James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

agentmiky

Tak nakonec to těsně na těch pět nedosáhne, ale musím teda říct, že jsem z nového Bonda nadšený! Rozlučka s Craigem totiž vsadila vše vabank na emocionální rovinu, což u této série není zvykem, já jsem to ale přivítal s otevřenou náručí. Sekvence před úvodními titulky (které jsou mimochodem super zpracované, s mnoha odkazy na nespočet bondovek minulosti...plus krásnou a procítěnou skladbou od Billie Eilish) mě navnadila nevídaným způsobem. Popravdě za sebe musím říct, že jsem nečekal takovou akční nálož v první polovině filmu. Hlavně ta sekvence na Kubě už mi přišla na tuto ságu trošičku přepálenější (ale tento mírný nedostatek vyvážila Ana de Armas coby Paloma svou přítomností na plátně, tu její ztřeštěnou agentku jsem jí sežral i s navijákem). Druhá polovina se zbavila této "over-the-top" akční nálepky a opět zajela do těch správných nostalgických kolejí. Herecky Není čas zemřít patří mezi špičku, Craig jednoznačně vévodí všem, ale potěšil i Rami Malek v roli neskutečně charismatického záporáka (dokonce i ta Nomi mi nakonec nevadila, pár slovních přestřelek mezí ní a Jamesem mělo něco do sebe). Závěrečná akční 30minutovka na ostrově potěší, doplněná úžasným Zimmerem, který perfektně dokázal vybalancovat, kdy má vsadit na epickou skladbu a kdy tam hodit něco více brnkající na struny vašeho emočního centra. A těch posledních zhruba 10 minutek mě odpálilo až někam za okraj naší Sluneční soustavy. Nikdy bych netušil, že ve mně Bond dokáže vyvolat takový druh emocí (ta příběhová gradace směřující k nevyhnutelnému a zejména ty scénáristicky dokonalé repliky k tomu dosti přispěly). Daniel Craig mi bude v této roli velice chybět. On jako jediný dokázal do postavy 007 přinést lidskou stránku se vším všudy. 8,5/10 a časem možná půjdu výš. Fukunaga je borec! ()

Paxxx.cz

Po mnoha odkladech jsme se konečně dočkali očekávané Bondovky číslo 25. Tento díl byl v mnoha ohledech jiný (v porovnání s předchůdci). Jednak "šel s dobou"- to je vidět třeba na obsazení vedlejších postav a ústřední zbraň tohoto filmu až nebezpečně připomínala světové události nedávné doby. Hlavní záporák zde sice tolik prostoru nedostal, ale scény s ním mě bavily. Akční scény byly super (v jedné ze závěrečných bitek jsem myslel, že dostane přes hubu i kameraman). Děj byl místy docela předvídatelný a dva docela zásadní zvraty jsem odhadl dopředu a trošku jsem nepobral dvě scény, kdy měli záporáci stejnou "mušku" asi jako stormtroopeři ze Star Wars. Závěr možná bude pro někoho melodramatický, ale za mě v pohodě. Dlouho před uvedením tohoto filmu se vědělo, že tohle bude Craigova poslední role agenta s povolením zabíjet a já jsem už teď zvědavý, kdo bude novým 007 - trošku se bojím, aby zde nedošlo k podlehnutí trendů poslední doby a nebyl z Bonda třeba černoch (to nemyslím vůbec rasisticky). Craigovi jsem upřímně ze začátku moc nevěřil, že by mohl být vhodný adept pro tuto roli, ale během těch celkem pěti filmů mě přesvědčil o opaku - zahrál to po svém, ale přeci jen mým Bondem číslo 1 stále zůstane Brosnan - 8/10. ()

Praxis

Neskutečná jízda of začátku do konce. A důstojné rozloučení Craiga s postavou agenta s povolením zabíjet. Jen škoda nedosmysleneho padoucha.Připravte si na konci kapesníky. Zlaté oko dostalo právě silnou konkurenci...90% velké plátno samozřejmě nutností ()

ArsenalEagle

Po pro mě dost rozpačitém Spectre, které mě moc nepřesvědčilo přichází opět výborná Bondovka, která dává kvalitou vzpomenout na Casino a nebo Skyfall. Film disponuje dobrou akcí, skvělou hudbou, netypickými bondgirls (Ana de Armas ve své drobnější roli skvělá!), krásným Norskem a zajímavým záporákem. Vesměs mám jen jednu výtku, se kterou se hádám ztotožňuje velká část diváků - nástupce Craiga - vzhledem k tomu, co nám bylo nastíněno, tedy ženská verze (ke všemu ještě afroameričanka, aby to bylo fákt jo korektní) prostě nefunguje ani za zlatý prase. Lashana byla nesympatická a prostě celý koncept 007 jakožto ženy nemůže fungovat. Vynechám-li ale tuto linku z děje a naopak se zaměřím na opravdu skvěle zpracované finále, jde o skvělou zábavu, která ani při 2 a půl hodinách nenudí. Víc než důstojné rozloučení s Craigem, jakožto agentem s povolením zabíjet. ()

KIT.HL

Nuda, klišé, nuda klišé....Bond byl zárukou kvality která se příchodem Craiga začala pomalounku vytrácet, až se vypařila...)) Akce , honičky, přestřelky, nadlidské nereálné výkony,( filmová idiocie nezná mezí ), toho je dnes v každém filmu který lze označit akční... dost. Bond byl přidaná hodnota , která vás s každým novým filmem ohromila . Už dávno neohromuje.  A to je sakra špatně a škoda. Ke smůle všeho, producenti to nepochopili před pěti filmy... Milovníci akčního filmu, nebo pokud je vám 14 si cvrnknou...možná. Za  mě nuda, klišé , nuda klišé... ČAS ZEMŘÍT UŽ BYL DÁVNO PROMARNĚN... ()

O.Peta

Už jsem nedoufal, že zažiju nadšení jako u Casino Royale, ale na závěr Craigovi etapy jsem se dočkal téměř stejných pocitů, navíc se strhujícím koncem. Takhle emocemi napěchovaný Bond tu ještě nebyl. Ana de Armas okouzlující. 163 minut bez jediného hluchého místa. Momentálně jsem schopen i odpustit cpaní hodnosti agenta 007 do rukou ženy černošky pro ukojení celospolečenského nastavení. Kdo přijde po Danielovi to nebude mít vůbec lehké, pár zajímavých kandidátů je, tak jen se nenechat strhnout. 90% ()

GodComplex

Pro me zklamani a nejslabsi z poslednich Bondu. Prilis prepiskla a nudna akce, scenaristicky bordel, cringe dialogy, Zimmera jsem si nevsiml. Finalni rozlouceni s Craigem mi prislo uz jako totalni facepalm. Pritom natocene to bylo dobre viz. uvodni scena, ale jinak mi to vubec nesedlo.  4/10 ()

Jillen

Psema to vystihl. Za mě neskutečný propad. Skywalkerová, Bondová…kdo dál…třeba Indiana Jonesová, agentka Huntová? Craig stále borec, zraje jak víno, ale krom úvodu neskutečná nuda. ()

Pierre

Tak tímto už mám viděné všechny natočené Bondovky. Začínal jsem je sledovat při pátečním uvádění na Prima max, až se po dvou a třičtvrtě můj Bondovský pátek pro jednou přesunul  do kina, na nejnovější díl této ságy a jeden z nejočekávanějších filmů za poslední dobu vůbec. Předtím jsem se přečetl i mnoho ostatních názorů. Někdo mluví o pohřbu celého Bondovského fenoménu, ale přece jen mi příjde, že ty nadšené recenze jsou častější. No, já nejsem absolutně divák blockbůsteru, a i u Bonda samotného se považuji za spíše ,,opatrného´´ fanouška. Takže asi bude každému jedno, když se nepřipojím ani k jednomu táboru, a přidám do debaty možná trošku kontrovérzní pohled. Ale já si prostě myslím, že tenhle Bond už ani nemusel vzniknout. Vím, že se hodně lidem nelíbilo Spectre (viděl jsem ho včera, a do tohoto tábora se nepřidám), ale nemělo to jeho zakončení určité kouzlo? Blofeld se dostal  za mříže, Bond se dle vlastních přání uvolnil ze služby, a mohl si konečně nově užívat svobodného života s novou známou. Respektivě tak BY to skutečně být mohlo, KDYBY prostě Bond stiskl spoušť, definitivně Blofelda odstřelil, a udělala by se tečka za touto kapitolou. Jenomže to by se pak opět nesmělo pokračování s dalším odhalováním nitek, souvislostí, Bondova nitra. apod. Chápu, že jsou na tohle hlubším pohledu, vícevyznamovosti a návaznosti Craigovky postaveny, a diváci to hltají. Ale nemá každý seriál  jednou kloudně  skončit? Když mají Vraždy v Midsomeru už přes 20 řad, musí si človek sarkasticky říkat, že vtom Midsomeru už musí být všichni zavraždění. Když Craigův Bond už konečně dojde k nějakém u závěru, říkáte si, že se mu stejně zase ideální život časem naruší, a dovede ho k nějaké další temné strance. Takto se (uznávám v předchozích filmech) dobře vymyšlený koncept Craigových Bondovek v mých očích najednou dostal do slepé uličky. Přitom v  komentáři  u Skyfallu jsem strašil, že kdyby se něco upravilo, začal bych se děsit jak bych mohl být JÁ nadšený z moderního blockbusteru. Tady jsem se toho zděsil,  hned v úvodu u  děsivé, ale vynikajcí úvodní sekvence, pak se mi zase líbily romantické chvíle  s Madeleine, a říkal jsem si, hmmmm...tak tohle asi bude vážně velké finále. Jenomže pak se právě tak nějak zastavilo v opětovné Bondovské krizi osobnosti, výměne pozice a babrání se v minulosti. Nevím přesně proč, ale tentokrát už mi to prostě přišlo jako furt to samé dokola. Jako bych sledoval další povinný  díl nekonečného seriálu. A když se po dlouhém čase konečně vyjasnilo kdo je hlavní padouch, tak mi v jedinnmé rozhovoru s Madeleine začal připadat zajímavější než tentokrát celá postava Bonda. Ta  tentokrát projde mnoha polohami a Craig ho fakt HRAJE, ale prostě ta postava mi už přišla taková vyždímaná. Byť jsem se původně moc netvářil na nápad s dcerunkou, tak nakonec až on to stoprocetně  osvěžil, a zase ukázal Bonda v trochu zajímavějším světle jako opatrovníka rodinny. Ke konci taky konečně dostal trochu více padouch Ramiho Malka, který mi náhodou přišel správně divnej s nelogivkým megalomanským plánem. Ano, takoví padouši přece dířve v Bondovkách byli, a taky měly honosná centra. To mi tady určitě nechybělo, v tomto ohledu jsem byl spokojen. Postavy Madeleine a mladého Q (který dodává i dost humoru, který tady jinak chyběl) mi sedly už dříve, a tady se opět blýskly.   Takže v jednotlivostech šlo možná mnohdy o skvělý film.  Řemeslně samozřejmě laik jako já, nemá co vytknout, a i ten tolik diskutovaný závěr mi přišel podán naprosto skvěle. Ano, mám s ním problém, protože překračuje hranici přes kterou Bond ji neměl a příjde mi to už jako takové lacinné ždimání emocí a senzace. Navíc účinek není tak velký, když mám dojem, že by si Bond asi spokojeného života stejně asi nikdy užívat nemohl, Do takové pasti se Craigovky bohužel v závěru v mých očích trochu zavřely a je to škoda. Protože nechci být nevděčněný, jelikož jinak  moc rád jsem viděl Bondovku v kině, to je něco, na co se jen tak  nezapomíná (notabene v téhle složité době a uprostřed zasněženého pátečního večera.) Líbilo se mi i padoušské sídlo, úvodní sekvence nebo zmiňované vedlejší postavy. A konečně i přes ty výhrady, které k diskutovanému závěru mám (nechali jste zabít Bonda, tyvole!), na mě prostě formálně  zapůsobil dobře, protože je dobře podaný a ví jak zapůsobit. Ještě teď ho mám vrytý po kůži. Před filmem jsem si nadšeně fotil plákat a užíval si tu jedinečnost přicházejícího  ikonickému okamžiku - Bondovky na velkém plátně. Po filmu jsme vyšli z bráchou z kina, zase začínalo sněit a já to celý tak nějak v sobě zpracovával. Už daleko tišeji.:D A teď už (dobrou?) noc...  Má oči po tobě-Já vím. () (menej) (viac)

UncleG

Jeden z mála filmů, na kterém se dá dokonale demonstrovat pověstné šustění papíru pod páně scénáristovýma pazourama. V posledním Craigově Bondovi se věci "dějí" protože to zrovna někdo takhle napsal, protože to zrovna takhle potřeboval. A ve chvíli, kdy jsou ty věci potřeba najednou jinak, tak se vytáhne příslovečná dějová berle, s níž odkulháme zase o kousek dál. Postavy jakoby byly tak nějak prázdně vláčeny dějem, včetně samotného arcilotra, který se tak nějak nemůže rozhodnout, o co mu vlastně kráčí. Festival samoúčelnosti, kýče a líných řešení je rámován ohňostrojem hollywodských klišé.  Čas zemřít už uplynul, tohle bylo jen zbytečně prodloužené utrpení. ()

slord

Rozlúčka Daniela Craiga s touto ikonickou rolou sa podarila na jednotku. Fukunaga ako režisér bol dobrá voľba a so svojou suverénnou réžiou natočil kvalitný film po stránke akčnej aj po tej osobnej. Tie akčné scény (sú tam štyri) sú natočené strhujúco a s dávkou originality. Film pôsobí osudovo a ukazuje, že aj James Bond je len človek z mäsa a kostí. Záporák s tvárou Ramiho Maleka naháňa strach a aj keď to nie zloduch ranku Le Chiffre alebo Silva, tak ma bavil. Najviac ma mrzí, že Ana de Armas mala tak málo priestoru, avšak aj asi tých 10 minút čo bola na plátne využila na plno a pozeralo sa na ňu skvelo. Poctivá Bondovka so všetkým čo k tomu patrí a aj s niečím naviac, napriek dlhej stopáži som sa ani chvíľu nenudil a vychutnal som si zavŕšenie Craigovskej éry. 9/10 ()

Macejko

Ubíjajúci trojhodinový mišmaš všetkých možných nápadov, ktorý je vo výsledku ešte horší ako Skyfall. Spectre som preskočil, mal som aj toto, pretože v poslednej bondovke nefunguje skoro nič. Malek hrá najtragickejšieho záporáka posledných rokov, emócie (hoci sa ich film snaží dolovať bagrom) sú takmer na nule a akčné scény človek spočíta na prstoch petardového entuziastu po Novom roku a za zmienku stojí iba tá úplne prvá. Približne od prvej trištvrte hodiny som sa tváril zhruba ako Ralph Fiennes - nasrato a s túžbou byť kdekoľvek inde. ()

Žralok

Nádherné ukončení jedné éry. Jednoznačně nejlepší rozlučka v celé bondovské sáze. Čekali jsme dlouho, ale čekání se vyplatilo. Skvělá bondgirl. Výborný a démonický záporák. Perfektní akce. Vtipné hlášky a tuna emocí. Sbohem Pane Bonde. ()

Alementina

4.5*.  Cary nezklamal, co se týká vizualu a kamery, ale logika příběhu je hrozná... Motivace "zloducha" mi uniká... Logika všeho okolo Madailene....a spoiler!!!! A jejího dítěte...vždy jo, tak ona dělá pro tajnou službu, který uniká, kde žije se svojí dcerou... Ta ženská 007 to jsem vůbec nepochopila, asi mají málo čísel... Apod. Ale jinak zakončení éry Craiga je to důstojné. Tak snad i přestože nevyberou žádnou hezouna a dají přednost charisma může :) ()

vorheese

Koukám, že doba syrového realismu skončila a in budou zase fantaskní padouchové s ještě fantasknějšími plány na vyhubení/ovládnutí lidstva. Za mě škoda. ()

blackrain

Pane Bonde, na smrt je vždycky spoustu času a věřte, že přichází v ten pravý okamžik. Vaše rozloučení s panem Craigem proběhlo ve velkém stylu a mě to ku podivu hodně bavilo. Výborný akční film s krásnými lokacemi. Ovšem, to by měl být u Bonda samozřejmě standard. No, Bond je taky jenom chlap z masa a kostí. ()

Remedy

Jednou z největších předností No Time to Die je snaha (a vlastně dost úspěšná) poctivě uzavřít příběh Craigovy postavy a poskytnout davům hladových postpademických diváků nějaké důstojné rozloučení. Emoční kaskáda kulminuje do totálního maxima, všechny šrámy na duši i na těle se pěkně sčítají a ze všech Craigových bondovek je ta poslední rozhodně nejvíc thrillerová. Těch 163 minut je možná trochu moc a asi šly využít ještě o trochu lépe, nicméně jako přímé pokračování průměrného Spectre a velkolepé finále celé Craigovy série to splňuje skoro všechna očekávání. Plus to má jeden z vůbec nejlepších bondovských openingů, který je za 12 z 10. Cary Fukunaga převzal v samotném závěru otěže po Samu Mendesovi více než důstojným způsobem a v něčem (v té těžkotonážní akční velkoleposti a vizuální opulentnosti) nápaditě připomíná to nejlepší z přístupu Christophera Nolana nebo Dennise Villeneuva. Craig nejspíš nebyl tím nejvíc šviháckým Bondem v historii. Na druhou stranu dokázal vtisknout téhle postavě úplně nový rozměr, což je zcela nepopiratelné. Sám jsem zvědav, jestli bude celá série pokračovat v duchu komplexnějšího přístupu k Bondově postavě nebo jestli se tvůrci vrátí k jeho „tradičnějšímu pojetí“. Vzápětí jsem si odpověděl, že ta druhá varianta je s ohledem na dnešní realitu hodně mimo. Uvidíme. A běžte na to do IMAXu. [80%] ()

italka63

Ač nejsem nekritickým obdivovatele  bondovek, musím přiznat, že to bylo velmi důstojné zakončení s Craigem, který mi svou vizáží vždycky coby Bond pil krev. Fajn muzika a rozhodně jsem se u filmu nenudila. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)