Až opadá listí z dubu

• angličtina When the Leaves Fall from the Oak (festivalový názov)
Animovaný / Komédia / Fantasy / Krátkometrážny
Československo, 1991, 26 min

Animovaný film, který vznikl podle známé pohádky Jana Wericha z jeho knížky Fimfárum.
Čupera propil téměř vše co měl a zadlužil statek. Na jeho poli byl zanedbaný úhor a kdyby měl peníze, tak by se opět opil. Najednou se na jeho poli objeví čert. Ten mu slíbí, že se o jeho pole postará. Čupera se mu musí ovšem upsat tím, že mu dá to, co má doma a právě o tom neví. Čupera se čertu upíše. Přiběhne domů a v chalupě má čerstvě narozeného syna. Úroda na Čuperově poli byla poté rok od roku větší, až se k němu jezdili radit odborníci z celého světa. Za pět let Čuperu přijde navštívit čert. (zdeny99)

Elisebah

Tak až díky Werichově fimfáru jsem si konečně po x letech zapamatovala, že listí z dubu prostě neopadává. Povedená nádherná pohádka ()

MsUtahraptor

Můj oblíbený námět- přechytračení čerta- mou neoblíbenou formou- jakoby modelínové figurky se zdeformovanými obličeji-, vyprávěný Werichem, který pohádky umí. ()

wosho

Werich se musí v nebi tetelit blahem, jak mu jeho pohádku pro malé i velké překrásně adabtují do loutkových snímků. Kvalita made in Werich se přenáší těžce, ale kdo umí, ten umí. ()

Elgin

Pane Cupera a to vite, ze jsi projdete peklem nez prestanete pit???!!! Naozajstny skvost kde sfilmovanie predci kniznu predlohu napisanu panom Werichom. Pre mna osobne je to najlepsi diel z celej serie Fimfarum. Svele vykreslena atmosfera malebnej dedinky a jejich miestnymi obyvatelmi. Uzasne ako sa z vyhlaseneho alkoholika stava abstinent pomocou pekelnej metody. Nezabudnutelne!!! Vrelo doporucujem. ()

PlayEasy

Ubíráme jen za to peklo. A i když se nám nové Fimfárium líbí, stále nechápeme, proč to obnovují. Vždyť přece pan Werich začne stárnout, až opadá listí z dubu :) ()

walmezak

Ačkoliv nejsem příznivce českého filmu, obzvláště pak toho animovaného, tenhle snímek mne velice nadchnul. Byť Grafika snímku není příliš dokonalá, ba dokonce ani na 90.léta, ve kterých snímek vznikal, ale scénář a samotná myšlenka filmu je téměř dokonalá. I přes drobné logické nedostatky, bych tenhle snímek hodnotil poměrně vysoko. Dle mého pohledu nejlepší povídka z Fimfára. ()

gédé

Naprosto killerská záležitost o antialkoholní léčbě. Svéráznou animovanou pohádku podle Jana Wericha jsem viděl odpoledne na ČT2 a tak mě zbourala, že jsem ji musel hned večer převyprávět všem spolustolovníkům - samozřejmě v hospodě. ()