Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

Deeus

Nemůžu se zbavit dojmu, že ti co tady vyčítají příběh a údajné ploché postavy, to vlastně vůbec nepobrali ;) Chill, jerks. . . . . V 3D na velkém plátně to byla dechberoucí vizuální nádhera, led (kdo si nevzpomněl na Jacka z Legendární party :D), světlo, hra s každým detailem a každou emocí ve tváři postav. Prostě fajn muzikálová pohádka s velmi nečekanými zvraty, které mě děsně potěšily a v kině občas málem nadzvedly šokem ve židle, zvlhlo i očko (ještěže je v kině tma). Nemluvě o Olafově letním čísle. Což mi připomíná, palec nahoru za úžasný překlad do češtiny - dabingu se vždycky bojím, ale o to víc mě těší vidět, že se s tím poprali odpovědní a nápadití lidé. Jednoznačné doporučení, mně osobně to přijde ještě o vlas lepší než Tangled (a to mám Pixar ráda) a vůbec - tohle se prostě musí vidět, jestli máte rádi animáky. . . . . Jednu věc nechápu. V českém kině ten španělský závěr. To vážně? Ne, počkejte, nechci to vědět. Komentáře, se kterými bych si plácla: Mielle, rklll, Appendix. . . . . PS: Hans! ()

dixis

Hezky zpracovaná pohádka o ledovém království, nečekala jsem, že se mi tak bude líbit, hezké texty písní, krásný příběh a jako vždy dobrý konec a nesmím zapomenout že „všichni žili šťastně až do smrti" ()

kyrysar

Jel jsem na film se čtyřletým synkem. Oba jsem se tak trošku nudili při zpěvech. Olaf nás bavil nejvíc. A celkový dojem s kina byl naprosto báječný. Určitě animák roku. :) ()

Setanta

Spíše roztomilé než vtipné, v rámci animáků originální, hoooodně písniček (lepších i horších). Má to pár chvilek, které mě úplně netěší, ale má to i severské trolly a ty mě těší dvojnásobně. Na vlásku v bledě modrém, ale protože Na vlásku bylo super, těším se na další podobné kousky. ()

jaqubko

Toľko vecí je na tom fakt výborných a toľko príšerných. Výborné dialógy, sympatické postavy (žiadna otravná), niektoré pesničky hodne zábavné. Celý ten koncept bez jasného záporáka ma taktiež bavil. Avšak zase niektoré pesničky mi prišli navyše či úplne nudné (trollia svadba), vizuál, ktorý sa okrem (krásneho) snehu prakticky nelíši od predchodzích Disney animákov.Ale najviac ma iritoval ten koniec. Spôsob jakým to rozohrali mohol urobiť stovku odlišných a lepších koncov, a oni siahli po tom najklišovitejšom a najnenápaditejšom. PS.: "Let it go" som počul ešte predtým a nijak ma to nebralo, ale v kontexte toho filmu tá pieseň nemá chybu, pustil som si tú časť ešte dvakrát potom. ()

SMilan

Tieto spievajúce animáky mi nikdy nijako zvlášť nerezali, ale musím priznať, že Frozen mi plynul veľmi príjemne. Príbeh ma celkom oslovil aj keď je jednoduchý. A Olaf je fakt týpek. Menej spievania a dal by som o žetón viac. ()

metztlimoon

Bolo to len o trochu menej nezáživné ako Tangled. Naviac nechápem, prečo sú všetci taký posadnutí tým songom "Let It Go" a mám ním zahltený frasbuk... Dala by som tri, ale som nočný a zimný tvor a tie Elsine kúzla, zámok, sňah a prostredie ma dostali. Takže štyri s ťažkým srccom ;) ()

Ghoroth

No, co na tohle říct. Disneymu se určitě povedlo natočit další skvělý film, příběh sice lehce pokulhává ale co se týče humoru, a hudebního doprovodu, byla to zase trefa do černého (víceméně kvůli humoru a hudbě se na disneyho všichni rádi díváme že ano). Jak už jsem řekl, příběh by sice potřeboval lehce doladit, vysvětlení několika věcí by taky nebylo nazmar (například pořád Elsa zpívá o kletbě, ale kde se v ní kruci vzala?). Takže za děj bohužel jen jedna * ale za úžasný humor už dvě, a poslední hvězda za hudební doprovod a skvělé texty. ()

belinko

Smiechom som sa takmer válal po zemi, snehuliak Olaf bol bohovská postava, ale 3* dávam preto, lebo je to to isté ako Tangled. Teda, pridajte k Lacike sestru, namiesto koňa Maxima dajte soba Svena, namiesto Eugena dajte Kristoffa, ostrihajte tých dvoch stážcov, čo šli hľadať kráľovnú Elzu a máte tých dvoch strážcov, čo šli hľadať Laciku a všetko to ponorte do snehu a ľadu a namiesto TANGLED, máte FROZEN. Keby to vyšlo pred Tangled, dám tomu plný počet bodov, lebo to bolo fajn... takto mi to príde ako zimný odvar... škoda toľkej podobnosti :) ()

Richi007

Pro mrazivé efekty sněhu a ledu jsem měl vždycky slabost, ikdyž jsou jen kreslené. Tady se Disney opět překonal. Sice zde je jasný scénář od začátku do konce a nic vás nepřekvapí a je tu trochu kopie z Na vlásku, akorát místo potrhlého koně jako partnera hlavního hrdiny zde máme soba, ale co, to přeci k zimě patří. No ještě že nemáme jaro a nemusíme mrznout. Disney opět ukázalo, že umí kreslit a dabing ani nebyl překvapivě otravný. Jinak sněhulák bestovní, takovej trochu oslík ze Shreka :) ()

Sublit

No tak druhý Tangled to nebol avšak neľutujem, že som si pozrel. Dosť slabý príbeh niektoré až zbytočné postavy miestami až moc spevu avšak čaro si to ako tak zachovalo a Let it go je super soundtrack takže zhrnuté podčiarknuté slušný animák. ()

blade23mc

Původně jsem na tohle kouknul ze dvou důvodů - 1. Kvůli soundracku a jeho nominaci, což neleze než jen pochválit, páč jakožto muzikálový animák, to bylo moc hezky provedené.. 2. Všude jsem četl, jak převelice složitě a vizuálně propracované byly vlasy královny Elsy, tak jsem je chtěl vidět a nějak asi na takové detaily nemám stavěné oko.. jinak si myslím, že velmi povedené, po příběhové stránce ne moc překvapivé. 60% ()

endrix

Opravdu se na to krásně kouká. Severská pohádka (skoro) jak má být, ale přesto bych se neodvážil říct, že Andersen by zajásal. Věřím, že by raději udělal coming out, než by se přiznal, že napsal jen čárku ze scénáře. Příběh je překombinovaný, nepravděpodobný a zásadní zvrat se odehraje bez jakéhokoliv předchozího varování, AHA efekt se opravdu nedostavil. A přitom by stačilo jen přidat na výrazu a (za mě) ubrat sněhuláka. Pomocníček se tentokrát moc nepovedl. ()

moriero

O vlásek nižší level než Tangled. Vlastně tak za tři hvězdy (méně stěrového vtipu, méně vymazlené pohádkové krajiny, méně chamelonů...), ta čtvrtá hvězda je za jedinou - a pro mě naprosto - nejlepší scénu animovaného filmu všech dob: přeměnu Elsy ve Sněhovou královnu za doprovodu písně Let it go. Když jsem viděli její odraz v ledové podlaze a ona sebevědomě a sexy kráčející vpřed zpívala: "...the perfect girl is gone..." spadla mi brada. ()

RomanT

Vizuálně nádherné, ale dost nevyrovnané, např. sněhulák Olaf, kterého zde mnozí vyzdvíhují, byl pro mě naopak důvodem pro snížení počtu hvězd. Do zbytku filmu vůbec nezapadá, stylisticky, (ne)realističností ani svým projevem. Připadá mi, jakoby jej násilně dosadil zásah produkce: "Je tam málo humoru, přidejte tam nějakou legrační postavičku." ()

FOndra

Maximální zklamání. Stupidní a místy neuvěřitelně trapné chování postav. Kýčovitá hudba, laciné melodie. Příběh nedosahuje ani zdaleka nápadů Pixarovek. Hrdinové jsou úplně bez emocí .Pokud tohle vydělává nejvíc, nechci videt animáky za pát let :( ()

MiniRecenze

Zadní popisek slibuje velmi zábavnou podívanou... Produkce,která má na svém "triku" anim.snímky jako je Na Vlásku a Raubíř Ralf ,přišli s nejslabším snímkem.Muzikální složka je tady opravdu tou největší.V pohádce se zpívá často a dlouze.Dějová linka neumí ničím překvapit a ani ohromit.Animace není nijak zvláštní.A nebýt občasného humoru,který tady není nijak rozsáhlý,tak se pohádka bude hodně těžko "trávit".Z dětské strany zaujme spíš tu holčičí část publika,pro kluky to až tak moc není,ti to přetrpí s Vámi.Na jedno podívání to prostě ujde. MUZIKÁL!!! 5/10 ()

wick

Překvapivě svěží a zábavný animák....nijak originální děj, který je ale přehledný a pointa dobrá, s výbornou hudbou (jako nemilovník muzikálů mám dokonce doma sountrack), perfektní animací. Co víc od animáku může chtít? ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu