3 dni na zabitie

• Česko 3 dny na zabití (viac)

Ethan Renner (Kevin Costner) celý život pracoval ako agent tajnej služby. Bol jeden z najlepších. Teraz, keď vážne ochorel, rozhodol sa skončiť a venovať tomu, čo pre prácu odsúval na vedľajšiu koľaj - svojej rodine. Vždy sa totiž dokázal efektívnejšie postarať o nebezpečného zločinca než o vlastnú dcéru. Jeho manželka Christine (Connie Nielsenová) pracovne odchádza z Paríža do Londýna a Ethan bude mať prvýkrát celkom sám na starosť svoju dospievajúcu dcéru Zooey (Hailee Steinfeldová). Netuší, že bývalý zamestnávateľ má s ním iné plány. Ponúkne mu liek na záchranu života, ale zároveň ho poverí poslednou zákazkou. A keďže v stávke je nielen jeho život, ale aj osud celého sveta, túto úlohu Ethan nemôže odmietnuť. Má tri dni na to, aby zneškodnil svetovo najhľadanejšiu teroristickú organizáciu a zároveň sa osvedčil ako dokonalý a starostlivý otec. (TV JOJ)

3DD!3

Skvělá oddechovka, která se svérázným způsobem snaží propojit rodinnou komedii s akčním thrillerem plným krve a mrtvol. Costner výborný, vyloženě film táhne. Tenhle pohodový hitman mu sedí a je fajn, že se na plátna vrací čím dál častěji. Z Amber se těžko spouští oči a rodina, i když patří k těm otravným a nechápavým, není vyloženě na pěst. Bessonův příběh patří k lepším a velkým kladem je angažování McGho, který si to zase jednou užívá. Akce prvotřídní, humor nadsazený, ale pobaví. Pokud jste aspoň trochu přístupní. ()

Kaka

Krutě nevyrovnaný mix tvrdé, strohé akce (výtečné souboje, průměrná střelba) a rodinných etud, to vše v tradičně nablblém evropském feelingu z produkce Luca Bessona. Ne, nekoná se Taken "2", ačkoliv se o to celý tvůrčí tým nenápadně snaží a občas na nás diváky nevinně pomrkává. Několik aspektů je podobných tak moc, že by to člověk nepřehlédl ani v noci. Musím ale uznat, že ač je to plné klišé, velmi jednoduché, místy blbě nastříhané a dramaturgicky dost nezvládnuté, tak Costner má charizma jako málokdo a Amber Heard je prostě k zulíbání. Často je to dokonce i velmi vtipné. ()

Spiker01

Nevěděl jsem, co mam čekat; o filmu jsem slyšel jen to nejhorší, včetně narážek na Costnera, který by to měl už zabalit. Úplně nejdřív jsem si řikal : ,,Postarší agent se zbraní? Luc Besson? Francie? Jasná alternativa Taken!” Což také byla první vlna kampaně a záměr tvůrčího Bessonova studia. Jenže ani náhodou (bohudík se o horší ani jiný klon dobrého nejedná). Můj celkem oblíbený Kevin Costner sice navenek také působí jako bouchač Liam Neeson, jenže to je tak asi, kromě stejného scénáristy a zvolené lokality, všechno, co mají dva zmíněné tituly společného. Ethan se chce postarat o rodinu, kterou zanedbával a to se úplnou náhodou protíná s jeho posledním případem u tajné služby. Skončí, učí dceru, která ho oslovuje křestním jménem, jezdit na kole, sbližuje se opět se ženou...jenže ve filmu samozřejmě všecko musí souviset se vším, takže se tyto dvě roviny v závěru protnou. Klišé², ovšem svérazně pojaté a líbivě natočené. Teď si, hochu, vyber. Štve tě, že dcera na konci řekla Ethanovi TÁTO, což si tušil absolutně ihned, co ho při prvním setkání oslovila Ethan? Nebo na to kašleš a řekneš si, že tohle je základní hollywoodské pravidlo a je jen tvoje chyba, žes to už viděl tisíckrát a spíš si než příběhu všímáš ostatního? Nakonec jsem si přeci jen řekl, že to mohlo dopadnout rozhodně hůř a je prostě fajn vidět zpět Kevina v hlavní roli. A nenudil jsem se, tak proč ne... 70% ()

akisha

Na začátek nutno podotknout, že normálně tyhle Bessonovy koniny toleruju a jsem i ochotná přistoupit na "pravidla" hry (např. absolutní nereálnost, přeprsklý postavy, neexistence nebo naprostá idiocie policie...), musí to ale fungovat a mít aspoň trochu konzistenční děj (např. Unleashed). Tady bohužel vedle sebe scény brutality (dekapitace výtahem) a pokusů o vtip (telefonáty dcery) skřípou, vtipný nejsou, budí akorát tak pochybovačný pozvednutí obočí. Costner fajn, ale mohl ze sebe dostat trochu víc suchýho humoru. Naopak Connie Nielsen paráda. Amber Heard je sexbomba jak se patří, se šarmem a vším, jediný mě sralo, že jako agentka CIA - tak to fakt neberu, neee!!! Ještě tak v Matrixu možná, ale jinak... neee!!! Zápletka klasická, odsýpaní dle očekávání, záporaci obstojný, dcera OK. Ovšem čekala jsem mnohem víc stylovou jízdu, sice plnou kravin, ale zábavnou. Tohle nic moc teda. 3-2*. ()

Radko

Guláš, zodpovedajúci tomu, koľko štátov podľa tunajšieho popisu spoluprodukovalo film. Z každého rožka troška. Akčná strieľačka, rodinný film, špionážna utajenosť, komédia o dospievaní, film o smrteľnej chorobe a jej liečbe atď. Alebo inými slovami: hrozná hlúposť. Jej výhodou je, že do seba nabrala toľko motívov, čím sa stala celkom príjemne sledovateľnou. Hodnotenie je v tomto prípade trochu nadnesené, ale zase taký tanec s vlkmi aký predviedol otecko dcére a jej frajerovi na maturitnom plese sa len tak nevidí. ()

castor

Pokrokoví jsou ti Američané. Na rodinná videa se už nekoukají pomocí staré zaprášené promítačky, ale objevili kouzlo véháesek. Jinak jsou to ale pořád ti staří dobří Američané, které Luc Besson cpe do svých béčkových filmů. Tentokrát za kameru usedl rutinér McG (potěšil odlehčenými kravinkami typu Tohle je válka! nebo Charlieho andílci, solidně zprznil Terminátora), který vtáhne hned úvodní akční sekvencí. Záhy však pochopíme, že to byl zřejmě vrchol filmu, protože jinak hlavní umírající hrdina řeší špatně vyfoukané vlasy dospívající dcery nebo její ignoraci dárku v podobě růžového kola, aby mohl o pár desítek vteřin později rozsekat nějakého gaunera. Prostě experimentování s kombinováním thrilleru a rodinné řachandy/dramatu není to pravé ořechové, sic je na scéně stále nesmírně charismatický Kevin Costner. Žánry se nedoplňují, spíš si škodí. Akční momenty pak působí i kvůli tomu rozvlekle a patřičně drsné scény a nápady lehce vyšumí. Furt ale lepší, než Bessonovic nedávný hokus pokus Mafiánovi. Tam se taky kloubí leccos. A špatně!! ()

Spooner

Prozatím asi největší dno Bessonovi producentské tvorby. Šíleně nepodařený mišmaš akčního filmu, komedie a rodinného dramatu, v němž nic absolutně nefunguje. Akce a kamera připomínají rumunskou produkci, humor je na úrovni toho nejtrapnějšího amerického sitcomu a komplikované rodinné vztahy si zase někdo vypůjčil z Cest domů a ještě v nich zapomněl vyřešit ty hlavní problémy. Kevin Costner navíc vypadá, že tu hraje z donucení a Amber Heard je nechtěně k smíchu. Níž už režisérská kariéra McG asi spadnout nemohla. ()

Wacoslav1

Tak verbal svým komentářem tradičně pobavil o tom žádná, ale já si s ním dovolím zásadně nesouhlasit! Měl jsem z toho filmu obavy zvláště poté co poslední opus ve kterém jsem Kevina Costlivce viděl byl Jack Gay Ryan : V Negližé nebo jak, že se ta píčovina vlastně jmenovala. Tady mě, ale fakt překvapil. Celou dobu jsem čekal jestli začnou vypadávat nějaký ty costlivci ze skříně a pohřbí ubohého Wacoslava1 hluboko v zemi, ale nestalo se tak. Právě naopak tanečník z vlky podal neuvěřitelně svěží a nahláškovanej výkon až jsem sám čuměl jak si tento postarší pán ze sebe umí udělat řádnou prču a k tomu předvést i celkem nekompromisní akci (i když ten střih mu místy pomáhá hlavně v soubojích) Každopádně ten kdo sem přidal žánrové označení drama a thriller by si měl dát facepalm. Tohle je především neskutečně absurdní místy opravdu přehnaná akční komedie, která si však na nic nehraje a tím si mě získala. Ne ten film opravdu nepředstírá, že to není ta největší píčovina pod sluncem jakou jste kdy viděli a to je jenom dobře. Každopádně já se nenudil ani sekundu ba naopak pekelně jsem si tuhle jízdu užil a oceňuji nejenom Costnera, ale i správně přehnanou a nadsazenou Amber Heard. Záporáci jsou taky povedení, jenom je možná pravda, že by si zasloužili větší prostor i když ten plešoun co na začátku stylově odpraví agentku CIA je dokonale odpornej. Rozhodně však musím konstatovat, že pan režisér McG kterého jsem měl dosud zaškatulkovaného jako toho kdo nenávratně zprasil terminátora mě opravdu zaskočil a velmi příjemně překvapil. Takovouhle zábavnou jízdu jsem nečekal a i přes pár chyb nemůžu tuhle nálož guilty pleasure co mě neomylně trefila na komoru a potěšila můj sysel pro tumor ohodnotit jinak než plným počtem. Ať se artový hnidopiši třeba zeserou zeblejou a puknou vztekem zároveň!!!95% ()

gogo76

Už to budú roky, čo som nevidel K. Costnera v tak sympatickej roli. Možno ani nie tak roli , ako sympaticky tu vyzerá a pôsobí. Asi starne do krásy ako Sean Connery... Akoby sa pýtal opäť na vrchol popularity a ja mu to zo srdca prajem. Akčné scény a hlavne súboje majú šťavu, sú chytľavé a čo je najdôležitejšie - vtipný tón a použité hlášky filmu naozaj sedia. Kombinácia života umierajúceho agenta a záchrana rodinného života sa vydarila a film mi príjemne zbehol. Na C. Nielsen začínajú byť pribúdajúce roky viditeľné, ale dobrá správa je, že z malej kovbojskej slečny H. Steinfeldovej vyrastá sympatická a talentovaná herečka. Režisér, ktorý takmer zabil sériu Terminátora zvládol túto kombináciu thrilleru a komédie podstatne lepšie. K. Costnerovi prajem, aby sa po tomto odpichol k niečomu nezabudnuteľnému. 80%. ()

Davies182

Jako to blůčko stálo kilo, takže mě to zase tolik netankuje, ale stejně. Co to ku*va bylo? McGho rukopis zabitej prasáckým střihačem, Costner ze sebe dvě hodiny dělá senilního idiota a scénář psal Besson na záchodě na prázdný ruličky od hajzlpapíru. Plus k tomu ke všemu ta přehrávající blbka Amber a její oslňující přehlídka paruk. Anebo už odteď po Montage of Heck s Cobainem nebude žádnej další film dost dobrej? Tak to mám asi docela problém. ()

Xmilden

Co se vleče neuteče. Tohle se vleklo a samozřejmě neuteklo. 122 minut působí jako velmi špatný vtip. Costner je postupem času docela fajn, ale do kytek to posílají hlavně momenty, ve kterých se upevňuje význam slova rodina. Považoval bych za docela solidní mučení na tenhle film koukat někdy znovu. 40% ()

Fiftis

Aktuálny film skúša šťastie s charizmou Kevina Costnera v parížskom prostredí. Nie veľmi originálny scenár drží nad vodou vynikajúce herecké obsadenie na čele práve s Kevinom Costnerom, ktorý si smrtiaceho agenta strihol s istotou osobného strážcu. Akciu vo filme valcuje rodinná linka, no všetky strieľačky sú úchvatné a zopár automobilových naháňačiek priam srší adrenalínom. Kevin vo všetkých súbojoch napriek blížiacej sa šesťdesiatke stále vládne tvrdou rukou. Človeka až mrzí, že to od začiatku neťahal ako akčný herec. 3 dni na zabitie sú príjemnou zábavkou, ktorá vás dokáže pobaviť, ale dlho vám v pamäti nezostane. Costnerova parížska rodinná snímka patrí k slušným filmovým priemerom. ()

Shakers

Ja tieto Bessonovky môžem. Minule sa predviedol De Niro a teraz dostal priestor u Parížanov aj Kevin Costner, ktorý je rozhodne viac cool ako všetky reklamy na Coca-Colu Zero. Zo začiatku je film seriózny, akčný a s prvkom špionáže, no potom sa tento film pretransformuje tak, že by sa aj Optimusovi zamotala s toho hlava a dostaneme skoro až rodinnú komédiu. Pre niektorých je to najväčšie mínus, pre mňa zas príjemné prekvapenie. Kevin s prehľadom ťahá celý film až do konca a aj keď to končí klasicky, jeho humor a akcie ma dostatočne bavili, aby som sa nenudil. 80% - 4* ()

sheen

Costner se po vzoru Neesova snaží na stará kolena zahrát super agenta. Není to tak akční a adrenalinové jako Taken ale na jedno podívání to stačí. ()

S.Quentin QUALE

Houpačka, ale nasraný teda vůbec nejsem, jak jsem se i trochu obával. Příjemnému obsazení suverénně kraluje Kevča ohozený od Píka a Klopenburka, jehož charisma a hlášky plně zakrývají nedostatečné drsňáctví, no zklamaný jsem z minimalistické Amber Heard, která zde posloužila pouze jako figurína na snad luxusní hardy. Samotný příběh není extra akční, což by mi až tak nevadilo, bohužel hraní na city a scénaristické debility jsou místy do očí bijící. Na druhou stranu jasně říkám, že v závěru jsem očekával mnohem větší klišé (například rodinu jako rukojmí), navíc je film místy i povedeně zábavný (viz. scéna s Italem), takže jak jsem jindy na tyto blbosti pes, tak v tomto případě, byť ne hvězdičkově, vyjadřuji spokojenost. 69% ()

misterz

Klasická šablóna akčného thrilleru kde celý čas rezonujú témy súvisiace s rodinou a komplikovaným vzťahom super tajný agent - dcéra. To sme videli napr. v Taken s Neesonom. Ani tento snímok v tomto smere nepriniesol nič nové. Narozdiel od uvedeného filmu však nebol tak napínavý a akčne nabúchaný, takže ma po chvíľke začal trocha nudiť. Ešte šťastie, že sa tu sem-tam vyskytla aj nejaká humornejšia scéna, obyčajne súvisiaca s únosom a vypočúvaním. Slabší priemer. 55/100 ()

mzss1

|96%| Shlédnuto v kině. Abych se pravdu přiznal, ani jsem od tohoto filmu nic nečekal. Po shlédnutí traileru jsem se domníval, že to asi bude dost nudné. To jsem se ale mýlil, za což jsem rád. Jasně, nenechat se ovlivňovat trailery příště. A abych koukal na procenta a recenze ? To také není můj styl. V mých očích je toto velmi zvláštní film a tak trochu mix žánru. Takže v kostce bych to viděl jako Jednoduchý thriller, který si na nic nehraje. Jede do pomalého tempa (což vůbec nevadí) a k tomu je doplněn bezvadnými, jednoduše a mírně vydařenými vtipnými scény. Do toho dramatická poloha co se týče rodiny hlavního hrdiny. Akce tu je taky, není ji kvantum, ale rozhodně potěší. Takže takhle stručně by se to dalo popsat. Úvod filmu mě ihned zaujal. Ještě před začátkem akce, která byla na úvodu jsem byl už mírně překvapen jaký je hrdina klidas a jak si ze všeho utahuje a jak ve všech situacích jedná. Akce co přijde na začátku je slušná, pěkně reálné přestřelky, pár výbuchů atd. Poté co se Costner doví, že je nemocný mě příběh vtáhne ještě více do děje. Costner se začne zajímat o dceru, které se v dětství díky své práci nevěnoval, takže začne jedna vtipná scéna za druhou. Byl jsem naprosto fascinován hereckým výkonem Costnera. Nedá se slovy jeho postava popsat. Takže veškeré dění ve filmu mě bavilo. Akce zde byla také, hlavně na konci. Souboje zde také byly, takže jsem byl rád, že měl Costner proti sobě hned několik protivníků. Záporáci byly výborní, hlavně jak tu píše kolega Wacoslav1, ten plešatý - byl správně slizký a odporný, tak jsem rád, jakou smrtí skončil. Ostatní herci krom Costnera byly nanejvýš v pohodě. Třeba Amber Heard svou mazanou roli chladné potvory zvládla na výbornou. Hudba byl normální, dobrá. Jak to mám dál rozebírat ? To se musí rozhodně vidět. Jde také o to, jak to dotyčnému divákovi sedne. Já byl zaujat jednoduchostí, nadlehčenou formou, kde jsem se pousmíval a i dost smál skoro po celý čas filmu. A to rozhodně nechci naznačovat, že byl film parodicky pojat. To rozhodně ne. Kevin Costner překonal snad sám sebe, říkejte si co chcete, ale mě tento snímek přišel jako nehorázná pecka. Viděl jsem to v kině dvakrát, páč jsem si řekl, skutečně to bylo tak parádní ? Bylo to něco, co jsem ještě snad neviděl. Zvláštní film. Rozhodně se těším na opakované shlédnutí až to vyjde na DVD. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (viac)