Veľký blondín s čiernou topánkou

• Československo Velký blondýn s černou botou (viac)

Vo francúzskych tajných službách zúri boj o moc a v rámci neho vznikne diabolský plán na skompromitovanie protivníka - na letisku bude vybraný náhodný cestujúci, ktorého budú vydávať za agenta z USA. Keď sa na druhý deň na schodisku objaví muž, ktorý má jednu topánku čiernu a nesie puzdro na husle, ani jedna so znepriatelených strán netuší, že bude pre nich nebezpečnejší ako James Bond... (STV)

tubera

francouzská parodie na bondovky. Bonda miluju a tak, když se v tomto filmu ozvala hudba z Conneryho filmů, tak mi hrůzou vstávaly vlasy na hlavě ()

Tuty

Zápletka je sice zajímavá, to bez debat, ale momentů k zasmátí moc není, nezachrání to ani závěrečná situační komedie s výměnami těl v bytě. ()

zigy

Pierrovi dost dlouho trvá, než se dostane na scénu: a konečně to přichází a on sjíždí po schodech dolů - a s jednou botou černou - tahle scéna mi utkví v paměti ještě dlouho, ale pak už asi jenom fešná Mireille Darc a její ukrutný výstřih - ale na druhé straně , než byste asi čekali....a taky zmatený přítel s kulichem - tohle je asi jediný film, kde je někdo zmatenější než Pierre....starý dobrý dabing tentokrát nezachrání absenci vtipů, kterých je zoufale málo a dost se to táhne, i když druhá půlka už je o poznání lepší. Nerad to přiznávám, ale na tomhle filmu se dost podepsal zub času. ()

Saxos

Perfektní konspirační komedie s Pierrem Richardem v jeho klasické roli úplného, ale geniálního pitomce. Co scéna to parodie. Opět ale film posunul o další příčkou propracovaný český dabing. ()

kockodan

Proboha, vy všichni mileniálové, a ostatní, kdo viděli tuto věc po roce 2000 poprvé, nehodnoťte tenhle kousek z pohledu moderního člověka. To je zhola nemožné, nežili jste v té době, ani v bezprostřední době po natočení a tak nemůžete objektivně posoudit. Pro mě je to dětství a já se jako malý předpubertální fakan s Pierrem náramně bavil. Dnes už bych si to ale nepustil ani omylem. Vyvolávání nostalgie u filmů jejich znovusipuštěním po desetiletích s očekáváním, že budu mít stejný zážitek jako tenkrát, neexistuje. Pouze zklamání a nepěkné probuzení ze sna, na co jsme to proboha tenkrát koukali!!!??? Vše krásné je jen ve vaší hlavě, tam se mi jen při zmínce blondýna, nebo rány deštníkem vždy nostalgicky rozzáří spokojený úsměv dětských let dávno prošlých, strávených před černobílou vypouklou televizí na chemlonovém koberci u nás v obýváku. A tak to taky zůstane. A pokud se mi to jakože hodně líbilo v 10, 11, nebo 12 letech, pak to musí jasně být za 100%! ()

Kontryhelka

Blondýna jsem milovala už jako holka a pořád má pro mně to kouzlo jako kdysi. Pierre je prostě prvotřídní pošuk,který dává těmhle komediím ten pravý šmrnc. ()

PTuranyi

Vydarená komédia s jemným francúzskym humorom. Po rokoch som očakával väčšiu spŕšku gagov, ale ukazuje sa, že scenáristi dávkujú vtipy Pierrovi Richardovi striedmejšie. Zato však prirodzene bez znásilňovania príbehu. Tak sa milý François Perrin ocitne uprostred vojny vo vnútri tajnej služby. Keďže je François dokonalý nešika a smoliar darí sa mu so šťastím uniknúť všetkým úkladom. Doplatia na to však všetci agenti okrem krásnej Christine, ktorá sa doňho zamiluje a jeho priateľ Maurice, ktorý sa z tých zmätkov zblázni. Toho totiž nie len podvádza žena s Françoisom, ale je aj svedkom všetkých vrážd, ktoré vzápätí niekto uprace tak akoby sa nestali. Klasicky výborná produkcia a herecké výkony všetkých protagonistov a skvelá hudba Vladimíra Cosmu. Trocha zamrzí, že si v záverečnej prestrelke nedali prácu s krvou a odbili to len tak naoko. ()

gizi

Po několikáté jsem se podíval 20.4.2013 a celkem dobře se bavil, ale není to prostě ten typ, kdy se za břicho popadám. Dobrá legrace, tentokrát tak na 75%. ()

evangelik

Skvělá komedie. Mně se nejvíc líbí scéna jak ten plešatý malý agent s neuvěřitelně natvrdlým výrazem rozdělává matrjošku.... ()

Awer

Ironii tohohle typu filmů (ne všech richardovských, ale spojil bych to nejvíc s Ránou deštníkem) absolutně míjím. Špička svého žánru ovšem téměř jistě. ()