Lúpež po taliansky

• Česko Loupež po italsku (viac)

Ich geniálny plán bol premyslený do najmenších detailov a prevedený úplne bezchybne. Každý z nich bol kedysi špičkovým profesionálom vo svojom obore a Charlie (Mark Wahlberg) by za svoj tím dal aj ruku do ohňa. Podaril sa im útek napriek tomu, že išlo o jeden z najstráženejších palácov v Benátkach. Ale jeden z nich zradil. Za Steveov (Edward Norton)  podraz zaplatil životom John (Donald Sutherland), veterán, ktorý sebe i dcére sľúbil, že po akcii zavesí remeslo na klinec. Stella (Charlize Theron) zdedila talent po otcovi. Ona však stojí na strane zákona. Pre Charlieho nie je ľahké získať si ju na svoju stranu a presvedčiť, že cieľom nie sú iba zlaté tehly, ale predovšetkým pomsta kamaráta, jej otca. Je potrebné zvážiť každý krok, pretože i Steve je profesionál na slovo vzatý a naviac závratne bohatý, takže čo nevie či nedokáže, si môže kúpiť alebo podplatiť... Manželská scenáristická dvojica Donna a Wayne Powersovci si z pôvodnej anglickej verzie vypožičala iba niekoľko dejových motívov, aby napísala celkom originálny príbeh, ktorý bude divák iste sledovať s mimoriadnym zaujatím. Obe krádeže sú premyslené a prevedené tak, že fungujú ako švajčiarske hodinky. Napriek tomu sú vo svojej podstate zložitým a prekvapivo komplikovaným strojom. Naviac ich režisér F. Gary Gray zveril do rúk skvelých hercov a situoval do malebných Benátok. (TV Markíza)

JR54

Myslel jsem, že Dannyho parťáky to nepřekoná, no a vida...5* jen to střihne... je to totiž na minimálně stejné úrovni a navíc má tenhle film k dobru ještě Charlize, která je pro mě prostě a jednoduše příjemnější než Julia Roberts. ()

terez9119

Douho jsem hledala to správné slovo...Je to prostě SEXY podívaná. Má to spád, má to skvělé obsazení (hlavně Edward Norton je v roli záporáka úchvatný - zvlášť když jede po Stelle) a hlavně to má hudbu, která je na 5*. K tomuhle se budu ráda vracet. ()

Welldoneadam

Pokud hledáte film, který je rychlý a bystrý a nebude vás nudit, pak je to právě tento. Je to zábavný thriller se slušným hereckým obsazením. Uvidíte zde i nemálo zvratů v ději, které vás jistě dokáží překvapit. Mark Walhberg zde odvádí skvělou práci! Myslím si, že pro každého fanouška akčních filmů je nutností tento film zhlédnout. ()

Yhitte

Postavy a tempo je perfektní, nebýt toho, že jako větší část uživatelů se koukám na filmy každý den, tak by můj zážitek nebyl kažen klišé které až balí vidět (zápornáci se nekoukají na silici, stěly si zanechávají rychlost pod vodou a nejdokonalejší věc, vrtulník létá v tunelu -_- ) ()

len.tilka

Hmm, začátek super, vypadá to na pěkně vydařenej příběh, jenže... jenže po podrazové části se nádherně vypadající film zasekne a stane se z něj okoukaná honička aut a čekačka na správný moment. A já nějak nechápu, kde má být ten moment, kde se mám pobavit, zadržet dech či uznale písknout. Tisíckrát omleté loupež / zrada / pomsta mě holt po tisící prvý jaksi nenadchlo. Díkybohu aspoň za příjemné a schopné hlavní hrdiny, protože to už jinak neim, co by jinak tenhle snímek vytrhlo z řady podobných filmů. ()

Ardath

Na světě jsou tři typy zlodějů. Jedni kradou, aby si život zpestřili, druzí, aby mu dali nějaký smysl, a třetí rodí hromady fakanů a parazitují na sociálních dávkách! Díky bohu, že tento snímek je jen o prvních dvou případech. ()

smajki

Velmi dobře koukatelné akční krimi s vynikajícím obsazením a super soundtrackem. Norton má sice podle mě navíc a v téhle roli to mohl dost dobře prokázat, ale Wahlberg a ostatní to dotahují. Děj je svižný a nenudí, plán loupeže zajímavý a Charlize Theron je jedním slovem úchvatná. Přirovnání k Dannyho parťákům je určitě na místě, ale myslím, že Italian Job se bere trošku vážněji, kdežto parťáci jsou chvílemi točení jako čistokrevná komedie. Nic to ovšem nemění na tom, že jsem se výborně bavil. ()

Rathe

Tohle byla prostě paráda. Skvělý scénář, herecké výkony a originální nápady. Málem jsem ani neuvěřil, že Stellu hraje Charlize Theronová, která je podle mě vynikající herečka a ani tady nezklamala. Děj se nikde netoulal a nezabýval se nějakými vedlejšími odbočkami. Svižně si plynul ke zdárnému konci. A honičky v autech byla taková třešnička na dort. ()

BH7

Přiznávám, že toto je jeden ze základních kamenů, na kterém stojí celá moje pyramida oblíbených akčňáků tohoto století. Rychlá jízda v hustých Coopřících, bleskové akce, parta profíků ve složení: zloděj, šofér, bombič, ajťák a (v neposlední řadě) krásná bloncka versus prohnaný, zbabělý záporák bez špetky fantazie.....toto vše je zaštítěno originálním dějem s motivem pomstychtivosti, odplaty za tvrdou ztrátu přítele a otce. Zkrátka příjemná podívaná na sobotní večer, ve které nic nechybí a ani nic nepřebívá. ()

Tempter

Ve třinácti bych z toho možná byl odvařený, dnes coby poněkud starší kousek snáším tu zastydlou postpubertální "poetiku" filmu o hodně hůře. Jo a Marka vyřazuji z mé TOP 500 oblíbených herců. Definitivně. ()

quido.morava

Mně se F. Gary Gray jeví i jako mistr komedie a nadsázky se satirickými sklony a se znalostí lidských povah. Má to šťávu, není to ještě hloupé a rozhodně ne nudné. Dobrá práce s dobrými herci. ()

kritička

Jako ve výsledku to byl takovej romantickej slaďák - něco ve stylu Bonnie a Clyde. Fakt nevím, kde přišli režiséři na to, že všechny filmy musí končit happyendem. Za mě tři hvězdy. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Víš, Charlie, na světě jsou dva druhy zlodějů: Jedni kradou, aby si zpestřili život, a druzí, aby mu dali nějaký smysl." Šéf zlodějíčků Donald Sutherland je zrazen a zabit, a jeho parta se rozhodne oloupit vraha jejich šéfa, aby se pomstili. Nechybí tu akce, automobilové honičky, svižné dialogy, humor a plánování loupeže až do podrobností. Žádné zbytečné zdlouhavé scény s nudnými rozhovory o ničem apod. Dobře udělaný zlodějský film s hvězdným obsazením: Wahlberg, Statham, Norton a Charlize Theron, která tu krásně řeže zatáčky. V závěru je totiž pěkná honička na minikuprech. "Steve, kolikrát ti mám říkat že věřím všem. Všem lidem. Já jenom nevěřím těm ďáblům v jejich nitru." - 80%. ()

PachoSK

Neviem, ale tento film ma strašne baví. Videl som ho už asi štvrtý krát a stále super. Akčňák jak oči, niečo ako Dannyho parťáci. Super-sexi Charlize Theron ako vždy na jednotku. Nevedel som z nej spustiť oči, tak veľmi je krásna. Edward Norton ako padouch mi zo začiatku filmu až tak nesedel. No ako sa jeho postava postupne vyvíjala od takého toho priemerného tajtrlíka člena skupiny, až po extrémne prešibaného a nebezpečného zloducha - bolo to perfektne stvárnené a jeho postupný vývoj bol zámerom. Strašne som sa nasmial na scéne, keď Mark Wahlberg zoznamoval Yasiina Beya s vyžlou Pete (Gawtti) a povedal mu, že nemá na neho civieť :) Top scéna filmu. Všetky akčné scény boli držané na uzde, boli uveriteľné a nie až tak prehnané, to sa mi na tom páčilo. Je veľká škoda, že sa produkcia nepokúsila o natočenie dvojky, určite by to fanúšikovia privítali. ()

McGuffin

Publikum čeká ne jedna Loupež po italsku, The Italian Job, ale hned dvě. Parta lupičů zbohatne tou první, benátskou, aby je o lup vzápětí okradl jeden z nich. Což je prolog a motiv k pomstě a druhé loupeži, losangeleské. Donna Powers, Wayne Powers a Troy Kennedy-Martin, autor původního scénáře, manévrují publikum k sympatiím s okradenými a s jejich mstivým a výnosným plánem, jak si svůj lup od týpka, co je okradl, ukrást zpět. Ač okradení, mají i na druhou loupež energie a peněz zjevně dost a těžko zapochybovat, k jakému dospějí finále. Nebo se autoři a historie zopakují, okradený lupič je znovu okrade a dojde ještě na třetí loupež? P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

mistr97

Loupež po italsku už jsem viděl opravdu mnohokrát. Vždy se k ní totiž po čase rád vrátím. Filmů o různých loupežích je celá řada, ale právě v tomto filmu je dle mého názoru k vidění jeden z nejpoutavějších plánů loupeže, který je slušně propracovaný. Jako bonus pak divák dostane ještě úvodní loupež, která je i přes formu takové upoutávky také dobrá. Nezklame ani herecké obsazení s několika hvězdami. Jistě, nejedná se o žádné veledílo, které by něčím zvlášť překvapilo, ale nabízí přesně to, co od takového filmu čekám a požaduji. Loupež po italsku mě celkově baví o trochu více než Dannyho parťáci, i když první díl příliš nezaostává. 80 % ()

ricardo2803

Za mě rozhodně plný počet. Už kvůli Wahlbergovi. Ale i další obsazení bylo super, dobře natočené, akce, zábava... Trochu mi to připomínalo Dannyho parťáky a ty já mám moc rád. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

26.10.2012

Pořád není úplně jasné, jaký bude další režijní počin Christophera Nolana. Film Transcendence, o kterém je řeč, bude totiž „jenom“ produkovat (jak jinak, spolu se svou manželkou Emmou Thomas). Režii… (viac)

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (viac)