Jednoho dne otevřel losangeleský policista Joseph věc, která znovu probudila ZLO. Otevřela se brána do ponuré dimenze, kde existuje jen bolest a strach z ní. Joseph už nebyl ve Městě andělů. Probudil se přímo v samotném PEKLE. Místě, odkud není úniku. Je jen jedna cesta jak přelstít tajemného Pinheada a jeho stvůry. Složit správně magickou kostku. Ten, kdo to nedokáže, propadne peklu navždy! (oficiálny text distribútora)

Doudis19

Kdyby člověk neznal název filmu a při té hrstce několika sekundových scén cenobitů náhodou vždy mrknul, ani neví že sleduje x-tý (přiznám se že nehodlám zjišťovat kolikátý v pořadí je tohle díl) díl Hellraisera. Po většinu času se to tváří jako schizofrenní krimi/ thriller a až závěrečná pointa trošku zažene hlad po původní "zločin/ trest" myšlence. Bohužel na víc než jen mdlé konstatování:"aha, hm, dobře.." nestačí. ()

filmmovier

Pokud bych měl na pátý díl Hellraisera nahlížet v rámci hororového žánru, musel bych říct, že žádný velehit to není. Ovšem v rámci Hellraiser série je to rozhodně vysoký nadprůměr. Pravda, nemám moc co srovnávat. Jednička je naprosto vynikajicí, dvojka už o něco slabší, ale pořád výborná, trojka je průměrná, čtyřku jsem přeskočil a od šestky dál mně tahle série už absolutně nezajímá a nemám zájem vidět jakýkoliv následující díl. A jako samostatné dílo (navíc na video) je to taky zatraceně dobré a vlastně ani nevadí, že to s minulými díly nemá téměř nic společného a skvěle funguje samo o sobě. Pinhead se jen mihne (je tam max minutu, ale spíš míň), ale šlape to i bez něj. Příběh je dostatečně napínavý, atmosféra velice silná, Cenobité, když už se objeví, nepůsobí jako směšné komické figurky (právě naopak), herci byli skvělí (Craig Sheffer zejména) a Scott Derrickson už tenkrát ukázal, jaký talent v něm dříme. Pravdou tak zůstává, že tenhle díl by si klidně zasloužil kina, na videa je ho fakt škoda. Fakt je to hodně, hodně dobrej díl a já si ho užil. 75%. ()

Honzek

Další z mnoha Hellraiserů, tentokráte s detektivní tématikou. Vlastně se tam najde i trocha psychologie a prvky dramatu, což nebylo na škodu. Celkem celý snímek působil dobře a byl jsem spokojen, nebylo to celé úplně bezduché. Dal jsem sice tři hvězdičky, ale jsou to ty nejlepší. ()

Jazzzz

Jednička má své kouzlo a dozajista je to její zásluha, že Hellraiser si zasloužil tolik pokračování, ale bohužel mi tak něco k těm pěti hvězdičkám chybělo. Tady se nezdráhám je dát a obávám se, že lidi tento film zbrkle soudí jen proto, že už je pátý v pořadí. Ano trochu se odklání od původního sekání, nadměrného množství krve a retro efektů, ale mě to prosttě bylo příjemné. Pan pekel trochu zbrzdil a dopřává svým obětem trochu kreativnější formu utrpení než jsou pouze a jen háky na řetězech a mírná proháněčka po labyrintu pekla. Tato nová forma a celkem příjemná forma mučení, kdy člověk musí všechno to utrpení znovu a znovu v různých obměnách zažívat stále dokola. Pokud je urpení stále, učinky nejsou tak ničivé jako když přichází ve vlnách. Podstatné je, že to končí tak jak horor končit má a zlo není poraženo a jeho síla není ani zpochybněna jako tomu bylo ve čtyřce. ()

lennyd

Policista Joseph Thorne (Craig Sheffer) u jednoho případu nalezne podivnou dřevěnou kostku - hlavolam. Jak si s ní tak pohrává, podaří se mu ji otevřít, a od toho dne je všechno jinak. Joseph začíná mít děsivé halucinace, a navíc je nalezeno několik dalších brutálně umučených těl a většina stop ukazuje právě na Josepha... Nevím jestli je to tím, že se letopočet přehoupl do nového tisíciletí, a nebo tím, že tento film má s tématikou Hellraisera pramálo společného, ale tento film se mi docela líbil. Víceméně jde o obyčejnou mysteriozní detektivku, kdy hlavní vyšetřujícími trochu šibe (to že předtím otevřel kostku je irrelevantní), a všechny indicie ukazují právě na něj, a on musí nalézt pravého vraha aby dokázal svoji nevinu. Rozhodně jde - hlavně po předchozích dvou dílech - o vcelku zajímavý návrat k "realitě", což musím taky hodnotit kladněji, a ani po herecké stránce to nebyla až taková tragédie. Pro mne zatím nejlepší díl této série... ()

Danny F.

O něco slabší pokračování oblíbeného a kultovního hororu. Tentokráte méně divočejší avšak s kouskem atmosféry sobě vlastní. 55% ()

VanTom

Pátý Hellraiser provádí neobvyklý úkrok stranou do mysteriózní noirové detektivky (včetně vnitřních monologů): Lehce nepoctivý detektiv otevře kostku a z práce i osobního života se mu stává peklo, v němž dál neústupně pátrá po pachateli přibývajících vražd lidí s ním spojených. Temná atmosféra houstne až k "psychologickému" vyústění (Pinhead se mihne pouze ve dvou-třech scénách jako očekávaný strůjce všeho zla), zručná režie (debut Scotta Derricksona!) pak osvěžuje přece jen nudou zavánějící plouživé tempo. 5/10 ()

Mishqo

70% ... Inakšie ako predchádzajúce diely. Horor a mystery sa tu mieša s krimi a musím povedať, že celkom to fungovalo. Síce som sa z toho na konci asi nevysomáril, ale film zanechal dobrý pocit. ()

lykan9

Abych řekl pravdu, tak nové pojetí Hellraisera se mi velice líbilo a velice to oživilo již každým dílem chřadnoucí kult. Krimi pojetí nechává člověka v ustavičném napětí a závěrečná pointa je dostačující. Bohužel s původním Hellraiserem se Inferno přesto nedá srovnávat. ()

fefee

Veľmi solídne natočený "hellraidák" aj keď nízkorozpočet cítiť, malo to skvelú thrillerovú drámu a vizuál príšer z pekla bol až nečakane bravúrne urobený. Dobrá krimi dráma s prvkami Hellraisera :) ()

AngelusCZ

Nejlepší díl, a také první co sem viděl, bylo mi asi sedm a byl sem podělanej. Musím také podotknout že herci skvěle zapadaj a hodí se do filmu, také se film může chlubit skvělým příběhem a úžasně vypracovynými cenobity. ()

klima777

Inu, marná sláva. Někteří (včetně Lynche) sice možná kradou krabičky, ale Derrickson neumí točit filmy. Třeba se pletu. Nicméně prchám. NEVER MORE. ()

ghatos

Technická zručnost je tam cítit, avšak celá zápletka byla xkrát zrecyklována jinde. Lepší závěr to mohl zvednout na tři hvězdičky. 48%. ()

zigíš

Místy až crossover twin peaks a silent hill v excelentním noir balení (!) skvělí Remar a Bradley, nejstylovější pinheadovi parťáci, nevyzpytatelný Derrickson za kamerou a PEKLO dle mých vybraných chutí a vůní před ní ..nadnesených 5/5 ()

TroiMae

Jeden z mých tří nejoblíbenějších (nebo asi vůbec oblíbených) dílů. Po předchozím, kterým Pinhead v podstatě skončil, se tenhle díl vidal mimo a já ho docením až nyní, kdy mě baví víc, než když jsem ho viděl poprvé a „nic se v něm nedělo“. Noir horor z Los Angeles (s vymazlenými Cenobity) má vlastní myšlenku a pointu o tom, jak se chováme k druhým a k sobě, jakým vlastním démonům čelíme, co děláme své duši: „Tohle je peklo, které sis stvořil.“ Škoda nemastného plakátu, který neodpovídá atmosféře filmu, kde Pinhead nehraje hlavní roli – párkrát se ve filmu mihne a jeho role je nyní jen nastavovat zrcadlo, aniž by sám byl strůjcem zla… ()

lewwin

Jestliže má tento díl série Hellraiser takové hodnocení, jaké má, nedokážu si představit, že jsou další díly ještě horší. Jedna * za kameru, která opravdu není zlá. Mimochodem - moralizující Pinhead je opravdu hrozný... kde jsou ty časy, kdy zkrátka jen trhal maso. ()

Šakalík

No vida, tak po čtyřech ryze béčkových dílech se páté pokračování povzneslo nad poněkud už ohrané schéma kostky otvírající bránu do pekla a toto téma vkusně přetvarovalo do noirovsky pojaté kriminálky. Hlavní hrdina sice taktéž bojuje s démony, ale tentokrát s těmi vnitřními, které probouzí jeho vlastní svědomí. Přestože je film s přibývajícím časem čím dál tím více zmatený a těžko pochopitelný, bravurní závěr ho vytáhne nad tuctové béčkoviny této série a ověnčí ho titulem nejlepšího Hellraisera vůbec. V hlavní roli příjemně překvapil Craig Sheffer, který roli detektiva Thorna zvládl s přehledem, přestože ve své náročné psychologii to určitě nebyla jednoduchá úloha. Mně osobně se tenhle inovativní Hellraiser líbil moc, škoda že v dalších dílech série opět zamířila do béčkových vod. ()

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)