James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

kubilov

James Bond v hlavní roli s Danielem Craigem dospěl a celou sérii nenávratně změnil - k lepším filmům, propracovanějším zápletkám, prohloubení jednotlivých postav a přesunul agenta 007 k dobové akurátnosti. Jestliže tvůrci nechtěli o výnosnou sérii přijít, museli jí adaptovat na dnešní filmařinu, avšak při zachování silných a prověřených trademarků z minulosti. A to se jim do puntíku s pěti Craigovými filmy podařilo. No Time To Die je přitom vyvrcholením celé této snahy, je to nejemotivnější, nejhlubší, nejtemnější a nejosobnější Bond, jaký tu kdy byl. Všechny příběhové linie rozjeté ať už v Casinu Royale a QoS či ve Skyfall a Spectre se zde uzavřou v závěrečné bolestné nirváně. Zejména poslední akt, začínající zpět v domě v Norsku je naprosto fenomenální, přičemž skoro až rambovská sekvence v lese akční scénou posledních let. Celkově mi akce, byť jí nebylo mnoho, přišla o řád lepší než v místy unavenějším Spectre, Fukunaga se osvědčil. --- Craig hraje jako o život, shazuje pevnou masku bezcitného agenta a stává se člověkem, Léa Seydoux byla už pro Spectre skvělá volba pro další Bondovu osudovou ženu, Rami Malek zůstává spíše za očekáváním (průměrný bondovský záporák - s Bondem je to osobní, je to magor a má megalomanský plán se základnou kdesi na ostrově), největším překvapením je ale naprosto fantastická vedlejší role Any de Armas, kterou sleduji už od pofidérního Knock Knock, takže mi dělá velkou radost, že se prosazuje v Hollywoodu. ()

DoNotCross

Ten film je plný rozporů. Novátorský přístup si zde podává ruku s nejtupějšími bondovskými klišé. Bonda tady uvidíme v mnoha nových situacích a rolích a je to příjemně osvěžující. Některé akční scény jsou dechberoucí, jiné rutinní. Některé zvraty neočekávané, jiné předvídatelné. Technicky dokonalé, ale příliš dlouhé a vnitřně rozervané. Ale za vidění to stojí už proto, jak hezky to reflektuje historii značky a zároveň aktuální filmové a společenské trendy. ()

Budisovie

Nedavam spojlery, ale aby aktivna 007 odisla do bezpecia na clne a vyslúžila 007 zachranovala svet, tak to nie. Ukecany zaporak, slabo strielajuca aktivna 007, nie dobre natocene sceny s prestrelkami na ostrove? Posledna pol hodina nemala vobec vzniknut. James si toto nezasluzil za roky dobre odvedenej prace. ()

Joedas

Tak trochu dva filmy v jednom, jejichž styly se dle mýho názoru nepodařilo přesvědčivě skloubit. Zachmuřená zemitost Craigova Bonda si tady zkrátka moc dobře netyká s roztomilou přepáleností starších iterací, pokus o funkční melodrama mě pak vlivem tohodle konfliktu bohužel spolehlivě minul. Přitom by mi ani jedna volba sama o sobě asi nevadila a nejspíš i rozumim tomuhle tvůrčímu rozhodnutí, ale Craigův Bond tu se mnou na mym diváckym putování byl moc dlouho na to, abych mohl nad timhle pro mě neuspokojivym rozloučením mávnout rukou. ()

tombarider

Po delším čase zase něco napíšu. Stejně to nikdo nečte (zdravím Mr.Pumpkina). Jsem od začátku velkým zastáncem a fanouškem Graiga v roli Bonda. Tvůrci dali šanci herci vedlejších rolí a správně vycítili potenciál. Je to první Bond, který krvácí a dělá chyby, ale taky první, kterému tu akci věřím. Tady se povedlo propojit klasiku s modernou naprosto skvělým způsobem a odchod Craiga po 15 letech je navíc okořeněný kapkou sentimentu. Dokonce ani ta francouzská běhna mi tady tak nevadila. Skvělý konec jedné éry. Už se těším na transsexuální černošku, která ho nahradí. Vlastně ne. ()

ACDCKL

Za sebe si troufnu říct, že hodně vydařená rozlučka s Danielem Craigem. Slza ukápla, akce se mi líbila. Jediné mínus je hlavní záporák, který tentokrát neměl takové grády jako v předchozích případech. Musím i říci, že film není tak dobrý jako Casino Royale, Skyfall či Zlaté Oko, ale já si ho i tak náramně užil a délka filmu vůbec neškodí. Za mě hezkých rozlučkových 4,5 hvězd, tedy 5*. Sbohem Danieli. ()

SAINTS

Bola to dobrá labutia piesen pre Daniela Craiga ako Jamesa Bonda.Herecké výkony boli velmi dobré.Daniel Craig je jeden z najlepších hercov čo hrali Bonda.Velmi sa mi pačila aj Lea Seydoux.Hlavný záporák v podaní Ramiho Maleka nebol ničim výnimočný,bol to taký stereotypný záporak.Akcia bola dobrá,ale režisér Cary Fukunaga sa sústredil aj na samotný príbeh nie len na akciu.Nie je čas zomriet je dobrá zábava a je to aj nečakane dojímavy film.Emocialná jazda ktorú sa oplati vidiet. ()

TheDavid

Ačkoliv závěr předchozího Spectre (2015) uzavíral příběh Craigova Bonda poměrně definitivně, negativní ohlasy asi nedaly Craigovi a ostatním spát, a tak se nám vrací po 6 letech (!!) Craigův Bond zpět, aby se rozloučil znovu a snad tentokrát lépe. No Time to Die tak věnuje poměrně významné množství stopáže, aby se vypořádal s existenci předchozí bondovky a dává takto vzpomenout na obdobný groteskní pokus JJ Abramse ve Vzestupu Skywalkera (2019). No Time to Die se tak snaží do jednoho filmu vměstnat filmy dva, což se projevuje nejvíce v nešikovném zakomponování hlavního záporáka s tváří Ramiho Maleka. Jsem si ovšem jist, že tento neduh většina diváků filmu odpustí, protože No Time to Die je jinak emociálně nabitým filmem, který se nebojí v potřebných momentech přitlačit pořádně na city, přičemž tak činí s překvapivým nadhledem. Přidejme k tomu ještě skvělou akci, líbivý vizuál a rázem No Time to Die není pouze důstojnou tečkou za craigovskou érou bondovek, ale v některých aspektech patří dokonce mezi to nejlepší, co tato éra nabízí. ()

ESW

Že by měl James vyvolávat lítost a s obavami pečovat o rodinu? A že by mu mělo být odhadem šedesát? Někdo by měl s produkcí protřepat a zamíchat. ()

Moiseiwitsch

Nejslabší Bond s Craigem. Nejlepších je cca prvních 20 minut - pěkná písnička na úvod + krásná Itálie + akce. Potom už je to jen o přečkání. Nesmrtelný padesátiletý Bond sejme každého oponenta jako slepici a pak nakonec trapně skape, aby ho příště mohla hrát černoška. Čekal jsem od toho daleko více. ()

Tominni

Nutno říci, že celá série Jamese Bonda s Danielem Craigem mi hodně sedla, proto možná i takové hodnocení posledního filmu s Danielem Craigem v hlavní roli. Navíc k tomu patří silné emoce, kterých se mi nakonec dostalo, což u bondovek zrovna dříve pravidlem nebylo. Když k tomu připočtu standardně dobré akční scény a honičky (ta na motorce na začátku je opravdu fajn), trocha vtipu, silný závěr, tak to nakonec na těch 5 hvězdiček asi dá. ()

Cermicek

SPOILER ALERT: Tak nám Kubíka zabili..!😱 A to je vlastně jazýček, proč nakonec čtyři místo tří (ano, nemám v oblibě happy-endy...muhehe😈). Craig si udržuje svůj standard, který ostatně dokazoval po celou sérii svého účinkování jako 007 (a ať si říká kdo chce, co chce = za mě je to pořád nejlepší Bond, byť mu sir Sean šlape hodně na paty..Ale to je jako porovnávání hrušek a jablek..). Baví mě především vývoj postavy a snaha o vykreslení, že se nakonec jedná taky jen o člověka a ne jen o nesmrtelný stroj s licencí zabíjet. Malik jako záporák taky fajn, ikdyž trošku vyměklejší (bohužel toho Fredyho od něj jen tak neodpářu🤷‍♂️). Jeho finální motivy však zůstali záhadou i mně.. Čímž jsme vlastně vyčerpali všechny klady filmu a dostáváme se ke scénáři, který je v určitých částech až hloupý. To bych ale ještě dokázal zkousnout (nakonec jde o Bonda že jo). Co jsem ale nedával je Bond Girl a nová double-oh-seven! Jasně rozumim, musíme následovat trendy a "extrémně spravedlivá a nepovrchní" americká společnost předkládá notičky, koho do filmů obsazovat...ale tohle je opravdu výsměch! Klidně mě zařaďte do škatulky šovinista, ale radši si pětkrát pustím 15min scénu s Aničkou de Armas než se dívat zbytek filmu na ony dvě absolutně nesympatické osoby.. ()

Mamlas

Byť stopáž převalená, nenudil jsem se. Asi celkem důstojné ukončení tohoto 007. Ne skvělé, ne výborné, ale přiměřeně slušné. Možná tak hodinku těch slabších rodinně melancholických částí mohli sice vystříhat a hlavní zápletka byla trochu málo zajímavá, ale jakž takž budiž. Snad tuto značku do budoucna moc nezprzní lacinou akceptací okrajové poptávky po něčem... (65%) ()

mac000

Bond měl zůstat Bondem, se svou typickou nadsázkou (počínaje úvodní akční scénou, která je zde nahrazena děsivým soubojem a la severské krimi) a nadhledem ve vztahu k ženám. Těch posunů "k reálnu" zde na mě bylo až trochu moc, navíc logika toto, kdo je klaďas a kdo záporák, trochu pokulhává.  Výborný je naopak výkon Craiga, který záměrně zestárnul (i v hereckém projevu), ale v akčních scénách zůstává starým dobrým 007. A parádní hudba, ale to už bereme u Zimmera jako samozřejmost. Jedna zajímavost - poté, co Skyfall (2012) byl natočen výhradně digitálně a mělo se za to, že od té doby se budou bondovky natáčet digitálně, Spectre (2015) byl natočen na 35mm film a Není čas zemřít (2021) na 65mm. ()

Dejvecd

Veľkolepé zakončenie úžasnej Bondo/Craigovskej série. Musím naozaj povedať, že som sa skvelo bavil. Tento film ani zďaleka nemá na také pecky ako Skyfall alebo Casino Royale a jeho hlavný záporák by sa zaradil medzi tých slabších, ale minimálne koniec, bolo to najlepšie čo som v Bondovi kedy videl. Skvelý príklad toho ako ukončiť filmovú ságu. Celý film je v podstate na úplných maximách, čo sa emócií týka a vizuál je zasa totálne úžasný. 8/10 ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)