Pacific Rim: Povstanie

• Slovensko Pacific Rim 2 (viac)

Po prvýkrát sme ich dokázali zastaviť. Lenže to, čo mimozemskí tvorovia Kaiju napáchali na Zemi v prvej časti akčného sci-fi Pacific Rím, bola iba predohra k tomu, čo si pre ľudstvo pripravili teraz. John Boyega a Scott Eastwood vedú tím, ktorý je poslednou nádejou pre prežitie planéty. Členovia tohoto tímu sú piloti ovládajúci Jaegerov, obrích robotov, ktorí svojou veľkosťou a vybavením dokážu konkurovať rovnako vybaveným Kaiju. Jake Pentecost (John Boyega) k nim dlho patril, ale potom sa vykašlal na svoj talent aj na odkaz svojho otca, ktorý v boji proti Kaiju obetoval svoj vlastný život. Radšej prežíva v ilegalite a na živobytie si zarába rôznymi nelegálnymi aktivitami. Počas jednej takejto akcie narazí na pätnásťročnú Amaru, ktorá dokázala ukradnúť a rozchodiť pôvodne na likvidáciu určeného Jaegera. Než sa títo dvaja stačia dostatočne zoznámiť, majú v pätách Zákon. Aby unikli trestu, začlenia sa do programu výcviku nových pilotov Jaegerov. Jake po boku svojho bývalého parťáka Lamberta (Scott Eastwood) ako inštruktor a Amara ako nádejná pilotka. Všetci dúfajú, že si trenérske schopnosti nikdy nebudú musieť vyskúšať v reálnom boji. Lenže tá prichádza. Skôr, než si všetci priali, a odkiaľ to nikto nečakal. (Cinemart SK)

666Carnage

Nevím jestli to je tím, že jsem unavený ale já se fakt bavil. Vypnul jsem a koukal se na to jak se opět mydlí potvory a roboti velký jak mrakodrapy. Příběh nebyl ani zase tak pitomej a dobře se na to koukalo. 70% ()

Han22

Totéž co jednička. Pár nezajímavých postav (naštvaný mladík který nechce bojovat, zlodějka, správňácký pilot, šéfka korporace, vědci), scénář kdy přesně víte co se kdy stane (nebude chybět inspirativní proslov) a samozřejmě tuna digitálního mrdníku. Jako vždy je zničeno město, roboti bojují tentokrát nejen proti příšerám, ale i proti sobě, ocel praská, z monster stříká sliz, paneláky padají jeden za druhým. Dá se říct, že je to v podstatě totéž co Transformers, ale přece jen tak akce je dobře udělaná a dobře se na to kouká (narozdíl od totálního bordelu v Transormers) a scénář přecejen nedává pocit že Vám měkne mozek. Takže slušný 3*. ()

Gogo333

První díl mě hodně bavil, dvojku jsem nepotřeboval, ale když byla ohlášena, tak jsem byl zvědav, co s tím dál provedou. Začátek vypadá slibně a baví to, jenže to po nějakých 10 minutách končí a začíná skoro 90 minut kecání o ničem, které je spíš úsměvné svojí tupostí a neoriginalitou. Na závěr filmu nám konečně ukáží taky nějaký ten souboj Jaegeři vs Kaiju, bohužel akce nic moc a zbytečné krátké. U filmu je lepší nepřemýšlet, kolikrát tam ignorujou vzdálenost a čas a podle potřeby natahujou nebo zkracujou. Navíc v takové výšce nad zemí jak vyletí oni by bez kyslíku omdleli. Škoda, že tvůrci nedali víc prostoru i dalším pilotům z toho mála vypadali zajímavě. Boyega docela fajn, Eastwooda moc nemusím. Film asi dělán primárně pro 3D, protože několik scén vypadalo ve 2D docela vtipně, ale ve 3D si ty efekty dokážu představit. Hodně mizerné jsou scény, kdy lidi stojí před nějakým pozadím, je strašně vidět, že ty lidi tam vůbec nepatří a bylo točeno před zeleným plátnem. Bohužel film velké zklamání, kdyby tam bylo více robotů a bojů s kaiju, tak mohlo jit aspoň o zábavný film, takhle nuda. ()

Krabak

V druhém díle se scénáristi poučili a nenaordinovali tomu trapné, nudné, a hlavně zoufale dlouhé mono/dialogy z jedničky. Na druhou stranu sem nasekali (jak je nyní u filmů moderní...netuším proč) bandu děcek do hlavních rolí, což tomuto...a ve výsledku žádnému filmu nikdy nepomůže. Každopádně jak jsem psal u prvního dílu, na tento film jde člověk jen a pouze kvůli akci. Nelogických věcí v ději je tam spousta, výběr některých herců je taky dost na hraně, ale tohle všechno vynahradí efekty s akcí, které se tu naštěstí divák dočká 2x více oproti minulu. --->78% ()

Zmrv

Přepálenější to snad ani být nemohlo. Zcela evidentně je tentokrát cílovka úplně jinde než u velmi sympatického prvního dílu. To, že je to film cílený na asijské publikum čiší z každé minuty kterou vám DeKnight nabídne. Většinu času jsem se sice docela bavil, ale hlavně tím, jak je druhý Pacific RIm absolutně mimo. A může za to téměř výhradně scénář; vizuální efekty a překvapivě i herci jsou více než ucházející. Scénář je na druhou stranu těžce předvídatelný a všeobecně slabý ve všech ohledech. Povstání tak spadá do kategorie "vidět a zapomenout" 50% ()

kery-

A je to tu znova. Tenhle film vůbec nehraje na nějaké překvapení diváka. Vše je tu na chlup stejné jako předtím. Ale kdo si rád honí péro nad zkurveně velkýma robotama, ten tu pohoní dostatečně - roboti jsou totiž ještě zkurveně větší než kdy dřív. Pokud něco definuje žánr blockbusteru, je to přesně tohle! Pohonil jsem, ale jak staré nepsané přísloví napovídá - nad žádným pornem by se nemělo honit dvakrát. Pravděpodobně si to nepustím do té doby, než se mi film úplně vymaže z hlavy, ale trojku bych si dal hned! ()

Corpsegrinder odpad!

První díl byla sračka a tohle je snad ještě horší. Blbý přehrávání všech postav a hra "na vtip" to celý posílaj ke dnu. Tohle by mě nebavilo ani kdyby mi bylo pět. ()

dopita

Solidní oddechovka, sice trochu tupá, ale proč ne... Ani není o moc horší, než první díl. Kolosální průser je opět Scott Eastwood, pitvořící se kripl, kterej svojí přítomností zmrví na co šáhne. ()

Prochy38

Jak jsem slíbil u minulého dílu, nebo psal, bo co já vím. Já tento styl můžu a můžu ho hodně. Naprosto vypnu a užívám si dokonalé vizuální orgie. Ano, moc sympatických obličejů tam nehraje, zase parta fracků zachrání planetu, zase se z největších rivalů stanou nejlepší kámoši.... tolik klišé, že by to bylo na delší báseň ... ale přebila to prostě ta technická stránka. Za mě super. Akorát... no prostě... Transformers, Godzilla, tady ti roboti.... všichni strašně slaví, prožívají to u monitorů apod, ale v těch barácích zařvaly tisíce lidí.... nejméně... to jako čert vem? ()

Jaro_slav

Ryzí PG-13 záležitost a povedená! >> Je multikulti, barvičkatá, počítačová, týnejčrovská, gendeově vyvážená, nebere se moc vážně a název tak úplně nesouvisí s dějem. Záležitost v nejlepším slova smyslu roztomile blboučká. Dokonce ještě víc jak jednička. Ne však líp. Boyega je dobrej komediální herec, mladej Eastwood určitě už jen svym pohledem zvlhčuje ženy a tahle naprosto skvělá kravina jim sluší oběma. Děcka jsou spíš komparz, i když Cailee Spaeny tu tvrdohlavou pubeťačku na začátku filmu hraje fakt roztomile, ač jí bylo při natáčení devatenáct. Jenom mozek je potřeba nechat v předsálí kina a nahradit ho těma mozkama filmovejma. Jako zajímavej bonus tam opět hraje ta hluchoněmá holka z Babelu, jenom už mluví i slyší a vůbec se nesvlíkne. ()

Yardie

Je to takových 50%. Dlouho jsem zvažoval mezi dvěma či třemi hvězdičkami. Pro mě celkem zklamání. Dostalo se mi minimum toho, proč jsem na ten film šel - akce, triky, monstróznost. Akce bylo bych řekl minimum - finální bitva (ta byla parádní) a pokud se nepletu, tak dvě akční sekvence. No, možná tři, ale tu si v tom případě nepamatuji. Zbytek byly spíše řeči, povídání, apod. Ani nějaké zajímavější mytologie jsem se nedočkal. Prostě takové o ničem. Ne, že bych čekal nějakou hloubku, ale nebyla akce, nebyla mytologie, nebylo nic, co by člověka chytlo a zaujalo. A jak jsem na začátku viděl tu hromadu teenagerů, tak jsem se obával nejhoršího. To se sice nedostavilo, ale i tak prostě slabota. Za zmínku stojí ještě sem tam nějaká vtipná hláška. A jedno menší překvapení, kdy jsem to čekal trošku jinak. Ale celkově prostě slabota. Nemít to zdarma za nasbírané body v Cinestaru, tak jsem asi trošku více rozladěn. Takto jsem to přijal celkem klidně. :-) A, tak to změním na 2*, protože když tak o tom píšu, na 3* to nebylo. Howgh! ()

mosnak

Už když jsem viděl trailer, tak jsem věděl, že když na to půjdu do kina, tak mě pokračování původního Pacific Rim akorát nasere. No a světe div se... stalo se. Takhle se to přece nedělá pánové filmaři. Jednička byla vizuální řezba - dvojka je teenegerovská upovídaná nuuuuda - 20% ()

bobstock

To je to, co jsem si v pokračování posvátné bitvy mezi Kaiju a robotickými mašinami nepřál. A přesně tohle vznikne, když namícháte třpytivé hezouny s bouřlivou náctiletou nerdkou popírající jakoukoliv autoritu. Podivně vykonstruovaná zápletka se slabým záporákem mě v té železné změti nezaujala a bitva, které jsme se nakonec dočkali mě způsobila patnáctiminutový epileptický záchvat. 35% ()

Marys

Pôvodný Pacific Rim mal aspoň nejakú myšlienku, hoci prevedenie som až tak nezhltol. "Povstanie" bola iba čistá hra na efekt, na oživenie merchandisu, s nulovým scenárom a pofidérnou logikou. Zbytočný predimenzovaný béčkový film. Už som aj zabudol, o čom skutočne bol. A to som ho zhliadol pár dní dozadu. ()

Flopik

Vypnúť mozog a ísť do toho filmu s tým že je to mega akčný nárez. Hodnotenia si absolutne nevšímajte pretože ako je zvykom na ČSFD sú samí geniálny režiséri očividne. Film utečie strašne rýchlo, postavy sú sympatické hudba super a ja som sa náramne bavil. Finálna akcia skvelá , a neskutočne coolová. Ja by som teda pokračovanie bral všetkými desiatimi aj keď asi nebude. Pre mňa 5* vrelo doporučujem. Jednotka však bola lepšia. ()

Dunadan

Presne podľa mojich očakávaní, teda po všetkých stránkach slabší odvar jednotky, ktorá je pre mňa veľkým guilty pleasure. Snáď sa na tú trojku tvorcovia vyprdnú. 4,5/10 ()

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Eastwood v Pacific Rim 2?

Eastwood v Pacific Rim 2?

01.07.2016

Obří roboti už naverbovali Johna Boyegu (Star Wars: Síla se probouzí) a teď házejí očkem po Scottu Eastwoodovi. Syn filmové legendy hraje posledních 10 let, až nyní ale přechází do blockbusterového… (viac)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (viac)

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

08.01.2016

Remake slavné sci-fi z roku 1966, na který producentsky dohlíží samotný James Cameron, už se pokusila natočit kupa režisérů. K Fantastické cestě se dostali Roland Emmerich (Den nezávislosti), Paul… (viac)