James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

nandumaly

Za mě nejslabší bondovka za posledních 30-40 let. Vítejme ve světě bez Jamese Bonda, zajisté přijde zase něco nového a určitě lepčejšího, co? Kreativní korektní nešukači nachystají jinačí šťavnatý veganstejk, než býval James Bond 007. Podělat veškerou zábavu, v řiti toto. ()

NoirSurBlanc

Čekal jsem propracovanější scénář (reminiscence na Spectre mě vyloženě štvaly, Rami Malek by si zasloužil víc prostoru, kolem postavy Felixe zbytečné melodrama). Povedené dialogy, povedená kamera, výborně zahrané Danielem Craigem. ()

hawkey_CZE

Naprostý odklon od světa, ve kterém se Bond v minulých dekádách pohyboval. Zbytečně dlouhé, lacině romantické a závěr? Je čas zemřít... ()

lex85

Bohužel velmi slabé rozloučení s touto sérií Daniela Craiga. Film od samého začátku spojuje několik konceptů které k sobě zoufale nesedí. Ani sám Bond není občas sám sebou a postavy, jak vedlejší tak hlavní nedostávají dost prostoru pro svůj příběh. Celkové průměr až podprůměr. ()

ivez

Bohužel už se nejedná o bondovku. Z kultu udělali obyčejnej americkej akčňák. Za Bonda *** , pokud by si to nehrálo na Bonda, bylo by hodnocení vyšší. Že je Craig ne zrovna vhodný herec na 007 je jasné dlouho, ale toto už bylo moc. ()

killberrybil

Dojmy z nového Bonda jsem si musel nechat v hlavě rozležet. Po tom, co jsem slyšel, jsem se upžímně docela obával. A také to souvisí s tím, že posledních pár let se na nové filmy raději nedívám. Odpovídá to době, kdy se kvalita filmů hodnotí podle toho, jak moc jsou diverzní, menšinově přijatelné a zkrátka korektní. Ve finále jsem byl ale mile překvapen. Během celé stopáže nenastala chvíle, kdy bych se nudil. Filmařsky je film na vysoké úrovni. Craig je skvělej Bond. Vypadá to, že si poslední Bondovku i užil. Já jen doufám, že to je i poslední James Bond, protože náznaky, jak by to mohlo s příběhem a 007 pokračovat dále, jsou celkem znepokojící. Obávám se, že další pokračování by bylo jen flusancem do xichtu celé série, knižní předloze a všem fanouškům. ()

JaKl

Soudruzi, za co? Že jsem se namlsal čtyřmi předchozími téměř dokonalými filmy s Craigem? Už od počátku filmu jsem měl divné tušení, že je něco špatně a po vyloženě ošklivém konci jsem odcházel totálně rozčarován. Ošklivém ve smyslu prostředí a kulis, to jako fakt u Bonda došly peníze po 2/3 a muselo se to dotočit ve sklepě a paneláku??? Co bylo dobré ::: pár akčních scén na začátku (včetně těch s nečekaně dobrou Ana de Armas), kočka bez chlupů a to je KONEC. Co bylo špatné ::: no VŠECHNO OSTATNÍ! Lokace, akce, přeslazený limonádový scénář, hlavní padouch slabý jak čajíček, s neomezeným rozpočtem (jako každý sirotek asi), nová 007 s předky ze subsaharské Afriky mi nevadila barvou, ale tím jak hrála (nebo nehrála?). Na rozdíl od předchozích dílů je to film na JEDNO zkouknutí. NO TIME TO SEE AGAIN. Neděkuji. ()

Liron

Výborná akce, i zápletka až s mytologickým vyústěním ale nechápu, proč se Bond změnil na Arnolda. Je naprosto neprůstřelný, přežije výbuch granátu vedle sebe atd. takže smrtelné situace je třeba gradovat až po tu poslední. Ještě bych možná ustála, že tentokrát nesvedl žádnou krásku k pomoci ale tahat do James Bonda dítě, to je naprostá degradace. A už zase byl na odpočinku a užíral se pochybami. Já chci aby Bond byl mužný, sebevědomý, spokojený sám se sebou a s tím co dělá, chytrý, pohotový, sarkastický, okouzlující, prostě tak jako dřív. Když chcete akčňák s hrdinou, co má vnitřní bolest, pochyby, lidskost a dojímá vás, stvořte si někoho jiného, nač to roubovat na Bonda. Lashana mi nevadila a Ana byla prostě skvělá, Craig už hodně podlehl zubu času až jsem se někdy lekla. Celkově parta okolo Bonda OK a tak jsem ráda že je Craig za námi a těším se , kdo to bude. ()

jarkametelka

Poslední bondovka s Graigem budila velkou pozornost a nekteri pisi,ze cekani se vyplatilo a ze se Craig rozloucil velkym stylem.I ja jsem se nemohl dockat a vypravil se do kina,abych zjistil,jestli se ta ocekavani naplni.Hned v uvodu napisu,ze se bohuzel nenaplnila.Zacnu pozitivy.Snimek ma spad,potrebnou razanci mu dodava i Zimmerova hudba,ve ktere se sice vykrada a slysime motivy prevzane z Batmana,ale to nevadi.Ve filmu slysime tez i motiv z pisne z filmu Ve sluzbach jejiho Velicenstva a na konci ji slysime celou,tak jak ji nazpival tenkrat pro film Louis Armstrong,,coz me potesilo,protoze ja tuto bondovku povazuju za jednu z nejlepsich a Lazenbyho povazuju za nejlepsiho Bonda...Malek je vyborny padouch,skvela Ana de Armas v male roli agentky pomahajici Bondovi na Kube lahodi oku a jeji herecka etuda a akce spojene s ni jsou takovym malym umeleckym zazitkem a asi to nejlepsi z celeho filmu a konec koncu i stopaz je prijemna a dava ji epictejsi rozmer.Ted negativa.Docela zklamanim pro akcniho fanouska jsou opet akcni sceny,ktere nejsou spatne,ale chybi vice napaditosti a nejednoho fanouska zanru moc nepotesi.Fukunaga je spatne nereziruje,umi je natocit napinave a řízně,ale postradaji vice kreativity a propracovanost.O finale ani nemluvim.V nem se najdou fanousci,kteri maji radi strilecku na jeden dlouhy zaber.Dalsi je Malekova postava.Chudak Malek si myslel,ze si zahraje komplikovaneho padoucha a peclive se na nej pripravil,ale tvurci ho vsak pribrzdili a nenechavaji mu moc prostoru a ve filmu na nej zbyva jen par zaberu.A to nemluvim uz o zminovane Ane...Lashana Lynch je nevyrazna a na jeji tvari vidime jen jeden bezbarvy az tupy vyraz s vykulenyma ocima.Avsak co snimek podle meho osobniho nazoru potapi jeste vic je to,jak se tvurci snazi z Bonda udelat citlivou bytost a odnasi to chudak Craig se srdceryvnymi vyjevy,ve kterych to moc nefunguje.Ja osobne jsem mu ty city moc neveril a do filmu se to moc nehodi.Ale chapu,ze chteli filmari priblizit Bonda jako cloveka,ale mix akce a milostne psychologie se bohuzel nepovedl tak jako Ve sluzbach jejiho Velicenstva.Spis to rusi.A kdyz v tom budu jeste vic stourat,tak ve filmu objevim nektere "zajimave" momenty,jako napriklad,jak zhruba trinacti az patnactileta divka v uvodu filmu dokaze vytahnout za nohy z domu a jeste tahnout(proc ho nenechala v dome a neutekla)snehem zraneneho muze nebo jak Bond dokazal na hrbitove prezit celni vybuch primo u jeho tela,ktery mu zalehne jen usi a zaspini ho.Titulni pisen od Eilish neni spatna(pripomina trochu Skyfall),ale Skyfall je lepsi...Nevim,jak prijmou fanousci konec,ktery me docela sokoval,ale uz ted jsem zvedav,jakym smerem se bude serie priste ubirat.Ted uz je jiste to,ze Craig skoncil a jeho nejlepsim bondovskym filmem je Casino Royale.Neni cas zemrit spis laviruje mezi Skyfallem a Spectre.Pokud budou natacet bondovky takovy lide jako v posledni dobe,tak to pujde s Bondem hodne z kopce,protoze by to chtelo kreativnejsi tym lidi,kteri opet znovu vzkrisi tuto britskou ikonu tak jako Campbell na uplnem zacatku.Ale nechci touto recenzi vas od noveho Bonda odradit,to vubec ne.Bezte na nej,nudit se nebudete a stoji za zhlednuti.Fukunaga se vydal spis smerem akcniho thrilleru,nez ciste akcniho-zabavneho filmu.Coz si myslim neni na skodu a Bondovi to jen prospiva.Reziser umi natocit napinave sceny a cely film tak trochu pusobi tiziveji nez by se na prvni zhlednuti zdalo.Fukunaguv styl se mi libil.Ma temnejsi odstin a jeho rezii neni prakticky co vytknout.Ale pro priste bych Fukunagovi podstrcil trochu lepsi scenar,promyslenejsi akcni sceny a propracovanejsiho padoucha a vysledek by mohl dopadnou na vybornou.I kdyz jsem uz zminil,ze Craig konci v serii,tak se muze klidne stat,ze se v ni opet nekdy objevi,protoze nikdy nerikej nikdy. () (menej) (viac)

sun.eagle

Bond který tu ještě nebyl. Craig a jeho Bond není superman, ale člověk z masa a kostí, kterého dohání věk a překonává mládí. Tady se to polidštění dostává na další level. Bond se vzteká, nenávidí, miluje, emočně to s ním třese, pláče, krvácí...nestěžuji si. Craig je díky tomu nejlepší Bond ever. Nervydrásajici promo na ledě, skvostná Itálie od začátku do konce. Od Kuby začíná sklouzávat spíše k počítačové hře. Přehnané kýčovité arkádové videohře. Alespoň že zábavné. Malek je dostatečně posahany a odporný zaporák, ale tu jeho motivaci jsem moc nepobral. ()

LOUNAS

Tato slaďárna není žádný Bond a navíc smrt takového symbolu mohla být ikoničtější,                                     Málo suchého britského vtipu Sice jen trochu progresivni na dnesni,                                                               Zapadni extremni ideologii - chyběly elektroauta a travestiti, rasove ovsem uz velmi "vyvazene".                            Do popkultury stereotypu zla vedle Rusáků, německy mluvících nácků vstupuje asijská tvář. ()

Tom68

Jako opravdu? Na začátek pominu, že se z Bonda definitivně vytratila lehkost, nadsázka, humor, elegance...rovněž pominu, že si o melodramatu myslím úplně něco jiného než vztah, jehož zásadnosti, opravdovosti a uvěřitelnosti snad nikdo nemůže uvěřit. Ale jsou prostě věci, které se nedělají. Já také nevezmu míč a nekopnu ho vší silou svému malému synovi do břicha, abych mu ukázal, jakou mám sílu. Síla se má ukázat scénářem (mdlý, záporák a jeho důvody a jeho mrmlání?...to snad ne), hereckými výkony (jedině Bond, ta paní jako 007? ...někdo upadl na hlavu), mimořádnými (zde tolik nudnými) akčními scénami, kamerou, zvukem...Jakoby si někdo (scénárista, režisér, producent) řekl: moc mi to nejde, tohle asi nikoho nebude úplně bavit, tak to teďka na konci nastřelím, šoknu a tím budu zajímavej (na úkor 60ti let a tradice). Hnus, velebnosti! ()

MAKUON

Musím se přiznat, že jsem se velice těšil na zakončení série, protože se už nějakou dobu vědělo, že tohle bude poslední Craigova bondovka. Trošku jsem se bál skrz poslední lehce nadprůměrný čtvrtý dil, ale hned při první pasáži filmu se mé obavy rozplynuly. Lepší začátek bondovky jsem nemohl čekat. Postupem filmu tempo trošku sláblo, ale to člověk nějak překousne, zvláště když akci nejde skoro nic vytknout. Během snímku se nám vrací staré postavy, ale i nové a kupodivu všechny byly moc sympatické i nová agentka 007 se kterou má né-li jeden SPD volič problém, ať už skrz to že je to žena nebo její barvu kůže. Hudba, jak už v bondovkách bývá byla velice dynamická a rozmanitá. Navíc zde byla určitě lépe použita a zakompována, než v minulém díle. Konec byl bravurní a vzdává hold skvělé bondové sérii, jen toho melodramatu si mohli trošku odpustit a dát ho více do pozadí. Už teď ale vím, že konec dlouho nezapomenu a že se na celý snímek budu muset podívat znovu. Nezbývá nic jiného než smeknout klobouček a těšit se na další projekty Daniela Craiga a na jeho nástupce v černém smokingu. ()

karl173

James Bond je pojem, legenda, odkaz. Je to něco co je tady s námi už po mnoho let a zřejmě ještě bude. Nicméně je to zvláštní, ale ke mě si tahle postava nikdy nenašla cestu až k srdci. Spíš to pro mě vždy byl jakýsi maník, co to umí s pistolí, nějakými udělátky a v neposlední řadě s ženami. Prostě borec. Ale jeho filmy mne nikdy příliš neuchvátili. To se vcelku začalo měnit s příchodem Daniela Craiga, který byť z počátku na mě působil spíš jako někdo, koho by kdysi Pierce Brosnan naháněl na sněžném skútru, avšak postupně jsem si tohoto herce začal oblibovat. A nejen to, za těch několik let co tu s námi v roli 007 byl, jsem si už nedokázal představit, že by tuto postavu měl ztvárnit někdo jiný. Bohužel jak to tak bývá, všechno jednou končí. A tak tu máme poslední díl s tímto, za mě nejlepším Bondem.  Byl jsem na to připravený. Věděl jsem že tohle určitě bude rozloučení ve velkém stylu. Bude to něco, k čemu se budu po mnoho let vracet a vždy když si pustím sérii Jamese Bonda s Danielem Cragem, tak poslední díl - Není čas zemřít, bude to, k čemu budu s netrpělivostí směřovat.  Ovšem je tomu vážně tak? Budu na tento díl opravdu tak rád vzpomínat? Upřímně,  nejsem si jistý.  Film začíná tak jak jsme zvyklí, naprosto bravurně. Začátky jsou v této sérii prostě pokaždé absolutně brilantní. Tady je vše v naprostém pořádku. Pak se nám film ale začne zamotávat. Objevuje se mnoho postav, každá má co říct, a především to končí tím, že M nemá jinou možnost, než poslat Bonda zachránit svět. V tomto ohledu se jedná už o jakousi šablonku, která už se přeci jenom za ta léta dost okoukala a přitom jsem tak moc doufal, že v posledním dílu na to půjdou trochu jinak. No nevadí, zatím stále ok. Film se snaží diváky připravit na velké finále. Nějaké ty zvraty, monology, sem tam trochu akce, ale té je ještě trochu poskrovnu. Film se lehce vleče a mě poprvé v hlavě bleskne myšlenka, to má být ono?  Bohužel postupem času mi tato myšlenka začíná vyskakovat čím dál více. Pak ale přichází poslední nádech tohoto snímku a grandiózní finále, které má slušnou akci, ale vše to stojí především na emocích. Konečně je to tu, konečně to jdou vyždímat na dřeň. Hurá!...Počkat, to je ono? Ta myšlenka je tu zas a já najednou sleduji závěrečné titulky. Zklamání? Trochu. Bylo to tak špatné? Ale to zase ne. Tak co to bylo? Upřímně to netuším. Ale jedno vím jistě, že závěr s Craigem jsem si představoval trochu jinak. A to mě mrzí asi nejvíce. Nemohu se na film zlobit, že mi nedal to, co jsem od něj očekával. Není to totiž špatný film, naopak. Herecké výkony byli skvělé, akce byla energická, plná nápadů, emoce byť na mě nezapůsobili pokaždé tak jak bych čekal tu byli také a na to jakou stopáž film má, to povětšinou dobře utíká ( až na prostřední část filmu, tam se to opravdu celkem vleče ). Nicméně někdy ale přijdou chvíle, kdy zkrátka přestože nedostanete nic špatného, tak vy v srdci cítíte, že to nebylo to pravé ořechové pro vás. ()

Mazmen

Děj kolem Bonda byl celkem v pohodě, ale ten záporák se vůbec nepovedl. Úplně mi tam chyběla pointa a nějaký pořádný příběh, který by z Maleka udělal pořádného záporáka. Toto bylo takové vycucané z kozy. ()

Black.Adder

Dost už s tou osudovostí, rodinných dramat a rozebírání lidského nitra. Tohle není Bond, jak si ho pamatuju. Kde je nadhled, humor, šarm, zábava? A ta délka! I kdyby to bylo o polovinu kratší, bylo by to stále příliš dlouhé. A nějak jsem nepochopil  záporákův cíl. Chtěl vyhladit polovinu lidstva jako Thanos nebo co vlastně? ()

Gart10

Film „Není čas zemřít“ je bezesporu jednou z nejlepších Craigových Bondovek, tedy hned po Skyfall a Casino Royale, se kterým je na hodně podobné úrovni. Nové Bondovce nechybí akce ani emoce. Emoce jsou zde naopak dle mého ještě intenzivnější, než v minulých dílech a akce je zde (jak to již bývá u Bonda zvykem) dobře dávkovaná. Dále tu je i vynikající příběh ve spojení s dobrými herci. Pár decentních chybiček by se tu asi našlo, např. trochu slabší záporák od kterého jsem toho čekal o trochu víc, ale i tak to Malek zahrál velmi dobře. Dále tu pak je délka snímku, která mi nepřišla nějak zdlouhavá. Také nesmím zapomenout na excelentní hudbu v podání Hanse Zimmera. Film je pro mě nezapomenutelným zážitkem (tento film byl pro mě první Bond, kterého jsem viděl v kině). Za mě nic jiného než 5/5*; 9/10. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)