Blbý a blbší sú späť

• Česko Návrat blbýho a blbějšího (viac)

V živote Harryho (Jeff Daniels) a Lloyda (Jim Carrey) sa toho za posledné roky veľa zmenilo. Samozrejme, okrem ich tuposti. Keď sa Harry dozvie, že má dcéru, neváha ani minútu a beží do ústavu prebrať Lloyda k životu. Ten upadol do stavu letargie potom, ako dostal kopačky od milovanej Mary. Vydajú sa na divokú jazdu krížom-krážom Amerikou v tých najčudesnejších dopravných prostriedkoch a ocitnú sa dokonca na konferencii najväčších vedcov sveta. Asi tušíte, že to nedopadne najlepšie. Bude to bizarné, zábavné, šokujúce... skrátka Blbý a blbší sú späť! (TV Markíza)

george82

Už to není ono. Kluci nejsou tak vtipní a je to takové uloudané. Sem tam zazní fajn vtip, ale šťáva tomu prostě chybí. Návrat měl přijít tak před 10-ti lety. To by bylo fajn. Teď už je pozdě. ()

Olafsson

Film je naprostý ubohý odpad.. Nic vtipného, ztrapnění obou herců... Stydno mi za to bylo... Jedna hvězda za přenádhernou slakou čičinku Rachel Melvin a luxusní MILFku Laurie Holden... ()

J.Cobra

Takhle si představuji kvalitní pokračování po dvaceti letech. Ne nějakou trapnou a ubohou vykradačku prvního dílo, jak tomu vesměs bývá (Sněženky a machři po 25 letech, Dědictví aneb kurvaseneříká apod.) Začátek byl sice trochu slabší a ve filmu se samozřejmě objevují i recyklované vtípky, ale nepůsobí trapně a vykradačsky, nýbrž pěkně zapadají do celkového konceptu filmu. Ke konci už jsem jen seděl s připitomnělým výrazem na tvá... ksichtě a dojetím u srdíčka... nebo to možná byla kotleta. Už se těším na štiřku. ()

oasismanik odpad!

Dávno som sa necítil tak trápne..a to som sa fakt tešil. Možno som len za ten čas dospel alebo sa proste humor za tých 20 rokov posunul, jediné čo stojí za to sú záverečné titulky. Tak zas za 20 rokov... ()

A_san

Mno. Už to nebylo vtipné, ale spíše trapné. Kdyby nebylo natočeno, rozhodně by to bylo spíše k prospěchu. Pár gagů bylo celkem dobré, ale jinak mi film nevyloudil ani úsměv na rtech. ()

Maara0

Nechci rikat, ze to na jednicku nema. Pac z dnesniho pohledu by mi i jednicka asi prisla jako kravina. Ale jako malej jsem to mel rad. Kazdopadne jako oddychovka na sobotni destive odpoledne dobre. Porad jsou to blbci. ()

Boudyy

Dumb and Dumber z roku 1994 jsou pro mě kultovní komedií z dílny kultovních bratří Farrelů. Do filmu jsem vkládal očekávání která se zdaleka nesplnila. Z ústřední dvojice správně švihlých smolařů se stala dvojice absolutních imbecilů, kteří se dostávají do absurdních situaci a ještě absurdněji se v nich chovají. Zápletka spíše nefunguje a gagy jsou často okopírované z jedničky, jen vsazené do aktuální situace. navíc je vidět, že Danielsovi chvílemi dochází dech a blížící se šedesátka ho začíná dohánět. Carrey, co se týče jeho polohy, kterou umí nejlép, a sice dělat ze sebe blba, je nad Danielsem o třídu výš. Původní humor byl v jedničce dost břidký a i fekální, ale ve dvojce přesahuje únosnou mez a stává se imbecilním (a závěrečná scéna "vysvětli nám, co se děje při sexu" mluví za vše). Ale i tak se najdou povedené momenty ("kdo to říká, ten to je", druhý neodpornější zvuk na zemi atd.). Já jsem tedy celkově spíše zklamán. ()

LukeKiller

There is only one thing I just can't understand.... A to je, že prečo som to pozeral. Blbý a blbší je fajn guilty pleasure mladosti, toto je len guilty, bez pleasure. ()

Lyriq

Typický syndrom dvojky. Větší, ujetější a paradoxně... blbější a trapnější. Ač jsem se těšil, připravoval jsem se na to, že to nebude ono, snažil jsem se snížit svoje očekávání abych si to aspoň trochu užil a ne. Stálo to za hovno. Kulisa na párty dobrý, ale na první náčum mi to nešmakovalo. ()

Bifftekk

Jsou zpět a myslím, že jim 20 let jen prospělo. Dementnější to už snad být ani nemůže, ale jsou to Lloyd a Harry dva největší debilové v celém vesmíru. Vážně jsem se bavil, jako při prvním dílu. ()

helrohir

Snáď len málokto čakal, že by toto pokračovanie kultovej komédie mohlo na poli humoru priniesť niečo nové, svieže a originálne. Tí, ktorí čakali pravý opak, si asi budú schopný tento film užiť viac, pretože nič svetoborné sa nekoná. Niektoré gagy a v podstate aj dej sa až príliš snažia napodobniť jednotku, čo však automaticky znižuje výsledný dojem, keďže "už to tu raz bolo"! Sem tam sa nájde aj nejaký originálnejší vtip, ale väčšina z tých neokukaných vtipov bohužiaľ spadá pod kategóriu "detinský a nechutný". Ani vedľajšie postavy nie sú bohvieakým spestrením deja a Turnerka vyzerá príšerne (dlho som o nej nepočul). Ale pri hodnotení nebudem úplne krutý, pretože ústredná dvojica si ide svoje ako zamlada a zasmiať sa na tom dá, takže aspoň slabší priemer si to zaslúži. 50%. ()

Kimkong

Rozhodně lepší než první díl. Trochu jsem se obával věku hlavních postav, ale nyní jsou ještě blbější, sprostší a nechutnější. Je zde mnoho odkazů na předchozí film, ze kterého tvůrci zrecyklovali co se dalo, ale vše zde vypadá a funguje lépe. ()

1V4N

Harry a Lloyd sú späť. Nerátam film: Ako Harry stretol Lloyda, ktorý vznikol v roku 2003 a hrali v ňom iní herci. To bol slabý odvar. Keď sa povie blbý a blbší, tak jednoznačne Jim Carrey a Jeff Daniels. Tentokrát bude hlavná zápletka nájdenie Harryho dcéri. Komédia je dobrá, ale na jednotku v roku 1994 sa nechytá. Samozrejmosťou je zopár scien, na ktorých sa dá fakt dobre zasmiať. Celkové hodnotenie sú tri hviezdičky a vidím, že s veľa ľuďmi som sa stotožnil. Možno bude za 20 rokov ďalšie pokračovanie. U týchto bláznov je všetko možné :) ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (viac)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (viac)