Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

elanista1

Neviem kedy, keď nie teraz mám dať 80% animovanému filmu. Oslňujúci vizuál, vtipné postavičky, chytľavé melódie, ale hlavne perfektná a totálne podmaňujúca Elsa, ktorá je na stopercent najsexi kresleným charakterom vôbec. P.S. Let it go je nenormálna droga. ()

Dixieboy

Nepochopím Oscara za tu uječenou písničku, která se po chvíli slévá v jednu spolu se všemi ostatními kýčovitými Dysneyho cajdáky :/ Snad s výjimkou Lvího Krále a Krásky a zvíře. ()

Keen.lady

Somebody should tell him.... Pár plusů by tady bylo, ale převažují mínusy. Jakýkoliv duet Anna-Elsa mi málem urval uši, protože to zkrátka do sebe nezapadalo. Naštěstí jich tolik nebylo. Celkově ty pěvecké výkony mi prostě moc nesedly. Aspoň po té morální stránce má pohádka dětem co říct - nevezmeš si někoho, koho jsi právě potkal, skutečná podstata lásky. Že je předlohou kniha Andersena? To tedy jen v minimu, ale rozhodně se mi líbil koncept osamělé ledové královny. Konec samozřejmě natahovaný, menší trhliny v návaznosti děje. Snaha byla, ale nestačila. Mimochodem, pokud si ostatní stěžují na velké množství písniček, nemají na to čumět, když dobře ví, že jde o muzikál. Komedianti. ()

Vojtas12

Klišé přes klišé. Skoro u každé scény jsem si vybavoval dost podobné scény z jiných filmů. Překvapivě i z toho jde udělat animák, který nenudí a neurazí. Příběhem sice neboduje (jako naprostá většina animáků), ale co se týče animace, humoru a písní (tedy alespoň v originálním znění), je to na klasické Disneyovské úrovni. Na Oscara za nejlepší animovaný film to sice není, tenhle rok jen nebyla konkurence. Oscar za "Let it Go" je však více než zasloužený. ()

Trsto

Animácia bola fajn, pesničky detto ..príbeh bol však poslabší . Tvorcovia pripravili vtipnú promo scénku ,ktorá sa vo filme neobjavila a to ma teda nasr.... aj keď s časti tam niečo z nej bolo vo svojej podstate . ()

generalmagor

Nejslabší animák roku 2013. Ten sněhulák jede asi na drogách, protože jsem ho místy fakt nechápal. Trapný fory, klíše příběh a simple as shit finále. Nuda, nuda, šed'. Disney nezabodoval. Doporučuju Croodsovi. ()

Kethel

Hezký animák, ale to je asi tak všechno. Příběh je vcelku předvídatelný, nijak extra nepřekvapí a Sven mi neustále připomínal Maxima z Tangled. Navíc mě Elsa celkem svým chování vážně štvala a měl jsem chuť ji dát pár facek, aby se probrala. Tentokrát jsem z animovaného snímku od Disneyho nebyl unesený, jako tomu bylo například u zmíněného Tangled, nebo Brave (i když to je Pixar). Ale "Let it go" je opravdu krásná písnička. ()

BlackAngels

Další do sbírky :-) Jak já miluju pohádky a nejvíc ty ve kterých se zpívá :-) A jak bych teď už mohla říct " já miluju tuhle pohádku" Krásný klouzavý příběh vás na začátku chňapne a přimrazí a nepustí vás dokud sami na konci neroztajete. Je to přesně to co rozehřeje vaši zmrzlou duši :-) Aspoň u mě tomu tak bylo. Pokud si s dětmi nebo i sami chcete zpříjemnit nedělní odpoledne po vydatném obědě, tak bude tato pohádečka dobrá volba. ()

Bajislaw

Nepodařená, byť kvalitně animovaná disneyovka, ve které je špatně všechno, co je u tohoto druhu filmů opravdu důležité. Hlavní postavy jsou nesympatické a protivné a děj pohání vpřed jen jediná věc – jejich přetrvávající nedorozumění. Vizuální poetiky má Ledové království asi jako průměrná videohra a písně jsou bezmála k nesnesení. Máte náladu na digitálně animovaný muzikál, ale Na vlásku už jste viděli? Pusťte si znovu Na vlásku! ()

Luccy007

80%...Až moc zpěvu na můj vkus, ale animace zimy byla opravdu vydařená..Taky by to chtělo více vtipných scén a méně zla..Ani snad nejde tento film neporovnávat s "Na vlásku", ale určitě to není na škodu, ikdyž dle mého za ním trochu pokulhává... ()

wallax

Výborne naanimovaná Disneyovka so špičkovo naspievanými scénami (ktoré mi čuduj sa svete vôbec nevadili) a štipkou humoru. Nosná pieseň je teda riadne mrazivý (pozitívny) zážitok a vypočuť si to vo viacerých jazykoch je úplná bomba. ()

Alciele

Tak tato pohádka se opravdu nepovedla, spíš se jednalo o parodii nebo zlý sen. Pokud chtěli tvůrci dokázat, že si v animovaném filmu můžou dovolit cokoliv a lidi to stejně budou "žrát, právě proto, že je to animák," tak jim tleskám, to se jim povedlo na jedničku. Pokud to však mysleli vážně, chce se mi z toho spíš brečet. Tak stupidní a otravné dialogy jsem už dlouho neslyšela. A kdo skládal texty k hudbě? O tom snad raději mlčet, to by dokázal vymyslet každý. Celkově mám z toho pocit, že celou zápletku, hudební texty i dialogy vymýšlela banda pěliletých dětí, jedině pak bych to snad dokázala pochopit. Vtipné momenty byly snad jen dva. Dojem z pohádky: nesnesitelný! Nechci už nikdy víc vidět!! P.S. Dávám jednu hvězdu za efekty, protože např. stavba ledového paláce Elsy neměla chybu. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Čtyři hvězdy za nečekané: nečekaně dobrý český dabing (moc často to nedělám, že bych si prvně stáhla českou verzi, ale tohle mě nesmírně bavilo a nadchlo!) a za neočekávaný příběh (a já si myslela a myslela, jak by to mohlo skončit)! Co na tom, že se s námi bruslilo - ty vločky, co "padaly z nebe", byly perfektní! =´) ()

Ereniss

Pro pohádky od Disney mám slabost už od dětství. Ledové království mě potěšilo a vrátilo do dob, kdy jsem chtěla být princeznou. ()

krumlajs

Tak tohle mě nechytlo, slibovali kvalitu Na vlásku, ale skutek utek. Ledové království nesahá Na vlásku ani po kotníky. A jenom velká kvalita Lociky a spol, zapříčinila nehoráznej balík, kterej nevýrazná Elsa vidělala. Příběh? Budiž docela originální a provedení? hodně špatné kopírování. Moc zpívání, místo koně sob, a místo hláškujícího sněhuláka - gay sněhulák :) . Opět by to chtělo něco originálnějšího. ()

pojta

Další zpívaná pohádka od Disnye. Vyrovná se Na Vlásku a pro mě i v něčem překonává. I když je to jak kdyby někdo vymyslel druhy postav co v takové pohádce musí být a potom jenom všichni udělají jenom malé úpravy. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu