3 dni na zabitie

• Česko 3 dny na zabití (viac)

Ethan Renner (Kevin Costner) celý život pracoval ako agent tajnej služby. Bol jeden z najlepších. Teraz, keď vážne ochorel, rozhodol sa skončiť a venovať tomu, čo pre prácu odsúval na vedľajšiu koľaj - svojej rodine. Vždy sa totiž dokázal efektívnejšie postarať o nebezpečného zločinca než o vlastnú dcéru. Jeho manželka Christine (Connie Nielsenová) pracovne odchádza z Paríža do Londýna a Ethan bude mať prvýkrát celkom sám na starosť svoju dospievajúcu dcéru Zooey (Hailee Steinfeldová). Netuší, že bývalý zamestnávateľ má s ním iné plány. Ponúkne mu liek na záchranu života, ale zároveň ho poverí poslednou zákazkou. A keďže v stávke je nielen jeho život, ale aj osud celého sveta, túto úlohu Ethan nemôže odmietnuť. Má tri dni na to, aby zneškodnil svetovo najhľadanejšiu teroristickú organizáciu a zároveň sa osvedčil ako dokonalý a starostlivý otec. (TV JOJ)

verbal

Ač se Luk všemožně snaží překonat prvního, famózního dedyho Nýsna, už jen recykluje hovna. A tak si Tanečník s vlky zatančil s glioblastomem, kdy se při krvácení z nosu, chrchlání briket a závratích snaží celý film podlízat své otravné a odpudivé dcerušce, a jen tak mimochodem dopadnout nějakého německého debila. Výsledkem je další zářez na pažbě Besonových tupých, sériových kokotin a otravený verbal, který jen pokukoval, nemá li zase Kevča pod tou nonšalantní, vagusáckou šálou žábry. Sůl do ran poměrně zkaženého večera ještě přisypala Embr Slyšela, která je sice přitažlivá jako hnisající bércový vřed, ale zato hraje hůř než gumová žena s kouřící hlavou. ()

POMO

Ďalšia oddychová bessonovka, ktorá umiesťnuje amerického hrdinu do Paríža. Tentoraz v šialenom, rýchlo odsýpajúcom mixu komédie, špionážneho akčňáku a rodinnej hodnoťárne. Herci to celé dřzia nad vodou, hlavne Costner, ktorý je opäť natoľko charizmatický, že tú scenáristickú šaškáreň s nadsázkou prijmete a necháte sa kráľovsky baviť. Za hrsť parádnych hlášok, často sa navážajúcich do real-life Costnera (a jeho kovbojského imidžu), za dve hrste vystrielaných záporákov, z ktorých dvaja hlavní sú typologicky skvelo vybraní, a k tomu nehorázna Amber Heard v oblečkoch, v ktorých vás rozdráždi viacej než dvojhodinové posedenie v prvej rade v Hot Peppers. "Sorry, but you're not my type." - "I'm everybody's type." Škoda, že je na plátne tak málo. Ak sú medzi Bessonovymi scenármi horšie a lepšie, tento je určite z tých lepších, a McG ho uchopil zo správneho uhlu. ()

Tom Hardy

Těšil jsem se na další akční výplach z produkční stáje Luca Bessona a ona je to nakonec rodinná komedie, ve které adrenalinovější pasáže nezaberou ani deset minut (v zásadě je veškerá zásadní akce vidět v traileru). Neměl bych s tím sebemenší problém, kdyby sbližování otce s odcizenou dcerou nebylo tak šablonovité a bez nápadu. Jsou tu všechna klišé, která z podobného filmového vztahu pramení. Přesto by bylo nefér poslat 3 dny na zabití k filmovému dnu. V prvé řadě je Kevin Costner cool. To mi nikdo nevymluví. A za druhé tvůrci aspoň trochu zaváleli ve vztahu hlavního hrdiny s vedlejšími postavičkami. Ethanovy únosy jsou opravdu zábavné a i ti "nedobrovolní nájemníci" nakonec měli své kouzlo. Škoda, že podobně bizardní a svébytný není i zbytek filmu. Pak by bylo hodnocení jednoznačně vyšší. 50%. ()

Enšpígl

Ta hala-bala image na Kevina docela sedne. Co si však těžko může sednout je kombinace rodinnýho dramatu a akce. Ethan je opravdu ultra family agent. Někdy sice díky tomu vznikají docela haha scény, samozřejmě člověk musí mít docela nadhled aby přehlížel strejdu nesmysla a tetičku blbost, ale je to oběť ve jménu humoru, tak to beru. Problém fakt bylo až příliš velké tlačení na fotříkovskou pilu. Jinak mě docela příjemně překvapila akce, pěkně natočený honičky i bitky, škoda že to tempo vždycky přibrzdila nějaká kecací pasáž. Amber je tak hot, že se divím, že mě z ní nezplály trence. Není to úplně k zahození, dávám tři a jelikož jsem v poslední době docela hodně náročná čubka, tak to vůbec neberu jako špatný hodnocení. ()

Cervenak

Úvodných cca 20 minút je celkom dobrý akčný špionážny thriller. Potom to zrazu začne naberať podobu akejsi rodinnej dramedy a totálne to prestane fungovať. V druhej polovici je z filmu akýsi bizarný guláš, ktorý nedáva vôbec žiadny zmysel a divák začne dúfať, že je to celé iba jedna z hrdinových halucinácií. Nie, bola to halucinácia pána McG, ktorý už by sa na to mal fakt vysrať. Škoda, lebo Costner je v tej úlohe celkom v pohode. ()

Malarkey

Cejtit je z toho Luc Besson na snad dva a půl tisíce honů. Je to cool, je to akční, je to zábavný a hlavně hlavní postava je dostatečně vošlehaná a zkroušená životem, že už jí nic nedokáže překvapit. Snad jenom to, že jí brzo čeká smrt vzhledem k nějakýmu nádoru na palici. Kevin Costner se v té postavě vysloveně našel a je radost ho sledovat. Akce je taky parádní a je vidět, že uprostřed Paříže jsou na natáčení podobných filmů docela zvyklí. Co už mě štvalo, tak třeba to, kdy se Ethanovi ty symptomy objevovali. Takticky jajk na začátku filmu, po kterých mu pachatel, kvůli kterému celý tenhle film je, bleskurychle utekl, tak na konci, kde si ho vysloveně vychutnává. Celé to v tomhle filmu je tak nějak na oko a aby ten příběh přesně padl tak, jak má. Další věc je, že vlastně neví, co tenhle film vlastně chce bejt. Jednou je to dobrá akce a po druhý tam Kevin Costner v roli Ethana Rennera řeší svojí rodinu a dvacet minut se pitvoří a dělá ze sebe fajn chlápka. Ta nesourodost filmu hrozně škodí a přitom by to klidně šlo. Jen kdyby se to natočilo trošku jinak. Jenže to by to nesměl být McG, kterej dobrý filmy točí tak, aby si na nich každej něco našel. ()

T2

Rozpočet $28miliónovTržby USA $30,697,999Tržby Celosvetovo $52,597,999Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,792,376 //počet predaných kusov 193,057Tržby za predaj DVD v USA $4,155,641 //počet predaných kusov 281,708║ Besson, Besson, Besson, čo ten človek stvára, ach, všemožný výcuc servíruje, našťastie tento ledabolo námet zachraňuje Costner a robí ho koľko toľko znesiteľný a tú odľahčenosť tam aj vskutku dáva ako za starých čias, keď tromfoval ako Osobný strážca, Robin Hood či Tančujúceho s vlkmi, dalo sa /55%/ ()

Fr

,,VÝMĚNOU ZA TVÉ SLUŽBY TI POSKYTNU EXPERIMENTÁLNÍ LÉK. ZAJÍMÁ TĚ TO? TOHLE BY TI MOHLO PRODLOUŽIT ŽIVOT, ETHANE.…“ /// Kevča je agent veterán (ten nejdrsnější – pro ty míň chápavý). Solidní úvod, včetně přestřelky, při níž (světe div se!) dojdou náboje a po který chudák stará zjistí, že je chabrus na mozek, na plíce a kdo ví na co ještě (prej jakejsi glioblastom). Je třeba opustit svět plnej nebezpečí a vrhnout se na rodinu. No jo, jenže místo toho, aby se sbližoval s dcerou, drží teď jeho fotku v pazouře nájemnej Arab… Možná by se dalo říct, že je to (i) komedie. Můžou pobavit pasáže, kdy řeší akci a rodinu zároveň. Míň už takový ty rodinný záběry, ale asi to bude otázka nevkusu (nebo vkusu…). Akce je solidní, se střihem šetrným k věku, ovšem pak ustoupí do pozadí, aby vynikla rodinná idylka (to vole nemůžeš brát jako spoiler…). Naštěstí na slzy nedojde. Žádná novota, McG jen papouškuje Bessonovu klasiku, vod který nemá smysl čekat zázraky. Nic pro akční hrdiny. Spíš pro rodinný typy. Na druhou stranu mě to zvlášť nesralo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jaký by to bylo, kdyby Albánci chtěli píchat dceru Costnerovi. 2.) Jsem rodinnej týpek. 3.) Thx za titule ,,.Bac. a Araziel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

LIVINGDEAD odpad!

Stačilo málo a strčil jsem si prst do krku a pozvracel se. Rodinná komedie s Costnerem a jeho nastřelenými vlasy. V 59 letech si hraje na drsného tatínka, který má vlhké city ke své pubertální dceři (v realitě vypadala spíše na jeho vnučku, nebo pravnučku). V čem Costnera uvidíme příště? Že by s Van Dammem ve "Vítejte v džungli 2"? ()

EvilPhoEniX

Besson je sice můj nejoblíbenější akční scénarista, ale tohle bude zřejmě první film, který budu muset ohodnotit průměrně. Kevin Coaster je zde sice perfektní, charismatický občas vystřelí slušnou hlášku, ale ta vata kolem je příšerná. Trailer nalákal na akční parádu ve stylu smrtonosná past a ono film příliš akce nenabízí a i když se objeví, tak je špatně zrežírována i sestříhána, prostě nezaujme, s divákem to neudělá nic, příběh je složitě překombinovaný, divný, scénař skáče sem a tam a chvílemi jsem se i nudil. Škoda věřil jsem tomu. 50% ()

tron

Kevin sa pokúsil kráčať v stopách Liama "všetkých vás pozabíjam" Neesona, ale príliš mu to nevyšlo. Resp. mu to nevyšlo skoro vôbec. Vlastne mu to nevyšlo vôbec. WTF scény, blbé nápady, blbý scenár, zaliečavé rodinné pasáže a biedna akcia iba vo veľmi skromných, nečastých porciách. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ty ani neuznáváš osmačtyřicetihodinový interval mezi vraždami?" Jsem velmi, ale opravdu velmi nenáročnej divák, když je ve hře akční nářez, kterej se ani na vteřinu nebere vážně. Přesně takovejch scénářů umí Besson napsat asi tak deset za večer a mně by vůbec nevadilo, kdyby se všechny zfilmovaly. Tohle je totiž sranda a i když rodinný problémy doprovázený nemocí poněkud ruší, tak já jsem si Ethanovu palbu pod taktovkou chameleonky Vivi rozhodně užil. ()

choze

Těžká bessonovská zívačka o sbližování špiona s jeho dcerou. Akce s výjimkou správně špionsky nápaditého únosu účetního nestojí za řeč. Nespasí to ani Costner, ani sexy Amber. ()

Sarkastic

„Je všechno v pořádku?“ – „Jo. Měl jsem trochu potíže najít vodku.“ Vcelku dost nepovedená variace na Taken a jemu podobné. Zpočátku to ještě tak špatné není, akce je docela na úrovni, sem tam nějaká úsměvná až zábavná scéna (např. hádání se o dohodnutém objektu). Jenže pak se začne čím dál víc tlačit na směšnou a nefungující rodinnou linku (umělé vztahy s manželkou a těžce nesnesitelnou dcerou), začne přibývat trapných (Mitaz, Albínův italský účetní) a dojímavých (černošská rodinka) scén, samoúčelných pokusů o erotiku, upadající akce a vše je korunováno natahovaným a hluchým závěrem (a pro mě osobně drzou vykrádačkou 500 dní se Summer co do soundtracku). Ve výsledku to vidím jen na 2*. „Když chceš někoho praštit pěstí, musíš se ujistit, že nemáš v té pěsti palec.“ – „Byl jsi pryč pět let a tohle je to, co mi řekneš?“ ()

Psema

Cosťa cool, Amber úplně mimo a stejně tak scénář, který se snaží kombinovat Taken a Crank, ale až na finále naprosto odděluje profesní a rodinnou linku, což v McGho uchopení přepálené akce postavené proti nudnému rodinnému drámu znamená absolutně rozbředlý celek, u kterého jde usnout, smát se, ale ne bavit. ()

somnar

Lucu, ty už přestaň fetovat... Celé je to především výkladní skříň Bessonových názorů (nemá rád přistěhovalce, současnou mládež, agentky CIA podle něj vypadají jak lepší latexový kurvy a násilí je podle něj občas akceptovatelné) než cokoli jiného. Hlavně než akční film - většinu stopáže zabere nudné sbližování Costnera a Steinfeldové, které je jen minimálně prokládané nějakou honičkou či střílečkou. Ale pouštějte se do akce s postavou, která je v posledním stadiu rakoviny a vždycky, když déle běží, tak prostě omdlí, spadne a z pusy se jí začne řinout krev... 40% ()

TeeAge

|| Scenár: Luc Besson, Adi Hasak | Hudba: Guillaume Roussel | Distribúcia: Relativity Media | Štúdio: EuropaCorp, Wonderland Sound and Vision | Rozpočet: 28 miliónov $ | Tržby: 52,597,999 $ | Ocenenia: - || Sympatické akčné drama, ktoré svoje esá vytasí v prvej pólke metráže, takže k záveru to skôr stráca na prvotnom nadpriemernom dojmu. Má to pekné momenty, jak emocionálne, tak akčne, ale na dve hodiny ich veru dosť nebolo. 3 Days to kill je pravdepodobne jeden z Bessonových scenárov, ktoré ležali v šuflíku už niekoľko rokov, a nič by sa bolo nestalo, keby tam bol aj ostal. Každopádne, Costner neurazí, skôr na plátne poteší. 50% | FullHD, THX, EN DTS | ()

genetique

Dobre známa bessonovská stratégia stále funguje a po zakopnutiach v podobe filmov Colombiana a Taken 2 sa jedná o veľké prekvapenie. Nielenže film dokáže počas takmer dvoch hodín udržať diváka pri zmysloch, ale miestami prekvapí veľmi konzistentnou akciou prešpikovanou nápadmi, hlášky dobre zapadajú do feelingu celého príbehu. Ten sa miestami snaží vyplniť béčkový scenár pokusmi o rodinnú drámu a na moje prekvapenie to nebol zlý ťah na bránu. To by nebolo možné, nebyť Costnerovej charizmy, dobre napísaných dialógov, ktoré nepodkopávajú nohy filmu v zlomových momentoch a slušných hereckých výkonov dvoch dám v hlavných úlohách. Costner však pôsobí trošku unavene, akčné scény nezvláda s takou horlivosťou a nadhľadom ako kolega Neeson, ale celkový dojem to až tak neskazilo. Najväčšie sklamanie spôsobila afektovaná Amber Heard, ktorej postava bola absolútne vychýlená z koncepcie celého filmu. 70% ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (viac)