Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

silentname

Disney a ich obrovský hit z roku 2013 - "Frozen". Čo môžem o tomto filme ešte povedať, čo už nepovedali všetci predo mnou? Svoj osobný názor. Môžem to skúsiť. Podľa mňa je "Frozen" skutočne skvelé dobrodružstvo s veľmi dobrými hlavnými hrdinkami, ktoré si rád pozriem od začiatku do konca. Spočiatku sa to javí ako vtipná a energická komédia (najmä vďaka Anne), no potom si človek uvedomí, že v skutočnosti tento film aj veľmi dobre spracúva drámu (najmä vďaka Else). Dialógy vo filme sú skvelé. Najmä medzi Kristoffom a Annou. Kde sa skvele rozoberajú Disney klišé, pričom vytvárajú aj niečo úplne nové. Podľa mňa je to vynikajúce. A užil som si to naplno. Olaf je rovnako skvelý komediant a vie správne pobaviť. No reálne mám pocit, že keď sa film sústredí na vzťah medzi dvoma sestrami, ktoré boli od seba dlhodobo odlúčené. Vďaka tragickým udalostiam spolu nemôžu komunikovať a tak sa z jednej stane vyplašený introvert a druhá je extrovert, ktorá by sa odovzdala každému. A funguje to skvele. Obe sestry musia k niečomu prísť a pochopiť určité veci, ktoré môžu ich život zlepšiť. No najmä to, že potrebujú jedna druhú. A odlúčením od seba sa človek tomu ublíženiu nevyhne. Myslím si, že je to skvelá rozprávka pre deti a je to aj vizuálne super pre dospelých. Plus to má soundtrack, ktorý človek dokáže jedine oceniť. Hodnotenie: A ()

eLeR

Na rozprávky chodím do kina veľmi neochotne, ale nakoniec ma tá moja osemročná prehovorila, a dokonca na tri dé. Rozprávka bola veľmi milá, neboli tu vôbec časti, ktoré by deti nebavili, dokonca boli ticho aj pri pesničkách. Efekty nádherné, naozaj krása. Anna bola teda riadny šašo a Kristoff sympaťák - oči mal presne také isté veľké ako jeho sob, to kto kreslil? Súmerný Olaf mal dobré hlášky  a rozhovory Kristoffa so sobom Svenom tiež stáli za to. ()

LoLaa

Hrozně moc mi to připomínalo jeden z mých nejoblíbenějších animáků Tangled a možná právě proto jsem byla od začátku do konce nadšená. Nemám ráda muzikály, ale tyhle dvě pohádky jsou prostě výjimkou, protože písničky z nich asi jen tak nepustím z hlavy. Příběh nebyl sice moc složitý, ale napnutá jsem byla až do závěrečného rozuzlení. Na konec je ale třeba dodat, že nebýt sněhuláka Olafa, určitě bych se nebavila tak dobře a moje hodnocení by nebylo tak vysoké. ()

Bachy

Chtěl bych se na Frozen podívat se Slavojem Žižkem, aby mi svým úchvatným akcentem vysvětlil, jak je to s tou odlišností charakterů obou sester a jejich přístupu ke vztahům a vyjadřování citů obecně. Materiálu by tam bylo! Kde, že je tam, Slavoji, to ego, superego a id, jakou společenskou roli tam hrajou ti ostatní paňácové a proč jsou tam zase ty zbytečné postavy tzv. "pro humor". A mimochodem - jako vánoční pohádka funguje Frozen poměrně uspokojivě. ()

Chrustyn

Po všech stránkách obyčejná a zoufale neoriginální pohádka s hromadou uši ničících písní, (a to jsem ve své době vyčítal písně v animáku "Na vlásku") jejíž příběh v mnoha obdobách vzniká už od doby co existuje Disney. Vizuálně však dostačující a pro děti 12 let a níže, naprosto ideální a ničím neškodné. Jen je vidět, že to s animovanou tvorbou jde do kopru, když něco jako tohle, získá Oskara za nejlepší animák. ()

klerik

Začiatok príliš prepísknutý (prepesničkovaný) a pridlho trvá, kým sa vykryštalizuje hlavný príbeh (putovanie za kráľovnou). Potom je rozprávka celkom svižná a vtipná, dokonca aj pesničky a vizuálne onanie so snehom a ľadom sú fajn. V závere opäť trochu vyšumí, ale v globále znesiteľné, hlavne na Vianoce... ()

Jirka_Šč

Olaf forever :). ■ Jasně, že to zdaleka nedosáhlo kvalit Na vlásku. Avšak je to zajímavý pokus. Temnější, vážnější, experiment téměř na hranici opery, snaha o "epic". Kdyby to vyšlo, byla by to pecka! Bohužel zahaproval minimálně scénář. Za snahu a odvahu 4*. ()

Scalpelexis

Velmi roztomilé a pro děcka určitě kouzelně odzbrojujicí pohádka o sněhu, zimě, lásce a sněhulákovi. Písně jsou docela fajn, vykreslení je skvělé, ale scénář je strašně matný; příběh měl mnohonásobně větší potenciál. Frozen je hodně ochuzen o jakýkoliv lepší gagy a vtipnější scény, místo toho hraje spíš na city, háže tuny cukru divákovi přímo pod nos, čímž právě absenci duchaplnějšího vnitřku vynahrazuje a snaží se vehementně maskovat. Je to dohromady hezký a člověka naladí do krásné nálady. Jen škoda, že se tu neobjevilo něco význačného..výjimečného. Lepší 3* ()

marhoul

Pohádku hodnotím s odstupem času, naše děti na ní ujíždějí docela fest a tak nějak, kdykoli se na ni zakoukám, zjišťuji, že je stále hezká, vtipná a neruší. A to se cení! :-) ()

mcb

Sněžný derivát Na vlásku s rutinně napsanými (a stejně vypadajícími postavami) postavami a matoucím příběhem, jenž logicky nedává smysl ani na té základní úrovni. Několik fungujících muzikálových čísel však nezakrývá fakt, že být snímek jen o sněhulákovi, šel by hodnotit tak o dvě třídy lépe. Výtvarné řešení a technická stránka je sice úchvatná, ale tyhle osvědčené disneyovské šablony se už začínají nějak nepříjemně opakovat. ()

rollman1

Jako Fanoušek snímku Na Vlásku jsem čekal něco podobného. No, je to sice pěkná pohádka s pěknými joky, hezkými písněmi a super animací i postavami. Jenže mě to tak nebralo jak snímek, o kterém jsem psal. Sice jsem se párkrát zasmál, ale jinak je víc zpěvu než vtipu, což docela zamrzí. Vcelku normální, jakžtakž vtipná pohádka, která uběhne jak voda, dá nějakou tu morální zásadu a občas pobaví. ()

heyda

Překrásný animák, který se bez problému může postavit vedle těch nejlepších. Od příběhu, přes charaktery postav a inteligentní humor, až po skvělou hudbu a dech beroucí animaci. Nemám jedinou výtku. 100% ()

evulienka3

Veľmi zaujímavé a netradičné spracovanie príbehu a Ľadovej kráľovnej, ktorý nič nestratil so svojej mrazivosti, ale vďaka vtipu, Olafovi, Maximusovi a hrejivému záveru vyvolal úsmev na tvárach nielen detí ale aj dospelých. ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 14.1.2014) Snímek Ledové království je nádherná adaptace jedné z nejslavnějších pohádkových klasik, která je neuvěřitelně vtipná, svižná, vizuálně bohatá a s pěkným soundtrackem. Sob a sněhulák Olaf plní podobnou funkci jako Oslík, Dory, Scrat a Mimoni - pobavit, což se jim daří na výbornou. Nejvíce působivou scénou pro mě byla sekvence doprovázená písní Let It Go, a to jak po vizuální, tak po hudební stránce. Kupodivu jsem se nechal nachytat i na peripetii ohledně hlavní záporné postavy, čímž má u mě film další plus. Zkrátka animák, na který se opravdu pěkně dívá, a který tolik netlačí na pilu s poučováním, což rozhodně není na škodu. ()

Darneth

Nečekaně překvapivá předvánoční nadílka, která se přeze mě hřejivě přelila jako vlna a já se tetelila zas jako děcko. Jupíjajej, hurá na sáně! ()

BMW12

Úvod byl dobrý, hezky nám vysvětlili historii, abychom se následně mohli vrhnout do reálného času a do hlavního děje, který ovšem byl velice špatný. Šlo jenom o to, že Elsa uměla kouzlit a nedokázala to ovládat. A to je vážené dámy a vážení pánové celý příběh. Žádný pořádný příběh, žádný záporák (vlastně ano, objevil se až v 75. minutě filmu) a do toho v polovině filmu se zpívá a já muzikály nerad. Bylo také zřejmé, že tato pohádka cílí na ty úplně nejmenší. Největším pozitivem filmu je asi písnička Let it go. No naposledy mě takhle zklamala Rebelka. No ale jelikož jsem Frozen dokoukal až do konce a postavy byli celkem sympatické tak tomu dám ty 3*. Ale opravdu nechápu, jak tato pohádka mohla vydělat přes miliardu dolarů, to mi hlava nebere. ()

rikitiki

Hans Christian Andersen byl možná naivní, ale o životě věděl své. Jeho pohádky dodnes s hrůzou budí děti, jejichž neprozřetelní rodiče se rozhodli jim je číst před spaním. Ale to, co mu udělali ze Sněhové královny, to by k smrti vyděsilo i jeho. ___ Ne, vážně, až při pročtení profilu filmu jsem pochopila, že tohle má být varianta na Sněhovou královnu. Dobře, nejsem cílovka, není mi 10 let. Tehdy bych možná ocenila nádherné šaty, které hlavně starší princezna nosí – ty jsou fakt hezké. I animování sněhu a ledu se podařilo s jiskřivou dokonalostí. Není marný ani motiv lásky na první a pak na druhý pohled.____ Ale dost už těch rádoby legračních disney postaviček, které mají dodat příběhu humor a ve skutečnosti jen otravují. Tady v podání soba a sněhuláka. Dost už padouchů karikovaného vzhledu, ten zdejší vypadal jak nějaký degenerovaný Prus. Dost už příběhů, které do poslední kapky vysávají kdysi dávno Disney studiem nastavená pravidla pro pohádku, která sice tehdy fungovala, ale dnešní svět je jinde. Já vím, že na děti to pořád platí, ale to jen proto, že nemají zkušenosti s jinými filmy. Disney byl ve své době novátor, jeho filmy se líbily i dospělým. Tohle je jen nejubožejší sázka na jistotu. /26. 6. 2017/ ()

Deschain

Veď to malo neskutočný zvrat v Disney filme (ak ma pamäť neklame), dosiaľ nevídaný. Nádherne spracovaná rozprávka, fungujúci humor, sympatické postavy (snehuliak Olaf je taký humorný ekvivalent Sebastiana z Little Mermaid), neskutočne krásne 3D, ktoré naozaj funguje. Byť v kine plnom detí je tak trochu risk, či nebudem počuť viac ich ako samotný film, ale asi ich to na tých naozaj dlhých 109 minút zaujalo, v istých momentoch ani nedýchali a plakalo sa hojne. No čo, dobre to u Disneyho spravili, funguje to na deti aj na dospelých. Ja sa asi aj začnem tešiť na ten sneh či čo. Ak by som mala mať nejakú výhradu, tak asi len k spevom, bolo ich opäť priveľa, ale dali sa počúvať. (Cinema City Eurovea - 1.12.2013) ()

HellFire

Po Na vlásku další Disneyho dobrodružství, které šlo mimo mě. Opravdu nemám v lásce poslouchat každých pět minut nějakou písničku. Příběh je jasný a předvídatelný a každoroční trhák v podobě nějakého sidekicka letos se sněhulákem nevyšel. Ale tak Disney točí pro děti a těm se to dle tržeb očividně hodně líbilo... ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu