Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

murthags

Oproti Na vlásku mi přijde tenhle "muzikál" o hodně slabší. Dalo by se najít i světlé chvilky a vtipné momenty, ovšem hodně místa jsou hodně trapné. Navíc v příběhu není pořádný "zlo" ani "dobro". ()

xjitule

Za mě povedená disneyovka, ale upřostřed filmu jsem si položila otázku.. Jestli tato pohádka je opravdu i pro nejmenší generace, kterým by měla být především určena. Ruku na srdíčko skoro v každé pohádce a také ve starých disneyovkách si princezny berou prince, co hned poznaly. Já se u této pohádky skvěle bavila, ale čekala jsem více proto 4/5. ()

Hpatrik

Nádherná animace, spousta krásně "modelovaných" a zábavných postaviček, chytlavé písně, jen ten příběh je až moc pohádkový, a závěrečné rozuzlení příliš uspěchané. Každopádně moc milá podívaná, která potěší. ()

avril4234

3D animáky fakt nemusím. Nejak strácajú tú roztomilosť 2D animákov (u postáv), aspoň u mňa. Predsalen pestrofarebný svet ma poteší viac ako niečo čo pripomína realitu, aj keď u mnohých je to opak. A to je dôvod, prečo sa týmto animákom vyhýbam a neverím ani na príbeh, čo by ma u nich dokázal zaujať (u mňa je najlepší 3D animák rozhodne Bolt). Zatiaľ sa to podarilo len pár výnimkám a to i tejto. Práve som to dopozerala (len kvôli všetkej chvále a popularite, ktorú to získalo a čistej zvedavosti) a musím uznať, že si ju celkom zaslúži, i keď sa rozhodne nejedná o niečo extra výnimočné. Je to však veľmi krásne, plné citov a nádherného prostredia (zimu a ľad mám veľmi v láske, oveľa radšej než slnko a leto) a možno i preto mi to sadlo. Ako tu veľa ľudí spomína, že nechápu, čo je na tom filme špeciálne a že sa to Tangled nevyrovná, ja si zas kladiem otázku, čo je tak špeciálne práve na Tangled (tento film ma nezaujal vôbec a prišiel mi ešte viac neoriginálny než Frozen). Ďalej, proti pesničkám v animákoch nemám nič, ale okrem "Let it go" ma v tomto filme všetky len otravovali a boli až prehnane zdĺhavé (skôr som na štýl piesní ako sú v MLP:FiM). Ale keďže preferujem dojáky nad komédiami a v tomto filme bolo viac srdcehrejivých scén, než tých vtipných, musím dať aspoň 4 hviezdy, hoci medzi moje obľúbené filmy rozhodne nepatrí a nikdy patriť nebude. ()

MissSimm

Je to sice jedna z těch slabších Disney pohádek, ale udělala na mě dojem - konečně pohádka, která nepodsouvá malým holčičkám myšlenku, že se bez krásného prince na bílém koni neobejdou. Dále nádherné animace, krásná písnička Let It Go (i když v češtině nic moc) a Olaf! :D ()

Jakubik

Příjemná, vizuálně povedená Disneyovka. Zpracováním a námětem spíše k holčičímu publiku. Celé toto pokazí tak trochu hloupý příběh. Fajn… ()

gazogazo odpad!

Dementne špatná animace, dej o recyklovanym hovnu, písnička za písničkou a jakožto člověk obeznámeny s frankfurtskou školou, tak jako u mnohých animaku musím bodat do žeber. ()

chrispe

Nemám pocit, že by se tento animák zrovna vyvedl. Byl to kýbl nudy. Fakt. Jediné, co bych vyzdvihla, tak že mě trochu nachytal v té citové záležitosti ;) ()

Pekisan

Neostal mi z toho dobry pocit. Co pri rozpravke pre deti asi nie je to, co chceli tvorcovia dosiahnut Po muzikalovej pol hodke, kedy sa na mna vyvalili vsetky tie zname (a dobre) songy, sa spustilo trocha deja, ktory bohuzial nemal ani hlavu ani patu. Co sa da lahko spoznat podla toho, ze sa tam pravidelne objavovali nove tvory/veci, aby udrzali latku nadsenia vysoko hore. V porovnani s Tangled, na ktorom som sa uprimne a opakovane s detmi bavil a smial, je to nie len prihluple ale aj nudne. ()

KafuR

Animák, který bezpečně kráčí po již dávno prošlapaných cestičkách a navíc bez dostatečně silné zápletky. S filmu se tak místy stává odlehčená road movie sázící na již dávno osvědčené metody, které sice vedou k zisku, ale zároveň nenadchnou ničím skutečně originálním. Na druhou stranu je to animák s příjemnou atmosférou, několika zvraty, sympaťákem Olafem a hudebními kousky, které mohly koneckonců dopadnout mnohem hůř. A děti budou nadšené. ()

Plechpetr

Srovnání s Tangled tu určitě je vhodné. Zatímco tangled byl svým způsobem laděn i do dospělejšího publika, Ledové království čiší energií pro děti. Hudba a zpívání tomu nasvědčuje ještě více. Království mě žádným způsobem neohromilo a proto silný podprůměr. PS: Olaf jakožto ten zábavný nesahá koni z tangled ani po kotníky! ()

Corbinian

Za mě docela zklamání. V takovémhle typu animáku je jednoznačně nejdůležitější ta správná pohádková atmosféra. Takové to, co v nás má probudit ty ryzí upřímné dětské emoce a přimět nás alespoň na chvíli podlehnout, zapomenout na vše a nechat se unášet. To se Frozenu sice daří, ale překvapivě místo konce si to vybírá v prvních asi 30 minutách, kdy jsem byl doslova nadšen. Nemůžu zapírat, že k tomu velkou měrou přispívají všechny ty úžasné písničky. Bohužel úměrně k tomu, jak se písničky vytrácí, vytrácí se s atmosférou i nápaditost. Pak už to celé dojíždí jenom na dávno přežitých a viděných vzorcích. Dokonce to ztuctovatí tak moc, že jsem se ke konci trochu i nudil. Velká škoda. Potenciál byl daleko větší. |60%| ()

IXOXI

Obecně muzikály moc nemusím, takže já bych se obešel bez zpívaných pasáží, nicméně problémem Frozen je nesmyslný příběh, takže celý film sází pouze na hezkou animaci. ()

geek.ondra

Má to pěkný písničky a krásnou animaci ale jinak je to úplně obyčejný animák který si tolik pozornosti rozhodně nezaslouží. Tangled je úplně jiný level. 5/10 ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu