ale to si už zdaleka vymýšlím... I když tuto serii s Craigem provázela vlna kritiky. "Už to není ten Bond co bejval" čtu recenze a přitom vyprskávám na monitor lok kafe. Bond doslova projde peklem, dostane všechny co mu stojí v cestě, u toho přejede pár krasnejch Bab u toho si dá v klidu Vodku s paraplíčkem. - říkávám kdyby takto byla provedena každá nahražka Bonda tak si nemáme o čem psát.  I když musím uznat, že děj byl trochu točo močo. Koho sakra vlastně hledám?? Nesmyslně rychle přejede všechny zaporaky stačí jen pohledem... Přitom v předchozích dílech horko těžko je porážel a teĎ už jen koukne a všichni zdrhaj. Na tohle jsme čekali snad dva roky?? Za mě se čekání vyplnilo. Sice meh.... Co chcete víc po skoro víc jak 18 letech ve službě 007. Sice nám hoch trošku zestárl už není šedin pomálu a taky nám už s věkem fotřikovati - ale jinak bych si serii nedokázal představit.  Konec není příliš překvapivý, sice trochu komicky postavený a hraný na strašně vážno ale... Zkrátka žádnej nemůže utíkat smrti věčně. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)