85. Annual Academy Awards

(relácia)
  • USA The 85th Annual Academy Awards (viac)
Publicistický
USA, 2013, 173 min

Réžia:

Don Mischer

Účinkujú:

Seth MacFarlane (moderátor), Joseph Gordon-Levitt, Jeremy Renner, Anne Hathaway, Channing Tatum, Hugh Jackman, Amanda Seyfried, Mark Wahlberg (viac)

Na začátku každého roku se pozornost společenství zábavního průmyslu a filmových fanoušků upře na nadcházející udílení Oscarů. Všeobecné očekávání vrcholí v únoru přímým přenosem ze slavnostního galavečera, kde se ceny Americké filmové Akademie udílejí. Milióny milovníků filmu netrpělivě sledují okouzlující ceremoniál, při kterém se rozdělují nejprestižnější ocenění ve světě kinematografie. Každoroční předávání Oscarů se stalo nejslavnější aktivitou Akademie filmových umění a věd. V pořadí již 85. ročník bude moderovat Seth MacFarlane a bude to jeho Oscarová premiéra. Nenechte si ujít přímý přenos z divadla Dolby Theatre v Hollywoodu, v pondělí 25. února od jedné hodiny ráno na HBO. (oficiálny text distribútora)

Tirion

Seth MacFarlane zvládl svojí roli se ctí a myslím, že i humor, který použi,l byl až na We saw your boobs, příjemně stravitelným. Spíš mě letos zklamali předávající, kteří nebyli vtipní ani originální. Zasvěcení ceremoniálu filmovým melodiím mě potěšilo a celý večer jsem si nádherně užil. Nicméně, jak už tu někdo zmínil, BAFTA se Stephene Fryem letos Oscary jednoznačně předčila. ()

Kaluž

Seth MacFarlane v roli moderátora večera mile překvapil. Sympaťák a ke všemu s prořízlou pusou. Pokud mu to vydrží, mohl by klidně být oscarovou trvalkou na pár let dopředu. ♫ „We saw your boobs“ ♫ :) ()

Philcze

Výsledky v rámci možností velmi dobrý, ale ksakru takhle jsem u Oscarový ceremonie nenudil už dlouho. MacFarlane sice házel vtípky solidně, ale nadbytek průměrných muzikálových a pěveckých čísel úspěšně zabil i jeho snažení. Ztratila se jak pocta Bondovi, tak i Sethova závěrečná srandička. ()

FilmFan24

Prima! Vtip a šarm se spoustou hudebních čísel! Po delší době pořádná filmová show! Alespoň pro mě žádné překvapení ve výsledcích. Tipoval jsem správně! Autoři oscarové show vždycky pěkně vzdají čest památce tvůrcům, kteří odešli do filmového nebe. Tentokrát si přizvali Barbru Streisand, která přednesla Memories! Silný zážitek stejně jako z vystoupení Adele. Moderátor slavnostního večera Seth McFarlane celých pět hodin utáhl se ctí. Mě se teda jeho výkon líbil. Ale nejvtipnější stejně bylo, když u oceněných tvůrců začala hrát slavná melodie Johna Williamse z Čelistí, která naznačovala, že už překračuje časový limit a jestli teda nevypadne bude sežraný žralokem!:D P.S. Jenom zamrzí, že výborný kameraman Roger Deakins podesáté zase bude bez zlaté sošky a opomenutí Akademie pro Afflecka coby režiséra, filmů Temný rytíř povstal, Atlas mraků aj. ()

Dont

Seth MacFarlane svoji úlohu zvládl velice dobře, většina jeho ne vždy zrovna korektních vtípků mě docela pobavila, oproti např, Českým lvům to bylo hodně svěží. Parodie na Let byla bezkonkurenční, postupem času sice fórků výrazně ubylo a důraz byl kladen na rozdělení cen, ale i tak mě několikahodinový ceremoniál ani chvilku nenudil. Jedním z nejhezčích momentů byl emotivní projev Anne Hathaway, která tím získala mnoho mých sympatií. Odpustil bych si vystoupení paní Obamové. Časté reklamní pauzy přišly vhod na občerstvení, i když chápu, že doma u televize mohly působit dost otravným dojmem. Ceny byly rozdány dle mých přání a celkem i očekávání, snad jen tu sošku za režii bych si dokázal představit více v rukou nenominovaných Bena Afflecka či Quentina Tarantina. Ale za největší omyl letošních Oscarů považuji ignoraci The Dark Knight Rises, nějaké ty nominace by si zasloužil (hudba??!!!), podobně jako Atlas mraků, kde měla být nominace minimálně za masky. Také bych rád poděkoval organizátorům za perfektně připravenou Oscarovou noc v kině Světozor, byl to skvělý zážitek, který si za rok určitě nenechám ujít. ()

Patw

Opening celé show mi přišel slabí. Snažilo se to za každou cenu vypadat vtipně ale bylo to spíš naopak. Ze Setha jsem měl pocit jako by se snažil zalíbit starým klišé a lezením do země do které slunce nesvítí. Nejvíce se mi líbilo vystoupení filmové skupiny Les Miserable - opravdu fantastické. Anne Hathaway - velká gratulace. A velká radost za 4 oscary pro Life Of Pi. 4* ()

jezurka42

No tak u mě stále vede minulý rok. Byl uvolněnější a rychlejší. Asi jsem od Setha čekala takový výkon jaký podal Hugh Jackman v roce...tuším 2008. Bohužel, ničeho takového jsem se nedočkala. Přesto, výsledky potěšily, hlavně výhra Anne Hathaway (Thanks Anne for your emotional speech :´)) Adele krásně zpívala, Les Mis krásně vystoupily...byl to krásný večer (noc)...a tak na závěř řeknu poslední věc, která se zdá být možná pro většinu zbytečná, ale přeci jen si ji neodpustím... "Ladies and Gentlemen, our next presenter needs no itroduction..." Seth MacFarlane for Meryl Streep ()

Beagle

Viděno živě, na HBO v původním znění. Vezmu-li to stručně hlavním pozitivem večera byla hudba - muzikálová vystoupení, Bondovské variace (Shirley Bassey i Adele), Barbra a Memories na památku Marvina Hamlishe, a nakonec báječná Norah Jones. S vítězi jsem taky spokojená, letos si hlavní kategorie rozebrali herci zpravedlivě, z každého snímku něco, a Pí taky nezůstal pozadu cenou za vizuální efekty, hudbu a režii (nakonec největší hereckou hvězdou byl stejně Richard Parker, tak ho ocenili alespoň takhle). Finále z Bílého domu bylo taky dobré. No a Seth MacFarlane předvedl to, co se od něj tak nějak čekalo ("dude" sexistické vtipy, narážky všeho druhu), ale i něco navíc (zpěv a taneční čísla), takže ve mě zanchal taky vcelku pozitivní dojem. Ale ve skrytu duše stejně doufám, že to příště vážně dostanou na starost Tina a Amy. P.S: Meryl vážně nepotřebuje uvést... ()

kaposlav odpad!

O udelení cien rozhoduje reklama, ména tvorcov, krajina pôvodu a kopu ďalších vecí, len nie samotná kvalita. O dobré filmy ani neškrknu a tlačenkami tlačenými hŕbou peňazí a inými záujmami to len srší. Udelovanie oskarov je komerčná propagácia predražených sračiek....a každým ďalším rokom to je horšie a horšie. ()

carly

podarený program. nepozerám to live a ďakovačky pretáčam, takže mi to ušlo celkom rýchlo. mám rada hudbu, takže všetky tie hudobné čísla ma veľmi potešili. až na Jennifer Hudson, tú som pretočila. Channing a Charlize boli krásni a Dan a JGL ma dosť prekvapili. najviac sa mi páčili Adele a Les Miz. a Seth bol tiež veľkým prekvapením. bol vtipný a netušila som, že vie tak dobre spievať a tancovať. pokojne môže moderovať aj budúci rok ()

pankreminek

Oskaři opět vypadali skvěle! Celý to bylo fajnový a noblesní, co mě ovšem nasralo, bylo že se akademie do smutečního vzpomínkového obřadu zesnulých za minulý rok neobtěžovala uvést Larryho Hagmana. Jinak naprostá spokojenost. ()

Saraswati

V jednotlivých častiach celkom v pohode, ako celok to však nefungovalo. Prekážalo mi, že nič s ničím nesúviselo, čísla na seba nenadväzovali a okrem filmovej hudby ani nemali nič spoločné. Podivný startrekovský vstup, ktorý sa na začiatku snažil spojiť nesúvisiace, by som za dobrý spojovací manéver pokladala len ťažko. Čo sa samotných ocenených týka, Jennifer Lawrence bola pre mňa sklamaním, Oscara by som v tejto kategórii určite dopriala Jessice. Iné kategórie také výrazné sklamania nepriniesli, ale nepriniesli ani úplnú spokojnosť. Moderátor večera Seth MacFarlane nebol zlý, pár vtipov mu i vyšlo, nad moderátorský priemer sa však nedostal. Tento ročník by som teda celkovo zhodnotila ako programom, tak i rozdelením cien za priemer. ()

Ice123

Tak poslední dva roky tedy nic moc.... Seth MacFrlane se sice snažil (tedy až na "opening number" pokud se to tak dá nazývat, to bylo asi nejhorší co jsem viděl), ale měl málo prostoru a dvojice, kteří vyhlašovali nominované, byli suchý jak mrtvola na poušti.... Jinak výsledky jsou pro změnu poměrně slušné a dle mého vkusu... 50% ()

Jermann

Seth MacFarlane se ukázal jako vtipný a přijatelně drzý konferenciér a celý jeho úvod, včetně vsuvky kapitána Kirka, tanečních vystoupení nebo písně "I saw your boobs" s gay chórem se moc povedl. Následovalo pár klasických momentů, co se opakují rok co rok, pomalu vyčpívají, ale pořád se na to dá koukat. Bídníci, bla bla bla, Méďa, bla bla, Adele .. prostě noční pohodka. Až pak, po dalším z mnoha bla, přišel finální živý vstup první dámy - situace naprosto trapná, nemístná a agitkou zavánějící, až mi přeběhl mráz po zádech .. brr .. hned takhle po ránu. Snad z toho nebude tradice. ()

moviefilm

Seth MacFarlane síce nie je Hugh Jackman, ale po minuloročnom nudnom Crystalovi, a rozpačitej dvojici Hathaway a Franco bol konečne niekto aspoň na štyri hviezdičky. Niektoré jeho fóry síce neboli nejak zvlásť vtipné (Lewis a mobily), no iné ma nesmierne potešili (jediný herec, ktorý sa kedy dostal Lincolnovi do hlavy; Don Cheadle, We Saw Your Boobs). Niektoré hudobné čísla boli bravúrne (už spomínané We Saw Your Boobs, Skyfall, Goldfinger), iné boli naopak rozpačité (All That Jazz, And I Am Telling You, úvodné skladby - The Way You Look Tonight...). Preto sa zdá, že by som z tejto ceremónie mal myť skôr zmiešané pocity. Čo ich teda robí tak skvelými? Napätie. Snáď poprvý raz po dlhej dobe sa celým večerom nieslo veľké napätie, pretože bol taký nepredvídateľný rok. Až tak, že som pochyboval ja o istotách ako Anne Hathaway, či Daniel Day-Lewis. Prišlo aj na prekvapenia, ktorých bolo dosť na to, aby ma uspokojili a nie zas príliš na to, aby mi kompletne sprznili predikcie... :) ()

Splasher

Glóby (záznam), filmové BAFTAs ("živě" - ten sestřih co pouštěla BBC), Grammys (záznam, jinak bych to ani nedal), BRITs (živě) a teď 3 hodiny Oscarů ze záznamu bez reklam. Full House. Docela průšvih Setha, když DDL vybalí v děkovačce lepší vtip než on za celej večer. Po pravdě řečeno mi přijde, že těch povedených filmových muzikálů není zrovna hodně a téma bylo zvoleno, aby si i SM mohl zazpívat (asi po vzoru NPH). Tak ještě televizní BAFTAs v květnu spolu s EMMYs v září a možná to proložím Olivier a Tony Awards na jaře. ()

A.Beech

"And the Oscar goes to......JENNIFER LAWRENCE". Oplatilo sa vydržať byť hore do šiestej rána počas live prenosu. Od červeného kobercu až po najlepši film roku. Ako sa hovorí, to najlepšie na záver. Jennifer ako najlepšia herečka + 2x Oscar pre SKYFALL za pieseň a sound editing. Spokojnosť veľká aj keď (pochopiteľne) s menšími výhradami v oceneniach. Seth MacFarlane ako "host" naozaj dobrý (aj keď na Gervaisove hostovanie Glóbov to predsa len nemá :). A čo by to len bolo za odovzdávanie, keby Jennifer niečo "nevyviedla" :D ()

karlik4801

O většinu zábavy se postaral moderátor Seth Macfarlane, jen jsem čekal že bude předávání na hodně větší úrovni. Ale Sethovu zábavu chápu a myslím, že i mnozí na předávání. Já si přenos užil, i výstupy zpěváků. Taneční vystoupení Charlize Theron ♥ Herci zde měli bohužel chudé proslovy, na glóbech se s nimi předvedli lépe, ale čas všechny tíží. Líbil se mi, asi jediný delší a procítění, proslov Bena Afflecka, který si toho ocenění pro jeho film doopravdy váží, bylo to na něm znát. Co se týká ocenění jsem spokojený až na nejlepší film, stojím si za tím, že to měl dostat Pí. A Quentin měl dostat aspoň tu nominaci na režii. ()