James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

finest

NE, NE, NE! Proč tento Bond musel přijít až na sám konec. ANO, ANO, ANO! Tento Daniel Craig se mi líbí. Film je velmi kvalitním a důstojným rozloučením se s patnáctiletou érou postavy agenta 007. Nechybí hezké propojení s předchozími díly a dějové zakončení příběhu, emoce všeho druhu, sarkastický humor a dalo by se říct, že díky tomu, že se postava agenta 007 nebere tak vážně jako v předchozích dílech tomu celému dodává šmrc a noblesu, která se mi líbila u Pierce Brosnana. Záporák mi oproti ostatním hodnotících přijde akceptovatelný, má svůj důvod, za kterým si jde i způsob, jak ho dosáhnout. Líbí se mi "doupě" záporáka i velmi decentní podbarvení řady momentů staršími soundtracky. To vše elegantně propojuje moderní snímek se staršími filmy. A zápletka, se kterou se divák loučí s agentem 007 je prostě geniální a dojemná.... jo a mimochodem, to, že zde máme dva agenty 007 a Daniel Craing jím je až ke konci... "it´s just a number!!!" ()

redmonkey

Tak zaprvé, Bond nikdy neumírá, už v tomhle to je celý špatně. Prakticky všechny bondovky s Craigem mi přisly dobrý, taková nová éra Bonda, ale tenhle poslední počin ve mně vzbuzuje divný dojmy, kdy přemýšlím nad tím, jak to mohli tvůrci vůbec udělat. Byla tam akce, občas říznutá dojemnými scénami “taťky” Bonda, nemůžu říct, že mě to necelý nebavilo, jen ten konec mě zklamal. Je to konec jedné éry. ()

JRSB

Tři hvězdy jsem dal proto, že 3x použít výbuch na Jamese s opakujícím účinkem je fakt hrozné. A ten počet střel vypálených taky na něj bylo až přemíru. ()

mdf

Nevím z čeho jsou tady všichni tak nadšený, ale mě to teda,ale vůbec nenadchlo,hodinu a třičtvrtě se tam de facto ,,skoro''nic neděje samý tlachání vysvětlování, pomalu jako kdyby to byla nějaká komorní sci-fi, která se odehrává jen někde v laboratoři. ()

L.O.T.R

Krásna rozlúčka, možno trochu dlhšia než by bolo treba ale záver bol plný emócií. Craiga bude veľmi ťažké prekonávať. ()

Scott67

Ještě není vše ztraceno. Ještě je bílý. A zatím nikdo nevymyslel, že zástup bond girls by už konečně měl narušit nějaký bond boy. Je to přece tak moc normální !!! ()

darius1706

Váhal jsem mezi dvěma a třemi hvězdami, nakonec jsem vzal film na milost, viz. dále. Předně - nejsem fanda bondovek. Já to vidím tak, že stačí vidět dvě, abyste zjistili, že v těch původních je stále stejný průběh - neschopný ňouma, co chce zničit svět a proti němu podobně schopný tajný agent, který se tam nějak motá a i když padouch má asi 80 možností, jak se ho zbavit, tak ho vždycky raději zajme, vyloží mu všechny svoje plány, aby pak další neschopností Bond utekl a všechno mu překazil. A pozor, důležitá věc, při téhle pouti musí ohnout nějakou kočku, prohnat auto, něco létacího a něco plavacího, optimálně ponorku. A takhle pořád dokola - mění se herci a způsob ohrožení světa, dříve to byly bomby, pak družice, teď tedy nanoboti. No a v tomhle díle nám jaksi vypadla ta kočka, co je třeba ohnout. Což je svým způsobem posun, na který muselo ve světle událostí ve světě asi dojít, takže sice tam nějaká paní je, ale v tomto ohledu se jedná spíše o rodinný film. Takže to je první věc, která ubírá z bondovky bondovku, a přitom s tím mohli tvůrci těžko něco nadělat, jinak by dostali od hyperkorektní společnosti za uši. Druhý problém, opět se kterým asi tvůrci toho moc nemohli udělat, je role Lashany Lynch, alias nové 007. Ponechám už marné nadávání, že je přeci na hlavu dát za klenot Británie tu nejtmavší herečku, kterou šlo sehnat, chápu, BLM, klekáme, to tak je. Ale i když Lashana podala vlastně v bojových scénách výborný výkon (bez legrace si ji umím představit v bojových scénách nějakého filmu, klidně i něco na styl Vetřelce - tedy bojovnice proti němu ala Ellen, typově milovnice nebo princezna fakt neee), tak mi není vůbec jasná její role. Pro děj, výsledek nebo vůbec cokoliv neměla vůbec žádný vliv, její role byla naprosto zbytečná - pokud tedy nejste infantilní jouda, který měl potřebu tam mít ty asi 3 věty, kde se přetahovali o to, kdo tedy je 00 něco a jaké. Úplně nesmyslná role. No a zpět k Bondovi - zestárl nám, v tom duchu tedy proběhl i film, byť to byla solidní akční záležitost. A od toho se odvíjel i ten konec. Být to poslední film, tak vlastně dobré, ono to mohlo mít v zásadě 3 konce, na to, jak si to tvůrci rozehráli - buďto se mohl vypařit, to by dneska neprošlo, nebo mohl v důchodu žehlit spoďáry, to si jde těžko představit i dneska, no a nebo konec, jaký byl. To je tedy ta hlavní věc, za kterou jsem přimhouřil oko. Jenže - že lze značku dojit donekonečna a vyprávět akce a meziakce z mládí, to už víme třeba ze Starwars. Takže z tohoto pohledu to bylo trochu ubrečené loučení jednoho herce s bondovkami, který ale tomu, přes všechnu kontroverzi ze začátku, vtiskl nový, a pro mě celkem sympatický, styl. 50% ()

Robur888

Není čas zemřít? Ale je. Daniel Craig svou první bondovkou Casino Royale vletěl do role jako střela a byl jsem přesvědčen, že se našel správný bond. Ano, vyčítali mu, že je po svých tmavovlasých předchůdcích (Connery, Lazenby, Moore, Dalton, Brosnan) první blonďák. Bylo to velké haló, ale on to zaslouženě ustál. Nyní přichází jeho bondovská derniéra a tady už tak optimistický být nemohu. Úvodní fáze filmu v Itálii byla velmi slibná, ale pak začalo mé zaujetí upadat a už se mi nepodařilo do filmu zpět proniknout tak jak bych si představoval (byl jsem v kině a tak mě reklamy nevyrušovaly). Respektuji, že některé na první pohled nesmyslné detaily k bondovkám prostě patří (vystavení gigantických staveb na ruském ostrově aniž by si toho někdo všiml, zdvořilé přerušování akce zlounů, aby se mohl Bond rozloučit, prolomení ledu pod holčičkou, ale pevnost pod dospělým, který do ledu střílí). Uznávám však, že na škodu bylo, že jsem neviděl předchozí epizodu Spectre, což mi neumožnilo plně docenit některé aspekty tohoto filmu. Je tu však velká naděje do budoucna. Možná nás čeká afrobritka jako nový 007. Pokud ano, tak je jisté jedno – nikdo ji nemůže vyčítat, že nemá černé vlasy. ()

McGuffin

Není pravda, že Není čas zemřít, No Time to Die, všichni vědí, že Bond si nakonec ten čas udělá. Takže největší záhada současné Bondovky je záhada té příští, jak v ní bude JB znovu živý a zdravý. Uvidíme, tipy máme. Nyni si vládní britský agent podá gaunera ze zapomenutého japonského ostrova a bývalé ruské ponorkové základny, který má biologickou zbraň a utkvělou představu schopné vyhubit řádný kus lidstva, možná i celé. Pro britskou tajnou službu i Bonda stará vesta. Jenže scenáristické kvarteto Neal Purvis, Robert Wade, Phoebe Waller-Bridge a též režírující Cary Joji Fukunaga novátorsky pověsí Bondovi na krk  ještě rodinu, jeho dceru a její matku. A Bond selže. Odstraní gaunera, zachrání lidstvo, zachrání rodinu, ale sám, viz výše, vypustí duši. Což se mu, jak publikum dobře ví, moc neděje, protože, jak scenáristé dobře vědí, by to před dalším dílem byl poměrně tvrdý oříšek. P.S. To je zpráva o vymyšleném příběhu z počátku dvacátých let jedenadvacátého století, ne o filmu z něj. MacGuffin Angus ()

micska

Roztahané, pomalé, dlouuuhéééé. Trapní záporáci. Bondgirl o ničem. 50%, kdoví, jestli po dalším zhlédnutí nepůjdu o hvězdu níž. Ale tak zbytečný film, jako bylo Spectre, to není ()

LaaYosh

né ... TO néé ... TOTO NÉÉÉÉ !!!! 2 a 3/4 hodiny???? Zachránit svět, honička ve městě, honička na motorkách, honička ....100x viděné ... 100x zahrané ... 100x zfilmované ... 100x .... nejhorší Bond, co jsem kdy viděl :-( ()

peppe

Myslím, že nejslabší bondovka z celé série. Chvílema by to ještě šlo, ale celkově to prostě není BOND ani náhodou. Bond táta? Děs. A nechat Bonda umřít??? Bylo to někde? Nevzpomínám si. Umřel Bond, umřete celou sérii. Škoda, Flemming by se divil... tak jsem to shlédl ještě jednou - vše odporuje tomu, co dělalo Bonda Bondem. Hlavně ten začátek je úplně jinej a i jinak je to prostě Bond totálně zabitej. Jděte se s tím vysrat 😡💩 Škoda, ale díky za ty předcházející. Tohle je prostě game over! A sotva už bude líp.... ()

ezop1012 odpad!

Toto bolo ozaj zle, vlastne tam nič nefungovalo. Záporný hrdina nula bodov kladný hrdina nudný akcia takmer žiadna. Scenár pre deti do 12 rokov, to fakt toto mal byt Bond? A spojler nakoniec, najtrápnejšie na tom všetkom je to, že ho zabili vlastné zbrane a vlastní ľudia. Povodne som chcel dať za kameru a výpravu jednu hviezdičku, avšak to by platilo pre nízko rozpočtový film a nie toto! ()

vimluk_CZ

Craig ukončil svoji krasojízdu stylově. Bylo to takové milé finále, jenže v mých očích z toho šlo vytěžit větší drama, alespoň co se konfliktu se záporákem týče. Ten mi přišel jako jeden veliký přešlap. Na druhou stranu o něj tu tak úplně nešlo - bylo to především o postavě Bonda a jeho vývoji, což je v podstatě nejzajímavější věc na celém 007 v podání Craiga. Právě díky tomu jsou jeho filmy výjimečné a v mých očích po téhle koncovce vlastně i nejlepší z celého 007 univerza (kromě Quantum of Solace - to byla v mých očích tragédie.) Za mě tedy průměrný počin Craigových bondovek - na Casino Royale ani Skyfall to zaručeně nemá, ale přesto se jedná o skvělý film, na který se velmi rád ještě několikrát podívám! 85% ()

Malaghost

Tohle byla nejhorší ubulená limonáda, jakou jsem kdy musel přetrpět. Dokonce to urazilo i mou zadnici, jež se oprudila, neboť chudinka moje malá dřepěla u tak děsného puberťáckého škváru.. Zbytečná a prázdná věc, která musela vzniknout aby se zaplatil sponsoring na Omegy a Nokii. Kočkopes který skoro 3 hodiny skáče z místa na místo a předkládá jeden dějový veletoč za druhým. Končí však naprosto kýčovitě a jedinou věc kterou budete cítit je močový měchýř nebo zklamání. Plusy jsou krátké pomrknutí na Casino Royale a Craig, který se v některých scénách snaží i hrát. Nejslabší bond z této éry a že je z čeho vybírat. Goodbye Mr. Bond, time to die. ()

hypnos11

Největším plusem filmu je, že se v něm loučíme s nejhorším představitelem Bonda všech dob (George Lazenby je mimo všechny kategorie, takže se nepočítá). Někdy fakt nevím, jestli se dívám na ksicht, nebo na opičí zadek. Craig Bonda hraje tím způsobem, že nehraje. Na jeho charisma by stačilo i Conneryho pubické ochlupení či Mooroeva bradavice. A tak je prd platný, že je ve filmu skvělá hudba, kamera a celkově vizuál, parádní auto/moto honičky a celkově povětšinou kvaltiní akce, ba ani Lea Seydoux to nedokázala zachránit. A znáte tu o pejskovi a kočičce, jak pekli dort? Tak si předstate, jak by to asi dopadlo, kdyby jim do toho pečení kafrali prasátko a kravička. Ano, jako scénář k No Time to Die. Nevím, kolik je v Hollywoodu potřeba scénáristů na to, aby napsali kvalitní scénář, ale 4 jsou evidentně málo.. Jako v případě zmíněné pohádky páně Čapka, i tady si každý do díla procpal svoje fetiše a nejzazší touhy. Stejně jako onen dort je i tenhle scénář naprostá patlanina. Postavy se chovají, jako by prošly transplantací mozku (respektive pouze její první částí, vyjmutím), protivníci už zase střílí slepými (pokud tedy sami nejsou slepí, to je potom jasné, že jednooký je mezi nimi králem). A ta romantika se k Bondovi prostě nehodí - kdybych si chtěl pobrečet, pustím si přenos z interpelací našich zákonodárců. Fuj, fuj, fuj - za každé fuj jedna *. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)